Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 8 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

3 sytuacje, kiedy warto kupić ubezpieczenie na raka

Choroba nowotworowa jest obecnie przyczyną wielu zgonów, w tym również u młodych osób. Nie należy zatem bagatelizować tego tematu, a z racji tego, że może latami rozwijać się bezobjawowo – dobrze jest wcześniej się zabezpieczyć.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


Należy jednak pamiętać, że rak przychodzi nagle, nie pyta o wiek, kondycje, zarobki czy odpowiedni moment i może spotkać każdego z nas. Ubezpieczenie na życie może przynieść ogromne korzyści, które umożliwią szybkie i skuteczne leczenie choroby nowotworowej. Decyzji jednak o polisie nie należy odkładać na później.

To, co również istotne – to fakt, że każdy przypadek choroby nowotworowej jest diametralnie różny i może wymagać zupełnie innego leczenia. Nawet jeśli w rodzinie występował określony przypadek raka, nie musi oznaczać to wcale, że w naszym przypadku przebiegnie podobnie, jak i wymagać może on innego leczenia, w tym również za granicą.


3 sytuacje, gdy warto rozważyć zakup ubezpieczenia na raka


1. ZABEZPIECZENIE FINANSOWE NAJBLIŻSZYCH


Osoby, które mają małe dzieci, współmałżonka lub starszych, schorowanych rodziców na utrzymaniu – powinny myśleć o przyszłości. Nagła choroba nowotworowa może spowodować, że najbliżsi zostaną zupełnie sami. Jest to szczególnie ważne, gdy posiadamy np. kredyt na mieszkanie lub inne obciążenia finansowe. Polisa na raka może być odpowiednim zabezpieczeniem na przyszłość.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu może oprócz odszkodowania dla najbliższych zapewnić również: 
  • odszkodowanie z tytułu zdiagnozowania choroby nowotworowej – wówczas można podjąć kosztowne leczenie bez ryzyka obniżenia poziomu życia rodziny;
  • wsparcie finansowe, gdy choroba spowoduje niezdolność do wykonywania pracy.
Posiadanie rodziny sprawia, że zaczynamy myśleć o przyszłości i konsekwencjach różnych sytuacji. Nie należy zakładać z góry najgorszych możliwości, jednak warto w życiu być przezornym i przygotować się na różne sytuacje.

2. NIEZDROWY TRYB ŻYCIA


Choć brzmi to jak zarzut, to nie musi, wcale nim być. Dzisiejsze czasy wymagają od nas poświęcania dużej ilości czasu na pracę, wolne chwile spędzamy z dziećmi oraz bliskimi i w tym wszystkim naprawdę trudno nie raz wygospodarować trochę czasu na uprawianie sportu czy regularne badania.
 
Osoby, które stosują używki, jak np. alkohol czy papierosy dodatkowo zwiększają ryzyko zachorowania na raka. Brak ruchu również wpływa na pogorszenie zdrowia. Ciężka dieta i duża ilość przetworzonych produktów mogą dodatkowo obciążać organizm.
 
Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że brak ruchu i aktywności fizycznej, palenie papierosów oraz unikanie badań lekarskich może być przyczyną aż trzech rodzajów nowotworów (rak prostaty, rak jelita grubego oraz rak szyjki macicy), które atakują najczęściej!
 
Jednak sama zmiana nawyków żywieniowych oraz wprowadzenie aktywności fizycznej nie muszą gwarantować spokojnej przyszłości. Są oczywiście przypadki chorób nowotworowych nawet wśród znanych sportowców, które pojawiły się pomimo zdrowej diety oraz dużej ilości sportu. Właśnie dlatego warto się zabezpieczyć. 

3. OBCIĄŻENIE GENETYCZNE
 

Dotyczy przede wszystkim osób, które posiadają w rodzinie przypadki zachorowania na raka. Badania dowodzą, że człowiek dziedziczy skłonność do mutowania się komórek nowotworowych.

W takiej sytuacji warto się zabezpieczyć i przygotować, zanim choroba nowotworowa zostanie rozpoznana. Samo dbanie o zdrowie czy częste profilaktyczne badania nie muszą gwarantować bezpieczeństwa.
 
Również osoby, które w swojej rodzinie nigdy nie miały przypadku zachorowania na nowotwór, powinny zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia na życie. Żyjemy w czasach, gdzie zewsząd dotyka nas duży stres, powietrze jest silnie zanieczyszczone, a żywność jest modyfikowana genetycznie i nawożona sztucznymi substancjami.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Polisa na raka - ankiety medycznej nie unikniesz

Warunkiem zakupu ubezpieczenia na życie jest pozytywne przejście tzw. ankiety medycznej. Ankieta może być uproszczona (kilka pytań o ogólny stan zdrowia) lub rozbudowana (szczegóły dotyczące historii medycznej, w tym przebytych operacji, nałogów czy przypadków zachorowania na raka właśnie wśród najbliższej rodziny). 

Udzielone w ankiecie odpowiedzi mają znaczenie nie tylko dla ustalenia wysokości składki, ale nawet dla podpisania umowy z towarzystwem. Jeśli przyszły ubezpieczony w przeszłości chorował na nowotwór, może spotkać się z odmową zawarcia polisy, ponieważ ubezpieczyciel uzna, że ryzyko powtórnego zachorowania (i wypłaty odszkodowania) jest zbyt duże. Innym wariantem może być zaproponowanie bardzo wysokiej składki miesięcznej.
 

WAŻNE!
Na pytania w ankiecie warto odpowiadać zgodnie z prawdą. Ubezpieczyciel ma dostęp do historii medycznej swojego klienta i może na tj podstawie odmówić wypłaty świadczenia.

 

Polisa na raka kosztuje znacznie mniej niż leczenie

Wielu przyszłych ubezpieczonych zastanawia się jaki jest koszt polisy na raka. W skali miesiąca to wydatek kilkudziesięciu złotych, ale składka będzie z czasem rosnąć. Wraz z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania na raka, nawet, jeśli w rodzinie nie zdarzały się podobne przypadki. Dlatego o ubezpieczeniu na życie (nie tylko od nowotworu) warto pomyśleć już przed 30-tką, aby uniknąć płacenia wysokich składek.

 

Dobre ubezpieczenie na raka - jak znaleźć?


Polis chroniących na wypadek nowotworu jest obecnie sporo na rynku ubezpieczeniowym. Często możemy się spotkać z takimi ubezpieczeniami nawet w banku czy w salonie operatora sieci komórkowej. Jednak są to produkty najczęściej podstawowe i dobrze jest zapoznać się z możliwościami, jakie nam przysługują, by wybrać jak najlepszą ofertę.

Dobra oferta powinna zapewniać:
  • odszkodowanie z tytułu zdiagnozowania raka;
  • transport medyczny;
  • konsultacje u specjalistów bez kolejki;
  • dofinansowanie do leków nierefundowanych;
  • pomoc psychologa;
  • opiekę domową;
  • omoc w zorganizowaniu potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego.
Im więcej wiemy o możliwościach, tym lepszą ofertę znajdziemy. Strony internetowe poszczególnych firm ubezpieczeniowych najczęściej podają główne atuty własnej oferty, przez co nie mamy kompletnych informacji o produkcie, a także nie mamy szansy porównania kilku ofert.

Niezwykle ważne jest zatem porównanie ofert ze sobą. Każdy z nas ma inną sytuację życiową oraz finansową, co dobre ubezpieczenie powinno uwzględnić.
Porównanie z pomocą porównywarki ubezpieczeniowej znacznie ułatwia sprawę. Na stronie porównywarki znajdziemy formularz, w którym zaznaczamy nasze oczekiwania. Na podstawie udzielonych odpowiedzi specjaliści przygotowują najlepiej dopasowane oferty oraz kontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia wybranych produktów.

Telefoniczna rozmowa z konsultantem jest niezobowiązująca, podobnie jak bezpośrednie spotkanie z agentem. Dzięki temu jednak mamy szansę dowiedzieć się wszystkiego o ofercie, która nas zainteresuje. Agent również może spotkać się z nami w wyznaczonym przez nas miejscu, również w naszym domu – co pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy do biura.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Powody, dla których warto wykupić polisą na życie z rozszerzeniem o diagnozę nowotworu, są dla każdego ubezpieczonego inne

2. Ubezpieczenie od nowotworu zwiększa szansę na pokrycie kosztownego leczenia i powrót do zdrowia 

3. Im wcześniej zdecydujemy się na polisę, tym niższą zapłacimy składkę

4. Dobra polisa na raka jest możliwa do znalezienia przez porównywarkę online
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy