Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Top 10 najpiękniejszych plaż świata. Zobacz, gdzie warto pojechać

Piękna, dziewicza plaża to symbol wymarzonych wakacji. Największym uznaniem cieszą się te w najdalszych zakątkach świata: na Malediwach, Seszelach, czy w słonecznej Brazylii. Oto top 10 najpiękniejszych plaż na świecie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Jedne są prywatne, inne publiczne, a do kolejnych można dostać się tylko ze zorganizowaną wycieczką. Niektóre są wręcz ikoniczne — np. tajlandzka zatoka z filmu „The Beach” z Leonardo DiCaprio. Na Cejlonie, w Wietnamie, czy w Malezji znajdują się jednak równie piękne miejsca, które dla wielu wciąż pozostają nieodkryte, dlatego postanowiliśmy także umieścić je na naszej liście 10 najpiękniejszych plaż świata. Podpowiadamy także, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie, tak żeby wypoczynek rzeczywiście mógł być beztroski.

1. Magiczna plaża na Mudhdhoo (Malediwy)


Malediwy to z pewnością jedno z najbardziej magicznych miejsc na ziemi. W skład tego archipelagu wchodzi prawie tysiąc dwieście wysepek, z czego tylko jedna szósta jest zamieszkała. Te koralowe atole leżą w strefie klimatu równikowego, dlatego średnia temperatura w ciągu roku wynosi 27 stopni Celsjusza. Na części wysp znajdują się bardzo ekskluzywne resorty oferujące noclegi w słynnych postawionych na balach domkach. Pobyt na wyspach może być jednak mniej kosztowny, jeśli wybierzemy się na jedną z wysp zamieszkałych przez miejscowych, którzy często oferują tanie noclegi w małych hostelach i domkach gościnnych.

Białe plaże, krystaliczna woda i podwodne rafy koralowe — tamtejsze plaże są do siebie tak łudząco podobne. Jest jednak plaża, która znacząco się wyróżnia. Mowa o wybrzeżu na wyspie Mudhdhoo, które nocą oferuje specyficzny pokaz. Nocą, gdy może jest bardziej wzburzone, na brzeg wyrzucany jest bioluminescencyjny plankton. Tysiące migoczących mikroorganizmów tworzy magiczny obraz przypominający rozgwieżdżone niebo.

2. Anse L’Islette na Mahe (Seszele)


W odróżnieniu od Malediwów, Seszele oferują plaże bardziej urokliwe i kameralne. Przed falami kąpiących chronią tam gładkie, zaokrąglone głazy, które stały się już wizytówką tego miejsca. Znajduje się tam też o wiele więcej zieleni. W głębi wysp najczęściej znajdziemy dżungle pełne wodospadów i dzikich zwierząt.

Na wyróżnienie zasługuje zatoka Anse L’Islette – Mahe. Dość długie, zaokrąglone wybrzeże sprawia, że turkusowa woda pozbawiona jest fal, a okoliczne skały chronią plażowiczów od wiatru. Jednocześnie plaża jest na tyle rozległa, że nawet w szczycie sezonu nie jest tam tłoczno. Na Anse L’Islette znajdziemy również zawieszoną na jednej z palm huśtawkę. To właśnie to miejsce najczęściej wybierają fotografowie, a także turyści publikujący zdjęcia na Instagramie. 

3. Wyspy Perhentian (Malezja)


Wyspy Perhentian to obowiązkowy punkt na mapie dla wszystkich podróżników w Malezji. Słyną z niewygórowanych, azjatyckich cen, a także ze swojej uniwersalności. Znajdziemy tam zarówno plaże przypominające te z Malediwów i Seszeli, jak i skaliste wybrzeże z huczącymi wysokimi falami, będącymi serferskim rajem. 

Perhentian to dwie bliźniacze wyspy. Większa z nich, Besar ma dużo lepszą bazę noclegową, ale jest jednocześnie droższa i bardziej zatłoczona. Jej mniejszy brat, Kesil jest za to ulubionym miejscem podróżników szukających spokoju i odosobnienia, a także surferów, którzy w poszukiwaniu wysokiej fali odwiedzają głównie zachodnie wybrzeże. Dzięki temu, że Wyspy Perhentian, jak i sama Malezja nie są jeszcze tak popularne, jak sąsiednia Tajlandia, na tamtejszych plażach można doświadczyć jeszcze prywatności. 

4. Copacabana Beach (Brazylia)


Jedna z najsłynniejszych plaż na świecie. Rozgrywa się tam akcja wielu hollywoodzkich filmów, a na imprezy przyjeżdżają tam sławy z całego świata. Szeroka, piaszczysta, 4-kilometrowa linia brzegowa ciągnie się wzdłuż Rio De Janeiro. Wzdłuż całego wybrzeża już w 1930 roku wybudowano ozdobną promenadę, na której znajdziemy wiele barów i restauracji.

Plaża tętni życiem prawie przez 24 godziny na dobę. Caricas, czyli mieszkańcy Rio de Janeiro całymi dniami grają tam w siatkówkę plażową i piłkę nożną, a każdego ranka rybacy rozkładają tam owoce swoich połowów. Być może nie znajdziemy tam białego jak śnieg piasku, ale na pewno nie będziemy się tam nudzić.

5. Jungle Beach (Sri Lanka)


To bardzo niestandardowa pozycja na naszej liście. W pobliżu Unuwatuny — dużego kurortu na południu Cejlonu — wtajemniczeni odnajdą kameralną zatoczkę. Istnieje tylko jeden sposób, żeby się do niej dostać: należy przedostać się przez dżunglę, idąc prowizoryczną, wyłożoną workami z piaskiem ścieżką. Należy bezwzględnie trzymać się głównego szlaku, ponieważ odnogi ścieżki najczęściej prowadzą głębiej w dżunglę. Po kilkuminutowym spacerze trafiamy na jedną z najbardziej niesamowitych plaż na świecie.

Zatoczka ma zaledwie kilkanaście metrów, wyścielona jest białym piaskiem, a ciepła, przejrzysta woda praktycznie pozbawiona jest fal. Weekendami przychodzą tam miejscowi, jednak w ciągu tygodnia może się zdarzyć, że będziemy tam zupełnie sami. Jak Robinson Cruzoe.

6. Trincomalee Beach (Sri Lanka)


Plaże na Cejlonie często nie są tak idealne, jak te z innych zakątków świata, ale mają w sobie oryginalny urok. Trincomalee Beach jest biała i szeroka, ale zwykle występuje tam dość wysoka fala, która może zwalić z nóg.

Znajdują się tam też znane wśród osób podróżujących z plecakiem Backpacker Caves. Są to wykopane na samej plaży i wyłożone betonem, niewielkie jaskinie. Mieszczą się tam łóżko, wiatrak i schowek na plecak. Nocleg w takim miejscu kosztuje kilka dolarów za noc. Backpacker Caves zlokalizowane są na terenie czterogwiazdkowego hotelu, a wszystkie znajdujące się tam udogodnienia (basen, prywatna plaża, prysznice) zawierają się w cenie noclegu.

7. Corn Islands (Nikaragua)


Ze względu na niepokoje polityczne Nikaragua nie jest najczęściej odwiedzanym egzotycznym krajem. Dzięki temu znajdujące się tam piękne miejsca nie zostały jeszcze zadeptane przez masy turystów. Wśród tych, którzy decydują się tam pojechać najlepsze opinie zbierają Corn Islands, jedyne karaibskie wyspy należące do tego kraju.

Odkryte przez Kolumba Big i Little Corn Island mają w sumie tylko 13 km² powierzchni i zamieszkuje je siedem tysięcy mieszkańców. W promieniu kilkuset kilometrów nie ma żadnych innych wysp, ale ta izolacja nadaje im tylko uroku. Mieszkańcy utrzymują się głównie z połowów, a także z uprawy palm kokosowych. Corn Islands ze względu na dobrze zachowaną rafę koralową cieszą się dużą popularnością wśród nurków.

8. Phi Phi Leh (Tajlandia)

 
Paradise Beach swoją sławę zawdzięcza „Niebiańskiej Plaży” w reż. Dannego Boyle’a. Doceniona przez filmowców zatoka na wyspie Phi Phi Leh szybko stała się jedną z głównych turystycznych atrakcji Tajlandii. Do odseparowanej wysokimi, strzelistymi skałami zatoki dostać się można jedynie na pokładzie turystycznego statku.

Niestety przemysł turystyczny tak bardzo wyeksploatował to miejsce, że w 2018 roku władze Tajlandii zdecydowały się zamknąć wyspę. Do tego czasu ze względu na zanieczyszczenia obumarło 80% okolicznej rafy koralowej. W oficjalnych komunikatach władze obiecują jednak, że gdy tylko flora powróci do pierwotnego stanu, wyspa znów zostanie udostępniona turystom, jednak w ograniczonym zakresie. 

9. Seven Mile Beach (Kajmany)


Jedna z najdłuższych zagospodarowanych plaż na świecie znajduje się na Kajmanach. Na Seven Mile Beach możemy zapomnieć o parawanach. Nawet w szczycie sezonu wystarczy przejść kilkadziesiąt metrów, żeby znaleźć idealne miejsce dla siebie.

Wybrzeże jest szerokie i zacienione przez liczne palmy. Przed wyjazdem należy jednak dokładnie sprawdzić, czy nie występuje tam aktualnie pora deszczowa. W tym czasie Kajmany, a także inne karaibskie wyspy narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym liczne huragany. 

10. Skeleton Coast (Nambia)


Ulubione miejsce fotografów i poszukiwaczy przygód. Skeleton Cost to nie jest zwykła plaża. Rozległa, piaszczysta pustynia łączy się tu z wybrzeżem. Mało kto jednak przyjeżdża tu zażywać kąpieli. Wzburzone fale Atlantyku są tam naprawdę wysokie i uderzają z dużą siłą. Wybrzeże jest jednak niezwykle fotogeniczne.

Idąc wzdłuż linii brzegowej, przez dziesiątki kilometrów nie znajdziemy zabudowań, ani innych śladów ludzkości. Gdzieniegdzie z wody lub z piasku wystają za to szkielety statków, które dawniej zaginęły na oceanie, a następnie prąd wyrzucił je na Wybrzeże Szkieletów. To najbardziej kontrowersyjna pozycja na tej liście. Niektórzy czują się przytłoczeni jego widokiem, inni zaś uważają Skeleton Cost za jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. 

Najpiękniejsze plaże na świecie – jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?


Osoby, które zazwyczaj podróżują po Europie często przyzwyczajone są do tego, że dostęp do publicznej opieki zdrowotnej za granicą zapewnia im Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Problem w tym, że większość najpiękniejszych plaż na świecie znajduje się poza granicami Unii Europejskiej, więc wspomniany EKUZ jest tam bezużyteczny. Z wymienionych na powyższej liście miejsc, jest on honorowany tylko na Kajmanach (zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii). Należy jednak pamiętać, że i to jest niewystarczające, ponieważ karta ta uprawnia do korzystania tylko z tych świadczeń, które w danym kraju są bezpłatne, co bardzo ogranicza zakres tego ubezpieczenia. 

Przykład: W większości państw należących do Unii Europejskiej koszty ratownictwa ponosi ofiara wypadku. W przypadku użycia helikoptera rachunek za pomoc medyczną może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Wybierając się do państw nienależących do UE, należy przywiązywać szczególną wagę do zakupu odpowiedniej polisy. Przede wszystkim wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia nie powinna być niższa niż 60 000 euro. Dość wysoka kwota przeznaczona powinna być także na pokrycie ewentualnych kosztów ratownictwa. Warto też sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), czy w polisie zawarty jest transport medyczny do kraju. W przypadku poważnego wypadku może być to konieczne np. ze względu na niski poziom opieki medycznej w danym państwie. Natomiast transport specjalnym samolotem z personelem medycznym może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. 

Ważnymi elementami optymalnej polisy turystycznej są także: 
  • ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków(NWW),
  • OC w życiu prywatnym: jest to ochrona w przypadku szkód osobowych lub rzeczowych wyrządzonych osobom trzecim,
  • Assistance,
  • ubezpieczenie bagażu (z rozszerzeniem na sprzęt elektroniczny).
Piękne plaże znajdują się najczęściej w krajach, w których istnieje ryzyko zachorowania na jedną z chorób egzotycznych. To również powinniśmy uwzględnić w polisie turystycznej wybierając się na jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. W prosty sposób można ją kupić w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl.

Po wybraniu jednej z kilkudziesięciu ofert z zakresem ochrony dopasowanym do celu, miejsca i długości wyjazdu – w ciągu kilku sekund otrzymamy na maila umowę. Następnie wystarczy ją wydrukować i zabrać ze sobą na jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Zwykle najpiękniejsze plaże świata znajdują się poza Europą w egzotycznych krajach.
  2. EKUZ nie wystarczy podczas wyjazdu na rajskie, czasami dzikie plaże.
  3. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna wynosić co najmniej 60 000 euro.
  4. Ubezpieczenie turystyczne na najpiękniejsze plaże można kupić za około 5 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
7
7
7
7
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy