Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Co zrobić, jeśli świadczenie z polisy pracowniczej nie wystarczy?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Coraz większa liczba pracodawców jest zainteresowana ubezpieczeniem grupowym dla swoich pracowników. Korzyści są oczywiste – dobre warunki pracy zatrzymają pracownika na dłużej.

Zakład pracy, który oferuje ubezpieczenie grupowe swoim pracownikom, jest postrzegany jako solidny, wypłacalny i dający możliwość rozwoju. Taka firma inwestuje w przyszłość zarówno swoją, jak i swoich podwładnych. Stąd kandydaci, jak i zatrudnieniu oczekują ubezpieczenia, które zapewni im dodatkową ochronę w miejscu pracy i poza nim. W dodatku za niewielką składkę, co będzie możliwe dzięki grupowej polisie na życie.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Minimalna ochrona za minimalną cenę


Może się jednak zdarzyć, że pracodawca decydując się na umożliwienie pracownikom ubezpieczenia, pójdzie po linii najmniejszego oporu – wybierze ofertę tanią, ale o bardzo wąskim zakresie, np. wyłącznie na wypadek śmierci. Tymczasem nie ot o chodzi – ważne jest, aby ubezpieczenie grupowe na życie zapewniało nam maksymalne poczucie ochrony. Pracodawca powinien również zadbać o to, by dostępnych dla pracowników było kilka wariantów ochronnych tak, aby grupowe ubezpieczenie na życie było możliwe dla pracowników każdego szczebla – od zarabiających najmniej, do osób postawionych w firmie najwyżej.
 
Dlatego warto pamiętać, że polisa życiowa powinna uwzględniać przynajmniej kilka sytuacji, np.:
 
    • śmierć w wypadku komunikacyjnym,
    • następstwa nieszczęśliwych wypadków, np. złamanie ręki,
    • operacja, chirurgiczna,
    • poważne zachorowanie,
    • niezdolność do wykonywania pracy,
    • medyczne assistance,
    • pokrycie kosztów rehabilitacji.
 
Oczywiście, to ile składników będzie zawierała grupowa polisa zależy od uzgodnień między pracodawcą, pracownikami a firmą ubezpieczeniową. Niektóre oferty mogą zawierać rozwiązania szczególne korzystne dla zatrudnionych, w tym świadczenie za urodzenie dziecka, a nawet brak karencji, czyli okresu przejściowego, w którym towarzystwo nie ponosi finansowej odpowiedzialności za zdarzenie.

Gdy świadczenie nie wystarczy - druga polisa?


Warto pamiętać, że kwoty świadczeń podane w umowie ubezpieczenia  grupowego  nie zawsze są tak wysokie jak w produktach indywidualnych. Albo zakres „grupówki” nie jest tak satysfakcjonujący jak pojedynczej polisy. Gdy za pracowniczą polisę płacimy niewiele (lub jej koszt pokrywa firma), wtedy warto pomyśleć o zakupie jeszcze jednej polisy.
Prawo dopuszcza takie praktyki, więc za to samo zdarzenie, np. złamanie nogi w trakcie wykonywania pracy otrzymamy sumę świadczenia z polisy grupowej oraz indywidualnej. Warunek jest jeden – zdarzenie musi występować w zakresie ochrony. 
 
Obie polisy – grupowa i indywidualna – nie muszą pokrywać się zakresami. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykupienie tych zdarzeń, których nie obejmuje „grupówka” jak opieka lekarska po wypadku w domu poszkodowanego. W podstawowej wersji polisy indywidualnej i tak będzie zawarty przypadek śmierci ubezpieczonego, więc w razie tego zdarzenia rodzina zmarłego otrzyma sumę dwóch odszkodowań.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Dokładne czytanie warunków ubezpieczenia


Dwie polisy, o ile zakres ochrony tej z zakładu pracy jest naszym zdaniem zbyt ograniczony, to przede wszystkim większa szansa na otrzymanie świadczenia. A jeśli zdarzenia pokrywają się w obu produktach, otrzymania większej rekompensaty finansowej. Aby tak się stało warto wiedzieć, co kupujemy, dlatego znajomość Ogólnych Warunków Ubezpieczenia będzie nieodzowna. 
 
W dokumencie OWU warto zapoznać się również z wyłączeniami odpowiedzialności, które stosuje wiele firm ubezpieczeniowych. Należą do nich m.in. wypadki spowodowane prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu lub przebywaniem w chwili zdarzenia pod wpływem substancji odurzających. Ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od wypłacenia świadczenia w sytuacji, gdy wypadkowi zawinił ubezpieczony swoją nierozwagą lub celowością zdarzenia (np. samookaleczanie).

Dobra znajomość umowy pomoże w sytuacji, gdy jest potrzebne świadczenie. Należy wiedzieć w jakim terminie oraz gdzie dokładnie składać np. dokumentację medyczną. I tego wszystkiego również dowiemy się z OWU.
 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
616618
6
7
2
6
8
5

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy