Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie narciarskie Warta Travel Plus - Analiza oferty

Kask, gogle, narty, kombinezon i polisa turystyczna – tak powinien wyglądać niezbędnik każdego narciarza i snowboardzisty. O tym, że jazda na nartach i snowboardzie należy do sportów wiążących się z dużym ryzykiem wypadków wie każdy.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Nie każdy jednak wie, że zakup polisy turystycznej może zapewnić zwrot jakichkolwiek kosztów związanych z wypadkiem na stoku, zaangażowaniem służb ratowniczych, uszkodzeniem czy kradzieżą sprzętu, a nawet brakiem śniegu lub mgłą. Dobre ubezpieczenie narciarskie to gwarancja spokojnego i udanego wypoczynku – spokój ducha i bezpieczeństwo finansowe można sobie zapewnić już za 3,70 zł za dzień.

Warta Travel Plus – dla kogo?


Warta Travel Plus to ubezpieczenie dla osób podróżujących i wyjeżdżających za granicę(zarówno w  celach zawodowych, jak i turystycznych). Poprzez wykupienie odpowiednich dodatków do ubezpieczenia, polisa Warta Travel Plus może być także skierowana do szerszej grupy osób, m.in. do narciarzy oraz osób uprawiających sporty ekstremalne.

Warta Travel Plus – co gwarantuje?


W wariancie podstawowym polisa zapewnia:
 • pokrycie kosztów leczenia nagłych zachorowań oraz nieszczęśliwych wypadków,
 • pomoc w ramach usług assistance STANDARD,
 • dodatkowe usługi to ubezpieczenie NNW, zorganizowanie i pokrycie kosztów w ramach usług assistance SUPER,
 • pokrycie szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego osobie trzeciej (OC),
 • wypłatę odszkodowania za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie bagażu podróżnego w tym sprzętu sportowego,
 • pokrycie kosztów kontynuacji leczenia w kraju na skutek urazów podniesionych za granicą,
 • zwrot kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej i/lub anulowania biletu podróżnego czy noclegu,
 • specjalny pakiet dla narciarzy SKI PLUS.
Aż 10 z 19 opcji pomocy assistance w Warta Travel plus nie posiada żadnych ograniczeń kwotowych –dzięki temu ubezpieczyciel pokryje koszty transportu ubezpieczonego poszkodowanego nawet z najbardziej odległych miejsc na świecie.
Warta Travel Plus – SKI Plus

Szczególnie wart uwagi jest ostatni pakiet z polisy Warta Travel Plus, czyli SKI PLUS. To oferta dedykowana specjalnie dla narciarzy i snowboardzistów zapewniająca unikalną ochronę.

W skład SKI PLUS wchodzi:

1. Pokrycie kosztów karnetów narciarskich,czyli tzw. skipasów w sytuacji, gdy niemożliwe jest skorzystanie z niego w wyniku wypadku, kontuzji, choroby osoby ubezpieczonej. Ubezpieczyciel zwraca poszkodowanemu kwotę za wszelkie niewykorzystane zjazdy.

2. Pokrycie kosztów za sprzęt narciarski, który został zniszczony lub skradziony– kradzież sprzętu musi być udokumentowana, a rabunek musi nastąpić z miejsca zabezpieczonego, np. zamkniętego pokoju hotelowego bądź bagażnika samochodu pozostawionego na strzeżonym parkingu.
 
 • Ubezpieczenie chroni także sprzęt w wyniku zaginięcia w trakcie przewozu przez profesjonalnego przewoźnika. Poszkodowany otrzyma zwrot kosztów w sytuacji zniszczenia sprzętu w wyniku wypadku środka komunikacji oraz na skutek innych zdarzeń losowych (np. pożar w hotelu, powódź, lawina itp.)
 • Polisa zapewnia nie tylko zwrot kosztów za uszkodzony lub skradziony sprzęt, ale także pokrywa koszty wypożyczenia nowego sprzętu do kwoty 40 zł dziennie.
 • Istotne jest także to, że ubezpieczenie obejmuje nie tylko narty czy snowboard, ale też cały osprzęt narciarski, tj. kask, gogle, kijki, kombinezon itp.
 3. Wypłatę 40 zł za każdy dzień, kiedy zjazdy są niemożliwe z uwagi na złą pogodę.
 • Ta opcja stanowi swego rodzaju rekompensatę za niedogodności podczas urlopu. Jeśli zdarzy się, że trasy zjazdowe będą zamknięte z powodu niedostatecznego naśnieżenia, ubezpieczyciel wypłaci 40 zł za każdy dzień, gdy jazda była niemożliwa. Ubezpieczenie obejmuje nie tylko brak śniegu, ale też inne niekorzystne dla narciarzy warunki pogodowe: gęstą mgłę, zadymkę śnieżną, zagrożenie lawinowe.
   

Pakiety Warta Travel Plus – ceny pakietów


Każdy z pakietów polisy Warta Travel Plus – standard, komfort, premium – można kupić w wariancie bez dodatku i z dodatkiem SKI PLUS. Wyjeżdżając na narty lub snowboard, zdecydowanie lepiej wyposażyć się w polisę dedykowaną narciarzom, a nie w ogólne ubezpieczenie. Co więcej, należy zwrócić uwagę na szczegóły oferty, gdyż one też nakładają na narciarza pewne obostrzenia, np. owszem ubezpieczyciel zwraca koszt za sprzęt ukradziony z samochodu, ale tylko pod warunkiem, ze auto zostało zostawione na terenie strzeżonym.

Ceny pakietów kształtują się następująco:

Wariant polisy Standard – 10 zł/dzień Komfort – 15 zł/dzień Premium – 19 zł/dzień
Koszty leczenia 80 000 zł 120 000 zł 250 000 zł
NNW 5 000 zł 10 000 zł 20 000 zł
Assistance standard - + +
Assistance super - - +
OC w życiu prywatnym - 50 000 zł 100 000 zł
Bagaż podróżny - 1500 zł 3 000 zł
SKI Plus + + +
Ratownictwo + + +
Leczenie w RP - - -

Źródło: Warta.pl

SKI Plus a inne oferty
Zakłady ubezpieczeniowe posiadają bogatą ofertę dla narciarzy i snowboardzistów – obejmującą zarówno wyjazdy w polskie góry, jak i zagraniczne stoki.

Jedną z ciekawszych ofert na rynku, która jest dostępna w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisa turystyczna.pl, jest AXA Ubezpieczenia. Poniżej przedstawiamy porównanie polisy Warta Travel Plus z rozszerzeniem SKI Plus z polisą AXA Ubezpieczenia.

  Warta Travel Plus z rozszerzeniem SKI Plus – 19 zł AXA Ubezpieczenia – 13,97zł
Suma ubezpieczenia 250 000 zł Bez limitu
Ratownictwo + Bez limitu
NNW 20 000 zł 150 000 zł
OC w życiu prywatnym 100 000 zł 1 500 000 zł
Bagaż prywatny 3 000 zł 3 000 zł
OC sportowe - 1 500 000 zł

Źródło: Warta.pl i Polisaturystyczna.pl

Wyjeżdżając na narty za granicę, należy zwrócić szczególną uwagę na kwoty leczenia i ratownictwa. Usługi medyczne i służb ratowniczych świadczone w Austrii, Włoszech, Francji czy choćby Czechach są dużo wyższe niż w Polsce. Co więcej, wiele usług jest płatnych nawet, gdy posiada się Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Nie uchroni ona przed zapłatą dużej kwoty za ratownictwo, która dochodzi nawet do 35-40 000 zł za samą akcję ratowniczą i pierwszą pomoc.  W takiej sytuacji najlepszym i pewnym zabezpieczeniem jest polisa turystyczna.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
9
8
2
7
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy