Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie narciarskie Allianz Globtroter - analiza oferty

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Na stoku bardzo łatwo nabawić się urazu. Dlatego każdy, kto planuje szusować po polskich, a już zwłaszcza zagranicznych stokach, powinien wykupić odpowiednie ubezpieczenie narciarskie. Czy dobrym wyborem będzie polisa Allianz Globtroter?

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz posiada w swojej ofercie trzy rodzaje ubezpieczenia podróżnego: Basic, Medium oraz Extreme. Dla osób chcących ubezpieczyć swój zimowy wyjazd przeznaczone są te dwa ostatnie warianty polisy. Czy warto z nich skorzystać?

Ubezpieczenie turystyczne w Allianz - dwa warianty polisy dla narciarzy


Dla osób chcących ubezpieczyć swój zimowy wyjazd przeznaczone są te dwa ostatnie warianty polisy. Opcja Medium obejmuje uprawianie amatorskich sportów zimowych, natomiast Extreme zabezpiecza dodatkowo sporty uznane przez ubezpieczyciela za ekstremalne.

Wariant Medium powinien zainteresować osoby, zamierzające korzystać amatorsko z takich aktywności sportowych jak:
 • narciarstwo biegowe,
 • narciarstwo zjazdowe po oznaczonych trasach,
 • snowboard zjazdowy po oznaczonych trasach,
 • saneczkarstwo,
 • hokej,
 • łyżwiarstwo figurowe,
 • łyżwiarstwo szybkie,
 • sporty, w których użytkowane są pojazdy przeznaczone do poruszania się po lodzie bądź śniegu,
 • kite-skiing – jazda na nartach z wykorzystaniem specjalnego latawca,
 • kite-snowboarding – jazda na snowboardzie przy użyciu specjalnego latawca.
Polisa Extreme sprawdzi się w przypadku miłośników bardziej ryzykownych dyscyplin zimowych, takich jak:
 • free skiing – jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami,
 • free snowboarding – jazda na snowboardzie po nieoznaczonych trasach,
 • heliboarding – zjazd na desce po nieoznakowanych trasach stoku, na które ubezpieczony jest transportowany helikopterem,
 • heliskiing – zjazd na nartach poza wyznaczonymi trasami stoku, na które transport jest realizowany helikopterem,
 • wspinaczka lodowa,
 • skoki narciarskie,
 • psie zaprzęgi.
Co ważne, polisy Medium i Extreme różnią się nie tylko pod względem rodzaju sportów objętych ochroną, ale również w zakresie sum ubezpieczenia: kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ponadto, różnią się oczywiście także ceną.

Parametry ubezpieczeń narciarskich: Medium i Extreme


W przypadku obydwu wariantów ubezpieczenia narciarskiego Allianz można wybrać jeden z trzech zakresów terytorialnych ochrony: Polska, Europa, cały świat. Niezależnie od wybranej opcji, ubezpieczony uzyskuje całodobowy dostęp do usługi assistance i możliwość korzystania z telefonicznych konsultacji medycznych z polskim lekarzem. Poza tym, produkty odznaczają się także takim samym zakresem wyłączeń i ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. W poniższej tabeli zestawiliśmy najważniejsze parametry polis działających poza granicami Polski.

Porównanie wariantów ubezpieczenia Allianz Globtroter

  Medium Extreme
Koszty leczenia i assistance 200 000 zł 500 000 zł
Poszukiwanie i ratownictwo 50 000 zł 50 000 zł
Polisa NNW 30 000 zł 40 000 zł
Odszkodowanie za uraz ciała do 30 000 zł do 40 000 zł
Odszkodowanie za śmierć ubezpieczonego do 15 000 zł do 20 000 zł
Bagaż oraz sprzęt elektroniczny i sportowy 4 000 zł 4 000 zł
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 100 000 zł 100 000 zł
Ubezpieczenie OC za szkody na osobie 100 000 zł 100 000 zł
Ubezpieczenie OC za szkody na rzeczy 10 000 zł 10 000 zł
Składka za dzień ochrony Od 21,23 zł Od 27,26 zł
Źródło: Allianz

Podane sumy ubezpieczeń są gwarantowane wszystkim klientom, bez względu na wybraną przez nich lokalizację. Jeśli jednak celem podróży nie jest kraj europejski, składka ubezpieczeniowa będzie już wyższa. Chcąc szusować na przykład po stokach argentyńskich, irańskich czy indyjskich, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 32,56 zł (opcja Medium) lub 40,44 zł (opcja Extreme).

Wady i zalety polis Allianz Globtrotter


Warianty ubezpieczenia Allianz Globtrotter odznaczają się satysfakcjonującymi sumami gwarantowanymi: kosztów leczenia, odpowiedzialności cywilnej, a także bagażu i transportowanego sprzętu. W przypadku polisy NNW i kosztów ratownictwa mogłyby być one wyższe, ale dla większości amatorów jazdy na nartach i snowboardzie będą wystarczające. Zaletą oferty jest również duża liczba sportów objętych ochroną, co docenią zwolennicy mniej popularnych aktywności zimowych.

Trzeba podkreślić, że bardziej aktywni miłośnicy sportów zimowych, a także wszyscy ci, którzy zamierzają szusować po stokach pozaeuropejskich, powinni zdecydować się na droższą polisę Extreme – suma ubezpieczenia KL gwarantowana przez wariant Medium może okazać się zbyt niska (200 000 zł). A skoro już o cenach mowa, to właśnie tutaj należy upatrywać największej wady oferty TU Allianz. Koszt ubezpieczenia tygodniowego wyjazdu narciarskiego, na przykład w Alpy czy do sąsiednich Czech wynosi około 150 zł (Medium) lub 190 zł (Extreme) za osobę. To duża kwota, która może skłaniać do rozejrzenia się za propozycjami innych ubezpieczycieli.

Czy warto ubezpieczyć zimowy wyjazd w TU Allianz?


Ubezpieczenie turystyczne Allianz to solidna pozycja na rynku ubezpieczeń narciarskich, ale bez trudu można znaleźć produkty w zbliżonej lub nawet niższej cenie, oferujące korzystniejsze warunki ochrony, np. w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl. Jednym z nich jest polisa dla narciarzy TU AXA, która prezentuje się bardziej atrakcyjnie praktycznie we wszystkich najważniejszych aspektach. Wyróżnia się ona wysokimi sumami gwarantowanymi: kosztów leczenia (600 000 zł), ratownictwa (600 000 zł) oraz odpowiedzialności cywilnej (150 000 zł).

W porównaniu z propozycją Allianz, produkt AXA wiąże się również z wyższym limitem odszkodowania w polisie NNW (50 000 zł), a przy tym daje możliwość rozszerzenia ochrony o zdarzenia pod wpływem alkoholu. Ceny 7-dniowego ubezpieczenia o takich parametrach rozpoczynają się już od 50,89 zł za osobę. Co więcej, decydując się na blisko dwukrotnie tańszy wariant polisy AXA, można zapewnić sobie sumy ubezpieczenia na poziomie 40 000 000 zł (koszty leczenia i ratownictwa) oraz 1 500 000 zł (NNW, OC). Allianz oferuje zatem zdecydowanie mniej korzystne warunki ubezpieczenia, i to przy odczuwalnie wyższej składce.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
 1. Dla narciarzy ubezpieczenie narciarskie Allianz Globtroter jest dostępne w 2 wariantach: Medium i Extreme.
 2. Wariant Extreme umożliwia rozszerzenie zakresu polisy o sporty ekstremalne.
 3. Optymalne ubezpieczenie narciarskie można kupić już od 5 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia