Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Piłeś? Nie jedź... na nartach

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
W umowie ubezpieczenia turystycznego jest zapis, mówiący o tym, że jeśli będziesz mieć wypadek na nartach pod wpływem alkoholu, nie dostaniesz odszkodowania. Oczywiste? Nie dla wszystkich!

Spis treści artykułu:

Dla osób związanych ze światem ubezpieczeń, zapis znajdujący się w umowie „Odpowiedzialność Ubezpieczyciela nie obejmuje kosztów leczenia i pomocy w podróży, które powstały z tytułu lub w następstwie alkoholizmu lub zdarzeń związanych bezpośrednio lub pośrednio z pozostawaniem pod wpływem alkoholu” jest tak oczywisty, że nie ma potrzeby o nim wspominać. Tymczasem jakże powszechne jest zdziwienie klientów, gdy słyszą, że pieniędzy z ubezpieczenia na narty nie otrzymają, jeśli wypadek na stoku wydarzył się, gdy byli „pod wpływem”.

ubezpieczenie narciarskie


Alkohol szkodzi podwójnie


Od razu trzeba doprecyzować, że chodzi tu także o minimalną zawartość alkoholu w organizmie/ Alkohol jest co prawda dla ludzi i jedno piwo jeszcze nikomu nie zaszkodziło – być może, ale pamiętajmy – podpisując umowę ubezpieczenia, godzimy się na jej warunki, a wśród nich istnieje taki właśnie zapis.

Oczywiście, nie ma możliwości badania trzeźwości każdego narciarza (choć były pomysły patrolowania stoków z alkomatem), nie bada się też krwi przy zakładaniu gipsu, jednak nie liczmy na łaskawość losu. Zrobienie sobie lub komuś poważniejszej krzywdy może się przydarzyć każdemu, a zasada obowiązuje jak w przypadku prowadzenia pojazdów mechanicznych – jeśli zawartość alkoholu wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,2‰, to jesteśmy pod wpływem alkoholu.

 

    Sprawdź ceny polis turystycznych!


Poszukiwania na koszt własny
Z tych samych przyczyn nie otrzymamy zwrotu kosztów ratownictwa i poszukiwania, a coraz częstsze są przypadki, gdy górskie pogotowie ratownicze żąda od osób będących pod wpływem alkoholu całkowitego zwrotu kosztów poniesionych na akcję. Dlatego, gdy sezon narciarski nadchodzi wielkimi krokami, miejmy to na uwadze. Może jednak lepiej wypić grzańca po zejściu ze stoku niż potem żałować swojej lekkomyślności?

Redakcja portalu: ubezpieczeniaonline.pl

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia