Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 26 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Polisa na życie w PKO - co zyskuje ubezpieczony?

Jako klienci banku spotkamy się z ofertą zakupu ubezpieczenia na życie. W przypadku Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego otrzymujemy autorski produkt PKO Moje Życie24.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

PKO BP to jedna z najczęściej wybieranych instytucji finansowych przez Polaków. W rankingu serwisu zadluzenia.com placówka zajmuje 1. miejsce spośród 28 sklasyfikowanych w zestawieniu. Za tak wysoką pozycją mogą przemawiać konkretne liczby:
 • 273 mld zł – wysokość aktywów,
 • 1919 – rok założenia, długa obecność na rynku,
 • 1176 – liczba oddziałów (stan na rok 2019),
 • 820 mln zł – zysk (stan na rok 2017)
 • 24 500 – liczba pracowników.
Czy bank ma się czym pochwalić również w przypadku ubezpieczenia na życie? Sprawdzamy, analizując polisę PKO Moje Życie24, przeznaczoną dla klientów banku.


Polisa PKO Moje Życie24 – groszowe wydatki


Aby skorzystać z zakupu polisy musimy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie możemy przekraczać 57 roku życia.
Ubezpieczycielem w tej ofercie jest PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Oferta polisy wydaje się być atrakcyjna – reklamuje swoją polisę jako produkt elastyczny oraz niedrogi – minimalna składka wynosić może od 6 zł miesięcznie. Ponadto zakup polisy nie wymaga wychodzenia z domu. Jak przekłada się to na jakość produktu?
Niska cena składki jest faktem, ponieważ, jak dowiadujemy się z tabeli – miesięczny koszt ubezpieczenia nie będzie dla nas dużym obciążeniem.
 

PKO Moje Życie24 – miesięczne składki

  Zdarzenie Wysokość składki miesięcznej
Pakiet I
Zgon Ubezpieczonego
 
1,50 zł 6,50 zł 11,00 zł 16,00 zł

Zgon Ubezpieczonego w wyniku Nieszczęśliwego Wypadku
 
0,50 zł 0,50 zł 1,00 zł 1,00 zł
Pakiet II
Trwała i całkowita niezdolność do pracy
 
  3,50 zł 5,00 zł 8,00 zł

Trwała i całkowita niezdolność do pracy w wyniku NW
 
  0,50 zł 1,00 zł 1,00 zł
Pakiet III
Poważne zachorowanie
 
  4,00 zł 7,00 zł 10,00 zł
 
Suma ubezpieczenia
 
1000 zł 10 000 zł 20 000 zł 30 000 zł

Tabela 1. Opracowanie na podstawie informacji zawartych na stronie PKO.

 
Jak wynika z tabeli – maksymalny koszt ubezpieczenia może wynosić 36 zł miesięcznie. Nie jest to zatem wygórowana cena, jednak jak warto zauważyć – niska jest suma ubezpieczenia.

W przypadku sumy ubezpieczenia – oprócz kwoty w wysokości 1000 zł z tytułu zgonu, mamy do wyboru trzy możliwości – kwotę 10 tys. zł, 20 tys. zł oraz 30 tys. zł. Są to kwoty maksymalne, które są świadczeniem przysługującym z tytułu zgonu ubezpieczonego. 


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!Dla kogo jest ubezpieczenie PKO Moje Życie24?


Jak wcześniej zaznaczyliśmy – PKO skierowało swoją ofertę dla osób pomiędzy 18 a 57 rokiem życia. Umowa polisy zawierana jest na okres 3 lat, co oznacza, że maksymalnie ochrona może trwać do 60 roku życia.

Do zakupu polisy nie mogą przystąpić osoby, które w przeciągu ostatnich 12 miesięcy chorowały na:
 • nowotwór złośliwy,
 • chorobę niedokrwienną serca,
 • udar mózgu,
 • cukrzycę leczoną insuliną,
 • marskość wątroby,
 • chorobę trzustki,
 • niewydolność nerek, która wymaga dializowania.
Jest to również oferta wyłącznie dla osób, które posiadają konto bankowe w banku PKO oraz posiadają dostęp do serwisu internetowego iPKO.
 

Wyłączenia odpowiedzialności w PKO Moje Życie24


Każda oferta ubezpieczeniowa posiada jasno określone sytuacje, w których ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy, tj. od wypłacenia należnego świadczenia, gdy uzna, że ubezpieczony działał na własną niekorzyść lub zataił ważne informacje o swoim stanie zdrowia.

Również PKO w swojej umowie określa wyłączenia odpowiedzialności. Możemy zatem spodziewać się, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, gdy:
 • zgon ubezpieczonego będzie wynikiem samobójstwa,
 • zgon ubezpieczonegoa będzie wynikiem próby lub dokonania przestępstwa,
 • dojdzie do trwałej lub całkowitej niezdolności do pracy mających związek z wypadkiem lub zdiagnozowaną chorobą w okresie 12 miesięcy przed zawarciem umowy,
 • również wskutek NW lub poważnego zachorowania wskutek zdarzenia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
 • leczenia lub wykonywania zabiegów medycznych odbywających się poza kontrolą lekarza lub osób właściwie uprawnionych,
 • czynnego udziału ubezpieczonego w zamieszkach, rozruchach, aktach terroryzmu lub aktach przemocy.

 

Czy polisa PKO Moje Życie24 się opłaca?


Z całą pewnością przed zakupem polisy PKO warto się zastanowić czy jest to oferta, która będzie nam się opłacać. Jest to produkt niedrogi, w związku z czym możemy uznać, że warto w takie ubezpieczenie zainwestować. Jeśli jednak zdecydujemy się zainwestować – sprawdźmy jakie mamy alternatywne możliwości w innych towarzystwach ubezpieczeniowych w podobnej cenie.

Sporym zaskoczeniem może być zatem fakt, że inne firmy ubezpieczeniowe również oferują ubezpieczenie na życie od kwoty ok. 30 zł miesięcznie.

Warto zwrócić uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia –czy maksymalna kwota 30 000 zł, jaką oferuje PKO – jest w stanie zaspokoić potrzeby naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci? Być może dla części osób tak, z kolei inni mogą uznać, że jest to kwota niewystarczająca i lepiej wówczas zainwestować w polisę, która będzie odpowiadać naszym realnym potrzebom.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. PKO oferuje ubezpieczenie na życie od 6 zł miesięcznie

2. Maksymalny koszt miesięczny polisy na życie w PKO to 36 zł

3. Ubezpieczenie skierowane jest do osób pomiędzy 18 a 57 rokiem życia

4. Osoby, które są zainteresowane sumą ubezpieczenia wyższą niż 30 tys. zł powinny porównać ofertę z innymi ubezpieczeniami na życie
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Łukasz

2019-08-26 11:30:16

nie rozumiem jednej rzeczy,podajecie w wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela "dojdzie do trwałej lub całkowitej niezdolności do pracy"; skoro cytowana sytuacja jest zawarta w polisie i jest wyceniona na nią kwota składki to jak jednocześnie może być wyłączeniem?

Odpowiedź Redakcji

2019-08-26 12:06:31

Dziękujemy za czujność i uważną lekturę. To wyłączenie było sformułowane w sposób niepełny, a powinno brzmieć, jak obecnie "ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, gdy dojdzie do trwałej lub całkowitej niezdolności do pracy mających związek z wypadkiem lub zdiagnozowaną chorobą w okresie 12 miesięcy przed zawarciem umowy".

4
1
6
5
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia