Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Rumunii?

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Optymalne ubezpieczenie turystyczne do Rumunii kosztuje 7,27 zł dziennie dla osoby dorosłej. Jego największymi zaletami są wysokie sumy gwarantowane kosztów leczenia i ratownictwa w wysokości 600 000 zł.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) zaleca polskim turystom posiadanie dodatkowej polisy turystycznej. EKUZ refunduje wyłącznie podstawowe świadczenia medyczne w publicznych placówkach. Jednak większość leków czy usług ambulatoryjnych jest częściowo odpłatna. W razie potrzeby zapłaci za nie towarzystwo w ramach ubezpieczenia podróżnego. Jego posiadacze bezpiecznie będą mogli bezpiecznie zwiedzić Rumunię. To wyjątkowy kraj, kojarzony przede wszystkim z licznymi zamkami i wampirami z legendarnym Drakulą na czele.

1. Poznaj atrakcje turystyczne Rumunii


Zwiedzanie Rumunii warto rozpocząć od stolicy. Bukareszt swoją nazwę wziął od słowa „bucura”, co oznacza radość. Turystów przyciąga przede wszystkim zabytkowe centrum, labirynt uliczek pełnych klimatycznych knajpek i pubów. Symbolem miasta są budowle wzniesione po drugiej wojnie światowej. Takie, jak Pałac Parlamentu będący największym na świecie budynkiem rządowym. Słynie z nich również dzielnica Liscani, gdzie po spacerze można odpocząć w przytulnych kafejkach. Miłośnicy folkloru koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Rumuńskiego Chłopa, a także Muzeum Wsi – jeden z największych w Europie skansenów położonych pod gołym niebem.

Miłośnicy przyrody obowiązkowo muszą zobaczyć na własne oczy Deltę Dunaju. To królestwo wód i krajobraz niezwykłej urody, został uznany za rezerwat biosfery oraz wpisany na listę UNESCO. Uzwojenia rzeki tworzą sieć kanałów i jezior. Występują tu liczne gatunki ptaków, zwierząt i owadów. Ich świata strzegą porośnięte wiekowe dęby czy pajęczyny lian.

Plażowicze świetnie odnajdą się nad Morzem Czarnym. Przez pięć miesięcy w roku na niebie króluje palące słońce. Oprócz doskonałych warunków do opalania i pływania, turyści mogą uprawiać różne aktywności wakacyjne. Takie, jak nurkowanie, przejażdżki rowerem wodnym, rejsy łódkami czy jazda na nartach wodnych. Do najsłynniejszych kurortów należą Mamaia, Costineşti i Vama Veche.

Dzięki Drakuli Rumunia jest uznawana za krainę zamków i pałaców. Znajdują się one głównie w malowniczym Siedmiogrodzie. Legendy słynnego wampira można poszukać na Zamku w Branie. Zamek Peles uznawany jest za miniaturę Wersalu. Wiele z tych budowli wpisanych jest na listę UNESCO.

Miłośnicy gór koniecznie powinni udać się w Karpaty. Na szlaku napotkają liczne wąwozy, jaskinie, wodospady i szczyty. Podczas wędrówek obowiązkowo należy odwiedzić przełom Dunaju oraz słynne Żelazne Wrota.

2. Zorganizuj wyjazd do Rumunii na własną rękę


Biura podróży organizują wycieczki objazdowe po Rumunii. Siedmiodniowa wyprawa śladem hrabiego Drakuli wiodąca przez Siedmiogród, Bukareszt czy kurorty Morza Czarnego kosztuje około 1000 zł za osobę. Touroperator zapewnia sześć noclegów w trzygwiazdkowym hotelu wraz ze śniadaniami.

Wyjazd można również zorganizować samodzielnie. Za najtańszy bilet autokarowy z Warszawy do Bukaresztu w obie strony trzeba zapłacić około 500 zł, a lotniczy 1949 zł. Do kosztów pobytu należy doliczyć wyżywienie oraz nocleg. W Rumunii średnia cena posiłku w taniej restauracji wynosi 19 zł, a trzech dań dla dwóch osób w średniej klasy lokalu 94 zł. Doba w hostelu średnio kosztuje 85 zł, a w pięciogwiazdkowym hotelu 373 zł.

Średnia dobowa cena noclegu w Czarnogórze

Standard zakwaterowania Cena noclegu za dobę
Hostel 85 zł
Hotel 1-gwiazdkowy 144 zł
Hotel 2-gwiazdkowy 134 zł
Hotel 3-gwiazdkowy 169 zł
Hotel 4-gwiazdkowy 264 zł
Hotel 5-gwiazdkowy 373 zł
Źródło: Hikersbay.com

Korzystniejsza cenowo wydaje się opcja zwiedzania Rumunii z biurem podróży. Jeżeli chcemy organizować wyjazd na własną rękę, koszt dojazdu autokarem w obie strony może być nawet czterokrotnie tańszy niż samolotem.

3. Sprawdź stan bezpieczeństwa w Rumunii


Według MSZ w Rumunii jest stosunkowo bezpiecznie. Szczególną ostrożność należy zachować w dużych miastach. Zwłaszcza w okolicach dworców kolejowych, placów targowych lub w środkach komunikacji miejskiej. W tych miejscach najczęściej dochodzi do kieszonkowych kradzieży.

4. Kup optymalne ubezpieczenie turystyczne do Rumunii


Rumunia jest członkiem Unii Europejskiej. W efekcie obowiązuje w niej Europejska karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zapewnia bezpłatny dostęp do podstawowej opieki medycznej w publicznych placówkach. Jednak usługi ambulatoryjne i większość lekarstw jest częściowo odpłatna. Z własnych środków trzeba również zapłacić za pomoc stomatologa. W efekcie MSZ zaleca zakup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne Rumunia – jaka cena?

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Rumunii dla osoby dorosłej, która wyjeżdża w celu wypoczynku lub zwiedzania kosztuje 2,61 zł dziennie. Jednak jego zakres ochrony może okazać się niewystarczający. Polisa w ogóle nie pokrywa kosztów leczenia. W tym wariancie brak również ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC).

Optymalne ubezpieczenie turystyczne do Rumunii jest tylko nieznacznie droższe. Osoba dorosła wyjeżdżająca w celu wypoczynku lub zwiedzania musi zapłacić 7,27 zł dziennie. Największą zaletą tego wariantu są wysokie koszty leczenia oraz ratownictwa (do 600 000 zł). Dużym atutem jest także OC w życiu prywatnym, które wynosi 150 000 zł. Ta oferta jest dostępna w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl.

Porównanie najtańszej i optymalnej oferty ubezpieczenia podróżnego do Rumunii

Zakres ochrony Najtańsze ubezpieczenie turystyczne Optymalne ubezpieczenie turystyczne
Koszty leczenia 43 632 zł (10 000 euro) 600 000 zł (około 137 931 euro)
Koszty ratownictwa 600 000 zł (około 137 931 euro)
NNW 8 726 zł (2000 euro) 50 000 zł (około 11 494 euro)
OC w życiu prywatnym 150 000 zł (34 482 euro)
Ubezpieczenie bagażu 872 zł (200 euro) 1500 zł (około 344 euro)
Usługi assistance Tak Tak
Cena polisy 2,61 zł dziennie 7,27 zł dziennie
Źródło: rankomat.pl

Jak widać z naszego porównania, myśląc „Rumunia ubezpieczenie podróżne” nie trzeba obawiać się wysokich kosztów zakupu polisy. Cena optymalnej polisy jest tylko o 4,66 zł wyższa od najtańszej, a zapewnia znacznie szerszy zakres ochrony. Dzięki temu podróż śladami hrabiego Drakuli powinna przebiegać bez przeszkód.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
580424
6
3
6
4
9
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy