Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na narty do Francji - jakie wybrać?

Każdy wybierający się na narty za granicę powinien zadbać o wykupienie polisy turystycznej. Dzięki niej, już za kilka złotych dziennie można zapewnić sobie ochronę na stoku i poza nim. Wyjaśniamy, jak wygląda dobre ubezpieczenie na narty do Francji.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

We Francji można znaleźć około 400 ośrodków narciarskich, zlokalizowanych głównie w Alpach, ale również w Pirenejach, Jurze, Masywie Centralnym, czy na Korsyce. Narciarzy i snowboardzistów przyciągają przede wszystkim kurorty alpejskie, które oferują świetnie przygotowane stoki, malowniczą, zachęcającą do zjazdów oraz pieszych wędrówek, scenerię górską, a także pyszną kuchnię i bogatą ofertę apres-ski, czyli „odpoczynku po nartach”.
Wielu z nich chętnie korzysta też z faktu, że dogodne warunki do szusowania panują tutaj zwykle aż do kwietnia, a niekiedy nawet jeszcze w maju. Wszystko to sprawia, że jednym z nielicznych, ale za to istotnym minusem wyjazdu na narty do Francji są relatywnie wysokie koszty: noclegów, skipassów, czy leczenia. Niestety, można uchronić się tylko przed tymi ostatnimi – wybierając optymalne ubezpieczenie narciarskie. Czyli takie, które składa się z niżej opisanych elementów.

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia


Ubezpieczenie KL stanowi oczywiście najważniejszy składnik każdej polisy narciarskiej. To właśnie dzięki niemu, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku na stoku lub poza nim, nie trzeba z własnej kieszeni pokrywać wydatków związanych z leczeniem. Ubezpieczyciel zapłaci za udzielenie pomocy tuż po nieszczęśliwym zdarzeniu, transport medyczny, pobyt w szpitalu, rehabilitację czy inne niezbędne świadczenia. Trzeba jednak pamiętać, że ponieważ ponosi on odpowiedzialność jedynie do określonej kwoty, tylko odpowiednio wysoka suma ubezpieczenia może zapewnić narciarzowi naprawdę dobrą ochronę.

Odniesienie poważnej kontuzji na francuskim stoku może kosztować łącznie kilkadziesiąt i więcej tysięcy euro. W tym kraju kosztowny będzie nawet stosunkowo nieskomplikowany uraz np. kolana: w takim wypadku wizyta w ambulatorium może kosztować ponad 500 euro, aparat ortopedyczny około 100 euro, a transport medyczny do kraju około 3000 euro. Dlatego w przypadku wyjazdu narciarskiego do Francji, suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna wynosić minimum 30 000 euro.

2. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa górskiego


We Francji, inaczej niż w Polsce, górskie akcje ratownicze są płatne. Nie posiadając ubezpieczenia turystycznego, nawet w razie zejścia lawiny, za poszukiwanie i udzielenie pomocy będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni – niemało, bo najprawdopodobniej od kilku do kilkunastu tysięcy euro. Niemniej jednak, budżet może poważnie nadwyrężyć nawet zwykły uraz i transport ze stoku śmigłowcem. Koszty takiej operacji wynoszą zwykle nie więcej niż 3000-4000 euro, dlatego suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa powinna nieco przewyższać ten poziom – 5000 euro będzie kwotą wystarczającą. Warto wiedzieć, że suma ta obejmuje akcję poszukiwawczą i ratowniczą, udzielenie doraźnej pomocy i transport medyczny do szpitala.

3. Polisa OC na stoku


O znacznie wyższą sumę ubezpieczenia trzeba zadbać w przypadku polisy OC w życiu prywatnym – powinna wynosić minimum 50 000 euro. To ochrona, dzięki której można uniknąć odpowiedzialności finansowej za wyrządzenie szkody na zdrowiu lub mieniu osoby trzeciej, czyli na przykład innego narciarza lub snowboardzisty. Trzeba jednak pamiętać, że część ofert ubezpieczeniowych albo w ogóle nie zapewnia ochrony na stoku, albo przewiduje dla niej niższy limit kwotowy; zdarza się, że OC w życiu cywilnym ma wysoką sumę ubezpieczenia np. 50 000 euro, ale już OC na stoku tylko 10 000 euro.

4. Ubezpieczenie NNW


Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków pozwoli uzyskać świadczenie pieniężne w razie odniesienia poważniejszego urazu. Jest znacznie mniej istotne od wcześniej wspomnianych elementów oferty i opiewa zwykle na kwotę kilku tysięcy euro. Co ważne, ubezpieczyciele procentowo określają wysokość odszkodowania za poszczególne rodzaje uszczerbku na zdrowiu – nie jest zatem tak, że na przykład złamanie nogi uprawnia do otrzymania pełnej sumy ubezpieczenia NNW.

5. Ochrona bagażu i sprzętu narciarskiego


Na ten element oferty powinien zwrócić uwagę każdy, kto do Francji wybiera się z własnym, wartościowym sprzętem narciarskim. Ubezpieczenie pozwoli uzyskać odszkodowanie w razie zgubienia, zniszczenia czy kradzieży wyposażenia narciarskiego lub bagażu. W przypadku droższego sprzętu, wysokość świadczenia może być jednak niższa, niż jego faktyczna wartość – górny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela to zwykle maksymalnie 1000-1500 euro.

6. Usługi assistance w ubezpieczeniu na narty


Usługi assistance to całodobowy dostęp do natychmiastowej pomocy w razie nagłych wypadków. Wyróżnia się wśród nich assistance: medyczne, prawne, finansowe czy samochodowe. To pierwsze jest gwarantowane w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia. Natomiast obecność pozostałych zależy od szczegółów danej oferty. Ubezpieczyciel może zapewnić pomoc w razie: utraty dokumentów, konieczności wcześniejszego powrotu do kraju, awarii pojazdu, czy problemów z prawem. Im szerszy zakres wsparcia, tym wyższa będzie cena ubezpieczenia narciarskiego.

7. Rozszerzenie ochrony ubezpieczenia narciarskiego


Na wyżej wymienione elementy oferty powinien zwrócić uwagę każdy, kto planuje typowy wyjazd na narty do Francji. Dla osób, które chciałyby szusować poza wyznaczonymi trasami narciarskimi, czy też uprawiać inne, bardziej ryzykowne formy aktywności, zwykła polisa turystyczna będzie niewystarczającą; w ich przypadku, konieczny jest zakup ubezpieczenia narciarskiego obejmującego sporty ekstremalne. Niezależnie o jakiej polisie mowa, zawsze przed podpisaniem umowy należy uważnie zapoznać się treścią warunków ubezpieczenia oraz kartą produktu. W prosty sposób można to zrobić w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisanarciarska.pl. Tylko tak można dokonać świadomego wyboru polisy i zapewnić sobie dobrą ochronę na stoku.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Suma gwarantowana kosztów leczenia we Francji powinna wynosić co najmniej 30 000 euro.
  2. Suma gwarantowana kosztów akcji ratowniczej we Francji powinna wynosić co najmniej 5000 euro.
  3. Jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami wymaga rozszerzenia zakresu ochrony ubezpieczenia.
  4. Suma gwarantowana ubezpieczenia OC w życiu prywatnym powinna wynosić co najmniej 50 000 euro.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
4
2
8
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy