Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 45 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie z pakietem medycznym

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to dwa produkty, choć mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Przed zakupem ochrony warto zorientować jak najlepiej rozbudować ochronę w swojej polisie i na co zwracać uwagę.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Możemy wybrać jeden produkt, jak i dwa różne, które zapewnią nam maksymalny komfort i ochronę na przyszłość. Dobrze jednak wiedzieć – jak nie popełnić błędu w wyborze. Kilka podstawowych informacji pozwoli nam w podjęciu dobrej decyzji.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie – jaka różnica?


Aby, zabezpieczyć przyszłość swoją oraz najbliższych – mamy dwie możliwości – zakup ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotnego.

Polisa na życie to produkt, który ma zabezpieczyć przede wszystkim nasze życie. Głównym zadaniem polisy jest wypłata sumy ubezpieczenia na wypadek naszej nagłej śmierci – osobom uposażonym, czyli wskazanym w umowie. W swoim podstawowym zakresie ubezpieczenie na życie nie gwarantuje nam dodatkowej ochrony – będzie skupiać się wyłącznie na zabezpieczeniu życia oraz ewentualność utraty zdolności do pracy.

Ubezpieczenie na życie możemy jednak odpowiednio rozbudować i np. zdecydować się na ochronę na wypadek raka lub poważnej choroby czy wypadku. Z takim rozszerzeniem możemy liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe w sytuacji zdarzenia, które zostało objęte ochroną. Świadczenie, które otrzymamy – możemy przeznaczyć na dowolny cel – rehabilitację, leczenie, nowy samochód czy wymarzony wypoczynek.

Zupełnie innym produktem jest z kolei ubezpieczenie zdrowotne. To produkt ochronny, którego zadaniem jest wsparcie na wypadek problemów zdrowotnych. W ramach miesięcznego abonamentu ubezpieczyciel umożliwia nam korzystanie z prywatnych placówek medycznych, wizyty u specjalistów bez kolejek oraz koniecznego skierowania, darmowe badania diagnostyczne oraz opcje dodatkowe, jak assistance czy wizyty domowe czy szczepienia.

Najważniejszą różnicą jest fakt, że polisa zdrowotna realizuje konkretne świadczenia, zamiast wypłacać ustalone odszkodowanie. Zatem w ramach ubezpieczenia zdrowotnego możemy bezgotówkowo wykonać ważne i często drogie badania jak np. rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa, udać się do specjalisty np. kardiologa, endokrynologa czy ginekologa, a w razie złego samopoczucia zgłosić potrzebę wizyty domowej.


Kto oferuje polisę na życie z pakietem zdrowotnym?


Jeśli nie jesteśmy przekonani co do tego, który rodzaj ubezpieczenia będzie dla nas lepszy – mamy możliwość połączenia dwóch opcji. Możemy wybrać ubezpieczenie na życie z rozbudowaniem ochrony o zakres zdrowotny. Dzięki temu możemy uzyskać wsparcie finansowe, które z całą pewnością może się przydać na kosztowne leczenie, konsultacje u zagranicznych specjalistów czy drogą rehabilitację.

Rozszerzenie zdrowotne zazwyczaj obejmuje listę konkretnych chorób. Liczba chorób zależna jest od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz wybranego wariantu. Część towarzystw będzie obejmowało ochroną najczęściej występujące choroby, jak np. zawał serca, udar mózgu czy nowotwór złośliwy, inne z kolei będą bardziej rozbudowane i zabezpieczą nas również na wypadek białaczki, choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, niewydolności nerek czy utraty wzroku lub słuchu. Taką listę chorób warto sprawdzić przed zakupem, a wcześniej dobrze jest również dokonać dokładnej analizy swojego stanu zdrowia czyli:
 • zastanowić się nad dotychczasowymi problemami zdrowotnymi (niektóre schorzenia powracają po jakimś czasie),
 • przemyśleć dotychczasowy styl życia – dietę, ilość aktywności fizycznej, kondycję, stosowanie używek,
 • ocenić ryzyko zachorowania w najbliższej przyszłości,
 • zastanowić się nad chorobami, które spotykały naszych krewnych – wiele chorób jest uwarunkowana genetycznie.
Wybór mamy naprawdę spory – przyjrzyjmy się zatem kilku przykładowym ofertom polisy na życie z możliwością ochrony zdrowia, na które być może trafimy przed zakupem ubezpieczenia.

 

Polisa na życie i zdrowie - przykład Aviva


TU Aviva oferuje produkt o nazwie Nowa Perspektywa, który ma w sobie łączyć dwie formy ochrony – na życie i zdrowie. Ubezpieczony ma zatem zagwarantowaną wypłatę świadczenia na wypadek śmierci, jak również może skorzystać z dostępu do prywatnej opieki medycznej. Również w ramach tej polisy można uzyskać wsparcie do 800 000 zł na leczenie oraz spłatę kredytu w sytuacji zachorowania lub utraty zdolności do pracy.

Ubezpieczyciel umożliwia również zakup 8 umów dodatkowych, które mają zwiększyć zakres ochrony nad ubezpieczonym:
 • leczenie poważnej choroby,
 • pobyt w szpitalu,
 • utrzymanie standardu życia,
 • prywatna opieka medyczna,
 • pomoc po wypadku,
 • wsparcie w chorobie,
 • ochrona dla bliskich,
 • w prezencie: pomocnik domowy.
Oprócz świadczenia możemy otrzymać wsparcie na wypadek 45 różnych zachorowań, dodatkowe świadczenia z tytułu zdarzeń nie objętych ochroną w zakresie podstawowym, środki na rehabilitację, druga opinię lekarza specjalisty czy szybką pomoc fachowca.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Polisa na życie i zdrowie - przykład AXA


Towarzystwo ubezpieczeniowe AXA określa swój produkt – Plan Ochronny AXA - jako polisę elastyczną, gdzie sami ustalamy zakres ochrony, wysokość sumy ubezpieczenia oraz opcje dodatkowe.
Polisa AXA to możliwość uzyskania świadczenia na wypadek:
 • śmierci,
 • śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
 • śmierci w następstwie wypadku komunikacyjnego,
 • uszczerbku lub uszkodzenia ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
 • osierocenia dziecka w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub z innej przyczyny,
 • poważnego zachorowania (np. nowotwór, udar, zawał),
 • pobytu w szpitalu,
 • operacji medycznej,
 • niezdolności do pracy z gwarancją przejęcia opłacania składek.
Wariantem medycznym w tej polisie jest pakiet AXA MEDI, który obejmuje m.in.: pęknięcia i złamania kości, urazy kręgosłupa i głowy czy zwichnięcia lub skręcenia stawu. Powrót do pełni zdrowia będzie możliwy dzięki:
 • konsultacjom lekarzy specjalistów (np. ortopeda, kardiolog, chirurg),
 • rehabilitacji,
 • pomocy w dostępie do sprzętu rehabilitacyjnego,
 • dostęp do badań: USG, RTG, laboratoryjne.
Innym dodatkiem jest tzw. Druga Opinia Medyczna, zapewniająca weryfikację diagnozy przez eksperta medycznego oraz pomoc w planowaniu lub organizacji zaleconego leczenia.


Polisa na życie i zdrowie - przykład Warta


Podobne rozwiązanie oferuje również grupa ubezpieczeniowa Warta w polisie Warta Ochrona. Istnieje tu możliwość ubezpieczenia zdrowia na kwotę nawet 600 000 zł. Oznacza to, że w razie poważnej choroby (np. nowotwór, zawał serca, udar mózgu) ubezpieczony otrzyma świadczenie w kwocie wskazanej w polisie – nawet 600 000 zł.

W razie nagłych problemów ze zdrowiem można skorzystać z wizyty lekarza, dostawy sprzętu rehabilitacyjnego, transportu medycznego czy opieki pielęgniarki – w ramach pakietu Warta Assistance Medyczny.

Warta proponuje kilkanaście rozszerzeń do umowy podstawowej (zgon głównego ubezpieczonego), m.in.:
 • niezdolność do samodzielnej egzystencji,
 • trwałe inwalidztwo w wyniku wypadku,
 • pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby,
 • operacja,
 • leczenie specjalistyczne,
 • trwałe inwalidztwo dziecka w wyniku wypadku,
 • pobyt dziecka w szpitalu w wyniku choroby,
 • poważne zachorowanie dziecka,
 • operacja dziecka w wyniku wypadku,
 • leczenie specjalistyczne dziecka.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie na życie skupia się głównie na ochronie życia osoby ubezpieczonej

2. Polisa zdrowotna zapewnia ubezpieczonym darmowe badania, wizyty u specjalistów, brak kolejek, szybką i fachową pomoc, a także szczepienia czy wizyty domowe

3. Przed zakupem dokonajmy porównania ofert, by uniknąć zakupu najmniej korzystnej oferty

4. Posiadanie dwóch ofert zawsze będzie dla nas bardziej korzystne niż posiadanie jednego ubezpieczenia. Zwiększa się zakres ochrony, jak i wysokość odszkodowania
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
9
4
6
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy