Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 41 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 800 - 1900, sob. 900 - 1500 71 736 75 55

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?

Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Na czym polega ubezpieczenie na życie w abonamencie?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Polisa na życie to jeden z produktów, który nie jest możliwy do kupienia metodą online? Tak było do tej pory, jednak propozycja TU Aviva oznacza, że sprzedaż popularnych „życiówek” wyklucza konieczność spotkania klienta z agentem ubezpieczeniowym.

Pytanie podstawowe brzmi: czy i jak długo taki trend utrzyma się na dynamicznym rynku ubezpieczeniowym? Dynamicznym, bo stale zmieniającym się w oparciu o powstające nowe grupy zawodowe i zmianę trybu życia potencjalnych klientów.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Jedna polisa na życie - różne warianty ochrony


W ubezpieczeniach mieszkaniowych bądź turystycznych zakup odpowiedniego rozwiązania dla nieruchomości czy na czas wyjazdu zagranicznego jest bardzo prosty – wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, która wyświetla do 5 wyników zgodnych z profilem użytkownika, a następnie opłacić składkę szybkim przelewem. Taka polisa jest ważne już następnego dnia, a potwierdzenie zakupu trafia na skrzynkę e-mailową ubezpieczonego.
 
W przypadku ubezpieczeń na życie zasada działania porównywarki polega na skróceniu dystansu między kupującym a sprzedającym polisę. Najpierw użytkownik wypełnia formularz precyzując w nim wytyczne swojej polisy, a następnie czeka na kontakt jednego lub kilku agentów. Do faktycznej transakcji między stronami może dojść na spotkaniu (lub spotkaniach), które w żaden sposób nie jest dla klienta zobowiązujące.

Dlaczego ubezpieczenia na życie są wyjątkiem? Sposób sprzedaży tego typu polis z udziałem agenta jest podyktowany kilkoma względami:
  • stan zdrowia ubezpieczonego – główny czynnik warunkujący przystąpienie do ubezpieczenia; jeśli w ankiecie medycznej osoba zainteresowana wykupieniem polisy wykaże negatywną historię chorób, może spotkać się nawet z odmową zakupu ubezpieczenia,
  • rozszerzenia umowy podstawowej – nie ich liczba a raczej specyfika powodują, że lepiej doprecyzować i wyjaśnić pewne szczegóły w rozmowie w cztery oczy z agentem niż pochopnie zaznaczyć w polisie online nie wiedząc co właściwie obejmuje ochrona,
  • rodzaj polisy – ubezpieczony ma do wyboru kilka rozwiązań i nie chodzi tu wyłącznie o dobór rozszerzeń, ale rodzaj umowy; ubezpieczenie na życie może mieć charakter typowo ochronny, ochronno-oszczędnosciowy czy ochronno-inwestycyjny; są to szczegóły, które najlepiej wyjaśni agent na spotkaniu z klientem.

Konstrukcja ubepieczenia na życie w formule smart


Produkt Aviva, obecny na rynku pod nazwą Smart Life, jest terminowym ubezpieczeniem na życie w abonamencie o uproszczonej procedurze zakupu, a co się z tym wiąże – także uproszczonej konstrukcji:
  • 4 różne sumy ubezpieczenia do wyboru,
  • okres umowy – 5 lat,
  • skrócona ankieta medyczna,
  • polecenie zapłaty składki z konta.
Co zostaje po stronie klienta? Musi on tylko do e-formularza wpisać swoje dane łącznie z wiekiem i stanem zdrowia oraz wpłacić pierwszą składkę – następne będą co miesiąc automatycznie pobierane z jego rachunku. To pozwala uniknąć kontaktu z agentem ubezpieczeniowym, ale powoduje, że oferta jest sztywna, więc nie każdy zainteresowany indywidualną polisą na życie znajdzie ochronę optymalną dla siebie. 
 
Smart Life Aviva to produkt pionierski na rynku, więc niewykluczone, że wkrótce konkurencyjne towarzystwa wypuszczą swoje, udoskonalone wersje,  tj. bardziej skomplikowane i z większą liczbą możliwości.
 
Tego typu produkty mogą również spowodować zmianę oferty porównywarek ubezpieczeniowych. Eksperymentalna polisa TU Aviva to jednak wciąż za mało, aby mówić o nowym segmencie ubezpieczeń na życie, choć trend jest ciekawy i będzie bacznie obserwowany przez specjalistów z branży ubezpieczeniowej. 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
626036
6
8
2
1
0
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy