Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 38 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie laptopa - wszystko, co musisz wiedzieć

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Ubezpieczenie laptopa z całą pewnością warto rozważyć, bardzo często to sprzęt o wysokiej wartości. Przenośny komputer w każdej chwili może zostać uszkodzony lub nawet całkowicie zniszczony. Podpowiadamy, jak ubezpieczyć laptop.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Ubezpieczenie laptopa szczególnie warto wykupić jeśli Twój sprzęt opiewa na wysoką sumę. Inną wartość mają laptopy o podstawowych parametrach, do pracy czy nauki, a inną laptopy do gier czy zaawansowanych prac graficznych.

Bez względu na cenę laptop może zostać uszkodzony w wyniku przepięcia podczas burzy czy nieuwagi, tj. zalanie wodą czy przypadkowe pociągnięcie kabla. Przenośny komputer można też bezpowrotnie utracić w wyniku szkody w mieszkaniu lub kradzieży – sprawdź, jak ubezpieczyć laptop.

 

Rynek laptopów w Polsce

Podczas pandemii zainteresowanie laptopami mocno wzrosło. Kupowaliśmy laptopy, bo potrzebowaliśmy komputerów do pracy i nauki zdalnej. Będąc w przymusowej izolacji, w czterech ścianach, wielu z nas za pośrednictwem laptopów szukało także rozrywki. W czasie pandemicznym, Polska doszła do momentu, w którym bum na zakup laptopów spowodował, że zakup modeli w cenie do 2500 zł był wręcz niemożliwy.

Firma ClickMeeting, za pośrednictwem narzędzia SentiOne, sprawdziła, które marki laptopów cieszyły się największą popularnością w pierwszym kwartale 2022 roku. Na 1. miejscu znalazło się Lenovo – miało aż 8,7 tys. wzmianek w mediach społecznościowych i zasięg 8,9 mln. Drugie miejsce zajęło Apple – 7,4 tys. wzmianek i 8,3 mln zasięgu, a trzecie miejsce zajęła firma Microsoft – 5,3 tys. wzmianek i 6 mln zasięgu.

Najtańszy laptop do gier to wydatek ok 3 000 zł, ale te najdroższe kosztują teraz nawet ponad 25 000 zł – oferta sklepu komputronik.pl 

 

Co oznacza laptop w polisie mieszkaniowej?

Jeśli chcesz ubezpieczyć laptop w polisie mieszkaniowej, dowiedz, co się, co ubezpieczyciele rozumieją pod pojęciem „laptop”. Definicje zamieszczone w polisie mieszkaniowej nie zawsze są oczywiste. 

Przy ubezpieczeniu laptopa w polisie mieszkaniowej, w dokumentach dołączanych do niej, raczej nie znajdziemy definicji słowa „laptop”, większość TU zawiera bardziej ogólne sformułowanie – „komputer”. 

Np. w OWU (Ogólnych Warunków ubezpieczenia) Generali czytamy:
Komputer to sprzęt komputerowy, czyli jeden z przedmiotów wchodzących w skład ruchomości domowych znajdujących się w ubezpieczonym domu.

To oznacza, że z polisy mieszkaniowej możesz za jednym razem ubezpieczyć laptop i komputer stacjonarny.

 

Jak ubezpieczyć laptop?

Ubezpieczenie laptopa można wykupić na trzy sposoby: w sklepie z elektroniką, w ramach tzw. „przedłużonej gwarancji”, w ramach polisy mieszkaniowej i – jeśli laptop to sprzęt, którego używasz do prowadzenia działalności – w ramach polisy dla firmy.
Ubezpieczenie laptopa może obejmować nie tylko sam komputer, ale także monitor, kamerę, a nawet smartfon i aparat fotograficzny.

Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej

W ramach polisy mieszkaniowej laptop może być ubezpieczony na wypadek wielu zdarzeń losowych, które mogą mieć miejsce w mieszkaniu, tj. pożar, powódź, zalanie, kradzież z włamaniem itp.), ale także na wypadek zdarzeń poza mieszkaniem, tj. rabunek.

Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej możemy wykupić praktycznie w każdym TU. Aby to zrobić należy wybrać rozszerzoną polisę mieszkaniową – wraz z ubezpieczeniem wyposażenia mieszkania. Podstawowa polisa mieszkaniowa chroni tylko mury i stałe elementy nieruchomości. 

Plusem ubezpieczenia laptopa w polisie mieszkaniowej jest fakt, że w ramach jednego produktu możesz ubezpieczyć nie tylko laptop, ale też inne cenne sprzęty: komputery stacjonarne, monitory, telewizor, kamerę, aparat fotograficzny, sprzęt AGD, a nawet biżuterię, gotówkę i ubrania.

Ubezpieczenie laptopa w sklepie – przedłużona gwarancja

Ubezpieczenie laptopa w sklepie możemy wykupić podczas zakupu w sklepie z elektroniką. Standardowa gwarancja na sprzęt elektroniczny to zwykle 2 lata – jeśli dopłacimy, możemy mieć ją na dłużej oraz w rozbudowanym wariancie ochrony, który obejmuje również bardziej nietypowe ryzyka.

Minusem ubezpieczenia laptopa w sklepie jest fakt, że ubezpieczyć można tylko nowy laptop – sprzedawcy nie oferują przedłużonej gwarancji na używany sprzęt.

Ubezpieczenie laptopa w polisie firmowej

Jeśli komputera używasz przy prowadzeniu działalności gospodarczej, możesz wykupić ubezpieczenie laptopa w polisie firmowej.

Polisa dla firm obejmuje m.in. awarię laptopa, uszkodzenie (także przez przypadkowe działania pracowników) oraz kradzież.

Wiele TU oferuje ubezpieczenie laptopów dla firm, niektóre z nich oferują szeroką ochronę. Np. w polisie PZU można ubezpieczyć laptop, którego jesteśmy właścicielem, ale także wypożyczony sprzęt.

Plusem ubezpieczenia laptopa w polisie firmowej jest odszkodowanie także za utratę cennych danych zapisanych na dysku w laptopie – czego nie oferują polisy mieszkaniowe.

 

Od czego można ubezpieczyć laptop?

Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej i firmowej może obejmować nawet ok. 20 zdarzeń losowych w mieszkaniu oraz wiele opcji dodatkowych.
Jeśli chcesz ubezpieczyć laptop, rozważ tych kilka najbardziej przydatnych opcji w zakresie ochrony.

Kradzież z włamaniem

Włamania do mieszkań i domów w Polsce wciąż zdarzają się często, a laptop można szybko pochwycić, jest łatwym łupem dla złodziei. Ubezpieczenie laptopa od kradzieży można wykupić w ramach dodatku do rozszerzonej polisy mieszkaniowej.

Rabunek

Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowa można też wykupić na wypadek rabunku, czyli sytuacji, w których laptop zostanie nam skradziony poza domem, np. na ulicy. Ta opcja dostępna jest jako dodatek do rozszerzonej polisy mieszkaniowej.

Dewastacja

To kolejny dodatek do rozszerzonej polisy mieszkaniowej, który możesz wykupić, ubezpieczając laptop. Jeśli do Twojej nieruchomości wtargną wandale i zniszczą komputer, otrzymasz odszkodowanie, które pokryje stratę. 

Pożar

Pożar to ryzyko, naprawdę warte uwagi. W wyniku pożaru w nieruchomości możemy stracić nie tylko laptop, ale i wszystko – cały swój majątek. Na szczęście pożar obejmuje już podstawowa polisa mieszkaniowa. 

Powódź

Ten dodatek do rozszerzonej polisy mieszkaniowej wykup tylko, jeśli naprawdę go potrzebujesz – jeżeli zamieszkujesz w domu wolnostojącym lub Twoje mieszkanie ulokowane jest na parterze/pierwszym piętrze. Na piętrach pośrednich ubezpieczenie laptopa od powodzi raczej Ci się nie przyda. 

Przepięcie (podczas ładowania)

Ubezpieczenie laptopa od przepięcia szczególnie warto rozważyć. Może się tak zdarzyć podczas ładowania laptopa – powodem przepięcia może być burza lub wichura, a te zdarzają się ostatnio dość często. Ubezpieczenie laptopa od przepięcia możesz wykupić w ramach dodatku do rozszerzonej polisy mieszkaniowej.

Z kolei, w ramach przedłużonej gwarancji możesz ubezpieczyć laptop od awarii, na wypadek przypadkowego uszkodzenia, na wypadek błędów montażowych, warsztatowych, błędów produkcyjnych, które ujawnią się po czasie, a także – w ramach rozszerzeń: na wypadek kradzieży z włamaniem, rabunku i przepięcia.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie laptopa?

Cena ubezpieczenia laptopa zależy przede wszystkim od jego wartości oraz zakresu ochrony ubezpieczenia. Ale znaczenie ma także miejsce, w którym kupimy ubezpieczenie laptopa. Inna cena będzie w towarzystwie ubezpieczeniowym i inna w sklepie z elektroniką. 

Cena ubezpieczenie laptopa – polisa mieszkaniowa

Cenę ubezpieczenia laptopa w polisie mieszkaniowej najlepiej sprawdzić w kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości. To narzędzie online szybko pokaże Ci oferty nawet kilkudziesięciu różnych TU – w jednym miejscu.

Aby sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej, wraz z ochroną na wypadek kradzieży z włamaniem, przeprowadziliśmy przykładową kalkulację.

Założyliśmy, że ubezpieczamy:

 • mieszkanie o powierzchni 30 m2,
 • ulokowane w Warszawie,
 • o wartości 300 tys. zł,
 • z mieniem stałym o wartości 45 000 zł,
 • z mieniem ruchomym (w tym laptop) o wartości 20 000 zł.

Koszt ubezpieczenia laptopa z polisy mieszkaniowej

TU

Cena za rok

Dodatkowo w cenie

Europa

194 zł

Home Assistance, Dewastacja

Wiener

226 zł

Proama

258 zł

Generali

275 zł

Home Assistance, Dewastacja, Pakiet Medyczny

Link4

277 zł

Home Assistance, Dewastacja

Mtu24.pl

333 zł

Dewastacja

Inter Polska

449 zł

Home Assistance, Dewastacja

Oprac. na podstawie: ubezpieczeniaonline.pl Dane na dzień: 20.02.2023 r.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Cena ubezpieczenie laptopa - sklep RTV

Ubezpieczenie laptopa w ramach przedłużonej gwarancji w sklepie można wykupić w różnych wariantach – im szerszy jest zakres ochrony, tym ubezpieczenie laptopa zwykle jest droższe.

Np. w Media Expert możesz wykupić ubezpieczenie laptopa w ramach „Gwarancji Plus”, wariantu „Gwarancja Plus Pełna Ochrona” oraz wariantu „Przypadkowe uszkodzenia”. Ubezpieczenie laptopa w Media Expert możesz wykupić na 3 lata, 5 lat lub 6 lat. 
Np. Ubezpieczenie laptopa HP Victus 16 o wartości 4,299 zł można kupić w Media Expert w cenie:

Gwarancja Plus pełna ochrona: do 3 lat – 120 zł/mies., do 4 lat – 137 zł/mies.
Gwarancja Plus podstawowa ochrona: do 3 lat – 65 zł/mies., do 4 lat – 86 zł/mies., do 5 lat – 120 zł/mies.

- Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej wydaje się być lepszą opcją, bo już za ok. 200 zł rocznie możemy ubezpieczyć nie tylko komputer, ale całą nieruchomość, w tym inne cenne sprzęty, na wypadek kradzieży z włamaniem i wielu innych ryzyk. Tymczasem w ramach przedłużonej gwarancji na laptop w sklepie chronimy tylko jedną urządzenie w cenie od ok. 70 zł za miesiąc

– Leszek Drozdalski, specjalista od ubezpieczeń w ubezpieczeniaonline.pl.

 

Kiedy ubezpieczenie laptopa nie zadziała?

Istnieją sytuacje w których ubezpieczenie laptopa może nie zadziałać, pomimo regularnie opłacalnych składek.

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często nie odpowiadają za awarie sprzętu spowodowane przez wirusy czy ataki hakerów. Odszkodowania nie otrzymamy także, jeśli do szkody dojdzie w wyniku naszego rażącego zaniedbania lub umyślnego działania. Wielu ubezpieczycieli w wyłączeniach odpowiedzialności wpisuje także awarie spowodowane błędami produkcyjnymi.

Warto zwrócić uwagę również na wyłączenia odpowiedzialności oraz limity. Ubezpieczyciel może np. odpowiadać za szkody do 5 000 zł. Często zdarza się także limit dolny, np. brak odpowiedzialności TU za szkody o wartości niższej niż 100 zł.

W niektórych TU obowiązuje także próg wieku komputerów, np. ubezpieczeniu nie podlegają laptopy starsze niż 5 letnie. 

WAŻNE!
Przed podpisaniem umowy na polisę mieszkaniową czy firmową, dokładnie przeczytajmy OWU. Zapoznajmy się z zakresem ochrony, włączeniami odpowiedzialności i limitami, by mieć pewność, że ubezpieczenie zapewni nam taką ochronę, jakiej potrzebujemy. 

 

Gdzie kupić ubezpieczenie laptopa i innych ruchomości?

Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej najlepiej kupić przez Internet – to szybki i łatwy sposób. Takie ubezpieczenie laptopa i innych ruchomości domowych zwykle działa już od następnego dnia – po zaksięgowaniu wpłaty.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej można kupić bezpośrednio w kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości – w którym wcześniej porównamy oferty różnych TU. 

Zakup ubezpieczenia laptopa w polisie mieszkaniowej, w kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości, to prosty proces, który można zamknąć w kilku krokach.

1. Wypełniasz kwestionariusz, wpisując najważniejsze dane dotyczące ubezpieczanego mienia.
2. Kalkulator pokaże Ci ok 20 ofert różnych TU, z pośród których możesz wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej.
3. Kliknij przy nim „Kup online” i uzupełnij brakujące dane potrzebne do umowy na polisę mieszkaniową.
4. Zapłać za ubezpieczenie laptopa jedną z kilku bezpiecznych płatności online.

I gotowe. Twój laptop jest chroniony wraz z całą nieruchomości i innymi cennym przedmiotami przechowywanymi w mieszkaniu. 

To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie laptopa możesz wykupić na 3 sposoby: w ramach przedłużonej gwarancji w sklepie, w ramach ubezpieczenia dla firmy oraz w polisie mieszkaniowej
 
2. W polisy mieszkaniowej laptop może być ubezpieczony na wypadek wielu zdarzeń losowych, które mogą się zdarzyć w mieszkaniu, tj. pożar czy zalanie
 
3. Jeśli chcesz, aby Twój laptop był ubezpieczony na wypadek kradzieży z włamaniem, rabunku czy przepięcia – konieczne będzie wykupienie takich dodatków do polisy mieszkaniowej
 
4. Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej najlepiej kupić przez Internet – za pośrednictwem kalkulatora polis mieszkaniowych, w którym z łatwością porównamy wiele ofert różnych TU

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie laptopa

 1. Od czego zależy ile zapłacę za ubezpieczenie laptopa?

  Cena ubezpieczenia laptopa zależy przede wszystkim od wartości sprzętu oraz zakresu ochrony polisy, ale takie samo ubezpieczenie w rożnych TU może mieć zupełnie inną cenę. Warto zatem, przed zakupem, porównać oferty przynajmniej kilku ubezpieczycieli.

 2. Na jaką sumę ubezpieczyć laptop?

  Suma ubezpieczenia laptopa powinna być równa rzeczywistej wartości sprzętu – nie zaniżaj jej ani nie zawyżaj. To od jej wysokości zależy to, czy otrzymasz odpowiednie odszkodowanie z TU.

 3. Czy warto ubezpieczyć laptop od kradzieży?

  W Polsce kradzieże w mieszkaniach i domach wciąż zdarzają się często, a laptop jest łatwym łupem dla złodziei. Warto wykupić ubezpieczenie laptopa od kradzieży z włamaniem w polisie mieszkaniowej – w ten sposób chronimy nie tylko komputer, ale cały majątek przechowywany w mieszkaniu.

 4. Ile kosztuje ubezpieczenie laptopa?

  Koszt ubezpieczenia laptopa, zależy od rodzaju polisy. Ubezpieczenie laptopa w polisie mieszkaniowej to wydatek od ok. 100 zł rocznie. Z kolei przedłużona gwarancja w sklepie za laptop wart 3000 zł może kosztować nawet ponad 1300 zł za ubezpieczenie na 5 lat.

 5. Jak ubezpieczyć laptop w trakcie podróży?

  W ramach polisy firmowej – jeśli wybierasz się z laptopem w delegację lub w ramach polisy turystycznej. Niektóre polisy mieszkaniowe w wariancie All Risk również zawierają taki rodzaj ochrony.

 6. Czy polisa chroni laptop w razie upadku?

  Polisa mieszkaniowa zwykle nie obejmuje takiego zdarzenia, ale nieumyślne zrzucenie laptopa może być wpisane w zakres ochrony przedłużonej gwarancji na laptop w sklepie. Ubezpieczenie laptopa od przypadkowego upadku mogą też obejmować polisy firmowe.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia