Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie hulajnogi - wszystko, co musisz wiedzieć

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Dzięki hulajnodze, możesz przemieszczać się szybko i ekonomicznie, ale wiąże się z nią ryzyko wypadku oraz kradzieży. Z tego powodu warto wykupić ubezpieczenie hulajnogi. Podpowiadamy, jak ubezpieczyć hulajnogę i sprawdzamy, ile to kosztuje.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej nie jest obowiązkowe. Hulajnoga nie jest bowiem, pod względem prawnym, zaliczana do pojazdów mechanicznych. Tego typu sprzęt należy do grupy pojazdów, podobnie jak rower i deskorolka, nazywanych umownie UTO – urządzeniami transportu osobistego.

 

Hulajnogi elektryczne w Polsce

W ostatnich latach hulajnogi w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Polacy coraz częściej, zamiast w samochody i komunikację miejską, wsiadają na urządzenia z napędem elektrycznym.

Polski rynek hulajnóg elektrycznych wzrósł 2,5-krotnie w ciągu roku: z 19 tys. hulajnóg dostępnych w 39 miastach w 2020 roku, do ponad 46 tys. udostępnionych w 60 miastach w 2021 roku – dane zebrane przez Mobilne Miasto, opublikowane na markethub.pl. Jak podaje serwis, najwięcej hulajnóg elektrycznych dostępnych jest w:

 • Warszawie (ok. 10 tys.),
 • Trójmieście (ok. 10 tys.),
 • Krakowie (ok. 6 tys.),
 • Poznaniu (2,8 tys.),
 • Łodzi (ok. 2 tys.),
 • Wrocławiu (2,1 tys.),
 • Szczecinie (2,1 tys.),
 • Lublinie (ok. 1 tys.).

Na Polskim rynku działają wypożyczalnie, takie jak Lime, Bird, Volt, Dott, Tier czy blinkee.city, które oferują hulajnogi elektryczne na minuty, można też kupić własną hulajnogę. Warto sprawdzić, co się bardzie opłaca.

Zakup hulajnogi elektrycznej, o standardowej jakości, to koszt około 2000 złotych. Możesz kupić ją na raty, bez oprocentowania. Wówczas, jeśli przyjąć, że spłacona będzie w 10 ratach, dzienny koszt takiego zakupu to 6,67 zł. Tymczasem koszt wypożyczenia hulajnogi to zwykle 85 groszy za każdą minutę. Oznacza to, że za 6,80 zł możesz korzystać z wypożyczonej hulajnogi tylko przez 8 minut.

Jeśli z hulajnogi elektrycznej korzystasz często, zakup własnej będzie lepszym wyborem. Tym bardziej, że kiedy już spłacisz kredyt, stanie się ona Twoją własnością, a więc nie będzie się już wiązać ze stałym wydatkiem (nie licząc kosztów energii elektrycznej do ładowania).

 

Czym jest hulajnoga dla ubezpieczyciela?

Przy ubezpieczeniu hulajnogi, w każdym TU hulajnoga może podlegać nieco innej definicji. Warto to sprawdzić przed zakupem polisy, by mieć pewność, że ochrona będzie obejmować Twoje urządzenie. Definicje znajdziesz zawsz w dokumencie OWU.

Np. w OWU LINK4 znajdziesz taką definicję UTO, czyli urządzeń jedno- lub wielośladowych.

UTO to urządzenia jedno- lub wielośladowe do transportu lądowego osób, napędzane siłą mięśni lub silnikiem elektrycznym, który umożliwia jazdę z maksymalną prędkością do 25 km/h.

Według takiej definicji, UTO to zarówno hulajnogi elektryczne, jak i zwykłe hulajnogi. Ale także: rowery klasyczne i elektryczne, deskorolki zwykłe i elektryczne, łyżworolki i wrotki, segwaye oraz monocykle elektryczne.

Jeśli przechowujesz swoją hulajnogę elektryczną w mieszkaniu, warto wiedzieć, że przy ubezpieczeniu hulajnogi większość TU traktuje ją jako ruchomość domową, czyli włącza do ochrony na tych samych zasadach, co meble, sprzęt elektroniczny, urządzenia RTV/AGD, biżuterię itd.

Definicja UTO znajduje się także w Prawie o ruchu drogowym – Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, art. 2, pkt. 47c – ale tu jest już nieco inna:

Urządzenie transportu osobistego – pojazd napędzany elektrycznie, z wyłączeniem hulajnogi elektrycznej, bez siedzenia i pedałów, konstrukcyjnie przeznaczony do poruszania się wyłącznie przez kierującego znajdującego się na tym pojeździe.

 

Jak ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

Ubezpieczenie hulajnogi dostępne jest w dwóch wariantach – w ramach polisy mieszkaniowej lub jako osobne ubezpieczenie w ramach gwarancji sklepowej. Warto poznać te dwie opcje, ich plusy i minusy, by świadomie wybrać, które opcja ubezpieczenia hulajnogi będzie dla ciebie lepsza.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie hulajnogi w polisie mieszkaniowej

Ubezpieczenie hulajnogi dostępne jest w ramach polisy mieszkaniowej – wraz z ochroną nieruchomości. Aby w ten sposób ubezpieczyć hulajnogę elektryczną, trzeba wykupić rozszerzoną wersję polisy – wraz z tzw. mieniem ruchomym, czyli wyposażeniem mieszkania, które nie jest przytwierdzone na stałe. Wówczas zabezpieczysz niemal całe swoje mienie przechowywane w nieruchomości, które można z niej swobodnie wynieść, nie tylko samą hulajnogę.

Polisa mieszkaniowa ubezpiecza hulajnogę elektryczną na wypadek zdarzeń losowych, tj. powódź czy pożar, ale także na wypadek kradzieży z włamaniem oraz rabunku (kradzieży poza miejscem zamieszkania).

Do takiego ubezpieczenia hulajnogi warto też dobrać kilka dodatków do polisy mieszkaniowej, przede wszystkim dodatek OC w życiu prywatnym. Ten rodzaj ubezpieczenia jest zabezpieczeniem na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim, np. właśnie podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Jeśli jeżdżąc po mieście na hulajnodze, spowodujesz wypadek, roszczenia osób trzecich pokryje Twój ubezpieczyciel, a Ty uchronisz się przed nagłym wydatkiem.

TU oferują także dedykowane ubezpieczenie hulajnogi elektrycznych oraz innych UTO. Takie ubezpieczenie hulajnogi zwykle składa się z dwóch produktów: ubezpieczenia odpowiedzialność cywilnej i od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie hulajnogi w sklepie

Podczas zakupu nowej hulajnogi automatycznie zyskujesz ochronę sprzętu u producenta – zwykle trwającą 2 lata. Taka podstawowa gwarancja chroni jednak sprzęt jedynie przed uszkodzeniami wynikających z błędów w produkcji i na wypadek awarii. Okres ten możesz przedłużyć o kolejny rok, a nawet dwa lub trzy lata.

Minusem ubezpieczenia hulajnogi w ramach przedłużonej gwarancji jest fakt, że możesz wykupić tę opcję tylko na nową hulajnogę – podczas jej zakupu. Sklepy nie ubezpieczają w ten sposób używanych sprzętów.

 

Od czego można ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

Zakres ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej w ramach przedłużonej gwarancji może być różny – dużo zależy od oferty danego sklepu.

Najczęściej w pakiecie są:

 • darmowe naprawy,
 • wymiana hulajnogi na nową w razie poważnej awarii,
 • ochrona od kradzieży,
 • ubezpieczenie od rabunku,
 • ubezpieczenie OC,
 • ubezpieczenie NNW.

W ramach ubezpieczenia hulajnogi w polisie mieszkaniowej zakres ochrony może być znacznie większy – do wyboru jest wiele różnych dodatkowych ryzyk. 

Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej z OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie hulajnogi w ramach OC w życiu prywatnym, w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, zapewni nam odszkodowanie, które pokryje straty. Taki rodzaj polisy można wykupić zarówno jako produkt samodzielny, jak i dodatek do polisy mieszkaniowej i ubezpieczenia komunikacyjnego.

Właścicielom hulajnóg ubezpieczenie OC w życiu prywatnym przyda się, np. gdy spowodują wypadek z rowerzystą lub pieszym, albo przez przypadek zarysują zaparkowany przy chodniku samochód. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym obejmuje szkody zarówno majątkowe, jak i osobowe.

Ubezpieczenie hulajnogi od kradzieży

Hulajnogę elektryczną warto ubezpieczyć również na wypadek kradzieży. Takie pojazdy nierzadko są sporo warte i mogą być atrakcyjnym łupem dla złodziei.

W ramach rozszerzonej polisy mieszkaniowej możesz liczyć na odszkodowanie, gdy złodziej ukradną ci pojazd z mieszkania, piwnicy lub garażu. Do polisy mieszkaniowej możemy włączyć nie tylko hulajnogę, ale i wiele innych cennych przedmiotów, tj. laptop czy instrumenty muzyczne.

Ubezpieczenie hulajnogi od rabunku

Taki dodatek do polisy mieszkaniowej dla posiadacza hulajnogi elektrycznej może się okazać bardzo przydatny. W Polsce, na ulicach czy w parkach, wciąż zdarza się wiele kradzieży. Jeśli ktoś, poza miejscem twojego zamieszkania, siłą lub groźbą, odbierze ci hulajnogę elektryczną, TU wypłaci ci odszkodowanie, które pozwoli na zakup nowego sprzętu. 

Ubezpieczenie hulajnogi od dewastacji

Twoja hulajnoga pozostawiona, nawet na chwilę, bez opieki, może zostać zdewastowana. Aby uchronić się przed takim ryzykiem, warto dobrać dodatek Dewastacja do ubezpieczenia hulajnogi w polisie mieszkaniowej. Odszkodowanie uzyskane z polisy pozwoli ci na bezpłatną naprawę sprzętu lub zakup nowej hulajnogi elektrycznej.

Ubezpieczenie hulajnogi od pożaru

Pożar to wielkie ryzyko. Ogień niemal w jednej chwili może strawić cały twój majątek. Nie tylko hulajnogę elektryczną, ale wszystko to, co przechowujesz w mieszkaniu, a nawet całą nieruchomość. Ubezpieczenie mieszkania już w podstawowej wersji zabezpieczy twoje mieszkanie lub dom na wypadek pożaru, a w opcji rozszerzonej – wraz z ochroną mienia ruchomego, zabezpieczy też całe wyposażenie, w tym hulajnogę.

Ubezpieczenie hulajnogi od powodzi

Powódź to ryzyko równie groźne jak pożar, woda może doszczętnie zniszczyć twój majątek. Polisa mieszkaniowa z dodatkową ochroną od powodzi może zabezpieczać zarówno twoją nieruchomości, jak i wszystko, co w niej przechowujesz, w tym także hulajnogę elektryczną Ten dodatek jest ważny dla tych, którzy swoje hulajnogi przechowują na parterze lub na pierwszym piętrze. Jeśli trzymasz hulajnogę elektryczną w mieszkaniu ulokowanym na wyższych kondygnacjach, taki dodatek do polisy mieszkaniowej raczej ci się nie przyda. 

Ubezpieczenie hulajnogi od przepięcia

Hulajnoga elektryczna podłączona do prądu podczas ładowania może ulec awarii w wyniku przepięcia. Do przepięcia w sieciach elektrycznych dochodzi podczas burz i wichur, a te w Polsce w ostatnich latach zdarzą się często. Jeśli twoja hulajnoga elektryczna zepsuje się w taki sposób, w ramach ubezpieczenia od przepięcia, TU pokryje koszty naprawy lub zakupu nowej hulajnogi. Opcja Przepięcie dostępna jest w większości TU jako dodatek do polisy mieszkaniowej.

Ubezpieczenie hulajnogi NNW (od wypadów komunikacyjnych)

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) to ważne rozszerzenie polisy mieszkaniowej. To ubezpieczenie dotyczy również wypadków na hulajnogach elektrycznych. Jeśli w czasie jazdy na hulajnodze, doznasz uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel pokryje koszty twojego leczenia.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej?

To, ile kosztuje ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej w ramach polisy mieszkaniowej, najlepiej jest sprawdzić w kalkulatorze ubezpieczeń online. Kalkulator w chwilę pokaże ci oferty różnych TU, wraz z cenami. 

Z polisy mieszkaniowej 

Za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie hulajnogi, dla przykładowej nieruchomości, wraz z ochroną mienia ruchomego, zabezpieczeniem na wypadek kradzieży z włamaniem i OC w życiu prywatnym.

Założyliśmy, że do ubezpieczenia jest hulajnoga w mieszkaniu, które:

 • ulokowane jest w Warszawie,
 • ma 30 m2,
 • zamieszkiwane jest przez 1 osobę dorosłą,
 • jej wartość rynkowa to 350 000 zł,
 • wartość mienia ruchomego (wraz z hulajnogą elektryczną) to 55 000 zł.

W tym wariancie najtańsze ubezpieczenie hulajnogi w polisie mieszkaniowe zaproponowała Proama – 355 zł za rok. W tej cenie dodatkowo: Home Assistance, a OC w życiu prywatnym wypłacane do kwoty 60 000 zł. Proama zaproponowała tez drugi wariant ubezpieczenia, w którym OC jest wyższe: 90 000 zł – taka polisa to koszt zaledwie o 11 zł wyższy.

Najdroższe ubezpieczenie w tym zestawieniu zaoferowało Generali – 517 zł za rok, ale taka polisa mieszkaniowa ma bardzo szeroki zakres. Dodatki w cenie to: Home Assistance, OC: 200 000 zł, Ubezpieczenie przedmiotów szklanych, Dewastacja, Pakiet medyczny, a nawet NNW psa i kota.

-Jeśli szukasz dobrego ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej, zauważ, że z polisy mieszkaniowej chronisz nie tylko hulajnogę, ale całą nieruchomość, w tym wiele innych cennych sprzętów, takich jak komputery, telefony komórkowe, sprzęt muzyczny, instrumenty, biżuteria, książki, a nawet ubrania. Tymczasem, ubezpieczając hulajnogę elektryczną w polisie sklepowej, zabezpieczasz tylko ten jeden sprzęt

– Małgorzata Przybyszewska, specjalista od ubezpieczeń w ubezpieczeniaonline.pl.

Koszt ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej – porównanie ofert

TU

Cena za rok

Dodatkowo w cenie

Proama

335 zł

Home Assistance

OC: 60 000 zł

Dewastacja

Proama

346 zł

Home Assistance

OC: 60 000 zł

Dewastacja

Europa

353 zł

Home Assistance

OC: 100 000 zł

Dewastacja

Generali

363 zł

Home Assistance

OC: 200 000 zł

Dewastacja

Pakiet medyczny

Link4

472 zł

Home Assistance

OC: 50 000 zł

Dewastacja

Link4

482 zł

Home Assistance

OC: 75 000 zł

Dewastacja

Generali

517 zł

Home Assistance

OC: 200 000 zł

Przedmioty szklane

Dewastacja

Pakiet medyczny

NNW psa i kota

Oprac. na podstawie: ubezpieczeniaonline.pl. Dane na dzień: 16.03.2023 r.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

W sklepie 

Sprawdziliśmy, ile kosztuje przedłużenie gwarancji na hulajnogę elektryczną w sklepie Media Expert. Założyliśmy, że ochrona kupowana jest na hulajnogę elektryczną wartą 2 500 zł.
Dostępny był tylko podstawowy wariant ubezpieczenia hulajnogi, bez opcji ubezpieczenia od kradzieży, bez OC i bez NNW. W ten sposób hulajnoga byłaby zatem ubezpieczona jedynie na wypadek awarii.
Za takie ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej trzeba zapłacić 250 zł rocznie. Opłata uiszczana jest w 10 miesięcznych ratach po 25 zł lub jednorazowo z góry.


Jak bezpiecznie korzystać z e-hulajnogi – przepisy prawne

Hulajnogi elektryczne, z racji tego, że to pojazdy, które potrafią poruszać się naprawdę szybko, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Ważne więc, aby z hulajnogi elektrycznej korzystać uważnie i stosować się do przepisów. 
 
W 2022 roku w życie weszły nowe zasady użytkowania hulajnóg elektrycznych, których nieprzestrzeganie wiąże się z karami pieniężnymi. Warto poznać nowe przepisy. 
 

Zasady korzystania z hulajnogi elektrycznej

Dozwolone

Zabronione

użytkownicy:
osoby dorosłe oraz niepełnoletnie posiadające kartę rowerową

dzieci, które nie ukończyły 10. roku życia (dotyczy dróg publicznych)

miejsce:
droga dla rowerów
jezdnia (jeśli brak drogi dla rowerów i jest ograniczenie do 30 km/h)
chodnik (brak DDR i ograniczenia do 30 km/h)

na jezdni elektryczne hulajnogi nie mogą poruszać się szybciej niż 20 km/h

pierwszeństwo:
piesi

wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

prędkość:
ścieżka dla rowerów do 20 km/h
jezdnia (jeśli brak ścieżki rowerowej) do 30 km/h

tamowanie ruchu lub utrudnianie ruchu
prędkość hulajnogi nie może być znacznie większa
niż prędkość pieszego (ok. 7 km/h)

Oprac. na podstawie Kodeksu drogowego.

 

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie hulajnogi?

Przy każdym ubezpieczeniu, TU stosują tzw. wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje w których ochrona nie zadziała i nie otrzymamy odszkodowania, pomimo regularnie opłacanych składek. Tak też jest w przypadku ubezpieczeniu hulajnogi.

Odszkodowania z ubezpieczenia hulajnogi w wielu TU nie otrzymasz za wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
 
Z reguły TU nie wypłacają odszkodowania za wypadki, które miały miejsce w czasie wyścigu lub podczas uprawiania sportów wyczynowych. Ubezpieczenie hulajnogi może nie zadziałać również, jeśli do szkody dojdzie podczas jazdy na wynajętej hulajnodze.
 
Wiele TU zamieszcza w włączeniach odpowiedzialności także sytuacje, w których do wypadku na hulajnodze doszło w wyniku popełnienia wykroczenia, np. z powodu przejazdu na czerwonym świetle.
 
Niektórzy ubezpieczyciela zastrzegają również, że, w ramach polisy OC w życiu prywatnym, nie wypłacą odszkodowania, jeśli osoba ubezpieczona wyrządzi szkodę bliskiej osobie.
 
Wyłączenia odpowiedzialności znajdziesz w dokumencie OWU – warto je dokładnie sprawdzić jeszcze przed zakupem ubezpieczenia hulajnogi.
 

Gdzie kupię ubezpieczenie hulajnogi i innego sprzętu?

Ubezpieczenie hulajnogi i innych urządzeń przechowanych w nieruchomości warto kupić przez Internet. Można to zrobić łatwo i szybko w kalkulatorze polis mieszkaniowych, w którym wcześniej porównasz ze sobą oferty różnych TU.
 
Wystarczy, że:
1. Klikniesz opcję „Kup online” przy wybranym ubezpieczeniu hulajnogi.
2. Uzupełnisz dane potrzebne do skonstruowania umowy na polisę mieszkaniową.
3. Wybierzesz jedną z kilku opcji płatności online i zapłacisz za ubezpieczenie hulajnogi.
4. Zaczekasz na dokumenty do polisy mieszkaniowej, które zostaną przesłane na twój adres e-mail.
 
I gotowe – twoje ubezpieczenie hulajnogi w polisie mieszkaniowej będzie działać już od następnego dnia, chyba, że wybierzesz inny termin rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej. 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

To warto wiedzieć
1. O ubezpieczeniu hulajnogi powinni przede wszystkim pomyśleć rodzice, jeśli kupują taki sprzęt dziecku w prezencie
 
2. Na rynku ubezpieczeniowym nie ma indywidualnego ubezpieczenia hulajnogi od kradzieży, ale możemy objąć ją taką ochroną w polisie mieszkaniowej
 
3. O cenie ubezpieczenia hulajnogi w ramach polisy mieszkaniowej decyduje głównie wartość całej nieruchomości
 
4. Odszkodowania z polisy nie otrzymamy za wypadek spowodowany na hulajnodze pod wpływem alkoholu lub środków odurzających

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej

 1. Od czego zależy ile zapłacę za ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej?

  Cena ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej zależy przede wszystkim do wartości mienia oraz zakresu ochrony. Im droższy mienie i im bardziej rozbudowany zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej będzie droższe.

 2. Czy trzeba ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

  Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej nie jest obowiązkowe, ale warto je wykupić. Szczególnie przyda się ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczenie NNW) oraz na wypadek zniszczenia mienia i zdrowia osób trzecich (ubezpieczenie OC w życiu prywatnym).

 3. Jakie OC dla hulajnogi?

  Przy hulajnodze wystarczy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, samochodowe ubezpieczenie OC nie jest tu wymagane. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zawarte jest w polisie mieszkaniowej (jako dodatek) lub możesz je wykupić w dedykowanym ubezpieczeniu UTO.

 4. Na jaką sumę ubezpieczyć hulajnogę?

  Hulajnogę elektryczną ubezpiecz na kwotę, która jak najlepiej odzwierciedla realną wartość sprzętu. Np. jeśli kosztowała np. 2500 zł, to właśnie taką sumę przyjmij przy ubezpieczeniu hulajnogi.

 5. Czy warto ubezpieczyć hulajnogę od kradzieży?

  Ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej od kradzieży może się okazać niezwykle dobrym pomysłem. W Polsce kradzieże nadal zdarzają się dość często. Ubezpieczenie hulajnogi może obejmować kradzież z włamaniem oraz rabunek (kradzież poza miejscem zamieszkania).

 6. Ile kosztuje ubezpieczenie hulajnogi?

  Podstawowe ubezpieczenie hulajnogi w ramach przedłużonej gwarancji w sklepie to koszt ok. 250 zł rocznie. Ubezpieczenie hulajnogi w polisie mieszkaniowej to koszt ok. 200-400 zł rocznie. Z kolei polisa dedykowana dla UTO to koszt ok. 100 zł – 300 zł rocznie. Dużo zależy jednak od wartości ubezpieczonego mienia oraz od zakresu ochrony.

 7. Co to jest UTO?

  UTO to skrót od urządzenia transportu osobistego. W UTO wlicza się wszystkie pojazdy napędzane elektrycznie, nie posiadające siedzenia i pedałów, na których może jechać tylko jedna osoba. UTO to zatem: deskorolki elektryczne, segway, e-skates czy monocykle elektryczne. Choć hulajnoga elektryczna podlega podobnym prawom jako UTO, nie wlicza się do tej grupy.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia