Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Australia - praktyczne porady

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Zamierzasz odwiedzić Australię? Chcesz wypocząć na plaży, spróbować surfingu i cieszyć się miejscową kuchnią? Sprawdź, na jakie zagrożenia musisz uważać i zyskaj wiedzę pomocną w wyborze optymalnego ubezpieczenia do Australii.

Zachwycająca przyroda, nowoczesne miasta i pełna pozytywnej energii atmosfera sprawiają, że wizyta w Australii stanowi niezapomniane przeżycie.
 

Jakich atrakcji nie wolno przegapić?

Podróż do Australii wydaje się dużym przedsięwzięciem. Aby się na nią zdecydować, warto sprawdzić, jak wiele ma do zaoferowania ten egzotyczny kraj. Co zatem na pewno warto zobaczyć?

 • Wielokulturowe miasta – Sydney, Melbourne i Canberra to oblane słońcem, tryskające młodzieńczą energią mieszanki różnorodnych kultur. Urzekają swoją nowoczesnością, bogactwem oryginalnej architektury i otwartością mieszkańców. W australijskich miastach kwitnie życie kulturalne, skupione w teatrach, galeriach sztuki, a także knajpkach i barach. Odwiedzając Sydney, warto zobaczyć słynną operę, Harbour Bridge i Sydney Tower. Największe atrakcje Melbourne stanowią Muzeum Melbourne, Sanktuariom Pamięci, National Gallery of Victoria i Królewskie Ogrody Botaniczne. Spokojna Canberra może poszczycić się nowoczesnym parlamentem, Katedrą św. Krzysztofa, Muzeum Narodowym oraz Galerią Narodową.
 • Dziewicza przyroda – Błękitne jeziora, rwące strumienie i wodospady, urokliwe zatoki oraz gęste lasy – baśniowe krajobrazy Australii zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów. Na szczególną uwagę zasługują rezerwat naturalny Brunswick Heads, w którym można popływać kajakiem lub wybrać się na pieszą wędrówkę, góra Mount Warning (1 159 m n.p.m), wodospad Minyon Falls, a także nadmorski punkt widokowy Iluka Buff. Warto zobaczyć górę Uluru, stanowiącą przedmiot kultu Aborygenów, dziewiczą przyrodę wyspy Kangurów, a także Dolinę Gigantów, pełną wysokich eukaliptusów. Australia to raj dla miłośników plażowania (warto wybrać się na Blondi Beach, Byron Bay i Coral Bay).

 

Czego unikać?


Australia to bezpieczny, otwarty kraj, który co roku odwiedzają tysiące turystów. Zagrożenie przestępczością jest minimalne. W Australii obowiązuje 3 (w 5-stopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego, a zamachy zdarzają się rzadko.
 
Na co należy uważać?

 • Zwierzęta – W Australii łatwo spotkać niebezpieczne węże, pająki i inne gady, nawet w okolicach zabudowań miejskich. Podczas morskich kąpieli należy uważać na meduzy. U wybrzeży Australii pojawiają się rekiny, jednak ich ataki zdarzają się rzadko.
 • Wysokie temperatury – Temperatura w Australii przez cały rok utrzymuje się na wysokim poziomie, co stwarza ryzyko udaru słonecznego lub odwodnienia.
 • Ruch drogowy – Wizyta w ogromnej Australii najczęściej wiąże się z koniecznością długich samochodowych podróży. To sprawia, że jeżeli odpowiednio nie zaplanujemy trasy przejazdu, łatwo możemy się zgubić. Dodatkowe zagrożenie stanowią wchodzące na jezdnię kangury.

 

Ile wynoszą koszty leczenia?


Australijska opieka medyczna stoi na wysokim poziomie. Przychodnie i szpitale są dobrze wyposażone, a pracujący w nich lekarze wykwalifikowani. Chociaż dostęp do opieki medycznej jest łatwy, wiąże się on ze sporymi wydatkami. Cena jednorazowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 80 AUD, natomiast doby w szpitalu ok. 800 AUD. W przypadku konieczności wykonania specjalistycznych zabiegów, koszty opieki medycznej mogą wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy AUD.
 

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Australii?

Ceny polisy turystycznej do Australii zaczynają się od 6 PLN za dzień. Jeżeli zdecydujemy się skorzystać z szerszej ochrony, zapłacimy za nią ok. 12-20 PLN. Ponieważ australijska opieka medyczna jest droga, suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić min. 50 000 euro.
 
Co powinno wchodzić w skład polisy?

 • Koszty leczenia i transportu medycznego do kraju.
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – Jeżeli podczas pobytu za granicą przydarzy nam się wypadek, po powrocie do kraju ubezpieczyciel opłaci koszty naszej rekonwalescencji lub przyzna nam odszkodowanie z tytułu niezdolności do pracy. W przypadku naszej śmierci pieniądze zostaną wypłacone naszej rodzinie.
 • Odpowiedzialność Cywilna (OC) – Warto dodatkowo skorzystać z OC w życiu prywatnym, aby uniknąć konieczności opłacania potencjalnie spowodowanych szkód z własnych środków.

 
Wielu odwiedzających Australię turystów planuje uprawianie sportów wodnych (surfing lub nurkowanie) lub chodzenie po górach. W takich przypadkach należy rozszerzyć polisę o ochronę związaną ze sportami wysokiego ryzyka lub ekstrmalnymi. Przydatne będzie ubezpieczenie zawierające koszty ratownictwa. Dobrze jest skorzystać z ubezpieczenia bagażu, a także sprzętu sportowego. Komfort naszego wyjazdu zwiększy rozszerzona usługa Assistance. Dzięki niej będziemy mogli skorzystać z pomocy ubezpieczyciela w razie wielu problemów praktycznych, takich jak zepsuty samochód lub utrata dokumentów.
 
Przykładowe oferty ubezpieczeń:

Dwutygodniowe ubezpieczenie turystyczne do Australii dla jedenj  osoby (w PLN):

 • AXA w cenie 83, 44 (lecz. 200 000, NNW 20 000, rat. 200 000).
 • Aviva w cenie 179, 00 (lecz. 200 000, NNW 50 000, OC 200 000, rat. 40 000, bagaż 2 000).
 • AXA w cenie 322, 98 (lecz. bez limitu, NNW 150 000, OC 1 500 000, rat. bez limitu, bagaż 3 000, OC sport. 1 500 000).

 
Ubezpieczenie turystyczne do Australii na 4-tygodniowy wyazd dla dwóch osób (w PLN):

 • AXA w cenie 369, 52 (lecz. 200 000, NNW 20 000, rat. 200 000).
 • ERV w cenie 688, 20 (lecz. 429 085, NNW 40 000, OC 429 085, rat. 21 454, bagaż 2 000).
 • AXA w cenie 1 430, 34 (lecz. bez limitu, NNW 150 000, OC 1 500 000, rat. bez limitu, bagaż 3 000, OC sport. 1 500 000).

 
Czterotygodniowe ubezpieczenie turystyczne do Australii dla czterech osób (w PLN):

 • AXA w cenie 683, 24 (lecz. 200 00, NNW 20 000, rat. 200 000).
 • ERV w cenie 1 376, 40 (lecz. 429 085, NNW 40 000, OC 429 085, rat. 21 454, bagaż 2 000).
 • ERV w cenie 2 728, 00 (lecz. 1 287 256, NNW 50 000, OC 858 171, rat. 21 454, bagaż 4 000).

Australia to bogaty w atrakcje dla turystów kraj. Warto jednak odpowiednio przygotować się do podróży, kupując ubezpieczenie. Najlepiej polisę dopasować do swoich indywidualnych preferencji i od razu zakupic ją online. Dzięki temu wyjazd do Australii będzie pełen przygód, ale i bezpieczny.
Co warto wiedzieć?
1. Australia to wielkulturowy, wielobrawny kraj, pełen miast, dzikich ostępów i kulturalnych rozrywek. Szczególnie warto zobaczyć Sydney, Melbourne i Canberrę, rezerwat naturalny Brunswick Heads, wodospad Minyon Falls, Dolinę Gigantów i plaże Blondi Beach, Byron Bay i Coral Bay.

2. Odwiedzając Australię, trzeba zwrócić uwagę na niebezpieczne zwiętrza i wysokie temperatury latem. Zaleca się też odpowiednie przygotowanie do dalekich wypraw samochodem.

3. Leczenie w Australii należy do najdroższych na świecie, za pobyt w szpitalu można zapłacić nawet 800 dolarów australijskich.

4. Ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszty leczenia w Australii oraz zapewni optymalną ochronę na czas wyjazdu można mieć już od 6 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia