Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Czy internet to bezpieczne miejsce na zakup ubezpieczenia na życie?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Szukanie produktów i usług w sieci to już norma. W przypadku zakupu ubezpieczeń, a zwłaszcza tych na życie, wciąż obowiązują pewne reguły. Aby porównać polisy, trzeba zostawić swoje dane w formularzu. Sprawdzamy, co się z nimi dzieje.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Zasada jest prosta. Szukający ubezpieczenia odpowiada na kilka pytań formularza i zostawia parę swoich danych, jak imię, nazwisko, kod pocztowy, telefon kontaktowy, adres e-email, wskazuje także wykonywany zawód szacunkową kwotę miesięcznych wydatków i określa sytuację mieszkaniową

 

Porównywarka ubezpieczeń w praktyce


Celem przekazania tych informacji jest uproszczenie kontaktu i przedstawienie informacji na temat ofert ubezpieczeniowych. Pod uwagę brane są zarówno dane kontaktowe, jak i sytuacja mieszkaniowa czy miesięczne wydatki. Wszystko po to, aby zakup polisy był możliwie jak najszybszy i dopasowany do indywidualnych preferencji. Wysokość składki będzie w dużej mierze zależała także od innych informacji podawanych w formularzu, jak wykonywany zawód czy wiek.


WAŻNE!
1 kalkulacja na stronie porównywarki pozwala otrzymać do 5 polis na życie różnych towarzystw, z których można wybrać ofertę najtańszą czy najbardziej zbliżoną do własnych oczekiwań.
 


Agenci dzwonią do klienta i przedstawiają ofertę dopasowaną na podstawie wytycznych zostawionych w formularzu. W razie zainteresowania klienta, dochodzi do spotkania. Może to być zarówno w placówce ubezpieczyciela, jak i miejscu zamieszkania klienta. Co istotne, takie spotkanie, nawet jeśli jest ich kilka z przedstawicielami różnych towarzystw, nie jest zobowiązujące. Bez zobowiązań jest także korzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Użytkownik nie musi się logować ani płacić pośrednikom w zamian za zapoznanie ze szczegółami oferty.


Dlaczego w porównywarce ubezpieczeń na życie nie wyświetlają się składki?


Korzystanie z porównywarki polis OC dla kierowców, ubezpieczeń turystycznych czy mieszkaniowych kończy się zestawieniem cen i warunków produktów. Dlaczego nie jest tak w przypadku ubezpieczeń na życie.

Wynika to z samej specyfiki ubezpieczenia – to komunikacyjne, turystyczne czy mieszkaniowe dotyczy majątku, to na życie – życia ubezpieczonego, gdzie trudniej jest określić ryzyko ubezpieczeniowe.

Dlatego na spotkaniu z agentem ustalanych jest wiele kwestii, jak:
  • zakres ochrony – oprócz podstawy (śmierć ubezpieczony) można wybrać jedno lub kilka rozszerzeń (śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku, śmierć w następstwie wypadku komunikacyjnego, poważne zachorowanie, rehabilitacja, trwałe inwalidztwo, uszkodzenie ciała, medyczne assistance i inne);
  • suma ubezpieczenia – dotyczy każdego z rozszerzeń w różnej wysokości, można ją dowolnie modyfikować, najczęściej z dostępnego przedziału 10 000 zł – 1 000 000 zł, najwyższe kwoty SU dotyczą zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym, w przypadku assistance realizowane są usługi zamiast wypłaty świadczenia;
  • czas trwania umowy – najkrótsze są zawierane na 12 miesięcy, ale można się zdecydować także na produkt 5-cio czy 10-letni,
  • rodzaj ubezpieczenia – dostępne są polisy wyłącznie ochronne na życie, ale i oszczędnościowe, posagowe czy inwestycyjne, dla każdej z nich inne są warunki, w tym czas trwania umowy i wysokość składki,
  • stan zdrowia – przyszły ubezpieczony dostaje do wypełnienia ankietę medyczną, w której szczegółowo określa swoją kondycję zdrowotną, wpisuje zabiegi i operacje, jakie przeszedł w przeszłości, przypadki ciężkich chorób w najbliższej rodzinie i temu podobne informacje.
Szczególnie istotny dla zakupu polisy na życie jest ostatni z wymienionych podpunktów. Jeśli stan zdrowia wzbudzi będzie budził wątpliwości agenta, wtedy przyszły ubezpieczony, na koszt towarzystwa, zostanie skierowany na dodatkowe badania medyczne. Na tej podstawie agent oszacuje ryzyko ubezpieczeniowe i ustali wysokość możliwej sumy ubezpieczeniowej czy składki.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa na życie bez udziału agenta – to możliwe?


Postanowiliśmy sprawdzić podstawowe różnice między ubezpieczeniem na życie kupowanym a zamawianym w sieci. W pierwszym przypadku analizujemy produkt online Avivy, a w drugim polisę oferowaną przez to samo towarzystwo, ale tradycyjnym sposobem.

Na rynku nie ma zbyt wiele polis na życie, które od A do Z można kupić online, tj. bez wsparcia agenta. Wyjątek stanowi oferta Aviva i jej produkt Smart Life. Na czym polega w tym przypadku zakup online i z czym się wiąże?

Zakup trwa 5 minut na stronie ubezpieczyciela – tak głosi zachęcające hasło. Wystarczy podać podstawowe dane osobowe, w tym wiek, następnie wybrać wysokość sumy ubezpieczenia i opłacić pierwszą składkę. W formularzy należy także wskazać uposażonych do otrzymania świadczenia i zaakceptować wymagane zgody.

Aviva w polisie Smart Life zapewnia o braku badań medycznych, które by weryfikowały stan zdrowia ubezpieczonego. Cechą, która rzuca się w oczy jest też cena – od 21 złotych miesięcznie. Poza tym towarzystwo gwarantuje stałą składkę przez cały czas umowy zawieranej na 5 lat.

Jednak na tym zalety się kończą i trzeba przejść do minusów. Pierwszym z nich jest bardzo niska suma odszkodowania – maksymalnie 100 000 zł. Drugim mankamentem jest zakres ochrony. Ubezpieczenie zawiera tylko 1 zdarzenie – jest nim zgon właściciela polisy. Trzecia wada to niski limit wieku ubezpieczonego. Smart Life można kupić najpóźniej mając 49 lat – wtedy ochrona trwa maksymalnie do ukończenia 55 roku życia.

Wspomniana cena 21 złotych miesięcznie dotyczy osób młodych, które wybiorą niską sumę ubezpieczenia. Dla porównania 49-latek z SU 100 000 zł zapłaci za polisę 95 zł miesięcznie.

Ubezpieczenie można też kupić bez formuły smart, np. Aviva Nowa Perspektywa, gdzie przyszły ubezpieczony może:
  • ustalić zakres ochrony,
  • ustalić wysokość sumy ubezpieczenia,
  • decydować o długości trwania umowy,
  • włączyć do ubezpieczenia innych członków rodziny,
  • skorzystać z ochrony finansowej nawet do 70 roku życia.
 
Ale i w tym przypadku nie kupi ubezpieczenia bez współudziału agenta. Konieczne będzie spotkanie się z nim w celu podpisania umowy.
Korzystniejszym i bardziej ekonomicznym sposobem zakupu polisy na życie online jest skorzystanie z porównywarki i wybranie najlepszej spośród zaproponowanych ofert. Rzecz polega na wypełnieniu krótkiego formularza, w którym trzeba określić dane osobowe i dane polisowe. Następnie taki formularz trafia do kilku towarzystw, których agenci kontaktują się z zainteresowanym kupnem polisy.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Polisę na życie można kupić przez internet, czyli bez udziału agenta, ale takie ubezpieczenie posiada sporo ograniczeń

2. Ubezpieczenie typu smart to wąski zakres ochrony, niska suma ubezpieczenia i niski wiek możliwego przystąpienia do ochrony

3. O wiele częstszą praktyką jest zamówienie spotkania w internecie, a następnie spotkanie z przedstawicielem towarzystwa

4. Obecność agenta wynika m.in. z konieczności ustalenia stanu zdrowia klienta i określenia ryzyka ubezpieczeniowego
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia