Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 41 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Jak wybrać polisę na życie i nie przepłacać?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Strona finansowa ubezpieczenia jest dla nas niezwykle ważna z dwóch powodów. Po pierwsze chcemy uzyskać jak największe świadczenie, a po drugie zależy nam na tym, aby składka miesięczna nie obciążała zbytnio naszego miesięcznego budżetu.

Te dwie kwestie nie muszą się wzajemnie wykluczać. Planowanie finansów to niezwykle odpowiedzialne i ważne działanie w naszym życiu. Dlatego staramy się ograniczać wydatki, oszczędzać, inwestować pieniądze, planować poważniejsze zakupy z wyprzedzeniem. W dzisiejszym czasach mamy jednak wiele pokus, dostępność wszelkiego rodzaju produktów jest zaskakująco wysoka, co prowadzi do gromadzenia przez nas nadmiaru niepotrzebnych rzeczy. 
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Tanie ubezpieczenie na wyciągnięcie ręki


Ubezpieczenie na życie wcale nie musi być drogie. Oczywiście, im niższa składka miesięczna, tym niższa suma ubezpieczenia. Ale informacje dotyczące oferty nie zawsze są dla nas przejrzyste, dlatego warto skorzystać z pomocy przygotowanych dla klientów narzędzi. Jednym z nich jest kalkulator ubezpieczeniowy. Dzięki niemu dowiemy się jak wysokie składki będziemy opłacać na przestrzeni kilku lub kilkunastu lat. Obliczymy również stopę procentową lub sumę ubezpieczenia.

Warto korzystać z tego rodzaju pomocy, ponieważ nie musimy być biegli w tematyce ubezpieczeniowej. Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy jest niezwykle dynamiczny i elastyczny, w związku z czym możemy znaleźć wiele różnorodnych ofert. Jeśli posiadamy szczególną sytuację życiową, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Czy wiek ubezpieczonego ma znaczenie?


Nie kierujmy się zasadą: w przyszłym roku spłacę kredyt hipoteczny, więc wtedy wykupię ubezpieczenie. Lub planowania zakupu polisy po spodziewanym awansie. Każdy rok, a w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych również i miesiąc, ma znaczenie i może sprawić, że wysokość składki ulegnie podwyższeniu.

Czas działa więc na naszą niekorzyść, dlatego nie warto tej decyzji odkładać na później. Im starsi jesteśmy, tym zakres naszej ochrony może się zmniejszać – na przykład w sytuacji ubezpieczeń zdrowotnych. Z wiekiem zwiększa się nasze ryzyko zachorowań i badania lekarskie przy ubezpieczeniu będą koniecznością. W związku z tym im szybciej podejmiemy decyzję o ubezpieczeniu, tym korzystniej dla nas.
 

Jak wybrać umowy dodatkowe w polisie?


Zastanawiamy się jak wybrać polisę na życie i nie przepłacać? Wydaje się to dość proste. Wystarczy wybrać te rozszerzenia, które w naszym położeniu są najważniejsze. Możemy zatem zastanowić się jakie choroby zdarzały się w naszej rodzinie i na jakie jesteśmy narażeni. Możemy spróbować przewidzieć możliwość utraty pracy lub skutki wypadku samochodowego. Dopasujmy rozszerzenia do własnej indywidualnej sytuacji.

Nie warto wykupywać od razu wszystkich rozszerzeń, ponieważ większość może okazać się dla nas nieprzydatna. Jeśli nie planujemy powiększania rodziny, to poszukajmy rozszerzeń, które nie uwzględniają narodzin dziecka. Opłata będzie wówczas niższa. Jeśli uprawiamy regularnie sport, możemy spodziewać się kontuzji, jak również zmniejsza się ryzyko zawału serca.

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy posiada tak wiele ofert, że o połowie z nich nawet nie mamy pojęcia. Coraz częściej ubezpieczenia oferują nam operatorzy sieci komórkowych, jak również banki, w których posiadamy konto lub kredyt. Zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy czy konkurencja nie posiada lepszych warunków umowy. Być może składka miesięczna będzie niższa lub suma ubezpieczenia będzie o wiele wyższa. Cena może być identyczna, jednak zakres ochrony będzie znacznie szerszy.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Aby porównać oferty, nie musimy spędzić długich godzin w internecie na poszukiwaniach. Możemy użyć porównywarki ubezpieczeniowej, która pomoże nam ustalić jakie oferty mają podobne warunki. Wystarczy wypełnić krótki formularz, odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, a po chwili otrzymamy ofertę dopasowaną do naszych oczekiwań. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
626036
6
8
2
1
0
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy