Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 25 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie na życie w Poznaniu?

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Mieszkańcy Poznania mogą kupić ubezpieczenie na życie online przez porównywarkę, tradycyjnie w placówce, banku czy poprzez dostawcę sieci komórkowej. Który z tych sposobów jest najkorzystniejszy finansowo?

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Zakup ubezpieczenia na życie to poważna decyzja, którą dobrze jest przemyśleć i podjąć rozsądnie, ponieważ dotyczy ochrony naszego zdrowia, życia, jak również wpływa na nasze finanse. Ważne jest zatem, by wszystko doskonale się zgrało. 


Ubezpieczenie na życie w Poznaniu - na mieście, w pracy, w internecie


Mieszkańcy Poznania mają kilka możliwości zakupu ubezpieczenia na życie. Warto się im przyjrzeć, by później móc świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.
Pierwszą opcją zakupu ubezpieczenia jest placówka stacjonarna. Wybór polisy w towarzystwie ubezpieczeniowym jest niestety ograniczony. W ten sposób klient nie dowie się o wielu bardziej korzystnych polisach na życie, ponadto nie dowie się również o minusach oferty wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ agentowi będzie zależało na sprzedaży konkretnej polisy.

Stacjonarne placówki ubezpieczeniowe bazują na prowizjach, jakie otrzymują ze sprzedaży konkretnych ubezpieczeń. Ma to wpływ na oferowane produkty – o większości dostępnych na polskim rynku nawet się nie dowiemy.

Wybór palcówki ubezpieczeniowej oznacza również konieczność dojazdu do biura, które często może być położone w miejscu niedogodnym dla nas lub godziny otwarcia mogą nie współgrać z godzinami naszej pracy.
 
Innym rozwiązaniem ubezpieczenia na życie w Poznaniu jest polisa grupowa w miejscu pracy. Ubezpieczenie grupowe jest rozwiązaniem korzystnym dla wielu osób – to tania oferta o krótkim czasie trwania umowy. Jednak minusem jest niska suma ubezpieczenia oraz wybór wyłącznie jednego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ewentualnym wyborem dla klienta jest wówczas wariant cenowy. Brak porównania wpływa na brak świadomości, jakie rozwiązania są dostępne na rynku ubezpieczeniowym, a co za tym idzie – ominą nas formy pomocy, które mogą oferować konkurencyjne firmy.

Co to oznacza? Coraz więcej firm ubezpieczeniowym oprócz klasycznych odszkodowań dodatkowo zapewnia wsparcie innego rodzaju, jak np.:
  • pomoc domową w czasie leczenia lub hospitalizacji;
  • transport medyczny;
  • dofinansowanie do leków nierefundowanych;
  • wsparcie psychologa;
  • pomoc w zorganizowaniu niezbędnych sprzętów ortopedycznych.
Dla osób, które wychowują dzieci, mają dużo obowiązków domowych – dodatkowe formy pomocy mogą okazać się niezwykle cenne. Ubezpieczenia grupowe jednak często pomijają te formy wsparcia, o czym należy pamiętać decydując się na ich zakup. Ponadto – przystąpienie do grupowego ubezpieczenia nie musi wykluczać zakupu indywidualnej polisy na życie, która zapewni wyższą sumę ubezpieczenia lub szerszy zakres ochrony.

Kolejną możliwością zakupu polisy na życie jest zakup z pomocą internetu. Wystarczy wpisać: ubezpieczenie na życie poznań w wyszukiwarkę i po chwili pojawi nam się wiele możliwości w tym zakresie. Jednak kupno ubezpieczenia przez internet ma swoje plusy i minusy, o których dobrze jest wiedzieć, by móc zwrócić na nie uwagę podczas wyboru oferty.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Polisa na życie online - o zakupie decyduj sam


Plusów zakupu przez internet jest znacznie więcej niż minusów. Jednym z najważniejszych jest możliwość porównywania ofert i na tej podstawie dopasowania do własnej sytuacji finansowej i zdrowotnej. W końcu u każdego z nas występuje inne ryzyko zachorowania, urazów, inaczej spędzamy wolny czas, mamy zobowiązania finansowe czy odmienne plany na przyszłość.

Jednak, by nie spędzić długich godzin na przeglądaniu internetu, warto skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to narzędzie, które po wypełnieniu krótkiej ankiety ma za zadanie przygotować listę produktów najbardziej pasujących do naszych oczekiwań. Po opracowaniu listy ubezpieczeń, kontaktuje się z nami doradca ubezpieczeniowych w celu umówienia ofert. Jest to osoba, która udzieli nam szczegółowych informacji na temat polisy na życie z towarzystwa, które reprezentuje. Każde porównanie to możliwość poznania do 5 ofert różnych firm ubezpieczeniowych.

Pomoc internetu pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas – ale i pieniądze. Porównanie ofert pozwoli na znalezienie kilku podobnych ofert w podobnej cenie, może jednak się okazać, że jedna z nich ma korzystniejszą cenę a jest to zdecydowany plus tej formy zakupu ubezpieczenia.

A co z minusami zakupu polisy na życie online? To nieco dłuższy czas potrzebny na zakup ubezpieczenia – musimy wziąć pod uwagę spotkanie z agentem lub agentami z Poznania w celu porównania ofert. Jednak skrupulatne podejście do tematu ubezpieczeń życiowych może się opłacić. Jeśli zawieramy umową na kilka lat, warto kupić produkt, który spełni nasze oczekiwania. Kupowanie polisy w pośpiechu i bez porównania ofert to ryzyko nietrafionej inwestycji.


Spotkaj się z doradcą ubezpieczeniowym - dowiesz się o wszystkim


Spotkania z doradcą nie należy się obawiać. Doradca ma za zadanie dopasować ofertę do naszych indywidualnych potrzeb. Spośród wielu ofert wybierze takie, które pokrywają się z naszymi potrzebami i możliwościami.
Ważnym plusem spotkania się z doradcą jest fakt, że nie musimy dojeżdżać do ubezpieczyciela w Poznaniu – umówić się możemy we własnym domu. Pozwoli to dodatkowo zaoszczędzić wiele cennego czasu, który stracilibyśmy na dojazdach.

Z agentem warto się spotkać również dlatego, że posiada on szeroką wiedzę w dziedzinie ubezpieczeń. Jest to osoba, która wie wszystko o karencjach, wyłączeniach z odpowiedzialności, umowach dodatkowych czy stopach procentowych. Jeśli interesuje nas polisa inwestycyjna, rodzinna czy posagowa – doradca jest zorientowany w każdym z tych rozwiązań, dzięki czemu udzieli nam szczegółowych informacji na ich temat. Nie zatai faktów, które mogą wpłynąć na naszą niekorzyść – klient niezadowolony z oferty prędzej czy później z niej zrezygnuje. Z kolei klient w pełni doinformowany ma możliwość samodzielnego wyboru, co daje mu komfort oraz satysfakcję z dobrze podjętej decyzji.

Warto skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, ponieważ pomoc doradcy może okazać się nieoceniona. Ubezpieczenie na życie wiąże nas z ubezpieczycielem często na długie lata, warto więc by była to dobrze podjęta decyzja.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Cena polisy na życie w Poznaniu będzie zależała m.in. od miejsca dokonania zakupu

2. Najtańszą opcją jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń na życie, dzięki możliwości zapoznania się z kilkoma podobnymi ofertami i wybrania tej najtańszej

3. Zakup polisy życiowej to konieczność spotkania się z agentem ubezpieczeniowym w celu ustalenia szczegółów umowy

4. Z agentem można spotkać się na terenie Poznania: w miejscu własnego zamieszkania lub innej wcześniej uzgodnionej lokalizacji
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia