Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 1700 - 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Czy internet to bezpieczne miejsce na zakup ubezpieczenia na życie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

W poszukiwaniach najlepszego ubezpieczenia na życie łatwo jest się zniechęcić – firm ubezpieczeniowych jest dzisiaj niezwykle dużo. Aby nie wpaść w przerażenie, należy pamiętać do czego dokładnie ma służyć polisa na życie oraz gdzie jej szukać. Im ba

Gdzie kupić ubezpieczenie na życie, aby nie żałować? Z całą pewnością pomocny będzie internet, przynajmniej w początkowej fazie zakupu ubezpieczenia na życie, ponieważ finalizacja tego procesu odbywa się w obecności doradcy konkretnego towarzystwa.

Porównanie polis wykonane online pozwala za to oszczędzić czas (i pieniądze) potrzebny na przemieszczanie się między stacjonarnymi placówkami towarzystw ubezpieczeniowych.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Jak wybrać właściwy produkt polisowy?


Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest niezwykle szeroki i bogaty w atrakcyjne oferty. Kolejne firmy prześcigają się w tworzeniu ciekawych rozwiązań, biorąc pod uwagę najnowsze trendy. Coraz częściej produkty ubezpieczeniowe oferują firmy bankowe oraz telefonia komórkowa. Jednak zakup ubezpieczenia na życie jest równie prosty w trybie online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić krótki formularz, który jest integralną częścią porównywarki ubezpieczeń. Pozostawione w formularzu dane precyzujące z grubsza polisę na życie są dla konsultantów niezwykle pomocną wskazówką. Dzwoniąc do klienta zainteresowanego ubezpieczeniem przedstawiają dopasowaną ofertę, która może być przedmiotem spotkania i rozmowy w cztery oczy tak w placówce ubezpieczyciela, jak i miejscu zamieszkania klienta.

Co ważne, takie spotkanie, nawet jeśli jest ich kilka z przedstawicielami różnych towarzystw, nie jest zobowiązujące. Także korzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń użytkownik nie musi się logować ani płacić pośrednikom w zamian za zapoznanie ze szczegółami oferty.


Rodzaje ubezpieczeń na życie


Przede wszystkim to, na co zwraca w ubezpieczeniu największą uwagę wśród klientów, to właśnie cena. Koszt, jaki ponosi się z comiesięcznych składek musi być dopasowany do możliwości ubezpieczonego. Składki ponad możliwości, nawet biorąc pod uwagę wysoką sumę ubezpieczenia, są na dłuższą metę niezwykle uciążliwe, przez co rodzą wyłącznie frustrację.

Dlatego właśnie, biorąc pod uwagę ubezpieczenie na życie koszt jest niezwykle istotny. Warto zapoznać się z dostępnymi ofertami i wybrać taką, która nie przekroczy progu indywidualnych możliwości ubezpieczonego. Nie jest prawdą, że dobra polisa musi być droga – wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada oferty o bardzo przystępnych warunkach, np. w przedziale 50-100 zł miesięcznie.

Dobrze jest mieć pojęcie w dziedzinie ubezpieczeń, ale nie ma co się oszukiwać – poza specjalistami w tej branży, nie posiada ona zbyt szerokiego grona zainteresowanych tą tematyką. Dlatego warto rozróżniać przynajmniej podstawowe rodzaje ubezpieczeń: terminowe i bezterminowe. Dzięki temu przy zawieraniu umowy nie jest się na straconej pozycji, a w ustalaniu szczegółów polisy można być pewnym konsultowanych warunków z doradcą ubezpieczeniowym.

Z kolei bezterminowe ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę aż do śmierci ubezpieczonego, a po niej uposażeni otrzymują świadczenie z polisy. W terminowych  koniec umowy oznacza również koniec ochrony nad ubezpieczonym.

Bez względu na rodzaj wybranego ubezpieczenia zawsze warto zapytać doradcę na spotkaniu o pokrewne produkty, które zapewniają ochroną finansową dzieciom (polisa posagowa), na wypadek nowotworu (polisa na raka) czy zapewniająca wypłatę świadczenia w określonym momencie (polisa na życie i dożycie).

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
499473
5
5
5
5
4
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy