Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 19 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Raiffeisen ubezpieczenia na życie - analiza oferty

Jako klienci banku podczas zwykłej wizyty w banku możemy spotkać się z ofertą zakupu ubezpieczenia na życie. Taką możliwość oferuje również bank Raiffeisen. Przyjrzyjmy się szczegółom tej oferty.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Bank Raiffeisen posiada w swojej ofercie kilka produktów ubezpieczeniowych. Wśród nich znajdziemy dwie oferty, którym postaramy się przyjrzeć bliżej. Są to:
  • indywidualne ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie na życie dla posiadaczy kredytu hipotecznego.
 

Indywidualna polisa na życie w Raiffeisen


Indywidualne ubezpieczenie na życie kredytobiorców zawierających umowę kredytu hipotecznego z Raiffeisen Bank Polska S.A. – dokładnie tak brzmi oferta dla klientów indywidualnych banku.

Podstawą w ubezpieczeniu oferowanym przez Raiffeisen jest zgon. W zakresie ochrony, w zależności od sytuacji ubezpieczonego, może być także:
  • trwała i całkowita niezdolność do pracy w wyniku wypadku– jeśli ubezpieczony nie posiada stwierdzonego prawa do emerytury lub renty stałej z tytułu niezdolności do pracy z ubezpieczenia społecznego;
     
  • trwałe inwalidztwo ubezpieczonego w wyniku wypadku skutkujące trwałym uszczerbkiem na zdrowiu - dotyczy ubezpieczonego, który ma ustalone prawo do emerytury lub renty stałej z tytułu niezdolności do pracy z ubezpieczenia społecznego.
 
Maksymalna suma ubezpieczenia, jaką możemy uzyskać w tej polisie na życie to kwota kredytu z daty zawarcia umowy lub kwota salda zadłużenia wynikająca z umowy kredytu. Bank nie udzieli nam jednak wyższej sumy ubezpieczenia niż 1 500 000 zł.

Umowa ubezpieczenia zawierana jest na okres 1 roku, przy czym pierwszy okres ubezpieczenia może być dłuższy lub krótszy niż 12 miesięcy; nie krótszy jednak niż 11 miesięcy

Wysokość świadczenia za przebyty uszczerbek na zdrowiu


Zdarzenia objęte ochroną
 
Wysokość świadczenia podana w % SU

Utrata obu przedramion
 
100

Utrata obu ramion
 
100

Utrata obu ud
 
100

Utrata obu podudzi
 
100

Utrata jednego ramienia i jednego uda
 
100

Utrata wzroku w obu oczach
 
100

Całkowita utrata słuchu
 
100

Utrata wszystkich palców u stopy
 
30

Utrata palucha
 
5

Utrata wzroku w jednym oku
 
40

Utrata słuchu w jednym uchu
 
30

Utrata jednego ramienia
 
70-65

Utrata kciuka
 
20-15

Utrata palca wskazującego
 
15-10

Tabela na podstawie informacji zawartych w dokumencie OWU.

 
Tabela pokazuje, że ubezpieczenie na życie uwzględnia wiele zdarzeń. Kwota, jaką możemy otrzymać – jest uzależniona od wysokości sumy ubezpieczenia.

Aby zgłosić roszczenie jesteśmy zobowiązani wypełnić formularz i załączyć niezbędne dokumenty potwierdzające zdarzenie. Wzór formularza możemy znaleźć na stronie towarzystwa Warta.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Polisa na życie w Reiffeisen dla osób posiadających kredyt hipoteczny


Ten produkt skierowany jest wyłącznie do klientów banku Raiffeisen, którzy zdecydowali się na kredyt hipoteczny.

Tutaj ubezpieczyciel ochroną obejmuje dwie sytuacje – utratę stałego źródła dochodów oraz hospitalizację wynikającą z nieszczęśliwego wypadku (minimum 7 dni).

W obu sytuacjach ubezpieczyciel wypłaca do sześciu miesięcznych świadczeń o wysokości raty kredytowej (maksymalnie miesięcznie 8 000 zł) pod warunkiem, że zdarzenie miało miejsce po upływie 60 dni od zawarcia umowy lub 10% raty kredytowej w czasie 60 dni po zawarciu umowy.

Łącznie uzyskać można do 12 świadczeń o wysokości raty kredytu.

Z racji tego, że ubezpieczycielem jest TU Europa – inaczej zgłasza się roszczenie. W przypadku tej polisy szkodę zgłosić możemy elektronicznie za pomocą strony internetowej TU Europa, wysyłając pisemne zgłoszenie roszczenia na adres siedziby towarzystwa lub dzwoniąc pod wskazany numer telefonu.

 

Czy Raiffeisen jest ubezpieczycielem?


Bank Raiffeisen współpracuje z towarzystwem ubezpieczeniowym Warta i Europa, w związku z czym to nie bank jest ubezpieczycielem, lecz korzysta z gotowych produktów towarzystw.

Aby móc skorzystać z oferty ubezpieczeniowej w banku Raiffeisen.

 

Czy ubezpieczenie z banku to dobry pomysł?

Jeżeli ktoś z nas nigdy wcześniej nie myślał o zakupie ubezpieczenia na życie i dopiero decyzja o kredycie, a właściwie oczekiwania banku sprawiły, że taki pomysł się pojawił – można skorzystać z propozycji banku. To z całą pewnością wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć szukania ofert, porównywania cen, wczytywania się w długie dokumenty OWU.

Indywidualne ubezpieczenie na życie nie musi wcale kosztować sporo – ceny polis zaczynają się od około 30-40 zł miesięcznie. Dodatkowo – możemy dowolnie rozbudować swoją ochronę w wybranym zakresie, co dodatkowo zwiększa nasze szanse na otrzymanie wsparcia finansowego.

Polisa indywidualna może również zapewniać nam pakiet usług assistance. Dlaczego jest to takie ważne? W trudnych sytuacjach życiowych pomoc ubezpieczyciela poprzez zorganizowanie rehabilitacji, transportu medycznego czy załatwieniu dodatkowych konsultacji medycznych – może być naprawdę nieoceniona. Nigdy nie wiemy, co dokładnie nam się przytrafi – zatem warto zainwestować w ochronę, która zapewni nam maksymalną pomoc na przyszłość. Dzięki temu również z kredytem zawartym na wiele lat – możemy czuć się bezpiecznie.

Musimy jednak mieć świadomość, że brak znajomości ofert dostępnych na rynku działa mocno na naszą niekorzyść. W cenie ubezpieczenia, które oferują banki – najczęściej możemy nabyć ubezpieczenie o lepszym zakresie ochrony. Może się zatem okazać, że sporo przepłacimy lub zabezpieczymy się tylko częściowo. Warto zatem przed zakupem sprawdzić dostępne możliwości – w tym celu skorzystajmy z porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to narzędzie, które w krótkim czasie pozwoli nam zapoznać się z najlepiej dopasowanymi do naszych potrzeb ofertami. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz, dzięki któremu zostanie opracowana lista odpowiadających produktów. 

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Aby zakupić polisę w banku Raiffeisen musimy być klientem banku

2. Bank Raiffeisen oferuje produkt indywidualnej polisy na życie oraz ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny

3. Indywidualne ubezpieczenie na życie powinno umożliwiać nam rozbudowanie ochrony w dowolnym zakresie

4. Brak porównania może skutkować przepłaceniem za ubezpieczenie
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
7
7
7
7
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy