Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie na życie?

Składki za ubezpieczenie na życie w wielu towarzystwach rozpoczynają się już od 30 zł miesięcznie. Wszystko oczywiście zależy od zakresu ochrony, sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego i innych czynników.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Na rynku jest wiele dostępnych ubezpieczeń na życie, a największym zainteresowaniem cieszą się zdecydowanie polisy jak najtańsze. Zastanawiasz się, co wchodzi w skład ubezpieczenia z niską składką? Sprawdź!

 

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie?


Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są różne, dlatego przed podjęciem decyzji warto porównać poszczególne oferty, np. przy pomocy naszej porównywarki. Zasada jej działania jest prosta — wypełniamy krótki formularz, w którym znajdują się pytania dotyczące polisy, jaka nas interesuje oraz zakresu ochrony, na jakim nam zależy.

Po wypełnieniu formularza kontaktują się doradcy oraz proponują oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu nie tracimy czasu na przeglądanie tych ofert, które nas zwyczajnie nie interesują.

W porównywarce dostępne są przede wszystkim oferty polis grupowych otwartych. Są to ubezpieczenia, w których ubezpieczającym jest TU, a ubezpieczonym może być tak naprawdę każdy. Najczęściej w zakupie bierze również udział podmiot pośredniczący — może to być np. firma, która nas zatrudnia. Wszystkie osoby w grupie objęte są takim samym zakresem polisy. Jest to idealna propozycja w szczególności dla osób, które wykonują swoją pracę na podstawie zleceń lub/i są zatrudnieni na umowę o dzieło. Mogą więc być to dziennikarze, graficy, reporterzy i wiele innych ciekawych zawodów!

Umowa podpisywana jest najczęściej na okres jednego roku. Zaczyna obowiązywać następnego dnia po jej zawarciu. Tego typu polisy oferują m.in. firmy takie jak UNIQA, Ergo Hestia czy Generali. W przypadku firmy Uniqa jest to ubezpieczenie na życie Ochrona z Plusem.

 

Które ubezpieczenie na życie będzie najtańsze?


Towarzystwa ubezpieczeniowe podają jedynie orientacyjne kwoty za ubezpieczenie, bowiem dokładna oferta uzależniona jest od konkretnej osoby. Najtańsze ubezpieczenie to takie, które zapewnia jedynie podstawową ochronę oraz sumę ubezpieczenia, która w większości przypadków nie przekracza 20 000 złotych.

Na najtańsze ubezpieczenie może liczyć osoba, która:

  • jest młoda,
  • nie posiada żadnych nałogów czy przebytych operacji,
  • nie choruje.

Wówczas wysokość miesięcznej składki może rozpoczynać się już od 20 złotych. Czy oszczędzanie do takiego stopnia ma sens? Niekoniecznie. Nawet osoby młode i zdrowe, które chcą zdecydować się na tego typu polisę, powinny wziąć pod uwagę szerszy zakres ochrony, który, choć będzie kosztować nieco więcej, zapewni znacznie większy komfort i swobodę.

 

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie na życie?


Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne polisy, a minimalne składki rozpoczynają się już od około 30 złotych za miesiąc.

Za przykład może tutaj posłużyć firma Ergo Hestia, która w tej cenie zapewnia odszkodowanie w przypadku zgonu w wysokości 25 000 zł.

Jeśli jednak zależy nam również na świadczeniu w przypadku poważnego zachorowania czy też pobytu w szpitalu, ciekawą propozycją jest ubezpieczenie Signal Iduna, którego cena rozpoczyna się od 39 zł za miesiąc.

Oprócz tego warto zapoznać się również z ofertami innych towarzystw, w tym UNIQA czy Generali — polisę należy dopasować do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia.


Najtańsze oferty ubezpieczeń na życie z porównywarki

TU

Składka
miesięczna
od

Zgon

Pobyt
w szpitalu
(choroba)

Pobyt
w szpitalu
(wypadek)

Poważne
zachorowanie

Ergo Hestia

30 zł

25 000 zł

Signal Iduna

39 zł

20 000 zł

20 zł
za dzień

40 zł
za dzień

4 000 zł

Uniqa

40 zł

30 000 zł

30 zł
za dzień

60 zł
za dzień

6 000 zł

Uniqa

65 zł

25 000 zł

35 zł
za dzień

70 zł
za dzień

7 000 zł

Generali

68 zł

35 000 zł

45 zł
za dzień

90 zł
za dzień

2 000 zł

Generali

90 zł

40 000 zł

45 zł
za dzień

90 zł
za dzień

3 000 zł

Opracowanie własne na podstawie danych z rankomat.pl 01.07.2021 r.

Koszt indywidualnej polisy na życie to kwestia nieco bardziej złożona, ponieważ na wysokość składki wpływa wiele czynników. Dlatego najłatwiej wskazać minimalne ceny takiej polisy. W zakresie znajduje się sama podstawa (zgon ubezpieczonego),a różnice są podyktowane m.in. liczbą ubezpieczonych osób czy charakterem polisy (ochronna, oszczędnościowa, inwestycyjna, dla dziecka, dla seniora).

Minimalne składki miesięczne na podstawie stawek zebranych od TU.

Powyższe składki są najniższymi w danym TU i danej polisie i mogą się różnić w zależności od stanu zdrowia ubezpieczonego, co wpływa na ryzyko podejmowane przez TU. Podane kwoty dotyczą indywidualnych polis na życie, w tym ochronnych i mieszanych.


Koszt polisy na życie (indywidualnej) – dla dorosłego

Oferta

Ochrona
dla
małżonka

Ochrona
dla
dziecka

Tylko
ochrona

Ochrona
+
oszczędzanie
/ inwestycja

Aviva
Nowa Perspektywa

80 zł

75 zł

Allianz
Plan na dziś i jutro

50 zł

100 zł

Allianz
Plan na Start

10 zł

Allianz
Plan Pełnej Ochrony

50 zł

Nationale Nederlanden
Ochrona Jutra

39 zł

50 zł

Nationale Nederlanden
Ochrona Plus

40 zł

Prudential
Komfort Życia

40 zł

Prudential
Oszczędności bez Obaw

165 zł

Metlife
Start55

80 zł

Metlife
MetLife na Życie

50 zł

Metlife
Gwarantowana Ochrona

200 zł

Generali
ProFamilia

70 zł

Generali
Generali, z myślą o życiu

20 zł

20 zł

Generali
Generali, z myślą o dziecku

80 zł

PZU
Spokój na Każdy Dzień

30 zł

Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl.

 

Od czego zależy koszt polisy na życie?


Koszt polisy na życie zależy od wielu istotnych czynników. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim:

  •  wiek — młode osoby płacą mniej za ubezpieczenie i jest to w zupełności naturalne, spowodowane mniejszym ryzykiem ubezpieczeniowym,
  • stan zdrowia — przed zakupem polisy należy wypełnić ankietę — im gorszy stan zdrowia, tym większe ryzyko ubezpieczeniowe,
  • czas trwania umowy — polisę zdrowotną można wykupić zarówno na rok, jak i nawet kilkadziesiąt lat, im dłużej — tym taniej,
  • ryzyko zawodowe — osoba, która pracuje w trudnych warunkach i jest narażona na wypadek lub inne zdarzenie — będzie płacić więcej za polisę,
  • zakres polisy i jej rodzaj — to oczywiste, że koszt ubezpieczenia zależy w dużej mierze od jego zakresu, ale także od rodzaju, bowiem grupowe są tańsze od indywidualnych,
  • suma ubezpieczenia — im suma jest wyższa, tym droższe są również składki,
  • sposób opłacania składek — można zdecydować się na składki miesięczne, kwartalne, półroczne oraz roczne — im rzadziej będą opłacane, tym mniej zapłacimy za polisę.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Ubezpieczenie na życie zapewnia ochronę oraz wsparcie w wielu sytuacjach związanych z zagrożeniem zdrowia lub nawet życia. Zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku np. wypadku czy pobytu w szpitalu. Przy wyborze polisy należy jednak wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników, w tym cenę czy zakres ubezpieczenia. Aby uniknąć przepłacania za składkę, warto w pierwszej kolejności porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ułatwi to wybór najlepszej dostępnej oferty!

To warto wiedzieć
1. Składki za najtańsze ubezpieczenie na życie rozpoczynają się już od 20-30 złotych miesięcznie
 
2. Osoby, które są młode, zdrowe i nie przebyły żadnych zabiegów czy operacji, mogą liczyć na najkorzystniejszą ofertę
 
3. Cena ubezpieczenia na życie zależy od wielu czynników, to m.in. suma ubezpieczenia, zakres ochrony, wiek i stan zdrowia ubezpieczonego, sposób opłacania składek czy ryzyko zawodowe
 
4. Wiele TU stworzyło otwarte ubezpieczenia grupowe, głównie z myślą o wolnych zawodach — to m.in. UNIQA, Generali czy Ergo Hestia
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
2
6
3
2

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy