Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 3 zł dziennie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie?
Wypełnij formularz w 2 minuty.
Porównaj ceny

Wygraj. Nie czekaj. Ubezpiecz się, kiedy jesteś młody i zdrowy

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Ubezpieczenie osoby, która przeżyła raka, graniczy z cudem. Mówią o tym z rozżaleniem ci, którzy bezskutecznie próbowali wykupić polisę. To także bardzo częsta opinia wielu lekarzy.

Według nich po 5 latach od wyleczenia raka prawdopodobieństwo śmierci można uznać za takie samo, jak w przypadku osoby całkowicie zdrowej. Dziennikarze, podając się za osoby po poważnych chorobach, wypytują na infoliniach agentów różnych towarzystw, czy mogą się ubezpieczyć. Nie otrzymując jednoznacznej odpowiedzi, krytycznie oceniają zakłady ubezpieczeń. 

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczyciel to też firma

Ubezpieczyciel to instytucja komercyjna, ubezpieczenia to rynek, ubezpieczeni to klienci – prawda może brutalna, ale należy o niej pamiętać. W biznesie nie podejmuje się działań, które przynoszą straty. Jeżeli ubezpieczyciel oceni, że przyjęcie danego klienta do ubezpieczenia wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem, nie decyduje się na zawarcie umowy.

Ubezpieczenia to nie produkt

Pamiętajmy o tym, że ubezpieczenia to specyficzna branża. Tu nie dostajemy do ręki konkretnego przedmiotu. Ubezpieczenie to obietnica wypłaty świadczenia pieniężnego, w sytuacji zajścia określonego zdarzenia, które może się wydarzyć z pewnym prawdopodobieństwem. Podstawową korzyścią z ubezpieczenia dla klienta jest możliwość przełożenia na firmę ryzyka związanego z tym zdarzeniem. Dzięki temu klient może spać spokojnie i za to właśnie płaci składkę.

Ubezpieczyciel natomiast musi wycenić produkt, którego rzeczywisty koszt będzie znany dopiero w przyszłości. Jeżeli źle to zrobi, poniesie straty. Dlatego tak dużą wagę przykłada się do tego, aby nie przyjmować do ubezpieczenia klientów, co do których zachodzi duże prawdopodobieństwo, że szybko będzie trzeba wypłacić odszkodowanie.

Ile osób się ubezpieczyło?

Z oczywistych względów nie nagłaśnia się spraw, gdy klientom po przejściu poważnych zachorowań udało się ubezpieczyć. Proces wnioskowania w takim przypadku może trwać długo (przygotować należy się nawet na trzy miesiące). Dziwne by było, gdyby towarzystwa poświęcały tyle czasu i pracy, gdyby każdy wniosek osoby, która zmagała się np. z nowotworem miał zostać odrzucony. Zasadne wydawałoby się wówczas odrzucanie wniosków na samym początku, jeżeli wiadomo, że klient chorował. Fakt przyjmowania ich do analizy ryzyka świadczy o dobrej woli firm ubezpieczeniowych.
Niestety, nie ma jednoznacznych standardów postępowania w przypadku, gdy klient przeszedł poważną chorobę. Każdorazowo konieczna jest indywidualna ocena przypadku, historii choroby i dokumentacji medycznej, a nawet dodatkowe badania. Zawsze trzeba się liczyć z odmową.

Co robić?

Zawarcie ubezpieczenia na życie, w przypadku osób, które przeszły poważną chorobę, nie jest łatwe. Młoda osoba zapłaci niższą składkę, ale i uzyska pewność, że polisa na życie ochroni ją i najbliższych, nawet jeżeli zdiagnozują u niej raka lub inne poważne zachorowanie. Właśnie temu ma służyć ubezpieczenie.

Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Redakcja portalu: ubezpieczeniaonline.pl
 

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
668282
7
2
4
3
4
9

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy