Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 48 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

ING polisa na życie - jaka ochrona dla ubezpieczonego?

Posiadając wysoki kredyt mieszkaniowy, warto zabezpieczyć siebie, współmałżonka oraz dzieci na wszelki wypadek, jednak należy też pamiętać, że to tylko jedno z wielu rozwiązań Taką możliwość oferuje również grupa ING.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Bank dla swoich klientów przygotował opcję ubezpieczenia na życie w dwóch programach – ubezpieczenia NNW oraz ochrony na wypadek nowotworu. Wysokość składek bywa kusząca – za niewielką opłatę możemy zyskać ochronę. Jednak przyjrzyjmy się ofercie ING i zastanówmy się czy na pewno jest to rozwiązanie dobre dla nas.


Ubezpieczenie na życie w banku – co można zyskać?


Pamiętajmy przed zakupem ubezpieczenia w banku o tym, że to nie sam bank nas ubezpiecza, a towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym bank nawiązał współpracę. W przypadku banku ING jest to towarzystwo Nationale-Nederlanden.

Oferta ubezpieczenia w banku może posiadać korzystniejsze warunki cenowe, ponieważ zasada polisy jest podobna do ubezpieczeń grupowych – oferta skierowana jest do szerokiej liczby chętnych, przez co firma ubezpieczeniowa może pozwolić sobie na obniżenie ceny.

Jednak niska cena nie gwarantuje nam dobrej polisy na życie, choć dla wielu osób oferta ING może wydać się atrakcyjna. Przy zakupie ubezpieczenia ważne jest przede wszystkim porównanie ofert. Bez tego pierwsza znaleziona oferta może wydawać nam się korzystna, jednak po sprawdzeniu ofert konkurencji, okazałoby się, że podobnych lub lepszych rozwiązań jest naprawdę sporo. Warto więc poświęcić chwilę czasu na znalezienie rozwiązania najlepszego dla nas samych, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


 

ING Ubezpieczenie życia i zdrowia w razie nieszczęśliwych wypadków


W ramach ubezpieczenia na życie możemy zdecydować się na dwie opcje: Ubezpieczenie życia i zdrowia w razie nieszczęśliwych wypadków oraz Ubezpieczenie na wypadek nowotworu oraz innych poważnych chorób.  Te dwa pakiety oferują dwa różne zakresy ochrony.

Pierwsza z polis zapewnia ochronę przez całą dobę 365 dni w roku. Ubezpieczenie wymaga minimum formalności, a co za tym idzie – brak ankiety medycznej. Polisa NNW skierowana jest do osób pełnoletnich, które nie ukończyły jeszcze 75 roku życia.

Ankieta medyczna jest pomocą dla ubezpieczyciela w obliczeniu ryzyka zachorowania, urazu czy wypadków przez ubezpieczonego. Wówczas po ustaleniu ryzyka, ubezpieczyciel może zaoferować konkretną sumę ubezpieczenia.

Ubezpieczony ma możliwość wybrania wysokości składki według własnych możliwości i preferencji. Nie musi się zatem obawiać, że składka będzie przekraczać jego miesięczne możliwości finansowe.

Możemy wybrać aż 4 miesięczne warianty cenowe, kolejno są to kwoty: 4 zł, 19 zł, 29 zł oraz 39 zł

Polisa na życie Nationale-Nederlanden w banku ING

zdarzenie Wariant I Wariant II Wariant III Wariant IV
trwałe inwalidztwo częściowe
(nieszczęśliwy wypadek)
10 000 zł 70 000 zł 120 000 zł 160 000 zł
trwałe inwalidztwo całkowite
(nieszczęśliwy wypadek)
10 000 zł 70 000 zł 120 000 zł 160 000 zł
śmierć ubezpieczonego
(nieszczęśliwy wypadek)
10 000 zł 70 000 zł 120 000 zł 160 000 zł
śmierć ubezpieczonego
(wypadek komunikacyjny)
10 000 zł 100 000 zł 170 000 zł 240 000 zł
śmierć ubezpieczonego 100 zł 300 zł 400 zł 500 zł
miesięczna składka 4 zł 19 zł 29 zł 39 zł

Tabela 1. Opracowanie własne.

 
Polisa na życie NNW w banku ING posiada pewne wyłączenia odpowiedzialności. Możemy mieć zatem pewność, że towarzystwo nie wypłaci odszkodowania jeżeli śmierć osoby ubezpieczonej nastąpiła w wyniku:
 • działań wojennych,
 • skażenia biologicznego, chemicznego bądź radioaktywnego,
 • udziału w aktach przemocy, rozbojach, zamieszkach,
 • pozostawania pod wpływem alkoholu, środków zaburzających świadomość,
 • popełnienia przestępstwa,
 • prowadzenia środka transportu bez uprawnień bądź jeżeli ten pojazd nie spełniał kryteriów dopuszczenia do ruchu,
 • amatorskiego bądź zawodowego uprawiania sportów, które należą do wysokiego ryzyka,
 • wykonywania profesji wysokiego ryzyka,
 • samobójstwa popełnionego w okresie dwóch lat od dnia podpisania umowy.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

ING Ochrona na wypadek nowotworu i innych poważnych chorób

Jest to polisa, która zapewni ochronę w sytuacji, gdy ubezpieczony poważnie zachoruje lub zostanie u niego zdiagnozowany nowotwór.

Do plusów oferty należą:

 • świadczenie, które można wykorzystać na leczenie lub dowolnie wybrany cel;
 • wsparcie finansowe dla ubezpieczonego oraz jego bliskich;
 • świadczenie zostaje wypłacone od razu po zdiagnozowaniu choroby;
 • każdy z wariantów posiada bezpłatny Assistance.


Ten program ochronny posiada dwa warianty do wyboru. Wariant Podstawowy kosztuje miesięcznie 14 zł, Wariant Rozszerzony – 20 zł.
Wariant Podstawowy zapewnia wsparcie finansowe na wypadek zdiagnozowania nowotworu oraz w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Wariant Podstawowy zapewnia do 80 000 zł na walkę z chorobą nowotworową. Polisa obejmuje nowotwory złośliwe, w tym również białaczkę, chłoniaka złośliwego, ziarnicę złośliwą, złośliwe nowotwory szpiku kostnego. Ubezpieczenie nie obejmuje ochroną m.in. nowotworów skóry.
 
Wariant Rozszerzony z kolei zapewnia ochronę od nowotworu, zdiagnozowania poważnej choroby oraz śmierci. Ubezpieczyciel wypłaca do 50 000 zł, jednak dotyczy to poważnych chorób. W przypadku nowotworu ubezpieczony również może liczyć na wsparcie finansowe do kwoty 80 000 zł. Głównie chroni na wypadek chorób serca, lecz obejmuje ochroną również udar mózgu, niewydolność nerek, zawał serca, Bypass, przeszczep narządów. 

 

Dlaczego ważne jest porównanie ubezpieczeń?


Ubezpieczenia na życie i zdrowie ulegają bardzo dynamicznym zmianom, a są one podyktowane potrzebami klientów. Chorób nowotworowych oraz poważnych chorób wśród nawet młodych ludzi – zdarza się coraz więcej i nie ma się tutaj co dziwić, mamy coraz bardziej zanieczyszczone powietrze, pracujemy więcej i w bardziej stresujących warunkach niż pokolenie naszych rodziców, brakuje nam czasu by dbać o aktywność fizyczną oraz zdrową dietę.

Firmy ubezpieczeniowe zatem coraz częściej rozszerzają zakres ochrony zarówno dotyczącej życia, jak i zdrowia. Warto zatem przed zakupem polisy zapoznać się dokładnie z możliwościami, jakie są dla nas dostępne. W tym celu bardzo ważne jest porównanie kilku ofert. W ten sposób dowiemy się co oferują inne towarzystwa ubezpieczeniowe oraz czy posiadają niższe ceny składek.

Warto polecić przede wszystkim strony z rankingami ubezpieczeń – dzięki którym dowiemy się czy brana przez nas pod uwagę oferta jest dobrze oceniana przez specjalistów. Rankingi uwzględniają wszystkie aktualne oferty ubezpieczeniowe, zatem dowiemy się również o polisach, do których nie udało nam się samodzielnie dotrzeć.

Pomocna będzie również porównywarka ubezpieczeniowa – ona pomoże nam znaleźć najbardziej dopasowane do nas oferty. Dzieje się tak dzięki wypełnionej przez nas krótkiej ankiecie, która ma ustalić nasze możliwości finansowe, jak również potrzeby. Następnie zostaje opracowana lista kilku (nawet do 5) ofert, które powinny maksymalnie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Wówczas kontaktuje się z nami konsultant i w niezobowiązującej rozmowie przedstawia szczegóły każdej z ofert. Możemy wtedy umówić również spotkanie z agentem, z którym podpisać umowę. To pozwoli zaoszczędzić nie tylko nasze pieniądze, ale również cenny czas. 
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Polisa w banku ING jest dostępna tylko dla osób posiadających konto w banku

2. ING oferuje swoim klientom polisę na życie w Nationale Nederlanden

3. Najtańsza polisa dostępna jest w kwocie 4 zł miesięcznie

4. Polisa na życie w banku nie daje możliwości porównania ofert jak w przypadku porównywarki online
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
9
8
2
7
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy