Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 16 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Nawet w podeszłym wieku możesz przystąpić do ubezpieczenia

Polisa na życie w 80. urodziny? Taką możliwość daje kilka towarzystw, ale sama polisa jest oparta na nieco innych warunkach. Sprawdzamy, jakie z nich trzeba spełnić, aby cieszyć się ochroną finansową do późnej starości.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

To nieprawda, że ubezpieczenia na życie są tylko dla osób młodych. Ale prawdą jest, że osoby, które zawierają umowę w wieku 20 czy 30 lat zapłacą znacznie niższą składkę niż ubezpieczony dwa razy starszy.

W przypadku osób w bardzo podeszłym wieku – dla ubezpieczycieli to już 70-latek – istnieje możliwość kupienia polisy, która nie będzie kosztowała majątku, jednak nie będzie też zawierała tylu rozszerzeń, co dla ubezpieczonego w młodym wieku.
 

Co oznacza podeszły wiek?


Polisa na życie jest możliwa do wykupienia najwcześniej w wieku 18 lat. Chyba że rodzic ubezpiecza dziecko, ale wtedy nie jest ono właścicielem polisy tylko współubezpieczonym.
 
A jaka jest górna granica wieku? Ubezpieczyciele uzależniają to od wybranego rozszerzenia. Najdłużej trwa „podstawa”, czyli ubezpieczenie na wypadek zgonu. Taka ochrona jest ważna z reguły do osiągnięcia 70 roku życia, o czym umowa automatycznie wygasa.
 
Rozszerzenia oznaczają jeszcze krótszy termin, np. poważne zachorowanie do 60 roku życia, leczenie operacyjne do 65 roku życia itd. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w dokumencie OWU konkretnej polisy. Górną granicę wieku towarzystwa ustalają według własnych zasad.
 
Są też takie ubezpieczenia, które trwają znacznie dłużej, np. do 85 urodzin ubezpieczonego. Poniżej analizujemy dwa produkty przeznaczone dla osób w podeszłym wieku – 4Life Direct i życiedirect.pl, przyglądając się bliżej  warunkom umowy.


4Life Direct – bezterminowa polisa na życie


Ubezpieczenie 4Life Direct to innymi słowy ochrona na życie do końca życia. Umowę mogą zawrzeć wszyscy, którzy ukończyli 40 lat, ale nie przekroczyli 85 lat. Bliscy ubezpieczonego mogą liczyć nawet na potrójne odszkodowanie z tytułu śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku, a umowa dotyczy również współmałżonka ubezpieczonego.
 
Ubezpieczającym jest Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited. Towarzystwo zapewnia:
  • stałą składkę przez cały czas trwania umowy,
  • ochronę do końca życia od warunkiem regularnego opłacania składki,
  • ochronę także dla współmałżonka lub partnera,
  • indywidualnie dopasowaną sumę ubezpieczenia,
  • składkę obliczaną na podstawie SU i wieku,
 

UWAGA!
Przez pierwsze 24 miesiące polisy pełne świadczenie jest wypłacane, gdy śmierć ubezpieczonego nastąpi wskutek nieszczęśliwego wypadku. W innych sytuacjach odszkodowanie będzie wynosiło tyle, ile suma wpłaconych składek.
 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Inne ubezpieczenia dla osób starszych


W 4Life Direct dostępne są też polisy przeznaczone dla osób, które w innych towarzystwach z reguły nie mają już co liczyć na ochronę. Jednym z takich produktów Ochrona Wypadkowa z sumą ubezpieczenia od 30 000 zł do 250 000 zł w razie śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jest to tym razem terminowa polisa – umowa trwa 5 lat (z możliwością przedłużenia od kolejne 5 lat, aż do osiągniecia 80 roku życia).
 
Innym wariantem jest Ochrona Szpitalna. To też polisa terminowa. Umowa kończy się w momencie ukończenia 80 lat przez ubezpieczonego. Jeśli osoba w podeszłym wieku znajdzie się w szpitalu w następstwie nowo nabytej choroby, to za każdy dzień pobytu otrzyma do 400 zł świadczenia.
 
Wypadkowa Ochrona Szpitalna jest prawie tym samym, co Ochrona Szpitalna. Różnica polega na wysokości maksymalnego świadczenia – do 500 zł za każdy dzień – i  powodzie znalezienia się w szpitalu  nieszczęśliwy wypadek. Umowa trwa 5 lat (z możliwością przedłużenia od kolejne 5 lat, aż do osiągniecia 80 roku życia). 
 

Życiedirect.pl – ubezpieczenie dla seniorów


Innym przykładem polisy na życie dla osób starszych jest życiedirect.pl, czyli oferta TU Europa z sumą ubezpieczenia od 4 000 zł do 300 000 zł. Ubezpieczeniem może zostać objęty każdy między 18 a 85 rokiem życia. A ochrona ubezpieczeniowa jest udzielana ubezpieczonemu na wypadek zgonu i ciężkiego zachorowania.
 
Umowa polisy życiedirect.pl jest zawierana na okres 12 miesięcy. Z opcją automatycznego przedłużenia na taki sam okres. Tym samym ochrona może trwać do ukończenia przez ubezpieczonego 86 lat.
 
Z polisy może skorzystać także współmałżonek lub partner ubezpieczonego.


UWAGA!
Przez pierwsze 12 miesięcy polisy pełne świadczenie jest wypłacane, gdy śmierć ubezpieczonego nastąpi wskutek nieszczęśliwego wypadku. W innych sytuacjach odszkodowanie będzie wynosiło tyle, ile suma wpłaconych składek.
 


Przykładowe składki w życiedirect.pl

wiek ubezpieczonego suma ubezpieczenia miesięczna składka
dla 1 osoby dla 2 osób

65 lat
 
50 000 zł 398 zł 630 zł

70 lat
 
40 000 zł 422 zł 666 zł

75 lat
 
30 000 zł 435 zł 683 zł

80 lat
 
25 000 zł 515 zł 801 zł

85 lat
 
20 000 zł 593 zł 910 zł

Tabela 1. Na podstawie kalkulatora www.zyciedirect.pl

 

Czy ankieta medyczna dotyczy osób starszych?


W polisach na życie ubezpieczyciele weryfikują stan zdrowia klientów i na tej podstawie ustalają ryzyko ubezpieczeniowe, które ma wpływ na wysokość składki. Jeśli zatem ktoś przechodził poważną chorobę, miał operację czy doznał uszczerbku na zdrowiu, jest bardziej podatny na tego typu zdarzenia w przyszłości, więc zapłaci za polisę nieco więcej – i ile wykupuje rozszerzenia, które dotyczą choroby, złamania czy operacji.

Osoby w podeszłym wieku są znacznie bardziej narażone na różnego rodzaju infekcje czy wypadki, a regeneracja organizmu trwa dłużej niż u młodych. Ubezpieczyciele zdają sobie z tego sprawę, dlatego w ubezpieczeniach terminowych i bezterminowych stosowana jest uroszczona procedura. Ankieta medyczna do 3-5 pytań o ogólny stan zdrowia. Przyszły ubezpieczony nie jest kierowany na szczegółowe badania, które mają potwierdzić stan jego zdrowia w przypadku wątpliwości ubezpieczyciela.
 

Jak kupić ubezpieczenie dla seniora?


Taką polisę, która będzie odpowiadała na potrzeby i możliwości finansowe osób starszych można kupić przez porównywarkę. W tym celu należy tylko odpowiednio wypełnić dołączony do nie j formularz:

  • wybrać sumę ubezpieczenia do 100 000 zł,
  • jako cel ubezpieczenia zaznaczyć: bezpieczeństwo finansowe bliskich w przypadku mojej śmierci,
  • w okresie ubezpieczenia wskazać dożywotnie lub terminowe.

Te i inne dane trafią następnie do agentów ubezpieczeniowych, którzy przedstawią propozycje najbardziej zbliżone do oczekiwań, a także zaproponują miesięczne składki i sumy ubezpieczenia. Zawarcie umowy będzie możliwe dopiero na bezpośrednim spotkaniu, które może odbyć się także w domu przyszłego ubezpieczonego.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Podeszły wiek w ubezpieczeniach na życie oznacza przekroczenie 70 lat

2. Dla osób starszych rozwiązaniem jest ubezpieczenie terminowe lub bezterminowe z ograniczonym zakresem ochrony

3. Ochrona dla seniorów może trwać dożywotnio lub nawet do skończenia 86 lat

4. Wysokość miesięcznej składki zależy od wieku ubezpieczonego i wybranej sumy ubezpieczenia
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
7
3
2
8

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy