Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 18 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Allianz ubezpieczenia grupowe - wady i zalety

Pracodawca właśnie zaproponował nam możliwość skorzystania z zakupu ubezpieczenia grupowego w Allianz. Co zrobić? Sprawa jest łatwa, jeśli posiadamy już indywidualne ubezpieczenie na życie, choć zawsze dokupić możemy dodatkową polisę.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Jeśli jednak nie posiadamy jeszcze ubezpieczenia na życie, dobrze będzie rozważyć taką opcję. Na przyszłość może nam się przydać – i to wiele razy.


Ubezpieczenie grupowe – jakie plusy i jakie minusy?


Grupowa polisa na życie to produkt zupełnie inny od indywidualnego. Różni się przede wszystkim ceną, sumą ubezpieczenia, czasem trwania umowy, jak i zakresem ochrony.

Na początku skupmy się na cenie tzw. „grupówki”. To pierwsza różnica, która mocno rzuca się w oczy w porównaniu z ubezpieczeniem indywidualnym. Polisa grupowa na życie to produkt na każdą kieszeń. Towarzystwo ubezpieczeniowe z uwagi na dużą ilość klientów w jednym miejscu ma możliwość w ramach tych samych warunków umowy obniżyć ceny swoich produktów. Stoi za tym efekt rozproszenia odpowiedzialności – duża liczba osób ubezpieczonych obniża ryzyko wystąpienia szkody, za którą ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie. Składka może być zatem o połowę lub nawet kilkukrotnie niższa niż w przypadku ubezpieczeń indywidualnych.

Kolejną różnicą jest suma ubezpieczenia. „Grupówki” mają ograniczone możliwości – sumy ubezpieczenia są zazwyczaj niewysokie. W przypadku ubezpieczeń indywidualnych – możemy ubezpieczyć się nawet na kwotę 3 mln zł. Wysoka suma ubezpieczenia wpływa na wysokość wypłaconych świadczeń z tytułu zdarzeń objętych ochroną. Zatem wyższe odszkodowanie otrzymamy z ubezpieczenia indywidualnego niż grupowego, oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na wysoką sumę ubezpieczenia oraz zdarzenie będzie ujęte w naszym zakresie ochrony.

To, co wielu osobom pewnie ułatwi wybór spośród dwóch opcji ubezpieczenia, to czas trwania umowy. Nie każdy z nas jest w stanie podpisać umowę na najbliższe 5 czy 20 lat. Ubezpieczenia indywidualne oferują właśnie długi czas trwania umowy – może to być rok, ale najczęściej jest 5, 10, 15 czy nawet 30 lat. Osoby, które nie są w stanie zdecydować się na tak długi okres czasu – mogą zdecydować się na zawarcie umowy polisy grupowej – ta trwa 12 miesięcy, można również ją kontynuować o ten sam wymiar czasu.

Równie istotny jest zakres ochrony, na jaki się zdecydujemy. W przypadku ubezpieczenia indywidualnego – to od nas samych zależy czy ubezpieczymy się od wypadków komunikacyjnych, utraty zdolności do pracy, pobytu w szpitalu, zdiagnozowania ciężkiej choroby czy urazu. Możemy wybrać tylko te konkretne rozwiązania, które faktycznie mogą nas w życiu spotkać. W przypadku „grupówki” otrzymujemy jeden, kompleksowy model ochrony, którego nie jesteśmy w stanie dodatkowo rozszerzyć.

Jeszcze jedną różnicą jest dostępność obu rodzajów polis. Ubezpieczenie grupowe to oferta dla osób o statusie pracownika w danej firmie. Ta oferta jednak kończy się wraz ze zmianą pracodawcy, zwolnieniem z pracy czy przejściem na emeryturę. Polisa indywidualna na życie jest dostępna dla wszystkich – tu jedynym ograniczenie może być stan zdrowia czy wiek ubezpieczonego.

Po zmianie miejsca zatrudnienia ubezpieczony może kontynuować ubezpieczenie, jednak już w formie indywidualnej.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


 

Allianz ubezpieczenie grupowe – na co może liczyć ubezpieczony?


Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz przygotowało dla pracowników firm ofertę Allianz Rodzina. Oferta skierowana jest do firm, które zatrudniają minimum 3 pracowników. Nazwa pakietu nie oznacza, że osoby, które są samotne i nie posiadają rodziny nie mogą skorzystać z ubezpieczenia.
Ochrona, jaką otrzyma pracownik to ochrona przede wszystkim od śmierci. Jednak świadczenie pracownik otrzymać może w następujących sytuacjach:
 • niezdolność do samodzielnego życia spowodowana chorobą lub wypadkiem;
 • uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku;
 • poważne zachorowanie (np. zdiagnozowanie choroby nowotworowej);
 • zgon w wyniku poważnej choroby lub wypadku;
 • inwalidztwo;
 • leczenie szpitalne;
 • leczenie operacyjne;
 • leczenie powikłań po operacji;
 • niezdolność do pracy z powodu choroby zawodowej.

Polisa grupowa Allianz Rodzina zapewnić może również inne formy pomocy niż tylko wypłata świadczenia. Ubezpieczony może skorzystać również ze świadczeń opiekuńczych takich jak:
 • wizyta lekarza lub pielęgniarki w razie wypadku;
 • organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji;
 • transport medyczny;
 • pomoc w opiece nad dzieckiem;
 • dostarczenie leków zapisanych przez lekarza;
 • pomoc domową i pielęgniarską po hospitalizacji;
 • wizytę u psychologa związaną z trudną sytuacją życiową (zdiagnozowanie ciężkiej choroby, śmierć bliskiej osoby).
Ponadto polisa zapewnia ochronę dotyczącą pozostałych członków rodziny. Ubezpieczony może otrzymać świadczenie w sytuacji, gdy urodzi mu się dziecko, współmałżonek lub dziecko poważnie zachoruje czy dozna uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku. W przypadku osierocenia dziecka – dziecko otrzyma stałą, miesięczną rentę.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Allianz Pakiet Bezpieczne Życie – alternatywa dla polisy grupowej


Ubezpieczenie grupowe nie jest rozwiązaniem dobrym dla wszystkich – część osób będzie wolała postawić na wieloletnią ochronę, o bardzo sprecyzowanym zakresie ochrony.

Allianz Pakiet Bezpieczne Życie posiada możliwość ubezpieczenia się na kwotę w zakresie od 30 000 zł do 300 000 zł.

Ubezpieczony może sam zadecydować o wysokości sumy ubezpieczenia, na jaką zdecyduje się w tym pakiecie – warto zatem dobrać kwotę według własnych możliwości finansowych. Powinna to być kwota, która zaspokoi najważniejsze potrzeby bliskich na wypadek naszej śmierci – pokrycie kosztów pogrzebu, spłata kredytu lub innych zobowiązań finansowych.

Uzyskać możemy również w tym pakiecie świadczenie w sytuacji, gdy urodzi się nam dziecko.

Jeśli zatem zdecydujemy się na rozszerzenie zdrowotne, możemy liczyć na wsparcie finansowe. W sytuacji pobytu w szpitalu, pobytu na OIOM, leczenia specjalistycznego, przeprowadzonej operacji – otrzymamy świadczenia od ubezpieczyciela.

Ubezpieczony może liczyć na to, że koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel, ponadto zapewni wizytę lekarza lub pielęgniarki w domu, dodatkowo pomoc domową po okresie hospitalizacji. Osoba ubezpieczona może również liczyć na całodobową pomoc infolinii medycznej, gdzie lekarz dyżurny udzielić nam może cennej pomocy.
 

Pakiet dla dwojga

Osoby zainteresowane zakupem polisy na życie w grupie Allianz, mogą zastanowić się również nad włączeniem w ochronę partnera czy współmałżonka.
Ochronę możemy rozbudować samodzielnie – według potrzeb swoich oraz partnera. Sumę ubezpieczenia również wybieramy sami.
Możemy zatem w ramach jednej składki cieszyć się podwójną ochroną.

Pakiet dla rodziny

Grupa Allianz umożliwia również ułatwienia dla rodzin z dziećmi – pakiet rodzinny uwzględnia potrzeby każdego członka rodziny indywidualnie.
Kwotę sumy ubezpieczenia również ustalamy samodzielnie według naszych potrzeb, dopasowując ją również do możliwości finansowych.
Zakres ochrony pozwoli otrzymać świadczenie nie tylko w przypadku naszego urazu lub choroby, lecz również gdy uraz, choroba, pobyt w szpitalu czy wypadek spotka współmałżonka lub dzieci. To komfortowe rozwiązanie dla rodzin, które w ramach jednej składki zapewniają ochronę dla każdego.

 

Polisa indywidualna czy grupowa? A może obie?


Każdy z nas ma zupełnie inne potrzeby i nie bójmy się znaleźć rozwiązanie dopasowane właśnie do tych indywidualnych potrzeb.

Te osoby, które posiadają już ubezpieczenie indywidualne – mogą również zakupić dodatkowo ubezpieczenie grupowe w Allianz, jeśli taką możliwość zakład pracy oferuje. I odwrotnie. Zyskujemy wówczas podwójną szansę na odszkodowanie za te zdarzenia, które pokrywają się w obu polisach.

Wiele osób chętnie korzysta z indywidualnych rozwiązań, jeśli polisa grupowa pracy ma niewystarczający zakres ochrony czy jest finansowana w całości przez pracodawcę. Wówczas za niewielką opłatą rzędu 100-150 zł miesięcznie można dokupić nowe rozszerzenia i chronić najbliższych, jak dziecko, współmałżonek, rodzice czy teściowie.
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Polisa grupowa jest tańsza, ale dostępna tylko dla osób zatrudnionych w danej firmie

2. Oferta grupowa Allianz to 2 produkty: Allianz Rodzina i Allianz Bezpieczny Pakiet Życie

3. Allianz Rodzina to propozycja dla małych firm, zatrudniających co najmniej 3 osoby

4. Polisę grupową Allianz można łączyć z indywidualną i otrzymać w razie wypadku dwa odszkodowania
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
720980
7
7
7
0
4
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy