Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Rumunii?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Jeżeli podróżowanie jest dla Ciebie poszukiwaniem przygód, musisz odwiedzić Rumunię. Górzystą, pełną gęstych lasów ojczyznę legendarnego Drakuli wypełnia atmosfera baśniowości, której nie sposób opisać.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Chciałbyś zwiedzać tajemnicze miejsca, słuchać cygańskiej muzyki i próbować jednych z najlepszych win na świecie? Przekonaj się, co warto zobaczyć w Rumunii.

Jakich atrakcji nie można przegapić?

Jedyna w swoim rodzaju kultura ludowa, rozległe lasy, sielankowe górskie scenerie, nastrój magicznej krainy co roku przyciągają do Rumunii rzesze turystów.
 
Co warto zobaczyć?
 • Miasta i miasteczka – rumuńskie miasta są przesiąknięte niepowtarzalnym, prawosławnym klimatem. Wypełnione drewnianymi cerkwiami, małymi kolorowymi domkami oraz brukowanymi uliczkami, po których od czasu do czasu przejeżdża furmanka, sprawiają wrażenie, jakby czas się w nich zatrzymał. Zalety Rumunii docenią wszyscy pasjonaci architektury: transylwańskie zamki Vlada Palovnika (legendarnego hrabiego Draculi) w Peles i Bran, wzgórze zamkowe Sighisoara, wesoły cmentarz we wsi Sapanta oraz malowane klasztory w Bukowinie to atrakcje, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Warto odwiedzić jedyny w swoim rodzaju Bukareszt, w którym można przyjrzeć się realiom postkomunistycznej rzeczywistości.
 • Malownicze scenerie – o uroku Rumunii stanowią rozległe, górzyste tereny, którzy docenią wszyscy wielbiciele trekkingu i backpackingu. Zielone polany, na których pasą się owce, urwiska skalne, na których wnoszą się opuszczone zamki, rozlewająca się pomiędzy kwitnącą roślinnością Delta Dunaju – to wszystko wypełnia Rumunię wyjątkową atmosferą. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie kraju samochodem – przejazd krętą, ciągnącą się między dolinami i górami drogą Transfogaraską jest niezapomnianym przeżyciem.

Czego unikać i na co uważać w Rumunii?

Rumunia jest krajem bezpiecznym, w którym nie obowiązuje podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego. Jego mieszkańcy są otwarci i przyjaźnie nastawieni do turystów.
 
Na co należy uważać?
 • Kradzieże – panująca w kraju bieda sprawia, że istnieje w nim wysokie ryzyko kradzieży. Zagrożenie przestępczością (kieszonkowcy) występuje w największych rumuńskich miastach (szczególnie w środkach komunikacji miejskiej, w okolicach dworców oraz placów targowych).
 • Ruch drogowy – poruszanie się po krętych górskich drogach, w których nie brakuje dziur i wystających konarów, nie należy do najłatwiejszych. Po zmroku łatwo natknąć się na nieoświetlone furmanki lub wchodzące na jezdnię zwierzęta.
 • Ciemne miejsca – niebezpieczne mogą być dzielnice cygańskie, przedmieścia i ciemne okolice dworców.

Ile kosztuje leczenie w Rumunii?

Chociaż odwiedzając Rumunię możemy korzystać z bezpłatnej ochrony gwarantowanej przez EKUZ, w wielu wypadkach istnieje konieczność opłacenia wydatków medycznych z własnych środków. Większość leków nie jest refundowana, a leczenie stomatologiczne wymaga przynajmniej 40%-owej partycypacji w kosztach. W mniejszych miejscowościach dostęp do publicznej służby medycznej jest utrudniony, natomiast wizyta w placówce prywatnej kosztuje ok. kilkudziesięciu złotych.

Jak wybrać optymalne ubezpieczenie turystyczne do Rumunii?

Jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem na terenie Rumunii jest komunikacyjne OC. Jeżeli jednak chcemy mieć pewność, że w razie choroby lub wypadku uzyskamy dostęp do profesjonalnej pomocy, powinniśmy skorzystać z szerzej polisy. Najtańsze ubezpieczenie uzyskamy w cenie 2,50 zł za dzień ochrony. Gwarantowana suma kosztów leczenia powinna wynosić min. 20 000 euro.
 
Co powinno wchodzić w skład naszego ubezpieczenia?
 • Koszty leczenia
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) –podstawowa usługa ubezpieczeniowa, która gwarantuje nam wypłatę odszkodowania w przypadku wypadku lub konieczności dłużej rekonwalescencji po powrocie do kraju.
 • Odpowiedzialność Cywilna (OC) w życiu prywatnym – jeżeli przebywając za granicą narazimy na szkody osoby trzecie, odpowiedzialność za wypłatę potencjalnego odszkodowania weźmie na siebie ubezpieczyciel.
 • ubezpieczenie bagażu - na wypadek kradzieży, zgubienia lub znieszczenia.
 
Jeżeli planujemy aktywny wypoczynek (np. surfing lub trekking), powinniśmy skorzystać z ubezpieczenia sportów wysokiego ryzyka. Wielkim udogodnieniem będzie usługa Assistance (zapewniająca nam wsparcie prawne, logistyczne i techniczne ze strony ubezpieczyciela). W przypadku zwiedzania Rumunii własnym autem dobrze jest skorzystać z Auto-Casco (AC).
 
Przykładowe oferty ubezpieczenia turystycznego do Rumunii

Tygodniowy wyjazd dla 1 osoby:
 • Signal Iduna w cenie 19,81 zł (koszty leczenia na 86 086 zł, ratownictwo na 25 826 zł, NNW na 15 000 zł)
 • ERV w cenie 36,40 zł (koszty leczenia na 172 171 zł, ratownictwo na 21 521 zł, NNW na 30 000 zł, OC na 215 214 zł, bagaż na 1 200 zł)
 • Europa Ubezpieczenia w cenie 142 zł (koszty leczenia na 1 291 284 zł, ratownictwo na 43 043 zł, NNW na 43 043 zł, OC na 430 428 zł, OC sportowe na 430 428 zł, bagaż na 4 304 zł)
 
2-tygodniowy wyjazd dla 2 osób:
 • Goather w cenie 78 zł (koszty leczenia na 86 086 zł, ratownictwo na 25 826 zł, NNW na 10 000 zł)
 • Allianz w cenie 179,76 zł (koszty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł, NNW na 20 000 zł, OC na 50 000 zł, bagaż na 1 800 zł, OC sportowe na 50 000 zł)
 • ERV w cenie 476 zł (koszty leczenia na 1 291 284 zł, ratownictwo na 21 521 zł, NNW na 50 000 zł, OC na 860 856 zł, bagaż na 4 000 zł)
 
2-tygodniowy wyjazd dla 4 osób:
 • AXA w cenie 90,44 zł (koszty leczenia na 43 043 zł, NNW na 8 609 zł, bagaż na 861 zł)
 • Aviva w cenie 320 zł (kozty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo na 40 000 zł, NNW na 50 000 zł, OC na 200 000 zł)
 • Allianz w cenie 719,60 zł (koszty leczenia na 500 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł, NNW na 40 000 zł, OC na 100 000 zł bagaż na 4 000 zł, OC sportowe na 100 000 zł)

Warto zakupić polisę, wydrukować ją i zabrać ze sobą w podróż do Rumunii. Można to zrobić online - szybko i wygodnie. W razie problemów ze zdrowiem, wypadku czy innych kłopotów za granicą będzie można skorzystać ze wsparcia ubezpieczyciela i obyć się bez słonych rachunków za leczenie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?

1. Rumunia to przede wszystkim malownicze zamki Transylwanii, ale też wiele innych perełek architektonicznych.

2. Podróżujących tam kuszą również urokliwe krajobrazy i wsie zatrzymane w czasie.

3. Na terenie Rumunii zdarzają się kradzieże, turyści nie powinni samotnie podróżować po zmroku ani odwiedzać odludnych, ciemnych miejsc, przedmieść i cygańskich dzielnic.

4. Leczenie na Rumuni jest częściowo refundowane, ale za niektóre usługi medyczne trzeba zapłacić z własnej kieszeni - może to wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

4. Polisę turystyczną do Rumunii można mieć już od 2,5 zł dziennie.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
636750
6
9
2
8
1
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy