Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie dla studentów PZU NNW Edukacja - co zapewnia?

Zakup polisy na życie nie dotyczy wyłącznie osób pracujących czy ubiegających się o kredyt na mieszkanie. Wśród ubezpieczonych znajdują się również inne grupy – dzieci, emeryci, a także studenci. Sprawdzamy taki dedykowany produkt od PZU.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Firmy ubezpieczeniowe posiadają ofertę również dla grupy osób studiujących, na co warto zwrócić uwagę, ponieważ poważne choroby, wypadki czy pobyty w szpitalu dotyczą również studentów. Ubezpieczenie obejmuje pomoc finansową w różnych okolicznościach, jak:
 • nieszczęśliwy wypadek,
 • atak epilepsji,
 • omdlenie z przyczyn innych niż choroba przewlekła,
 • zawał serca,
 • krwotok śródczaszkowy,
 • sepsa,
 • poważne zachorowanie,
 • ekspozycja zawodowa na materiał zakaźny,
 • śmierć przedstawiciela ustawowego czyli najczęściej rodzica.
Student może liczyć m.in. na pomoc medyczną (wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki), transport medyczny, pomoc psychologiczną, pomoc pielęgnacyjna po hospitalizacji, dostawę drobnego sprzętu rehabilitacyjnego lub medycznego albo leków zapisanych przez lekarza, pomoc rehabilitacyjną czy całodobową infolinię medyczną.


Polisa NNW dla ponad miliona osób


Osób studiujących w Polsce w 2018 roku było według Głównego Urzędu Statystycznego 1 291 870 osób. Jeśli przyjąć, że nad Wisłą mieszka 38 000 000 ludzi, studenci stanowią 3,4% całego społeczeństwa. To już całkiem spora grupa potencjalnych ubezpieczonych.

Studenci, czyli osoby w większości przed ukończeniem 26 roku życia standardowo podlegają pod ubezpieczenie rodziców. W teorii oznacza to, że mogą bezpłatnie korzystać z usług świadczonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W praktyce wiąże się to z odpłatnością większości badań i konsultacji lekarskich, a jeśli mają być one rzeczywiście bezpłatne, wymagają dużej cierpliwości i oczekiwania na termin przez nawet kilka miesięcy.

Rozwiązaniem są też polisy studenckie NNW na uczelni. Jednak działają one na zasadzie szkolnego NNW, mają okrojony zakresu ochrony i niesie sumy odszkodowania. Można też zdecydować się na polisę indywidualną na życie, która obowiązuje niezależnie od posiadania statusu studenta. Jednym  takich produktów jest właśnie pakiet PZU NNW Edukacja, obok innych podobnych polis dostępnych w naszym rankingu.


Co obejmuje polisa PZU NNW Edukacja?


Produkt PZU skierowany jest nie tylko do studentów, ale także młodszych – uczniów wszystkich szczebli, jak i dzieci w przedszkolach i żłobkach. W ramach polisy studenci mają do wyboru 3 warianty, różniące się między sobą liczbą zdarzeń objętych świadczenie:
 • 8 w wariancie I,
 • 13 w wariancie II i wariancie II bis

Jaką ochronę oferują trzy warianty PZU NNW Edukacja?

  Wariant I Wariant II Wariant II bis
Zdarzenia uprawniające do wypłaty świadczenia zgon ubezpieczonego
zgon na terenie placówki
zgon w następstwie sepsy
nabycie przedmiotów ortopedycznych
przeszkolenie zawodowe osób niepełnosprawnych
usługi dodatkowe typu assistance na terenie Polski
 • trwałe uszkodzenie ciała,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany zawałem serca, krwotokiem śródczaszkowym lub poważnym uszkodzeniem ciała,
 • złamanie kości lub zwichnięcia stawów,
 • oparzenia lub odmrożenia,
 • pogryzienia, pokąsania lub ukąszenia,
 • wstrząśnienie lub podejrzenie wstrząśnienia mózgu

Tabela opracowana na podstawie dokumentu OWU.

 

Ile dostaniesz za zdarzenie z polisy PZU NNW Edukacja?


Wysokość świadczenia różni się w zależności od zdarzenia. Zależy także od wybranej sumy ubezpieczenia – jeśli będzie to kwota 40 000 zł, tyle PZU wypłaci w przypadku: zgonu, zgonu na terenie uczelni i zgonu w następstie sepsy.

Ale już za trwały uszczerbek na zdrowiu czy trwałe uszkodzenie ciała, podobnie jak w przypadku innych dodatków, kwota odszkodowania jest obliczana procentowo od wspominanych 40 000 zł (czy innej ustalonej SU).
 

PZU NNW Edukacja – procent sumy ubezpieczenia


zdarzenie
 
% sumy ubezpieczenia
 • śpiączka trwająca dłużej niż 30 dni
100
 • całkowita utrata kończyny górnej w obrębie barku lub ramienia
80
 • całkowita utrata kończyny dolnej w obrębie stawu kolanowego, podudzia lub stawów skokowych
60
 • całkowita utrata macicy
40
 • całkowita utrata nosa
20
 • zwichnięcie stawu biodrowego
10
 • porażenie prądem (hospitalizacja)
5

Tabela opracowana na podstawie dokumentu OWU.


Procentowo obliczane sumy ubezpieczenia dotyczą też poparzeń i odmrożeń, wstrząśnienia mózgu, pokąszeń (stała wartość 10% SU) pod warunkiem hospitalizacji – 1% za 2 dni, 2% za 3 dni i 3% za 4 dni i dłużej.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Tryb studiowania nie ma znaczenia w polisie NNW Edukacja


Ubezpieczenie przewidziane jest dla osób uczących się, w tym również dla studentów. Osobą ubezpieczającą może być rodzic, krewny lub sam student.

Tryb studiowania nie ma znaczenia dla PZU. Ubezpieczony otrzyma za zdarzenie odpowiednią pomoc finansową, jeśli studiuje dziennie, wieczorowo czy zaocznie.

Również rodzaj uczelni (prywatna, państwowa) nie jest brana pod uwagę.

Polisa NNW Edukacja działa w kraju i za granicą, dlatego może przydać się również tym studentom, którzy korzystają z różnych programów wymiany typu Erasmus, Most i inne.


 

W jakim wieku można skorzystać z polisy PZU?


Ubezpieczyciel nie precyzuje jasno grupy wiekowej, dla której skierowana jest oferta ubezpieczenia PZU NNW Edukacja, jednak jak sama nazwa wskazuje – jest dedykowana osobom, które podejmują oraz kontynuują naukę. Mogą zatem być to dzieci w wieku przedszkolnym, licealnym, jak i studenci.

Umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy. 


W tych sytuacjach polisa się nie przyda – wyłączenia


Oferta PZU – jak wszystkie dostępne ubezpieczenia, posiada określone wyłączenia odpowiedzialności. Ubezpieczyciel nie zapewnia pomocy w sytuacji:
 • wystąpienia choroby, którą ubezpieczony zataił,
 • uszczerbku na zdrowiu powstałego w wyniku wypadku spowodowanego po spożyciu alkoholu lub środków odurzających,
 • zatrucia spowodowanego nikotyną, alkoholem lub substancjami odurzającymi,
 • samookaleczania się,
 • udziału w strajkach i rozruchach,
 • popełnienia lub próby popełnienia przestępstwa.
Z tym zapisem w umowie (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) warto dokładnie się zapoznać przed podpisaniem umowy.


PZU NNW Edukacja – jak zgłosić roszczenie?


Student, któremu przytrafi się zdarzenie objęte ochroną, zobowiązany jest do zgłoszenia roszczenia oraz opisu zdarzenia oraz przyczyn, dokumentacji medycznej potwierdzającej stan ubezpieczonego, dokumenty niezbędne do ustalenia wysokości i zasadności świadczenia, rachunki oraz dowody za poniesione koszty. Zdarzenie można zgłosić PZU telefonicznie lub osobiście.


Czy polisa dla studenta PZU to dobre rozwiązanie?


Wśród grupy osób studiujących ciężko znaleźć studentów o identycznych oczekiwaniach względem ubezpieczenia. Dla części osób znaczenie będzie mieć szeroki zakres pomocy, dla innych wysokie odszkodowanie, inni z kolei docenią pakiet assistance.

Wybór jednak powinien być dokonywany w oparciu o indywidualne potrzeby – innej ochrony będą potrzebować osoby studiujące chemię i mające dostęp do silnych środków chemicznych, innej – studenci Akademii Wychowania Fizycznego, którzy narażeni są na kontuzje, innej – osoby decydujące się na wymianę zagraniczną.

Przed zakupem polisy NNW warto zorientować się w innych dostępnych ofertach, np. korzystając z podobnych polis zestawionych w rankingu NNW. Możliwość ubezpieczenia studenta posiada wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a ceny zaczynają się już od ponad 30 zł rocznie. Oczywiście, składka będzie zależała od wybranych dodatków, sum ubezpieczenia, a czasem także wieku ubezpieczonego.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1.Uczelnie oferują studentom możliwość zakupu ubezpieczenia, jednak najczęściej oferty dotyczą niższej półki cenowej

2. Towarzystwo PZU posiada ofertę NNW Edukacja, która skierowana jest nie tylko dla osób młodszych, ale również dla studentów

3. Oferta PZU NNW Edukacja posiada trzy warianty ochronne

4. Brak porównania ofert prowadzi do przepłacenia za ubezpieczenie
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
0
7
7
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy