Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
pon.-pt. 900 - 1900 - 22 417 11 40

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.

Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Białoruś - praktyczne porady

Średnia ocena: 4.67

Dziękujemy za oddanie głosu.

Pomimo że Białoruś leży niedaleko Polski, to nie jest to kraj bardzo popularny wśród turystów. Jednak polscy turyści, którzy spędzili na Białorusi swoje urlopy twierdzą, ze chętnie jeszcze powrócą w tamte rejony wschodniej Europy.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Jeśli i ty planujesz wyjechać na wakacje do Białorusi, to musisz pamiętać o kilku ważnych sprawach, jak zdobycie wizy lub zezwolenia wjazdu do kraju czy kupno ubezpieczenia turystycznego.

 

Co powinna zawierać polisa turystyczna na Białoruś?

Wyjazd do Białorusi wiąże się z załatwieniem pewnych formalności. Musisz postarać się wpierw o wizę, aby móc wyjechać do tego kraju. Natomiast wniosek o wydanie wizy możesz przedstawić tylko z wykupioną wcześniej polisą, która zawiera ubezpieczenie medyczne.

Obywatele polscy składający w urzędach konsularnych Republiki Białoruś w Polsce wniosek o wydanie wizy obowiązani są przedstawić polisę ubezpieczenia medycznego honorowaną na terytorium Białorusi. - czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pełnowartościowe ubezpieczenie turystyczne do Białorusi musi posiadać kilka usług, które sprawią, że dostaniesz wizę oraz będziesz czuć się bezpiecznie na terytorium państwa:

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – ta usługa jest wymagana, abyś mógł otrzymać wizę. Jeśli na terenie Białorusi będziesz wymagał leczenia lub hospitalizacji, to ubezpieczyciel podejmie się spłaty zadłużenia w stosunku do placówki medycznej, w której będziesz leczony. Ubezpieczenie KL zawiera również ubezpieczenie kosztów ratownictwa, transport medyczny oraz podstawowy assistance, który może pomóc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach podczas podróży. Warto tutaj również zaznaczyć, że poziom państwowej opieki medycznej na Białorusi jest niski i zaleca się korzystanie z usług prywatnych placówek medycznych.

  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – zapewnia wypłatę świadczeń w ramach sumy ubezpieczenia NNW. Jeśli w następstwie nieszczęśliwego wypadku doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, zostanie wypłacone tobie odszkodowanie, wynikające z sumy ubezpieczenia oraz tabeli procentowej, którą znajdziesz w każdym OWU. W sytuacji, gdy umrzesz, nie zostawisz swoich najbliższych bez pomocy finansowej, która pomoże im przejść przez ten trudny czas w życiu.

  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – jeśli wyrządzisz osobie trzeciej krzywdę osobową lub rzeczową i w myśl prawa obowiązującego na Białorusi będziesz zobowiązany do zadośćuczynienia, to towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie się zapłaty odszkodowania za ciebie.

Dodatkowo możesz ubezpieczyć również swój bagaż podróżny, sprzęt sportowy, rozszerzyć assistance lub wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, która zapewni ci wypłatę wszystkich zaliczek, które wpłaciłeś na poczet wycieczki, noclegów, biletów, jeśli nie będziesz mógł wyjechać na zaplanowaną wcześniej podróż.

Porównaj ceny
 

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Ile kosztuje polisa podróżna do Białorusi?

Na Białorusi jest taniej niż w Polsce. Z tego powodu ubezpieczenie turystyczne do Białorusi to koszt również niewielki, na który każdy turysta może sobie pozwolić. W porównywarce polis podróżnych sprawdziliśmy ubezpieczenia turystyczne do Białorusi z ceną za 7-dniowy wyjazd dla jednej osoby dorosłej.

Polisę podróżną możesz już kupić od 20 zł do 125 zł. Taka rozbieżność cen wynika z zakresu ubezpieczeń (dodatkowych opcji, które znajdują się w polisie) oraz sum ubezpieczeń. Jak już wspominaliśmy, na ubezpieczenie turystyczne do Białorusi każdy turysta powinien mieć odłożone pieniądze i nie oszczędzać na tego typu zabezpieczeniach. Tym bardziej, że wyjazd bez polisy do Białorusi jest po prostu niemożliwy. 

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
499473
5
5
5
5
4
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy