Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 1700 - 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Średnia ocena: 3.80

Dziękujemy za oddanie głosu.

Cena polisy na życie jest uzależniona od wielu indywidualnych czynników. Dlatego tylko agent ubezpieczeniowy może podać klientowi orientacyjne koszty ubezpieczenia się na życie. Jakie czynniki mają wpływ na cenę ubezpieczenia?

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Dwie najważniejsze kwestie, od których najbardziej jest uzależnione ryzyko ubezpieczeniowe, to stan zdrowia oraz wiek osoby ubezpieczonej. Jak możemy zauważyć w większości przykładowych ofert towarzystw ubezpieczeniowych, wraz z wiekiem rośnie wysokość składki. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva dla 24-letniej osoby oferuje ubezpieczenie na życie z sumą 100 tys. zł za 60 złotych miesięcznie, natomiast osoba w wieku 51 lat za taką samą polisę zapłaci trzy razy więcej. Oczywiście zdarzają się wyjątki – jeśli chcemy się ubezpieczyć na 100 tys. zł, jednakową wysokość składki dla osób w wieku od 18 do 51 lat oferuje np. PZU ubezpieczenie na życie. Mniejsze koszty poniesie klient Concordii, który zdecyduje się na wybranie indywidualnego ubezpieczenia grupowego. Koszty takiej polisy na życie są jednakowe dla osób w wieku od 16 do 60 lat – składka wynosi 48 zł miesięcznie przy sumie ubezpieczenia w wysokości 15 tys. zł.

Dlaczego ubezpieczyciela interesuje stan zdrowia klienta? Ponieważ na podstawie ankiety medycznej oraz ewentualnych dodatkowych badań medycznych towarzystwo stwierdza, jakie jest ryzyko wystąpienia u klienta choroby lub czy istnieje duże ryzyko jego śmierci w trakcie trwania ubezpieczenia. Oba przypadki skutkują wypłatą odszkodowania, dlatego mówi się o ryzyku wypłaty odszkodowania. Im to ryzyko jest wyższe, tym wyższa będzie składka.

Nie jesteśmy Państwu w stanie podać ceny potencjalnego ubezpieczenia na życie, ale możemy zasugerować, że warto ubezpieczać się wcześniej, ponieważ osoby starsze są objęte wyższym ryzykiem ubezpieczeniowym z racji wieku oraz chorób. Jeżeli kupimy polisę jako osoby młode, wysokość składki będzie nas obowiązywała przez cały okres polisy, o ile nie będziemy w niej dokonywać żadnych zmian.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
457104
5
1
3
1
7
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy