Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Rosja - praktyczne porady

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jeśli planujesz wycieczkę do Rosji, musisz się liczyć z załatwieniem kilku formalności przed wyjazdem. Każdy turysta z Polski, wyjeżdżający do tego wielkiego państwa, musi posiadać ze sobą wizę oraz ubezpieczenie turystyczne.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Rosja rozciąga się na kontynencie europejskim oraz azjatyckim. Nic dziwnego, że miliony turystów odwiedza ten kraj co roku, ponieważ jest w nim naprawdę wiele do zobaczenia – od Placu Czerwonego w Moskwie do pasm górskich we wschodniej części Rosji. Każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie.
 

Jakich formalności trzeba dopełnić przed wyjazdem do Rosji?

Najważniejszym dokumentem, który musimy posiadać przed wyjazdem jest wiza. Bez niej służby nie mają prawa nas wpuścić na terytorium Federacji Rosyjskiej. W celu wyrobienia takiej wizy musimy udać się do Konsulatu Federacji Rosyjskiej.

Zaznaczamy, że przed wizytą w Konsulacie powinniśmy wykupić ubezpieczenie turystyczne do Rosji. Potwierdzenie zakupu polisy dodajemy do składanego wniosku o wyrobienie wizy. Ubezpieczenie turystyczne do Rosji musi posiadać ubezpieczenie kosztów leczenia na minimum 30 000 EUR. Taki jest wymóg, by nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie.
 

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Rosji?

Oprócz ubezpieczenia kosztów leczenia polisa podróżna powinna zawierać kilka innych usług, które zapewnią nam bezpieczeństwo podczas wyjazdu.

  • Assistance – podstawowy zakres usług assistance jest już zawarty w ubezpieczeniu KL. Jednak powinniśmy posiadać również rozszerzone ubezpieczenie assistance, które pomoże nam wielu niezapowiedzianych sytuacjach, jak w zorganizowaniu np. wcześniejszego powrotu do domu, pomocy tłumacza i prawnika lub opieki nad nieletnimi.

  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków – jeśli w następstwie nieszczęśliwego wypadku doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu lub umrzemy, ubezpieczyciel wypłaci w ramach sumy ubezpieczenia odpowiednią kwotę odszkodowania.

  • Odpowiedzialność cywilna – w ferworze zabawy bywamy trochę nieostrożni. Zdarza się, że turyści uszkodzą czyjeś mienie, a osoba poszkodowana rości prawa do odszkodowania. Ubezpieczyciel zajmie się za nas zadośćuczynieniem osobie trzeciej.

  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego lub sprzętu sportowego – bez odpowiedniego ekwipunku w taką podróż ani rusz. W tym celu warto ubezpieczyć nasze mienie przed utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem podczas wyjazdu do Rosji.

Jak widzimy, polisę turystyczną do Rosji możemy wyposażyć w dodatkowe usługi, które mogą okazać się nam niezbędne podczas wyjazdu.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Rosji?

Można się obawiać, że ubezpieczenie turystyczne do Rosji to koszt, który mocno nadszarpnie naszym budżetem wakacyjnym. To nieprawda. Sprawdziliśmy ceny ubezpieczeń dla 30-letniej osoby na 7-dniowy wyjazd.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Sumy ubezpieczeń

Ceny polis

AXA

Koszty leczenia: 50 000 EUR

NNW: 4 000 EUR

Bagaż podróżny: 400 EUR

Odpowiedzialność Cywilna: 50 000 EUR

54 zł

Europa

Koszty leczenia: 40 000 EUR

NNW: 5 000 EUR

Bagaż podróżny: 500 EUR

Odpowiedzialność Cywilna: 100 000 EUR

54 zł

Gothaer

Koszty leczenia: 40 000 EUR

NNW: 15 000 zł

Bagaż podróżny: 2 000 zł

Odpowiedzialność Cywilna: 50 000 EUR

60 zł

Aviva

Koszty leczenia: 160 000 zł

NNW: 30 000 zł

Bagaż podróżny: 2 000 zł

Odpowiedzialność Cywilna: 200 000 zł

74 zł


Na kupno polisy turystycznej każdy może sobie pozwolić. Pamiętajmy, że bez odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Rosji nie otrzymamy wizy, więc tak naprawdę jest ona niezbędna, abyśmy mogli cieszyć się wypoczynkiem na terenie Federacji Rosyjskiej.  

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
499473
5
5
5
5
4
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy