Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Średnia ocena: 4.06

Dziękujemy za oddanie głosu.

Kupując ubezpieczenie turystyczne za granice, nie warto decydować się na pierwszą lepszą ofertę. Należy dostosować ją indywidualnie do celu, miejsca i długości wyjazdu.

Wybór optymalnej polisy pozwoli nam zarówno oszczędzić pieniądze, jak i mieć pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty, które w niektórych państwach potrafią być bardzo wysokie.

Przy wyborze optymalnej polisy bardzo ważnymi kryteriami są:

  • wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia i ratownictwa,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • assistance oraz OC w życiu prywatnym (ubezpieczenie od szkód wyrządzonych osobom trzecim i ich mieniu).

Dodatkowo warto zastanowić się też nad ubezpieczeniem naszego bagażu.Jeśli przewozimy ze sobą cenny sprzęt elektroniczny albo sportowy warto sprawdzić, czy ubezpieczenie ich dotyczy oraz na jaką kwotę możemy liczyć w przypadku kradzieży, zniszczenia albo zagubienia tych przedmiotów.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Dobierając odpowiednią polisę, decyzję podejmujmy przede wszystkim ze względu na miejsce pobytu i rodzaj wypoczynku. Zupełnie inne ubezpieczenie będzie potrzebne osobie wybierającej się na narty w austriackie Alpy, a inne turyście spędzającemu leniwy tydzień w nadmorskim hiszpańskim kurorcie.

Dopasuj wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia do miejsca wyjazdu

 

7-dniowy wyjazd do Hiszpanii

  Cena polisy Koszty leczenia Ratownictwo medyczne NNW Assistance OC w życiu prywatnym Ubezpieczenie bagażu
1. Axa 22,58 zł 20 000 euro brak 2 000 euro Zakres rozszerzony brak 200 euro
(nie dot. sprzętu elektronicznego)
2. Gothaer 27,00 zł 40 000 euro 6 000 euro 2 330 euro Zakres podstawowy 25 000 euro 233 euro
(nie dot. sprzętu elektronicznego)
3.Erv 119 zł 300 000 euro 5 000 euro 11 650 euro Zakres pełny 200 000 euro
(szkody w mieniu 40 000 euro)
932 euro
(w tym sprzęt elektroniczny 466 euro )
Źródło: rankomat.pl
 
Powyższa tabela przedstawia trzy wybrane oferty towarzystw ubezpieczeniowych na 7-dniowy urlop wypoczynkowy w Hiszpanii. Wiele osób podróżując po Europie zakłada, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewni im pełną ochronę. Problem w tym, że EKUZ zapewnia nam zwrot kosztów tylko za te świadczenia zdrowotne, które w danym kraju oferowane są bezpłatnie.
 
Ponadto, większości krajów europejskich koszty ratownictwa pokrywa sam poszkodowany, a co za tym idzie i w tym nie otrzymamy zwrotu kosztów. Jedynym rozwiązaniem, które odpowiednio nas zabezpieczy jest wykupienie ubezpieczenia we własnym zakresie.


 
Najważniejszymaspektem każdej polisy jest suma gwarantowana kosztów leczenia i ratownictwa. Jeśli udajemy się do kraju znajdującego się na terytorium Unii Europejskiej, rekomendowana suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro.
 
Chociaż pierwsza oferta jest z pewnością atrakcyjna finansowo, to nie spełnia tego kryterium. Poza tym polisa nie pokrywa kosztów ratownictwa,  które mogą wynosić od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy euro (szczególnie, gdy niezbędne jest użycie helikoptera ratowniczego).
 
Natomiast trzecia oferta jest bardzo droga. Jeśli cel naszej wizyty jest czysto wypoczynkowy, raczej nie jest konieczne wykupywanie tak kosztownej polisy. Dużo ciekawiej prezentuje się druga oferta, która spełnia kryterium rekomendowanej sumy gwarantowanej kosztów leczenia, zapewnia zwrot kosztów ratownictwa w wystarczającym zakresie, a do tego jest niewiele droższa od pierwszej polisy.
 

7-dniowy wyjazd do Tajlandii

  Cena polisy Koszty leczenia Ratownictwo medyczne NNW Assistance OC w życiu prywatnym Ubezpieczenie bagażu
1. Gothaer 32 zł 40 000 euro 6 000 euro 2 330 euro Zakres podstawowy 25 000 euro 233 euro
(nie dot. sprzętu elektronicznego)
2. Aviva 80,00 zł 46 600 euro 9320 euro 11 650 euro Zakres podstawowy 46 600 euro brak
3. Axa 88,41 zł 139 800 euro 139 800 euro 11 650 euro Zakres pełny 34950 euro
(szkody w mieniu 17 475 euro)
349,5 euro
(uwzględniono sprzęt elektroniczny)
 Źródło: rankomat.pl
 
W przypadku wyjazdów poza granice Unii Europejskiej, rekomendowana suma gwarantowana kosztów leczenia to 60 000 euro. Pierwsze dwie polisy nie spełniają tego warunku, a druga oferta nie zapewnia ubezpieczenia bagażu. W tym przypadku warto zastanowić się nad ofertą nr 3, która oferuje bardzo bogatą ofertę, w tym wysoką kwotę na NWW. To ważny czynnik ponieważ wysokość odszkodowania w razie wypadku, obliczana jest procentowo od kwoty ubezpieczenia.
 

7-dniowy wyjazd do Stanów Zjednoczonych

 
  Cena polisy Koszty leczenia Ratownictwo medyczne NNW Assistance OC w życiu prywatnym Ubezpieczenie bagażu
1. Axa 41,72 zł 46 591 euro 46 591 euro 4 659 euro Zakres pełny brak brak
2. Erv 80,00 zł 100 000 euro 5 000 euro 9 318 euro Zakres pełny 100 00 euro 466 euro
(sprzęt elektroniczny 233 euro)
3. Axa 88,41 zł 139 775 euro 139 775 euro 11 647 euro Zakres pełny 34 943 euro
(szkody w mieniu 17 475 euro)
349 euro
(uwzględniono sprzęt elektroniczny)
 Źródło: rankomat.pl

Warto pamiętać, że niektóre państwa znane są z wysokich kosztów opieki medycznej. Wśród nich wymienia się Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię czy Japonię. Jeśli wybieramy się w te rejony warto wykupić optymalne ubezpieczanie, ponieważ nawet w razie niegroźnego urazu czy choroby wydatki na leczenie mogą okazać się astronomiczne. W przypadku tych krajów rekomendowana suma gwarantowana to 120 000 euro. Tym razem również warto skorzystać z oferty nr 3 (lub podobnej), która oferuje wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia, ratownictwa i NNW. Dodatkowo ubezpieczenie bagażu jest wysokie i obejmuje nasz sprzęt elektroniczny.Rozszerzenia zakresu ochrony polisy turystycznej

 
Oprócz miejsca pobytu bardzo ważnym czynnikiem jest sposób spędzania urlopu. Jeśli decydujemy się na tzw. czynny wypoczynek warto sprawdzić, czy polisa gwarantuje zwrot kosztów za wypadki podczas uprawiania sportów ekstremalnych (np. kolarstwo górskie), czy sportów wysokiego ryzyka (np. rafting). Każdy ubezpieczyciel określa listę dyscyplin indywidualnie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).
 
Pamiętajmy również, że są przypadki, w których towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło starać się o zwolnienie ze swoich zobowiązań. Jeśli cierpimy na choroby przewlekłe (np. astma lub cukrzyca), należy zaznaczyć to szukając odpowiedniej polisy. Analogicznie, jeśli w trakcie urlopu będziemy spożywać alkohol, zazwyczaj ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, jeżeli podczas zdarzenia byliśmy w stanie nietrzeźwości. Polisę można jednak rozszerzyć o tzw. klauzulę alkoholową, która zapewni nam zwrot kosztów niezależnie od ilości alkoholu we krwi. Trzeba jednak pamiętać, że klauzula nie dotyczy szkód wyrządzonych osobom trzecim.


 

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


W prosty sposób oferty kilkunastu ubezpieczycieli można porównać ze sobą za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl.Po wybraniu optymalnej polisy, w ciągu kilku minut otrzymamy na adres e-mail umowę. Wystarczy ją wydrukować i zabrać ze sobą na wakacje. 
 
Co warto wiedzieć?
  1. EKUZ za granicą refunduje tylko podstawowe świadczenia medyczne.
  2. Wysokość sumy gwarantowanej kosztów leczenia należy dostosować do celu i miejsca wyjazdu.
  3. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe lub uprawiające sporty ekstremalne bądź wysokiego ryzyka muszą rozszerzyć zakres ochrony polisy.
  4. Optymalna polisa powinna zawierać ubezpieczenie NNW i OC w życiu prywatnym.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
668282
7
2
4
3
4
9

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy