Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty?

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Kiedy myślami już jesteśmy na górskim stoku, trudno nam wrócić do rzeczywistości i zająć się dopinaniem wyjazdu na ostatni guzik. Przed wyjazdem na urlop powinniśmy kupić dobre ubezpieczenie na narty.

Spis treści artykułu:

Ubezpieczenie turystyczne dla narciarzy zapewnia ochronę finansową na wypadek skutków nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą zniweczyć wszelkie urlopowe plany. Zamiast podziwiać śnieżne stoki, będziemy podziwiać wszechobecną biel – ale na szpitalnych ścianach. Ubezpieczenie sportów zimowych tym bardziej powinny posiadać osoby, które wybierają się na narty za granicę, gdzie koszty powypadkowego leczenia są nieporównywalnie wyższe.

    Porównaj ubezpieczenia w kilka sekund!

 Jak wybrać dobre ubezpieczenie na narty?

Osoba, która poszukuje ubezpieczenia na wyjazd w góry, powinna przede wszystkim wiedzieć, co powinna zawierać jej polisa turystyczna, aby stanowiła kompleksową ochronę. Najważniejsze warianty to:
  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • skutków nieszczęśliwych wypadków,
  • odpowiedzialności cywilnej,
  • skutków uprawiania zimowych sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka – jeżeli zamierzasz uprawiać heliskiing albo icebiking,
  • assistance.
Ubezpieczenie KL (kosztów leczenia) oraz NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) stanowią ochronę finansową na wypadek poniesienia szkód osobowych. Nie można trwać w przekonaniu, że na stoku nie grozi nam żaden wypadek, ponieważ jeździmy ostrożnie – musimy brać też pod uwagę towarzystwo osób trzecich, które wcale nie muszą być odpowiedzialne ani doświadczone. Przez lekkomyślność i brawurę jednego narciarza może ucierpieć kilku. Skoro mowa o osobach trzecich – kiedy to my niechcący wyrządzimy komuś poważną krzywdę, odszkodowanie zostanie wypłacone tej osobie z naszego ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej).

Kiedy wyjeżdżamy na wymarzony urlop, nie chcemy brać pod uwagę jednej z najgorszych i najdroższych możliwości, jaką może być konieczność transportu medycznego do kraju po wypadku za granicą. Koszty takiego transportu mogą wynosić nawet kilka tysięcy euro! Tylko dobre ubezpieczenie turystyczne z assistance pokryje taką sumę. Assistance może gwarantować również koszty dojazdu rodziny do ofiary wypadku lub zorganizowanie opieki nad dziećmi w nieprzewidzianych okolicznościach.

ubezpieczenie narciarskie


Dodatkowymi opcjami w ubezpieczeniu turystycznym na narty jest ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, kosztów odwołania imprezy turystycznej, noclegu, anulowania biletu. Ubezpieczyciel może wypłacić świadczenie pieniężne za sprzęt uszkodzony, zniszczony bądź ukradziony. Organizator na dzień przed wyjazdem odwołał sportową imprezę lub ze względu na poważną chorobę członka rodziny musisz pozostać w domu? Możesz się ubiegać o zwrot kosztów związanych z zaplanowanym wyjazdem. Jak zapewnić sobie taką kompleksową ochronę? Ubezpieczenie na narty możesz kupić nawet przez Internet. Polisa turystyczna dla jednej osoby może wynosić już tylko kilkadziesiąt złotych. Nie uważasz, że lepiej zapłacić 50 zł za ubezpieczenie, niż później martwić się o pokrycie kosztów swojego leczenia lub odszkodowania dla innej osoby? Pamiętaj, że jeśli wyjeżdżasz za granicę, ewentualne koszty rosną, dlatego lepiej zapewnić sobie finansową ochronę życia i zdrowia.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia