Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Niezbędnik każdego narciarza

Ubezpieczenie turystyczne to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, który może zaoszczędzić nam wielu przykrości. Przedstawiamy najważniejsze pojęcia, z jakimi możecie się Państwo spotkać przy ubezpieczeniu turystycznym.

Koszty leczenia (KL)


W ramach kosztów leczenia towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się pokryć koszty pobytu i leczenia w szpitalu, wizyt lekarskich, badań, zabiegów medycznych i operacji, koszty transportu medycznego do wysokości określonej w polisie sumy ubezpieczenia. Zakłady ubezpieczeniowe zwracają także poniesione wydatki, lub ich część na zakup niezbędnych lekarstw oraz środków opatrunkowych.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!


Odpowiedzialność cywilna (OC)


Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje odpowiedzialność cywilną za wyrządzone podczas pobytu za granicą szkody na czyimś mieniu lub na osobie. Szarżując na stoku może przydarzyć się wypadek. W takich sytuacjach ubezpieczyciel w granicach sumy ubezpieczenia pokryje wyrządzone przez nas szkody.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)


Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) polega na wypłacie określonej kwoty świadczenia w przypadku: śmierci klienta na skutek nieszczęśliwego wypadku, częściowego trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku bądź całkowitego trwałego uszczerbku na zdrowiu, na skutek nieszczęśliwego wypadku. Inaczej mówiąc to gwarancja wypłaty pieniędzy w sytuacji, gdybyśmy ulegli wypadkowi i doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku naszej śmierci pieniądze z polisy zostaną przekazane osobie wskazanej przez nas w umowie.

Assistance dla narciarza


W ramach assistance towarzystwo ubezpieczeniowe organizuje pomoc medyczną, transport medyczny (nieraz wraz z pokryciem kosztów ratownictwa). Często zakłady ubezpieczeniowe poszerzają swoją ofertę usług assistance o: zorganizowanie i pokrycie kosztów wcześniejszego powrotu do kraju, lub zorganizowanie i pokrycie kosztów powrotu do kraju w innym terminie niż to początkowo było zorganizowane, jeśli powrót nie mógł nastąpić przy wykorzystaniu wcześniej zaplanowanego środka transportu, pokrycie kosztów transportu do miejsca, od którego ubezpieczony może kontynuować podróż, zorganizowanie i pokrycie kosztów przyjazdu oraz zakwaterowania osoby bliskiej poszkodowanego, pokrycia kosztów pogrzebu na miejscu lub zorganizowanie transportu zwłok do miejsca pochówku, jak również zorganizowania i pokrycia kosztów opieki nad nieletnimi dziećmi. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także swoim klientom pomoc prawną. Pamiętajmy, że dostaniemy zwrot poniesionych kosztów jedynie w przypadku gdy przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwa.

ubezpieczenie narciarskie


Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego


Jeśli chodzi o sprzęt narciarski ochroną objęte jest jego zniszczenie, uszkodzenie lub utrata spowodowane wypadkiem w górach, działaniem sił przyrody czy też innych zdarzeń losowych. W standardowych warunkach ochrona ubezpieczeniowa jest ograniczona i na ogół nie uwzględnia ryzyka kradzieży, chociaż za odpowiednią składkę można ubezpieczyć się i od tego ryzyka. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczyciel zwróci nam pieniądze za zniszczony czy ukradziony sprzęt jedynie podczas wypadku na stoku, kradzieży z przechowalni czy pokoju hotelowego. Jeśli zniszczymy lub zgubimy sprzęt podczas jazdy po niedozwolonych trasach nie zobaczymy ani złotówki. Podczas określania sumy ubezpieczenia powinniśmy podać wartość sprzętu.


Ubezpieczenie bagażu


W ramach ubezpieczenia bagażu towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowanie za bagaż, jeśli został on utracony, zniszczony lub uszkodzony na skutek określonego zdarzenia losowego, kradzieży z włamaniem, rabunku, wypadku środka komunikacji, zaginięcia lub uszkodzenia przez zawodowego przewoźnika, zaginięcia na skutek nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
0
9
5
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy