Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jak obliczyć składkę ubezpieczenia turystycznego PZU?

Ubezpieczenie PZU Wojażer to polisa turystyczna dedykowana turystom podróżującym po całym świecie. Jej niewątpliwą zaletą jest szeroki zakres usług i wiele pakietów, które różnią się sumami ubezpieczenia i kwotą składki.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


PZU oferuje także możliwość dowolnego rozbudowania polisy o interesujące usługi dodatkowe. Od 6 do 30 zł – tyle wynosi dzienny koszt ubezpieczenia dla dwóch osób podczas wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne – czy warto?

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego tylko na czas podróży dla wielu osób wydaje się bezcelowe. Mają bowiem ubezpieczenie na życie, opłacają składki na NFZ, a ich dzieci najczęściej posiadają szkolne ubezpieczenie NNW. Wyjeżdżając za granicę, wyrabiają Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Czy warto kupować kolejne ubezpieczenie tylko na kilka dni wycieczki, szczególnie jeśli nie planują sportów wyczynowych i innych niebezpiecznych aktywności?

Jak najbardziej – tak. Niewielka kwota wydana na ubezpieczenie turystyczne (szczególnie w porównaniu do całego kosztu wyjazdu), może uchronić przed poważnymi problemami finansowymi, wynikłymi z powodu wypadku podczas wyjazdu.

Już kilka złotych dziennie za polisę turystyczną to zabezpieczenie, które umożliwi kompleksowe leczenie, pomoc assistance, transport z miejsca wypadku, a nawet pomoc tłumacza w przypadku problemów zdrowotnych za granicą.

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie turystyczne?

Nieprawdą jest, że na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne warto się zdecydować jedynie w przypadku ekstremalnych aktywności podczas urlopu: nurkowania, skoków na bungee, jazdy na nartach po najtrudniejszych trasach, wspinaczki itp.

Jak wiadomo, wypadki lubią chodzić po ludziach, a nogę można złamać nawet w hotelowym pokoju. Czasami większych problemów zdrowotnych można się nabawić na wycieczce all inclusive niż podczas uprawiania wyczynowych sportów. Dlatego warto myśleć zapobiegawczo i zaopatrzyć się w polisę turystyczną.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru oferty?

 • Aktywności podczas urlopu – w przypadku narciarstwa lub sportów ekstremalnych wskazana jest polisa dedykowana do tego typu rozrywek. Składka jest nieco większa, ale też suma ubezpieczenia czy OC znacznie wyższe. Jeśli w planach jest wyjazd wypoczynkowy, wystarczy podstawowy pakiet ubezpieczenia.
 • Cel podróży – poszczególne polisy zwykle mają zróżnicowane ceny nie tylko ze względu na rodzaj aktywności, ale też miejsce wyjazdu. Inne stawki obowiązują podczas podróży po Europie, inne w obrębie Polski, a  jeszcze inne, gdy wyjazd odbywa się na inny kontynent.
 • Wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia – idealnie, gdyby suma gwarantowana opiewała na kwotę co najmniej 200 000 zł. W ofercie PZU Wojażer – obejmuje pobyt i leczenie w szpitalu, wizyty u lekarzy-specjalistów, w tym także stomatologa, a także operacje lub zabiegi ambulatoryjne.
 • NNW – suma gwarantowana powinna wynosić minimum 100 000 zł. Dobre ubezpieczenie NNW zapewnia nie tylko kwotę odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu, ale również pokrycie wizyt u specjalistów czy rehabilitację.
 • Okres ubezpieczenia – czy dotyczy ona wyłącznie wyjazdu, czy obejmuje czas od wyjścia z domu do powrotu do domu z urlopu. W sytuacji, gdy nieszczęśliwy wypadek ma miejsce jeszcze na lotnisku w Polsce, taki niuans oferty ma znaczenie.
 • Zakres ubezpieczenia bagażu podręcznego – niektóre oferty zawierają także ubezpieczenie od kradzieży bagażu z pokoju hotelowego (lub innej kwatery), bądź z zaparkowanego samochodu.

Ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer – analiza oferty

PZU oferuje swoim klientom dedykowane ubezpieczenie dla turystów o nazwie PZU Wojażer. Polisa ma szereg dostępnych wariantów, co zdecydowanie jest jej plusem. Także poszczególne pakiety można rozbudowywać o wybrane usługi dodatkowe, np.:

 • wsparcie po wypadku – ubezpieczenie NNW,
 • OC w życiu prywatnym,
 • rezygnacja lub skrócenie wyjazdu,
 • kontynuacja leczenia po podróży,
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Ciekawym elementem ubezpieczenia PZU Wojażer jest to, że zapewnia ochronę do 48 godzin po zakończeniu okresu ubezpieczenia. Jest to przydatne w sytuacji, gdy nastąpiła awaria środka transportu lub opóźnienia zostały spowodowane na skutek wypadku komunikacyjnego. Obejmuje także sytuację, w której jest odwołany lub opóźniony pociąg, autobus czy samolot z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Najtańsze ubezpieczenie w ramach oferty PZU Wojażer kosztuje 6,12 zł na podróżującą parę. Najdrożej wychodzą najszersze pakiety dotyczące wyjazdów narciarskich, gdzie jednodniowe ubezpieczenie dla dwóch osób kosztuje w okolicach 32 zł.

Wyjazd rekreacyjno-wypoczynkowy za granicę (Europa) – ceny ubezpieczenia

Poniżej szczegółowe zestawienie poszczególnych pakietów na wyjazd za granicę w obrębie Europy, jednak nienastawiony na sporty wyczynowe, a typowy wypoczynek i zwiedzanie.

Ubezpieczenie PZU Wojażer w Europie (wypoczynek i zwiedzanie)

  Pakiet I Pakiet II Pakiet III
Ubezpieczenie kosztów leczenia Suma ubezpieczenia: 120 000 zł Suma ubezpieczenia: 160 000 zł Suma ubezpieczenia: 200 000 zł
Pomoc w podróży (Assitance) Podstawowy, Rodzina Podstawowy, Rozszerzony, Rodzina Podstawowy, Rozszerzony, Rodzina, Rowerzysta
NNW Suma Ubezpieczenia: 50 000 zł Suma Ubezpieczenia: 100 000 zł Suma Ubezpieczenia: 100 000 zł
OC - Suma gwarancyjna: 100 000 zł Suma gwarancyjna: 100 000 zł
Ubezpieczenie bagażu - - Sprzęt sportowy, Suma ubezpieczenia:
3 000 zł
  8,00 zł 11,84 zł 16,88 zł

Źródło: Mojepzu.pl

Wyjazd na narty za granicę (Europa) – ceny ubezpieczenia

Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie za granicę? Odpowiedź na to pytanie przedstawia tabela z trzema pakietami polis PZU Wojażer. Najtańsza oferta to 13, 84 zł na dwie osoby podróżujące, więc ubezpieczenie jednego narciarza to niecałe 7 zł dziennie.

Ubezpieczenie narciarskie PZU Wojażer w Europie

  Pakiet I Pakiet II Pakiet III
Ubezpieczenie kosztów leczenia Suma ubezpieczenia: 120 000 zł Suma ubezpieczenia: 160 000 zł Suma ubezpieczenia: 250 000 zł
Pomoc w podróży (Assitance) Podstawowy, Rodzina Podstawowy, Rozszerzony, Rodzina Podstawowy, Rozszerzony, Rodzina, Sport
NNW Suma Ubezpieczenia: 50 000 zł Suma Ubezpieczenia: 70 000 zł Suma Ubezpieczenia: 100 000 zł
OC Suma gwarancyjna: 50 000 zł Suma gwarancyjna: 100 000 zł Suma gwarancyjna: 200 000 zł
Ubezpieczenie bagażu Suma ubezpieczenia:
1 000 zł
Suma ubezpieczenia:
3 000 zł
Suma ubezpieczenia:
5 000 zł
  13,84 zł 20,04 zł 32,80 zł

Źródło: Mojepzu.pl

Wyjazd na narty w Polsce – ceny ubezpieczenia

Cena ubezpieczenia za wyjazd na narty w Polsce – poniżej 3 pakiety różniące się sumami ubezpieczeń i usługami (najtańsza opcja bez ubezpieczonego bagażu).

Ubezpieczenie narciarskie PZU Wojażer w Polsce

  Pakiet I Pakiet II Pakiet III
Ubezpieczenie kosztów leczenia Suma ubezpieczenia: 4 000 zł Suma ubezpieczenia: 6 000 zł Suma ubezpieczenia: 10 000 zł
Pomoc w podróży (Assitance) Podstawowy, Rodzina Podstawowy, Rozszerzony, Rodzina Podstawowy, Rozszerzony, Rodzina, Sport
NNW Suma Ubezpieczenia: 50 000 zł Suma Ubezpieczenia: 100 000 zł Suma Ubezpieczenia: 100 000 zł
OC Suma gwarancyjna: 50 000 zł Suma gwarancyjna: 100 000 zł Suma gwarancyjna: 150 000 zł
Ubezpieczenie bagażu - Suma ubezpieczenia:
1 000 zł
Sprzęt sportowy, Suma ubezpieczenia:
2 000 zł
  6,12 zł 10,60 zł 16,26 zł

Źródło: Mojepzu.pl

Ubezpieczenie PZU Wojażer – plusy i minusy oferty

Czy warto wybrać ubezpieczenie PZU Wojażer na czas urlopu? Polisa ta ma niewątpliwie swoje plusy i minusy. Do znaczących wad należy z pewnością cena. Stawka jednodniowego ubezpieczenia podczas wyjazdu zagranicznego na narty wynosi co najmniej 13,84 zł, gdzie suma ubezpieczenia to 120 000 zł. Tymczasem konkurencyjne firmy ubezpieczeniowe oferują sumę gwarantowaną opiewającą na 200 000 zł przy dziennej stawce jedynie 3,70 zł. Można ją znaleźć w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisa turystyczna.pl.

Porównanie ofert PZU Wojażer i innego ubezpieczyciela w dwóch różnych pakietach

  PZU Wojażer – 13,84 zł AXA Assistance – 3,70 zł AXA Assistance – 6,23 zł
Ubezpieczenie kosztów leczenia 120 000 zł 200 000 zł 42 920 zł
Ratownictwo   200 000 zł 21 460 zł
Pomoc w podróży (Assistance) Podstawowy, Rodzina W ramach kosztów leczenia, w zakresie również ubezpieczenie pomocy telefonicznej W ramach kosztów leczenia, zakres podstawowy
NNW 50 000 zł 20 000 zł 8 584,12 zł
OC 50 000 zł - 42 920,60 zł (OC dla aktywnych)
Ubezpieczenie bagażu 1 000 zł - 858,41 zł
Sprzęt sportowy OC - - 2 800 zł

Źródło: https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenia-turystyczne
 

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Przed zakupem warto przeanalizować poszczególne oferty i wybrać polisę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb. Należy dopasować ją do celu, miejsca i długości wyjazdu.
 

 

 
Co warto wiedzieć?
 1. Ubezpieczenie PZU Wojażer kosztuje od 6 do 32 zł dziennie w zależności od celu wyjazdu.
 2. Polisa PZU Wojażer zapewnia ochronę do 48 godzin po zakończeniu okresu ubezpieczenia.
 3. Ubezpieczenie PZU Wojażer zakresem terytorialnym obejmuje cały świat z wyjątkiem USA i Kanady.
 4. Ceny polis turystycznych konkurencyjnych ubezpieczycieli mogą być niższe nawet o około 10 zł niż PZU Wojażer.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (2)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Wojażer

2018-07-11 08:40:49

Tak namieszane, ze trudno cokolwiek zrozumieć.

Jasko

2019-01-28 10:48:20

PZU Wojażer - system online ma bledy, po DOKONANIU ZAPŁATY klient NIE DOSTAJE POLISY ani mailem, ani SMS-em, malo tego, po reklamacji okazuje sie, ze polisa w ogole NIE JEST WYSTAWIONA! Dopiero po interwencji umowa zostaje podpisana, moze sie zdarzyc, ze jest to juz w trakcie lub PO okresie, ktorego mialo dotyczyc ubezpieczenie. OMIJAC SZEROKIM LUKIEM!!

4
1
6
5
2
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia