Grupowe ubezpieczenie zdrowotne - czy warto?

Dostęp do lekarza za 1 zł dziennie i od 8 konsultacji lekarskich w ciągu roku to tylko przykładowe zalety grupowej polisy zdrowotnej. Warunkiem do skorzystania z takiej oferty jest zatrudnienie w firmie, która umożliwia wykupienie wspólnej polisy.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Przed zakupem warto zorientować się na czym dokładnie polega taki rodzaj ubezpieczenia, ile kosztuje oraz jak długo trwa umowa. Dzięki temu można wybrać świadomie, jak również uniknąć zbyt pochopnej decyzji. 


Czym jest grupowe ubezpieczenie w pracy?


Darmowa opieka zdrowotna w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie zawsze jest wystarczająca – wiele zależy od miejsca zamieszkania, momentu zachorowania (np. sezon zimowy) oraz możliwości konkretnej przychodni czy szpitala. Dlatego właśnie warto zainteresować się rozwiązaniem, które zapewnia darmowe wizyty u specjalistów bez konieczności skierowania, szybkie terminy wizyt oraz darmowe badania diagnostyczne.

Polisa grupowa jest możliwa do zakupienia wyłącznie za pośrednictwem większego podmiotu – najczęściej firmy zatrudniającej pracowników.
Pracodawca może zaoferować ubezpieczenie grupowe – życiowe lub zdrowotne, zdarza się również, że proponuje oba produkty. Dla wielu osób jest to korzystne rozwiązanie, które wiele ułatwia w codziennym życiu.

Jest to duża pomoc nie tylko dla pracownika, który decyduje się na zakup polisy, ale również dla pracodawcy. Dzięki takiej polisie pracownik bardziej docenia swoje miejsce pracy i trudniej mu podjąć decyzję o odejściu z firmy, ma ułatwiony dostęp do pomocy medycznej, gdy zachodzi taka potrzeba. Pracownik nie jest zmuszony do czekania w kolejkach do lekarzy oraz wydawania środków na prywatne wizyty u specjalistów, może liczyć na szybką pomoc, zwolnienie lekarskie oraz fachowe leczenie. Dzięki temu w razie problemów zdrowotnych szybciej wraca do zdrowia i jest bardziej zmotywowany do pracy. 


Kto może przystąpić do grupowego ubezpieczenia zdrowotnego?


Grupowe ubezpieczenia zdrowotne są najczęściej kierowane do dużej grupy odbiorców, co wymaga ujęcia potrzeb osób w różnych grupach wiekowych i o różnym stanie zdrowia. Poza ograniczeniem wiekowym do zakupu polisy przystąpić może każdy, kto posiada taką możliwość w swoim miejscu pracy.

Jak długo trwa umowa grupowej polisy zdrowotnej?


Umowa w przypadku grupowego ubezpieczenia jest podpisywana na 12 miesięcy. Jest to zatem krótki okres ochrony, jednak należy zaznaczyć, że umowę można kontynuować na kolejny rok. Najczęściej nie trzeba nawet zgłaszać chęci przedłużenia umowy – ta odnawia się automatycznie.

Inaczej jest w przypadku chęci rezygnacji. Wtedy trzeba na 0 dni przed końcem umowy powiadomić o tym towarzystwo za pośrednictwem pracodawcy.

Umowa grupowej polisy zdrowotnej wygasa także w dwóch innych sytuacjach:
 • kiedy pracownik odchodzi z firmy  na zasadzie zwolnienia czy znalezienia innej oferty;
 • kiedy pracownik ukończy wiek przewidziany w umowie, np. 65 lat.


Co zapewnia grupowe ubezpieczenie zdrowotne?


Grupowe ubezpieczenie zdrowotne przede wszystkim umożliwi szybki kontakt z lekarzem – czas oczekiwania nie powinien przekraczać kilku dni roboczych. Dotyczy to zarówno lekarza pierwszego kontaktu, jak i lekarzy różnych specjalizacji.

Oprócz tego ubezpieczony może wykonywać badania diagnostyczne – najczęściej darmowo lub za niewielką opłatą. W ramach polisy grupowej ubezpieczony zyskuje:
 • szybki dostęp do lekarza pierwszego kontaktu oraz specjalistów,
 • wizyty bez konieczności skierowania,
 • darmowe badania diagnostyczne,
 • rehabilitację,
 • wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki,
 • szczepienia.


Ile kosztuje grupowe ubezpieczenie zdrowotne?


Koszt związany z grupowym ubezpieczeniem zdrowotnym zazwyczaj nie należy do wysokich. Można zatem oczekiwać, że ochronę zdrowotną nabędzie się za mniej niż 100 zł miesięcznie. Cena polisy jest jednak uwarunkowana tym, co dany produkt oferuje.

Koszt związany z taką ochroną jest również uwarunkowany firmą odpowiedzialną za ubezpieczenie. Sprawdziliśmy konkretne stawki na przykładzie grupy Medicover – oferowanej w wielu firmach w Polsce. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!  Polisa zdrowotna Medicover Basic – za złotówkę dziennie


To podstawowy produkt wersji podstawowej, a jego koszt wynosi jedynie złotówkę dziennie. Roczna składka zatem będzie kosztowała 366 zł.

Warto zwrócić uwagę na to, co można w tej cenie otrzymać. Polisa daje możliwość skorzystania z aż 8 konsultacji lekarskich w ciągu roku u:
 • lekarza pierwszego kontaktu,
 • pediatry,
 • lekarza medycyny rodzinnej
 • lekarza medycyny doraźnej,
 • lekarza medycyny ogólnej
 • lekarza medycyny pediatrycznej.
Osoba, która nabędzie tę polisę, będzie mogła skorzystać również z szczepienia przeciw grypie. Ubezpieczony ma zagwarantowane również podstawowe konsultacje i zabiegi pielęgniarskie.

Pakiet Basic upoważnia również do zniżki w wysokości 20% przy konsultacjach u lekarzy specjalistów oraz na badania diagnostyczne.

Maksymalny czas na wizytę u lekarza to 7 dni, ubezpieczony może również skorzystać z telefonicznej porady medycznej. Polisa zdrowotna Medicover Basic Plus –20% rabatu na badania


Medicover w ramach pakietu Basic Plus oferuje już nieco wyższą składkę, jednak zakres ochrony jest zdecydowanie szerszy. W przypadku tego rozwiązania składka roczna za tę polisę wynosi 501 zł.

W ramach tego ubezpieczenia zdrowotnego osoba ubezpieczona może korzystać z konsultacji u lekarzy bez limitu, podobnie jak we wcześniejszym programie dotyczy to konkretnych specjalizacji tj.:
 • internisty,
 • pediatry,
 • lekarza rodzinnego,
 • lekarza ogólnego,
 • lekarza medycyny doraźnej.
Program Basic Plus zapewnia również dostęp do darmowego szczepienia przeciwko grypie oraz do podstawowych konsultacji i zabiegów pielęgniarskich.
Podobnie, jak w programie Basic – ten wariant również zapewnia 20% zniżkę na wizyty u specjalistów oraz badania diagnostyczne. Polisa zdrowotna Medicover Standard – dodatki za jedynie 15 zł


Ten produkt jest skierowany do osób między 2 a 67 rokiem życia. Składka roczna w tym wariancie kosztuje 615,60 zł.

Pakiet Standard umożliwia konsultacje u internisty, pediatry, lekarza rodzinnego, ogólnego czy medycyny doraźnej – jednak wizyta wymaga opłaty w wysokości jedynie 15 zł. Tutaj jednak można skorzystać z pomocy 4 specjalistów: dermatologa, ginekologa, okulisty oraz lekarza medycyny podróży.

Darmowo można wykonać podstawowe zabiegi ambulatoryjne, podobnie jak podstawowe zabiegi pielęgniarskie, jednak za konsultacje pielęgniarskie trzeba będzie zapłacić 15 zł.

W ramach pakietu bezpłatna jest również diagnostyka – morfologia, badanie ogólne moczu, glukoza, lipidogram, cholesterol, cytologia szyjki macicy, EKG spoczynkowe oraz badanie ostrości wzroku.

Z kolei w cenie 15 zł można również wykonać następujące badania: RTG klatki piersiowej, badanie dna oka, szczepienie przeciwko grypie z wizytą kwalifikacyjną oraz wizyta profilaktyczna.

Warto podkreślić, że opcja Standard zapewnia darmowe pogotowie ratunkowe, bezpłatnie można również wykonać raz w roku przegląd jamy ustnej.Polisa zdrowotna Medicover Standard Plus – brak dodatkowych kosztów


Pakiet Standard Plus zapewnia wszystkie badania, konsultacje oraz zabiegi z programu Standard – bez konieczności dopłaty 15 zł. W ramach tego pakietu można skorzystać z konsultacji u internisty, pediatry, dermatologa, ginekologa czy okulisty.

Ten pakiet to koszt 961,20zł rocznie. 
 


Polisa zdrowotna Medicover Classic – diagnostyka w podstawie


Program Medicover Classic to opłata roczna w wysokości 982,80 zł. W ramach tego pakietu można skorzystać z konsultacji u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej tj. internisty, pediatry, lekarza medycyny rodzinnej, wymagana jest dopłata w wysokości 15 zł.

Jednak w ramach pakietu Medicover Classic istnieje możliwość skorzystania z wizyt u 10 różnych specjalistów. Dopłata wówczas kosztuje jedynie 15 zł i odwiedzić można:
 • chirurga ogólnego,
 • dermatologa,
 • ginekologa,
 • kardiologa,
 • lekarza medycyny podróży,
 • okulistę,
 • laryngologa,
 • neurologa,
 • ortopedę,
 • neurologa.
W przypadku tego programu bezpłatna jest z kolei diagnostyka, w ramach której można wykonać biochemię, hematologię, posiewy bakteryjne, hormony, badanie kału, cytologię szyjki macicy, EKG spoczynkowe oraz badanie ostrości wzroku.

Rozszerzona diagnostyka wymaga dopłaty, również w wysokości 15 zł, w jej ramach można wykonać USG, w tym USG jamy brzusznej, USG tarczycy, USG sutka, szeroki zakres RTG, w tym RTG stawu barkowego, RTG klatki piersiowej, RTG kręgosłupa, Holter EKG i RR oraz próbę wysiłkową. 


Polisa zdrowotna Medicover Classic Plus – pakiet all inclusiv


Najdroższy wariant zdrowotny, oferowany przez Medicover, kosztuje rocznie 1501,20 zł.

W ramach tego programu ubezpieczony może korzystać z darmowych badań, diagnostyki, zabiegów oraz konsultacji bezpłatnie.
Brak opłat dotyczy również podstawowych i rozszerzonych zabiegów ambulatoryjnych.

Pakiety grupowego ubezpieczenia zdrowotnego Medicover

pakiet liczba konsultacji lekarskich dodatki zniżki składka miesięczna
Medicover Basic 8 Szczepienie przeciw grypie
20% przy konsultacjach u lekarzy specjalistów oraz na badania diagnostyczne
 
30 zł
Medicover Basic Plus bez limitu szczepienie przeciwko grypie,
zabiegi pielęgniarskie

20% na wizyty u specjalistów oraz badania diagnostyczne
 
42 zł
Medicover Standard limitowana,
koszt wizyty 15 zł

RTG klatki piersiowej, badanie dna oka, szczepienie przeciwko grypie z wizytą kwalifikacyjną oraz wizyta profilaktyczna
 
- 51 zł

Medicover Standard Plus
 
bez limitu i bez płatnych wizyt - - 80 zł
Medicover Classic bez limitu,
koszt wizyty 15 zł

diagnostyka rozszerzona, dopłata 15 zł
 
- 82 zł

Medicover Classic Plus
 
bez limitu i bez dopłat bez dopłat - 125 zł

Opracowanie własne.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!  

Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia wsparcie finansowe w chwili zagrożenia życia i zdrowia, również dla obcokrajowców. Bardzo ważna jest cena takiej ochrony, dlatego, aby nie doszło przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 8 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 40 złotych miesięcznie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Grupowe ubezpieczenie zdrowotne można zakupić w miejscu pracy

2. Taka polisa może być finansowana przez pracodawcę lub płatne

3. Miesięczny koszt grupowej polisy zdrowotnej to od 30 do 130 zł w zależności od pakietu

4. W niektórych zdrowotnych polisach grupowych trzeba liczyć się z dopłatą do konsultacji i zabiegów
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia