Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 41 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Warta ubezpieczenie grupowe - wady i zalety

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny
Firmy w ramach wynagrodzenia oferują im pakiety zdrowotne, zniżki na obiekty sportowe czy ubezpieczenia grupowe Warta. Taka polisa jest korzyścią dla obu stron – pracownik zyskuje ochronę w dobrej cenie, a pracodawca zatrzymuje pracownika na dłużej.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 

Przed zakupem ubezpieczenia dobrze jednak sprawdzić co dokładnie oferuje „grupówka” oferowana przez zakład pracy. Może okazać się, że na tle konkurencji wypada dość blado lub bardziej opłacalne będzie ubezpieczenie indywidualne. Sprawdzamy, co oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe Warta dla zatrudnionych w jednym miejscu.


Polisa grupowa Warta – jakie ma zalety 


Zarówno polisa indywidualna, jak i grupowa mają swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od potrzeb klienta, jego oczekiwań względem ubezpieczenia oraz czasu, jaki preferuje względem umowy.

Za posiadaniem grupowej polisy na życie przemawiają:
 • atrakcyjna cena;
 • brak składki (w niektórych sytuacjach pokrywa ją pracodawca);
 • co najmniej kilka zdarzeń w zakresie ochrony;
 • uproszczona procedura przystąpienia do polisy;
 • brak szczegółowej ankiety medycznej;
 • krótki okres karencji (lub brak).
Najważniejszym czynnikiem, którym pracownicy najczęściej się kierują to atrakcyjna cena ubezpieczenia. Cena polisy grupowej Warta bardzo często wynosi około 30 – 50 zł miesięcznie, co nie jest dużym kosztem biorąc pod uwagę ochronę, jaką w ramach „grupówki” można zyskać.

Jeśli już składka jest odciągana z wypłaty, to koszt 50 zł miesięcznie za finansową ochronę życia i zdrowia (często również dla bliskich ubezpieczonego) nie jest dużą przeszkodą. W niektórych firmach składkę pokrywa pracodawca. A nawet jeśli za polisę grupową płaci pracownik, nie musi się on martwić o terminy, ponieważ składka jest automatycznie odprowadzana z comiesięcznej pensji.

Równie ważnym plusem polisy grupowej jest szeroki zakres ochrony – w stosunku do niskiej składki. Grupówki chronią nie tylko na wypadek śmierci, ale również gwarantują wypłatę odszkodowania z tytułu:
 • pobytu w szpitalu,
 • zdiagnozowania poważnej choroby,
 • urodzenia dziecka,
 • śmierci bliskiej osoby.
Dzięki temu pracownik może liczyć na wsparcie finansowe w trudnych życiowych chwilach.

Dla wielu osób plusem jest również łatwy wybór – pracodawca przedstawia ofertę jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, np. Warta, najczęściej w kilku wariantach cenowych, przez co pracownik nie musi samodzielnie szukać i porównywać ofert.

Wielką zaletą jest także sam proces przystąpienia do polisy. Pracodawca udostępnia pracownikowi kartę produktu (skrócony opis ubezpieczenia Warta), a ten ostatni wyraża zgodę na zawarcie umowy, którą może rozwiązać z ustalonym okresem wypowiedzenia.

W polisie na życie nie da się uniknąć weryfikacji stanu zdrowia ubezpieczonego, ale w wersji grupowej ten etap jest maksymalnie ułatwiony. Warta stawia kilka ogólnych pytań np. o ciężkie zachorowanie w przeszłości czy operacje w przeciągu 3 ostatnich lat. Pracownik nie musi obawiać się złożonych badań medycznych kwalifikujących go do ochrony ubezpieczeniowej. Warta czy inne towarzystwo może sobie na to pozwolić – oferując to samo ubezpieczenie dużej grupie osób, to samo ryzyko rozkłada się na wszystkich klientów.

Z tego samego powodu w polisie grupowej Warta może nie występować karencja lub jej skrócona wersja. Karencja, czyli czasowy brak odpowiedzialności ubezpieczyciela, zwykle pojawia się przy kilku zdarzeniach, jak np. urodzenie dziecka. W indywidualnej polisie karencja trwa do 12 miesięcy, w grupowej 6 miesięcy lub nawet wcale.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu! 


 

Polisa grupowa Warta – jakie ma wady


Dobrze przyjrzeć się również minusom, jakie posiadają ubezpieczenia grupowe. Warto znać je przed zakupem, ponieważ może okazać się, że nie jest to oferta dla każdego. Należą do nich:
 • niska suma ubezpieczenia;
 • brak samodzielnego ustalania zakresu ochrony
 • ograniczony czas trwania umowy.
Najważniejszą wadą ubezpieczeń grupowych jest niska suma ubezpieczenia. Jeśli zatem dojdzie np. do złamania ręki lub pobytu w szpitalu – ubezpieczony otrzyma ustalony procent z wybranej sumy ubezpieczenia. Bardziej korzystny będzie procent z kwoty rzędu 300 000 zł niż 30 000 zł, niestety grupówki oferują raczej sumę w wysokości tej drugiej kwoty.

Drugim bardzo ważnym minusem jest brak możliwości samodzielnego zarządzania polisą. Polisa na życie w wersji indywidualnej może zmieniać się w trakcie trwania umowy – możemy dokupić odpowiednie rozszerzenie, gdy uznamy je za niezbędne, lub zrezygnować z tych, które już nie będą nam potrzebne. Ponadto mamy możliwość inwestowania swoich środków, włączania bliskich w zakres ochrony, zawieszenia płacenia składek w trudnej sytuacji finansowej. W polisie grupowej warunki ubezpieczenia są te same dla wszystkich pracowników i nie podlegają zmianie.

Ważna jest przede wszystkim opcja rozbudowy ubezpieczenia – ubezpieczony, u którego w rodzinie kolejna osoba zachoruje na raka, może zabezpieczyć się np. umową dotyczącą chorób nowotworowych. W przypadku jej wystąpienia może oczekiwać wysokiego odszkodowania, wsparcia w leczeniu poprzez dofinansowanie do leków nierefundowanych, transport medyczny, dowóz leków, konsultacje u specjalistów czy leczenie w zagranicznych placówkach.

Polisa grupowa, nawet jeśli jest bardzo tania lub opłacana przez pracodawcę, trwa tylko do momentu zmiany miejsca zatrudnienia przez ubezpieczonego pracownika. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest posiadanie dwóch polis na życie Warta – grupowej oraz indywidualnej. Nie dość, że ochrona życia i zdrowia będzie zawsze zapewniona, to w razie zdarzenia ubezpieczony może liczyć na wypłatę dwóch odszkodowań, a także uzupełnić zakres ochrony o te rozszerzenia, których w „grupówce” zabrakło.


Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


 

Ubezpieczenie Warta - dla kogo ochrona na życie?


Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta dla swoich klientów przygotowało kilka bardzo różnych programów ochronnych, a każdy z nich można dodatkowo rozbudować o odpowiednie rozszerzenia. Dzięki temu zyskać można ochronę, na jakiej najbardziej nam zależy. Grupa oferuje nam następujące produkty: Warta dla Ciebie i Rodziny, Warta Twoja Przyszłość, Warta Ochrona, Warta Sposób na Raka, Warta Posag, oraz NNW Szkolne.

Ubezpieczenie na życie Warta - produkty

Warta dla Ciebie i Rodziny to produkt ochronny, w ramach którego objąć ochronę można siebie oraz najbliższe osoby; zakres ochrony to aż 50 różnych zdarzeń
Warta Twoja Przyszłość to sposób zabezpieczenia swojej przyszłości przez ochronę zbudowaną na oszczędzaniu; bezpieczony sam podejmuje decyzję o oszczędzaniu środków, może dokonywać częściowej lub całkowitej wypłaty zgromadzonych środków w trakcie trwania umowy
Warta Ochrona to polisa, która może zabezpieczyć na kwotę nawet 600 000 zł; rozwiązanie zarówno dla osób z kredytem hipotecznym, jak i posiadającym małe dzieci; polisa nie wymaga badań lekarskich, gwarantuje również szybką pomoc na telefon
Warta Sposób na Raka to ubezpieczenie, którego zadaniem jest pomóc ubezpieczonemu, gdy zostanie zdiagnozowana chorobowa nowotworowa; ubezpieczony może liczyć nawet na 200 000 zł odszkodowania, w ciągu 14 dni może otrzymać drugą opinię specjalisty oraz wsparcie w trakcie leczenia
Warta Posag to ubezpieczenie, które skierowane jest do rodziców; zadaniem polisy jest ochrona i oszczędzanie na przyszłość dziecka; środki mogą okazać się niezbędne, gdy dziecko postanowi studiować w innym mieście, zakupić mieszkanie, czy realizować inne swoje marzenia; polisa gwarantuje również rentę w sytuacji, gdy w trakcie trwania umowy dziecko straci rodzica.
Warta NNW Szkolne to produkt, który chronić ma dzieci od finansowych konsekwencji nieszczęśliwych wypadków takich jak złamania, wstrząśnienie mózgu, pobyt w szpitalu, ciężkie zachorowanie; polisa oferuje pomoc finansową oraz wsparcie dodatkowe – infolinię medyczną, wizytę pielęgniarki, opiekę domową po hospitalizacji, wizytę u psychologa lub innego lekarza specjalisty, usługi rehabilitacyjne.

Tabela 1. Oprac. własne.

 

Bez porównania można wiele stracić


Porównanie ubezpieczeń może okazać się kluczowe w podejmowaniu decyzji o zakupie polisy Warta. Dla osób, które obawiają się samodzielnego poszukiwania ofert – pomocna będzie porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to w rzeczywistości ankieta, na podstawie której otrzymać możemy najlepiej dopasowane produkty ochronne.

Po wypełnieniu formularza kontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia oferty, można również umówić z nim spotkanie z agentem w dowolnie przez nas wskazanym miejscu. Tym samym okaże się, jak polisa na życie Warta wypada na tle innych ubezpieczeń.
 
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie na życie daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto najpierw porównać ceny ubezpieczeń w naszym kalkulatorze. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.
To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie grupowe w TU Warta zaczyna się już od 30 zł miesięcznie

2. O wyborze towarzystwa decyduje pracodawca i porozumiewa się z towarzystwem

3. Do polisy grupowej Warta pracownik może dokupić także wersję indywidualną i zyskać podwójne odszkodowanie w razie zdarzenia

4. TU Warta w wersji indywidualnej posiada produkty ochronne, oszczędnościowe oraz inwestycyjne dla wszystkich członków rodziny
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia