Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 14 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

3 sytuacje, kiedy warto kupić ubezpieczenie na raka

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór (raka) zapewnia wsparcie w trudnej sytuacji zdiagnozowania raka. Polisa na raka może pomóc na kilka różnych sposobów. Dowiedz się jakich?

Ile kosztuje taka ubezpieczenie na raka? Jak wysokie odszkodowanie gwarantuje? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego produktu ubezpieczeniowego i dla kogo jest on szczególnie atrakcyjny? Odpowiadamy na wszystkie te pytania w niniejszym artykule.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

 

Czym jest ubezpieczenie od raka i co obejmuje?

Polisa na wypadek zdiagnozowania nowotworu chroni w sytuacji, gdy u osoby ubezpieczonej postawiono diagnozę raka. Ochrona dotyczy konkretnych typów nowotworu – ich wykaz można znaleźć w dokumencie OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). 

Niektóre polisy chronią tylko na wypadek wystąpienia nowotworu złośliwego, natomiast inne obowiązują także w sytuacji, gdy zdiagnozowano niezłośliwy guz, np. mózgu lub nerki. Ubezpieczenie na wypadek raka można kupić zwykle jedynie w formie umowy dodatkowej do posiadanej już polisy. Składkę opłaca się jednorazowo lub w ratach, zgodnie z terminem płatności podanym w umowie ubezpieczenia.

Dlaczego warto kupić polisę na wypadek nowotworu?

Polisa na wypadek nowotworu to potrzebny produkt ubezpieczeniowy, ponieważ zachorowanie na raka zdarza się w każdym wieku i niezależnie od płci. Nowotwór stanowi drugą, po chorobach układu krążenia, najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. 

Czynniki, które zwiększają ryzyko jego wystąpienia, to między innymi:

 • brak aktywności fizycznej, 
 • stosowanie używek, np. palenie papierosów
 • opalanie się bez stosowania kremów z filtrem,
 • spożywanie w dużych ilościach soli kuchennej oraz żywności wysokoprzetworzonej,
 • spożywanie zbyt małej ilości produktów zbożowych i pełnoziarnistych, a także nasion roślin strączkowych oraz warzyw i owoców.

W szczególności trzy sytuacje mogą wymagać wykupienia ubezpieczenia na wypadek zdiagnozowania raka. Należą do nich:

 • brak odłożonych środków finansowych na leczenie w przyszłości – w przypadku zdiagnozowania nowotworu koszty leczenia ponoszone przez chorego i jego rodzinę mogą sięgać kilkunastu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Polisa zapewnia wypłatę wysokiego odszkodowania, które może posłużyć nie tylko do sfinansowania badań, leczenia, pobytu w szpitalu czy rehabilitacji, lecz także spłaty bieżących zobowiązań finansowych oraz utrzymania się,
 • niezdrowy tryb życia – czynniki takie jak brak aktywności fizycznej, nadwaga lub otyłość, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu lub stosowanie niezbilansowanej diety zwiększają ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej,
 • obciążenie genetyczne – niektóre osoby mają uwarunkowaną dziedzicznie predyspozycję do rozwoju choroby nowotworowej – mutacje w genach odpowiadają np. za zespół dziedzicznego raka piersi i jajnika.

Jak działa w praktyce ubezpieczenie na wypadek raka?

Polisa na wypadek zdiagnozowania raka gwarantuje wypłatę określonej sumy z tytułu wykrycia u osoby ubezpieczonej choroby nowotworowej. Jeśli ubezpieczony chce skorzystać z przysługującej mu ochrony, musi dostarczyć do ubezpieczyciela odpowiedni wniosek o wypłatę świadczenia pieniężnego, a także dokumentację medyczną, która potwierdza zdiagnozowanie raka. Otrzymane pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel – od pogłębionej diagnostyki i leczenia, przez pobyt w szpitalu, rehabilitację, po bieżące wydatki oraz spłatę zobowiązań finansowych takich jak np. kredyt.

Poza wypłatą odszkodowania z tytułu zdiagnozowania raka polisa zapewnia także inne formy pomocy, np. drugą opinię medyczną, sfinansowanie oraz organizację leczenia poza granicami kraju czy pakiet assistance. Wtedy, w zależności od wybranego wariantu polisy, ubezpieczyciel zobowiązuje się do zorganizowania i opłacenia usług potrzebnych w razie nagłej choroby, np. transportu medycznego.

Czym się kierować przy zakupie polisy na wypadek zdiagnozowania nowotworu?

Podczas zakupu polisy na wypadek raka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ochrony. Produkt powinien gwarantować świadczenie z tytułu zdiagnozowania różnych rodzajów choroby nowotworowej, najlepiej nie tylko w stadium przedinwazyjnym. Lista schorzeń, których dotyczy ochrona, jest zawsze zawarta w OWU. Druga istotna kwestia to cena polisy – należy ją dobrać zgodnie z możliwościami finansowymi tak, aby opłacanie składki nie nadszarpywało zanadto domowego budżetu.

Inne istotne kryteria wyboru polisy na wypadek zdiagnozowania nowotworu to:

 • dodatkowe formy pomocy, np. organizacja drugiej opinii medycznej,
 • dodatkowe ograniczenia co do zakupu polisy lub wypłaty odszkodowania w przyszłości (np. zachorowanie na nowotwór w przeszłości),
 • pakiet assistance w cenie polisy – nie wszyscy ubezpieczyciele go oferują,
 • suma ubezpieczenia, czyli maksymalna wysokość odszkodowania, jaką można uzyskać w sytuacji zachorowania na raka.

 

Ile kosztuje polisa na raka?

Polisa na wypadek zdiagnozowania nowotworu to stosunkowo niedrogi produkt ubezpieczeniowy. W towarzystwie ubezpieczeniowym Warta składka w polisie obejmującej ochronę z tytułu zachorowania na raka zaczyna się już od 35 złotych miesięcznie (w wariancie dla jednej osoby) oraz 69 złotych miesięcznie (w opcji dla rodziny lub dwojga). Tymczasem w PZU koszt zakupu rocznego ubezpieczenia wynosi 30 złotych – z polisy w tej cenie mogą skorzystać osoby, które nie palą wyrobów tytoniowych, mają mniej niż 27 lat i u ich biologicznych rodziców lub rodzeństwa nie zdiagnozowano nowotworu złośliwego piersi, jajnika, prostaty ani jelita grubego. Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka jest dostępne także w Nationale-Nederlanden, ale w tym przypadku cena jest ustalana indywidualnie.

Polisa na raka Warta

Ubezpieczenie Warta, które chroni na wypadek sytuacji, gdy u ubezpieczonego zdiagnozowano nowotwór, kosztuje już od 35 złotych miesięcznie. W ramach ochrony gwarantowane jest nie tylko wysokie odszkodowanie, lecz także pakiet assistance medyczny – organizacja i sfinansowanie usług niezbędnych w razie nagłej choroby. Po wykupieniu dodatkowego pakietu onkologicznego ubezpieczony może liczyć na pomoc finansową także w sytuacji zdiagnozowania nowotworu przedinwazyjnego. Przysługują mu również darmowe konsultacje lekarskie oraz badania genetyczne, laboratoryjne i specjalistyczne. Polisę mogą kupić osoby w wieku pomiędzy 18 a 80 lat.

Polisa na raka PZU

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór w PZU oferuje odszkodowanie w wysokości do nawet 100 000 złotych. Produkt może zakupić każdy, kto ma mniej niż 65 lat i dotychczas nie stwierdzono u niego choroby nowotworowej. Jeśli zostaną spełnione pewne warunki, składka wynosi już od 30 złotych za rok. Poza wsparciem finansowym ubezpieczyciel organizuje także konsultację z dodatkową opinią medyczną u specjalisty zza granicy.

Polisa na raka Nationale-Nederlanden

Polisa na wypadek zdiagnozowania raka w Nationale-Nederlanden zapewnia odszkodowanie w wysokości do nawet 600 000 złotych oraz pakiet assistance. W ramach dodatkowych pakietów ubezpieczyciel oferuje także sfinansowanie badań i konsultacji medycznych, drugiej opinii lekarskiej, pomocy psychologicznej oraz badań genetycznych, które pozwolą na wczesne wykrycie choroby nowotworowej. Z produktu ubezpieczeniowego może skorzystać każdy w wieku od 18 do 61 lat.
 

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka – cena oraz zakres ochrony

TU

Cena

Dodatkowe formy pomocy

 

WARTA

(Ubezpieczenie na życie z ochroną dodatkową na wypadek zdiagnozowania nowotworu)

 

 

 

od 35 złotych miesięcznie (najtańszy wariant dla jednej osoby)

od 69 złotych miesięcznie (najtańszy wariant dla rodziny lub dla dwojga)

 

pakiet assistance medyczny

 darmowe konsultacje lekarskie

pokrycie kosztów badań genetycznych, laboratoryjnych i specjalistycznych

PZU

(Pomoc w przypadku zachorowania na nowotwór)

 

 

 

 

od 30 złotych rocznie, pod warunkiem, że ubezpieczony nie pali papierosów, ma mniej niż 27 lat oraz w jego rodzinie nie zdiagnozowano nowotworu złośliwego piersi, jajnika, prostaty ani jelita grubego.

 

 

 

dodatkowa opinia medyczna u specjalisty z zagranicy

 

Nationale-Nederlanden (Ubezpieczenie na wypadek nowotworu)

 

 

 

 

 

jest ustalana indywidualnie

 

 

pakiet Assistance

sfinansowanie badań i konsultacji medycznych, drugiej opinii medycznej, pomocy psychologicznej oraz badań genetycznych

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 14.04.2022 r.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Jaką kwotę wypłaci TU w przypadku zdiagnozowania raka?

Ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania nowotworu gwarantuje odszkodowanie z tytułu zachorowania na raka w wysokości do nawet 600 000 złotych. Wysokość świadczenia jest zmienna dla różnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz wariantów polis, zależy także od czynników takich jak wysokość składki, zakres ochrony czy też wiek oraz stan zdrowia ubezpieczonego.
 

 Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka – wysokość odszkodowania z tytułu zachorowania na nowotwór

TU

Wysokość odszkodowania

WARTA

(Ubezpieczenie na życie z ochroną dodatkową na wypadek zdiagnozowania nowotworu)

 

 

 

 

zależy od wybranego wariantu polisy

 

PZU

(Pomoc w przypadku zachorowania na nowotwór)

 

 

 

 

 

do 100 000 zł

 

Nationale Nederlanden (Ubezpieczenie na wypadek nowotworu)

 

 

 

 

do 600 000 zł

 

Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie ofert wybranych towarzystw ubezpieczeniowych z dnia 14.04.2022 r.

 

Kiedy ubezpieczyciel może nie wypłacić świadczenia?

Polisa na wypadek raka, tak jak wszystkie inne ubezpieczenia dostępne na rynku, ma wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, które powodują, że ubezpieczonemu nie przysługuje odszkodowanie mimo zaistnienia zdarzenia opisanego w umowie. Do wyłączeń odpowiedzialności należą np.:

 • brak terminowości w dostarczeniu dokumentów niezbędnych do ustalenia zasadności roszczenia,
 • rozwój raka w wyniku zażywania niezalecanych leków, narkotyków, środków odurzających bądź psychotropowych lub wykonania zabiegów o charakterze medycznym poza kontrolą lekarza,
 • zachorowanie na nowotwór spowodowane nieprzestrzeganiem zaleceń lekarza,
 • zachorowanie na nowotwór w okresie karencji,
 • zachorowanie na nowotwór w następstwie zakażenia się wirusem HIV,
 • zdiagnozowania raka przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej,
 • zachorowanie na nowotwór w następstwie skażenia toksycznego, promieniowania jonizującego, skażenia radioaktywnego.

Odmowa świadczenia może nastąpić także wtedy, gdy ubezpieczony zataił pewne okoliczności, które mogły się przyczynić do zachorowania na nowotwór lub udzielił nieprawdziwych informacji w ankiecie medycznej. Polisa na raka nie zapewni odszkodowania także wtedy, kiedy w czasie trwania umowy nastąpił brak terminowości w opłacaniu składek.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

Polisa na raka - To warto wiedzieć

1. Powody, dla których warto wykupić polisą na życie z rozszerzeniem o diagnozę nowotworu, są dla każdego ubezpieczonego inne

2. Ubezpieczenie od nowotworu zwiększa szansę na pokrycie kosztownego leczenia i powrót do zdrowia 

3. Im wcześniej zdecydujemy się na polisę, tym niższą zapłacimy składkę

4. Dobra polisa na raka jest możliwa do znalezienia przez porównywarkę online

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie na wypadek nowotworu

 1. Czy ochrona na wypadek nowotworu jest możliwa jako samodzielna umowa?

  Ubezpieczenie na wypadek nowotworu jest zwykle dostępne jako rozszerzenie polisy życiowej lub zdrowotnej, nie stanowi ono samodzielnego produktu i nie może zostać wykupione osobno.

 2. Czy można otrzymać dwa odszkodowania z tytułu zdiagnozowania raka?

  Tak, jest to możliwe pod warunkiem, że ubezpieczony miał wykupione dwie polisy u różnych towarzystw ubezpieczeniowych lub dwa różne produkty tej samej firmy, ale o pokrywającym się zakresie ochronnym. Takie rozwiązanie wiąże się z uiszczaniem podwójnych opłat za polisę, ale i korzyścią w postaci dwóch odszkodowań.

 3. Czy polisa na raka obejmuje ochroną również inne choroby?

  Polisa na raka może obejmować także inne choroby. Niektórzy ubezpieczyciele oferują rozbudowanie ubezpieczenia, np. rozszerzone o ochronę na wypadek zdiagnozowania cukrzycy, wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu albo innego poważnego zachorowania. Dokładna lista schorzeń, które upoważniają do odbioru świadczenia, znajduje się zawsze w dokumencie OWU wybranej polisy.

 4. Czy ubezpieczenie na raka może zapewnić leczenie za granicą?

  Polisa na wypadek zdiagnozowania raka obowiązuje zazwyczaj na całym świecie, przez 24 godziny na dobę. Wypłata świadczenia pieniężnego jest realizowana w Polsce, natomiast drugą opinię medyczną oraz leczenie można zorganizować w wyspecjalizowanym ośrodku za granicą.

 5. Jak długo trwa ochrona w ubezpieczeniu na raka?

  Czas trwania ochrony zależy od warunków danej polisy. Najczęściej umowa jest zawierana na 5 lat, a po tym okresie ubezpieczyciel proponuje jej przedłużenie na kolejny okres. Ochrona ubezpieczeniowa kończy się, gdy upływa okres ubezpieczenia wskazany w umowie lub ubezpieczający złoży oświadczenie o odstąpieniu/wypowiedzeniu umowy ubezpieczenia. Jej zakończenie następuje także w momencie, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci świadczenie z tytułu zdiagnozowania choroby nowotworowej lub gdy ubezpieczony umrze.

 6. Czy osoba, która wcześniej chorowała na raka, może kupić polisę na choroby nowotworowe?

  Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe nie sprzedają polis na wypadek raka osobom, u których w przeszłości zdiagnozowano nowotwór, inne oferują taki produkt, ale z zastrzeżeniem, że chorowanie w przeszłości może poskutkować odmową wypłaty odszkodowania.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
3
5
7
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy