Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 2000 sob. 900 - 1730 22 270 00 00

Oszczędź nawet 50% na polisie.

Sprawdź, ile Ty możesz zaoszczędzić porównując oferty w 7 minut.
Porównaj ceny

Gdzie kupię korzystnie OC na raty?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Czasami składka OC jest tak wysoka, że właścicielowi pojazdu ciężko jest ją zapłacić jednorazowo. Dlatego na rynku ubezpieczeń nie brakuje towarzystw, które oferują możliwość rozłożenia płatności na kilka rat. Taki zabieg powoduje, że opłacenie skład

Niemal każdy zakup na raty wiąże się jednak z zapłaceniem za kupowany towar nieco więcej, niż w przypadku płatności jednorazowej. W przypadku zakupu nowego telewizora czy lodówki, bank lub inna instytucja finansowa nalicza prowizję za oczekiwanie na zwrot pożyczonych pieniędzy. Towarzystwo ubezpieczeniowe, dzieląc składkę OC na raty, rekompensuje sobie ryzyko związane z ubezpieczeniem kierowcy. 

Porównaj polisy OC/AC


Nawet gdy nie płacisz, jesteś ubezpieczony...


Towarzystwo ubezpieczeniowe sporo ryzykuje oferując możliwość płatności za polisę OC ratalnie. Nawet w sytuacji, gdy ubezpieczony nie zapłaci raty w terminie, towarzystwo musi kontynuować umowę. Nie może również odmówić likwidacji szkody, gdy w tym czasie jego klient spowoduje kolizję lub wypadek. Dlaczego więc ubezpieczyciele decydują się na takie ryzyko? Ponieważ takie są oczekiwania klientów. 

Dla niektórych kierowców (szczególnie młodych, bez zniżek w OC) koszty polisy są tak wysokie, że prawdopodobnie nie byłoby ich stać na zapłacenie jednorazowo za ubezpieczenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które nie proponują na taką okoliczność podziału składki na raty, mogą więc stracić potencjalnego klienta.  
 

Najtańsze OC na 2 lub 4 raty


Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje możliwość rozbicia składki na 2 lub 4 raty. Na rynku zdarzają się i takie towarzystwa ubezpieczeniowe, które pozwalają na podział płatności nawet na 12 rat. Jednak jest ich niewiele, a oferta jest dostępna wyłącznie dla nabywców pakietów ubezpieczeń (OC i AC).

Rozbijając składkę na raty należy liczyć się z tym, że suma wartości wszystkich rat na pewno będzie wyższa od wartości składki OC płatnej jednorazowo. Zasada jest taka, że im więcej rat jest do zapłaty, tym suma ich wartości będzie wyższa. Przy 4 ratach najczęściej mamy do zapłacenia od 15 do nawet 30% więcej za całą polisę. 
 

Porównaj polisy OC/AC


Przykładowo, towarzystwo AXA oferuje możliwość płatności za polisę w 4 ratach. Wzrost kosztów polisy płatnej w ratach (w porównaniu do opłaty jednorazowej) wynosi około 15 - 20 procent.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
556239
6
1
2
3
0
6

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy