Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

PZU Ja Plus - wady i zalety

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Ubezpieczenie jest ważne w przypadku ochrony dla dzieci. Chociaż polisa NNW jest oferowana przez placówki szkolne, to nie zawsze musi odpowiadać oczekiwaniom rodziców. Alternatywą jest ubezpieczenie indywidualne PZU Ja Plus.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Dobre ubezpieczenie na życie powinno chronić finansowo nie tylko na wypadek śmierci, ale również innych trudnych zdarzeń – jak np. pobyt w szpitalu, operacja, uraz ciała czy poważna choroba. To ważne zabezpieczenie, które w ciężkich życiowych chwilach pozwala utrzymać dotychczasowy poziom życia, pokryć koszty leczenia czy rehabilitacji.

Dla wielu osób interesująca może się wydać polisa na życie PZU. Warto bliżej przyjrzeć się ofercie, przeanalizować warunki oraz możliwości, a następnie zdecydować czy to odpowiedni produkt polisowy.


Polisa na życie PZU - co oferuje towarzystwo?


Ubezpieczenie PZU Ja Plusto produkt wielofunkcyjny, który zapewni szeroką ochronę dla dziecka, jak i w trudnych sytuacjach zagwarantuje inne formy wsparcia.
Produkt PZU Ja Plus to przede wszystkim ochrona życia i zdrowia rodzica i dziecka. Zazwyczaj na rynku ubezpieczeniowym polisy dla dwóch osób dostępne są osobno, ewentualnie możliwe jest ich połączenie i zakup w formie polisy rodzinnej. PZU jednak postawiło na rozbudowaną ochronę.

Jakie są warunki ubezpieczenia? Ubezpieczonym może być osoba, która ma ukończone 18 lat, natomiast nie ukończyła jeszcze 60. roku życia. Z kolei dziecko może być włączone do polisy pod warunkiem, że osiągnęło już 1. rok życia i nie osiągnęło jeszcze pełnoletności.

Odszkodowanie zostanie wypłacone, jeśli z przyczyny nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony lub dziecko:
 • dozna złamania kości,
 • będzie wymagać leczenia szpitalnego, a pobyt będzie dłuższy niż 4 dni,
 • na skutek wypadku dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu (inwalidztwa).

 

Polisa na życie PZU Ja Plus - co wyróznia ofertę?


W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej bliscy otrzymają odszkodowanie. Natomiast, jeśli do zgonu dojdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku – osoby uposażone mogę liczyć na podwójną lub potrójną sumę ubezpieczenia. Taka kwota pozwoli najbliższych zachować dotychczasowy poziom życia, a także spłacić zobowiązania finansowe ubezpieczonego, jak np. kredyt hipoteczny.

Ciekawym bonusem jest fakt, że PZU dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wypłaca dodatkowe 30% świadczeń i nie wymaga to płacenia wyższej składki. Bonus dotyczy zarówno odszkodowań ubezpieczonego, jak i dziecka objętego ochroną.

Osoby, które interesuje polisa na życie PZU zakres ochrony będzie istotnym czynnikiem przy wyborze i zakupie. Grupa PZU dla swoich klientów przygotowała dwa warianty cenowe – przy sumie ubezpieczenia w wysokości 10 000 zł i 20 000 zł. Na podstawie sumy ubezpieczenia wyliczany jest następnie procent od zdarzeń objętych ochroną.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

PZU Ja Plus i NNW szkolne - dlaczego nie?


Osoby, które nabyły dla dziecka ubezpieczenie NNW w szkole, mogą wykupić dodatkowe zabezpieczenie w postaci indywidualnego produktu PZU Ja Plus. Takie rozwiązanie będzie korzystne z kilku powodów:
 • zwiększa się zakres ochrony dla ubezpieczonego dziecka,
 • odszkodowanie jest sumą dwóch ubezpieczeń,
 • większe odszkodowanie jest możliwe tam, gdzie pokrywa się zakres ochrony,
 • dwie polisy mogą kosztować nawet mniej niż 100 zł miesięcznie.
Ponadto, należy pamiętać, że ubezpieczenia szkolne wybierane są najczęściej z myślą o wszystkich rodzicach – również tych mniej zamożnych. W związku z tym szkoły często decydują się na najtańsze rozwiązania, które oferują ubezpieczonym niewiele.

W przeciwieństwie do szkolnego ubezpieczenia NNW umowa nie trwa rok tylko 5 lat. W indywidualnej polisie jaką jest PZU Ja Plus po każdym roku ubezpieczenia istnieje możliwość dopasowania wysokości sumy ubezpieczenia do własnych potrzeb.


PZU Ja Plus - ile kosztuje polisa dla rodzica i dla dziecka?


Ubezpieczenie NNW w szkole to produkt tani lub bardzo tani, który można mieć za mniej niż 50 zł rocznie. A jak jest w przypadku indywidualnej polisy PZU Ja Plus dla rodzica i dziecka?

Ubezpieczenie PZU Ja Plus dla 1 osoby (rodzic)


zdarzenie
 
suma ubezpieczenia

pobyt w szpitalu
spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem
 
10 000 zł 20 000 zł

złamanie kości
spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem
 
10 000 zł 20 000 zł

trwałe inwalidztwo
spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem
 
20 000 zł 40 000 zł

śmierć
spowodowana wypadkiem komunikacyjnym
 
100 000 zł 200 000 zł

śmierć
spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem
 
50 000 zł 100 000 zł

miesięczna składka
 
21 zł 31 zł

Tabela 1. Na podstawie kalkulacji ze strony PZU w dniu 27.08.2018.

 

Ubezpieczenie PZU Ja Plus dla więcej niż 1 osoby (rodzic i dzieci)


zdarzenie
 
suma ubezpieczenia

pobyt w szpitalu
spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem
 
10 000 zł 20 000 zł

złamanie kości
spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem
 
10 000 zł 20 000 zł

trwałe inwalidztwo
spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem
 
20 000 zł 40 000 zł

śmierć
spowodowana wypadkiem komunikacyjnym*
 
100 000 zł 200 000 zł

śmierć
spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem*
 
50 000 zł 100 000 zł

miesięczna składka
 
27 zł 44 zł
*zdarzenie obejmuje tylko rodzica

Tabela 2. Na podstawie kalkulacji ze strony PZU w dniu 27.08.2018.

 
Z powyższych kalkulacji jasno wynika, że ubezpieczenie PZU Ja Plus opłaca się bardziej dla rodziny wielodzietnej. Miesięczna składka rośnie w wariancie I o 29% i w wariancie II o 42%. W skali roku rodzic za ochronę dla siebie zapłaci 252 zł lub 372 zł w zależności od wybranych sum ubezpieczenia. W wersji rodzic + dziecko roczne wydatki na ubezpieczenie to 324 zł lub 528 zł.

Kilkaset złotych rocznie to znacznie więcej niż w przypadku szkolnej polisy NNW, ale gdy przyjrzymy się obu produktom z bliska, a zwłaszcza zakresowi ochrony, okaże się, że różnica w cenie jest uzasadniona. Powodem jest głownie zakres ochrony (5 zdarzeń w PZU Ja Plus i 2-3 w polisie szkolnej NNW) i sumy ubezpieczenia – śmierć w szkolnym NNW to nierzadko kwota 10 000 zł.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Wady i zalety ubezpieczenia PZU Ja Plus


Oferta grupy PZU to komfortowe rozwiązanie, które przy jednej stałej składce pozwala ubezpieczyć rodzica oraz dzieci (niezależnie od ich liczby). Innymi zaletami produktu są:
 • brak badań medycznych koniecznych do zawarcia umowy,
 • jedna i ta sama składka bez względu na liczbę ubezpieczonych dzieci,
 • ubezpieczenie od 21 zł miesięcznie,
 • stała umowa przez 5 lat z niezmienną wysokością składki i sumą ubezpieczenia.
Z kolei minusem, dość znaczącym dla wielu osób, będzie roczna składka. Jednak w ujęciu miesięcznym wydatek 20-40 zł nie powinien stanowić większej bariery finansowej.

Inną wadą, której jednak nie da się uniknąć, są wyłączenia odpowiedzialności. PZU nie wypłaci odszkodowania za śmierć, trwałe inwalidztwo, pobyt w szpitalu lub złamania kości, jeśli te zdarzenia zostały spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem, który powstał (dotyczy rodzica i dziecka):
 • w wyniku samookaleczenia albo popełnienia lub usiłowania popełnienia samobójstwa,
 • wskutek lub w bezpośrednim następstwie przebywania w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych.
Ubezpieczenie PZU nie obejmuje złamania kości, które nastąpiło w wyniku uprawiania niebezpiecznych dyscyplin, jak sporty walki, sporty motorowe i motorowodne, sporty lotnicze, wspinaczkę wysokogórską i skałkową, speleologię, nurkowanie ze specjalistycznym sprzętem, który umożliwia oddychanie pod wodą, skoki do wody, skoki na linie oraz udział w wyścigach z wyjątkiem biegów i pływania.


 

PZU czy porównywarka - na co się zdecydować?


Aby wybór był dobry, zawsze warto porównać kilka ofert ze sobą. Pozwala to znaleźć oferty tańsze oraz o szerszym zakresie działania. Dla osób, którym zależy na wysokiej sumie ubezpieczenia – porównanie będzie kluczem do znalezienia dobrego ubezpieczenia.

Porównać oferty można oczywiście z pomocą rankingu ubezpieczeniowego, jednak najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest skorzystanie z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia znalezienie dobrej oferty ubezpieczeniowej, zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Pozwoli zaoszczędzić środki, które przeznaczyć można na inne cele oraz umożliwia świadomy, dobry wybór.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. PZU Ja Plus to polisa indywidualna na życie dla rodzica i dziecka

2. Ubezpieczonie obejmuje dzieci bez względu na ich liczbę

3. Składka miesięczna zaczyna się od 21 zł (ochrona tylko dla rodzica)

4. Ubezpieczenie PZU może być alternatywą dla grupowej polisy NNW w szkole
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia