Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Sylwester za granicą? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Sylwestrową noc zazwyczaj pragniemy spędzić w wyjątkowy sposób, czy to bawiąc się na zorganizowanym przyjęciu, czy spędzając czas z najbliższymi. Są też tacy, którzy nowy rok wolą przywitać za granicą, np. w jednej z europejskich (i nie tylko) stolic

Niezależnie od celu wyjazdu, pobyt za granicą oznacza konieczność ponoszenia opłat za ewentualne leczenie. Niektórzy błędnie wychodzą z założenia, że „przecież nic im się nie stanie”. Mamy ogromną nadzieję, że ubezpieczenia będą jak najmniej wykorzystywane, jednak gdy taka potrzeba zaistnieje, warto posiadać odpowiednią ochronę, bo właśnie wtedy zdajemy sobie sprawę ile naprawdę znaczy.

Sylwestrowe szaleństwo


W Sylwestrową noc nikt nie stroni od głośnej zabawy, alkoholu i innych rozrywek. Jedną z nich są fajerwerki, przez które co roku pogotowia ratunkowe mają pełne ręce roboty. Czasem przez nieuwagę innych sami możemy doznać uszczerbku na zdrowiu, a wtedy konieczna będzie pomoc lekarza. W miejscach gdzie jest bardzo wiele osób nie trudno także o inne wypadki, od najprostszego popchnięcia, przewrócenia się i załamania ręki. Wydaje się nierealne? A jednak nie możemy być pewni, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

Odpowiedzialna zabawa


Konieczność poniesienia kosztów leczenia to jedno, ale co jeśli my sami wyrządzimy komuś szkodę? Szczególnie za granicą nikt nie będzie dla nas na tyle wyrozumiały, aby przyjąć zwykłe „przepraszam”, jako zadośćuczynienie. Może się okazać, że gdy z kimś się przypadkowo zderzymy, uszkodzimy jego telefon, sprzęt fotograficzny lub inne cenne przedmioty. Gdy poszkodowany wstąpi na drogę sądową, aby uzyskać odszkodowanie, prawdopodobnie będziemy musieli ponieść wszystkie należne koszty. Chyba, że posiadamy ubezpieczenie OC, które w czasie wyjazdu pozwala na pokrycie właśnie takich wydatków.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
 

Kompleksowa polisa na noc sylwestrową


Każdy z nas może dostosować ubezpieczenie turystyczne do swoich potrzeb i zdecydować co będzie mu najbardziej potrzebne oraz na jak wysokie sumy chce się ubezpieczyć. Dzięki porównywarce polis turystycznych w kilka minut porównasz oferty oraz wybierzesz tą najlepszą dla siebie. Pamiętaj, aby takie ubezpieczenie kupić co najmniej dzień przed wyjazdem, ponieważ zazwyczaj ochrona obowiązuje od dnia kolejnego po opłaceniu składki. Jeżeli już przebywasz za granicą, będziesz musiał także liczyć się z okresem karencji.

Co powinno zawierać kompleksowe ubezpieczenie turystyczne?

  1. Pokrycie kosztów leczenia + Assistance = Podstawowa ochrona, jaką zapewnia każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Dzięki temu, w razie nagłego zachorowania lub wypadku nie będziesz musiał ponosić wysokich opłat za leczenie. Dzięki Assistance będziesz mógł skontaktować się z Centrum Pomocy Ubezpieczyciela i uzyskać wszelkie niezbędne w podróży informacje, głównie związane z tym co powinieneś zrobić, gdy dojdzie do zdarzenia objętego ochroną.
  2. Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – czyli finansowe zabezpieczenie Ciebie lub Twojej rodziny w razie niespodziewanych zdarzeń takich jak śmierć i trwały uszczerbek na zdrowiu.
  3. Odpowiedzialność Cywilna – tak jak już wyżej opisano, nigdy nie wiadomo, kiedy możesz przypadkowo uszkodzić czyjeś mienie lub nawet przyczynić się do utraty zdrowia innej osoby. W takich sytuacjach ubezpieczyciel pokryje roszczenia osób poszkodowanych.
  4. Bagaż podróżny – to ubezpieczenie okaże się przydatne w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia, zniszczenia bądź kradzieży Twojego mienia.

O czym pamiętać?


Zanim kupisz polisę koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które są ogólnie dostępne i które również otrzymasz przy zakupie. To tutaj znajdują się wszystkie obowiązki, wyłączenia i inne szczegóły umowy z towarzystwem, które powinieneś znać, jeżeli w późniejszym czasie chcesz uniknąć nieporozumień, a przede wszystkim posiadać świadomość, jaką ochroną zostałeś objęty.

Odpowiednio dobrane ubezpieczenie pozwoli Ci na uniknięcie niemalże wszystkich niespodziewanych, sporych wydatków związanych z nieszczęśliwymi i niespodziewanymi zdarzeniami. Już teraz porównaj oferty ubezpieczeń na sylwestrowy wyjazd i bezpiecznie spędź najbardziej wyjątkową noc w roku.

Julietta Pawlak

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia