Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 2 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Czy ubezpieczenie na życie dla seniora jest opłacalne?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Osoby starsze mogą zatroszczyć się o przyszłość swoją i najbliższych. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup polisy na życie. Ale warto pamiętać, że takie ubezpieczenie opiera się na trochę innych zasadach, niż w przypadku młodszych klientów.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Polisę na życia można zawrzeć praktycznie w każdym wieku, ale gdy spojrzeć w szczegóły przykładowej oferty okaże się, że jednak istnieje pewna granica. To najczęściej 65. czy 67. urodziny ubezpieczonego. W nielicznych towarzystwach można być ubezpieczonym powyżej 70. roku życia albo raczej przystąpić do polisy w tym właśnie wieku. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?


Polisa dla osób w podeszłym wieku - warunki


Osoby w wieku emerytalnym lub przedemerytalnym mogą spodziewać się, że ubezpieczenie na życie nie będzie miało tak korzystnych warunków jak te, które dedykowane są młodszym, pracującym osobom. Chodzi tu głównie o kwoty odszkodowania, zakres ochrony i brak możliwości gromadzenia oszczędności na polisie.
 
Co do zakresu ochrony seniorzy mogą liczyć na świadczenie za:
 • leczenie szpitalne,
 • NNW,
 • medyczne assistance.
 • wypadek komunikacyjny.
 
W podstawie każda taka polisa będzie oczywiście zawierała zgon ubezpieczonego. Wtedy świadczenie otrzymują najbliżsi, czyli rodzina, która dzięki polisie będzie mogła sfinansować koszty pogrzebu czy zobowiązania finansowe, jakie pozostawił po sobie zmarły ubezpieczony.
 
Suma ubezpieczenia w polisie dla seniora jest ściśle uzależniona od wysokości składki, na jaką się zdecyduje. Może zatem oczekiwać, że otrzymane odszkodowanie będzie wysokie i wystarczające na pokrycie podstawowych potrzeb, jednak przy zachowaniu odpowiedniej wysokości składek. Ważny jest również czas trwania umowy – im dłuższa ochrona, tym wyższa suma ubezpieczenia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bezterminową ochronę, która po zakończonym okresie składkowym, zapewniają ochronę mimo nie płacenia składek.
 
Dla tych osób, które obawiają się konieczności wykonywania badań lekarskich zapewne cenna będzie informacja, że na rynku ubezpieczeniowym istnieje polisa na życie bez ankiety medycznej, w tym także dla seniorów. 

Jaki wybór ma senior?


rodzaj polisy na życie
 
szczegóły
OCHRONNA
 • skierowana do osób, które chcą zabezpieczyć najbliższych na wypadek swojej śmierci,
 • funkcja ochronna zapewni odszkodowanie z tytułu zgonu lub zachorowania;
 • odszkodowanie pozwoli rodzinie pokryć koszty pogrzebu, jak i zobowiązania finansowe, jakie pozostawił po sobie zmarły
INWESTYCYJNA
 • tylko w ramach polisy rodzinnej,
 • pozwala gromadzić środki na przyszłość, dzięki części składki, która jest inwestowana;
 • tu trzeba liczyć się z limitem wiekowym – przeważnie do 70. roku życia,
OSZCZĘDNOŚCIOWA
 • umowa jest czasowa, np. zawarta na okres 5 lat, po których zostaje wypłacona uzbierana suma ubezpieczenia;
 • środki można przekazać jako powiększenie emerytury lub przekazać rodzinie w spadku
BEZTERMINOWA
 • umowa trwa dożywotnio
 • polisa musi być zawarta do określonego wieku, maksymalnie przed 85. urodzinami

Tabela 1. Opracowanie własne.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Zakup ubezpieczenia na życie nawet w 85. urodziny


Towarzystwa ubezpieczeniowe określają własne granice wiekowe, zatem dobrze jest porównywać oferty, by znaleźć taką, która pozwoli korzystać z ochrony finansowej jak najdłużej. Ale przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto pamiętać o jednej zasadzie – najdłużej trwa ochrona podstawowa (śmierć ubezpieczonego), natomiast rozszerzenia wygasają wcześniej, np. do momentu ukończenia 65. czy 70. roku życia.
 
Dopuszczalny wiek ubezpieczonego zależy też od rodzaju polisy i konkretnego produktu. Sprawdzamy, jakie warunki dla seniorów stawiają poszczególne firmy ubezpieczeniowe.
  

PZU

PZU posiada w swojej ofercie polisę PZU Ochrona na Zawsze, do której można przystąpić między 13. a 80. rokiem życia. Towarzystwo zapewnia sumę ubezpieczenia, którą wybierze sam ubezpieczony. Polisa ta przewiduje możliwość zakupu umów dodatkowych, które zwiększą ochronę osoby ubezpieczonej:
 • na wypadek operacji chirurgicznej,
 • zdiagnozowaniu raka,
 • złamania kości,
 • trwałego inwalidztwa.
 
PZU zapewnia ochronę na całym świecie przez całą dobę. Jednak oferowane ubezpieczenie wymaga konieczności badania lekarskiego lub ankiety medycznej
 

4LIFE DIRECT

Towarzystwo ubezpieczeniowe 4Life Direct posiada w swojej ofercie pakiet ochronny Bezterminowe ubezpieczenie na życie. Przystąpić do niego mogą osoby między 40. a 85. rokiem życia. Akceptację na przystąpienie do ubezpieczenia otrzymują w tych granicach wiekowych wszyscy bez względu na posiadany stan zdrowia.
 
Zakres ochrony jest dość szeroki, ale niektóre rozszerzenia można wykupić tylko jako osoba młodsza:
 • leczenie szpitalne – 18-76 lat;
 • NNW – 18-70 lat;
 • bezterminowe ubezpieczenie na życie – 85 lat.
 
Tym samym ubezpieczony może przystąpić w wieku najpóźniej 69 lat ze wszystkimi dodatkami, które w kolejnych latach będą wygasały, poza wariantem bezterminowym.
 
4Life Direct nie wymaga wykonywania badań lekarskich, podczas podpisania umowy nie zadają również pytań o stan zdrowia. Do polisy można przystąpić samemu lub z współmałżonkiem, co zapewnia większą ochronę.
 

ŻYCIE DIRECT

Polisa na życie dla seniora od zyciedirect.pl to propozycja przygotowana przez TU Europa. W tym przypadku ochrona wygasa w momencie ukończenia przez ubezpieczonego 85 lat. Polisa jest bez badań lekarskich. Suma ubezpieczenia może wynieść od 4 000 do 300 000 zł. Ochrona ubezpieczeniowa jest udzielana ubezpieczonemu na wypadek:
 • zgonu,
 • ciężkiego zachorowania
 
Ubezpieczyciel gwarantuje zwrot wpłaconych składek, jeśli zgon ubezpieczonego nastąpi w okresie karencji.
 

Ile kosztuje ubezpieczenie dla seniora?

wiek
 

suma ubezpieczenia składka za dzień składka za miesiąc

52 lata
 
34 000 zł 4,90 zł 146 zł

60  lat
 
40 000 zł 8 zł 241 zł

66 lat
 
60 000 zł 16,80 zł 503 zł

75 lat
 
70 000 zł 33, 80 zł 1015 zł

Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie wyników kalkulatora zyciedirect.pl w dniu 27.05.2019 r. Przykładowe składki dotyczą 1 ubezpieczonego.

 
Jak widać, składka rośnie wraz z wiekiem i sumą ubezpieczenia, czyli maksymalną kwotą odszkodowania. Wyższy wiek to wyższe ryzyko z punktu widzenia ubezpieczyciela i większe prawdopodobieństwo wypłaty świadczenia.

 

Gdzie szukać ubezpieczenia dla seniora?


Aby nie dać się oszukać, najlepiej spotkać się bezpośrednio z kilkoma doradcami ubezpieczeniowymi, którzy reprezentują różne towarzystwa. Najlepiej za pomocą porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to narzędzie opracowane przez specjalistów branży ubezpieczeniowej, które w oparciu o udzielone przez nas informacje o poszukiwanym ubezpieczeniu, wyszukuje oferty najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.
 
Po określeniu potrzeb w krótkim formularzu, skontaktuje się z nami doradca ubezpieczeniowy celem przedstawienia oferty. W ten sposób mamy szansę dowiedzieć się zarówno o mocnych stronach danego ubezpieczenia, jak i tych słabszych, które mogą mieć znaczący wpływ na naszą ostateczną decyzję.
 
Więcej szczegółów i możliwość podpisania umowy to już kolejny krok, czyli spotkanie z doradcą. Agent ubezpieczeniowy jest fachowym wsparciem przy wyborze ubezpieczenia. Jego zadaniem jest udzielenie wszystkich cennych informacji i dobranie najlepszej polisy. Dużym atutem spotkania z doradcą jest fakt, że nie musimy dojeżdżać pod adres wskazanego biura, lecz możemy umówić się w dogodnym dla nas miejscu – nawet we własnym domu. Pozwoli to zaoszczędzić czas, a w przypadku osób starszych – również jest to spora wygoda. 
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Senior ma do wyboru kilka rodzajów polis na życie, co zależy od maksymalnego wieku, w jakim może przystąpić do umowy

2. Polisę na życie można zawrzeć najpóźniej przed ukończeniem 86. urodzin

3. W ubezpieczeniach dedykowanych osobom starszym nie jest wymagana szczegółowa ankieta medyczna

4. Polisę najlepiej zawrzeć bezpośrednio z agentem, zamawiając wcześniej taki kontakt przez porównywarkę ubezpieczeń
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
706551
7
6
2
6
1
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy