Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne Revolut - co to takiego?

Aplikacja Revolut jest bardzo popularna wśród turystów wymieniających waluty lub płacących online za granicą. Oprócz tego, oferuje również m.in. ubezpieczenie podróżne. Sprawdziliśmy, czy warto z niego skorzystać.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ubezpieczenie podróżne Revolut uaktywnia się automatycznie po przekroczeniu granicy. Aplikacja wykorzystuje w tym celu geolokalizację telefonu klienta. To wygodne, szczególnie dla tych osób, które dużo podróżują i często zmieniają miejsce swojego pobytu, a przede wszystkim w założeniu daje gwarancję, że podróżujący nie zapomni o ubezpieczeniu. Poza tym, warianty polisy również można regulować z poziomu aplikacji. Daje to możliwość dynamicznych decyzji co do aktywności, które wykonujemy za granicą. Kilkoma kliknięciami można na przykład rozszerzyć ubezpieczenie o sporty zimowe, a także dodać innego członka podróży do swojej polisy.

Ubezpieczenie podróżne Revolut - zakres ochrony


Polisa oferowana przez Revolut obejmuje opiekę medyczną w nagłych wypadkach podczas podróży za granicą. W skład polisy wchodzi także ubezpieczenie stomatologiczne. Za ochronę można płacić od każdego dnia, w którym jest ona aktywna lub wykupić ubezpieczenie roczne za korzystniejszą stawkę. Za to użytkownicy Revolut Premium lub Revolut Metal na start otrzymują roczną polisę za darmo. 

Jednym z najważniejszych elementów ubezpieczenia jest suma gwarantowana kosztów leczenia. Przyjmuje się, że dla wyjazdu do kraju należącego do Unii Europejskiej ta kwota powinna wynosić przynajmniej 30 000 euro. Dla innych państw na świecie powinniśmy zdecydować się na zakup polisy gwarantującej ochronę do 60 000 euro. Wyjątkiem są kraje słynące z bardzo drogiej opieki medycznej (Stany Zjednoczone, Japonia, Kanada, Australia). W tym przypadku kwota ta powinna opiewać na min. 120 000 euro. W przypadku Revoluta suma gwarantowana wynosi 15 mln funtów brytyjskich, co przemawia na korzyść tego ubezpieczenia. 

 Do bardzo ważnych elementów optymalnej polisy zalicza się także: 
  • pokrycie kosztów ratownictwa.
  • transport medyczny do Polski,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • OC w życiu prywatnym.
Ratownictwo i transport medyczny są szczególnie ważne, ponieważ koszt związany z użyciem helikoptera ratunkowego lub specjalnego samolotu z opieką medyczną może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Tymczasem nie da się przewidzieć, czy taka pomoc nie będzie konieczna. Niestety, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem i zakresem ochrony ubezpieczenia podróżnego w Revolut, najpierw trzeba być użytkownikiem aplikacji. Nie można tego zrobić przed jej ściągnięciem lub na oficjalnej stronie internetowej.

Na swojej stronie internetowej Revolut zapewnia za to, że w ramach polisy gwarantowany jest zwrot kosztów opieki dentystycznej do 300 funtów brytyjskich, a w razie zagubienia bagażu lub opóźnienia lotu możemy otrzymać maksymalnie 320 funtów. Z zakresu ochrony wyłączone są za to choroby przewlekłe oraz anulowane loty.  

Ubezpieczenie Revolut – dlaczego budzi kontrowersje?


Wkrótce po wprowadzeniu, wokół ubezpieczenia turystycznego Revoluta narosły kontrowersje. Okazało się bowiem, że aplikacja mimo swojej intuicyjności ma wady, które mogą narazić klientów na niechciane koszty. 

Ubezpieczenie, które automatycznie aktywuje się za każdym razem, gdy przekraczamy granicę obcego państwa, jest wygodnym rozwiązaniem dla zapominalskich. Problem w tym, że gdy już przebywamy za granicą, ubezpieczenia nie da się już zrezygnować za pomocą jednego kliknięcia. Zdarzało się, że podczas którejś podróży z kolei, klienci decydowali się na inne ubezpieczenie, ale gdy próbowali wyłączyć polisę Revoluta, okazywało się, że nie można tego zrobić za pomocą aplikacji. Jedynym rozwiązaniem jest nawiązanie kontaktu z tą firmą za pomocą specjalnego czatu. Poza tym, jeśli zdecydujemy się dodać rozszerzenie do ubezpieczenia rocznego i tym samym płacić więcej, decyzji tej nie da się cofnąć. 

Na koniec pozostaje jeszcze sprawa wkładu własnego. Okazuje się bowiem, że w przypadku drobnych zabiegów, ubezpieczyciel nie zrekompensuje nam wydatków do kwoty 75 funtów. Ponadto, za opiekę zdrowotną zawsze najpierw płacimy z własnej kieszeni, a Revolut zobowiązuje się tylko jak najszybciej zwrócić koszty. 

Revolut, a optymalna polisa turystyczna


Ubezpieczenie turystyczne Revolut niewątpliwie kusi ceną i łatwością obsługi. Podstawowa cena za jeden dzień ubezpieczenia to zaledwie 0,99 funta brytyjskiego. Za to w przypadku rocznej polisy zapłacimy tylko 30 funtów, przy czym maksymalna liczba dni spędzonych w podróży to czterdzieści dni. Daje to zatem 0,75 funta dziennie. Jest to cena bardzo konkurencyjna, jednak warto zastanowić się, czy takie ubezpieczenie daje nam wystarczającą ochronę.

Używając kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl, zdecydowanie łatwiej znaleźć szczegółowy zakres ochrony ofert kilkudziesięciu różnych ubezpieczycieli, niż nie będąc użytkownikiem Revolut na oficjalnej stronie internetowej firmy. Takich, jak m.in. czy polisa podróżna pokrywa koszty ratownictwa i transportu medycznego do Polski, assistance, OC w życiu prywatnym czy NNW.

Porównanie zakresu oraz ceny zakupu ubezpieczenia Revolut i innych ubezpieczycieli

Zakres ochrony Polisa Revolut Polisa porównywalna cenowo do ubezpieczenia Revolut (Europa Ubezpieczenia) Polisa o bardzo szerokim zakresie ochrony (AXA) 
Suma gwarantowana ubezpieczenia  16 540 000 euro 30 000 euro 140 000 euro 
Ratownictwo
 
5 000 euro 140 000 euro 
Assistance
 
wariant podstawowy wariant podstawowy 
Transport medyczny  do wysokości sumy gwarantowanej (30 000 euro) do wysokości sumy gwarantowanej (140 000 euro)
NNW  5 000 euro  12 000 euro
Ubezpieczenie stomatologiczne 330 euro 300 euro 370 euro
Ubezpieczenie bagażu   350 euro 500 euro / w tym sprzęt elektroniczny 700 euro / w tym sprzęt elektroniczny
OC w życiu prywatnym 50 000 euro 11 500 euro
Cena polisy  33,50 zł  33 zł  51 zł 

Źródło: revolut.com, rankomat.pl

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?
  1. Aplikacja mobilna Revolut posiada również ubezpieczenie turystyczne.
  2. Suma ubezpieczenia podróżnego Revolut może wynieść nawet 15 mln funtów.
  3. Ubezpieczenie turystyczne w aplikacji Revolut można wyłączyć jedynie za pomocą specjalnego czatu.
  4. Podstawowa cena za jeden dzień ubezpieczenia turystycznego w Revolut to 0,99 funtów.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (1)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Jukon

2020-02-07 10:00:52

Wyl ubezpieczenia to droga przez mękę. Mieszkam w Uk. Po powrocie z Pl ubezpieczenie nadal było pobierane. Napisanie maila nie pomogło, czat...to dramat,automat generuje odp...jedynie po wpisaniu hasla:live agent/o ile dobrze pamiętam/udało się połączyć z ZYWA ISTOTĄ ,która po blisko tyg anulowana opcje ubezpieczenia. Wyłączenie lokalizacji w apce revoluta nic nie dało...nigdy więcej!0

4
0
6
3
8
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy