Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Meksyk - praktyczne porady

Jedziesz na wakacje do Meksyku? Nie możesz się doczekać pięknej pogody, aromatycznej kuchni z guacamole, tortillą czy tequilą w roli głównej? A może masz ochotę ponurkować, a po sieście dowiedzieć się co nieco o starożytnej kulturze Majów?

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Ogromna różnorodność kulturowa, skomplikowana historia, wielowiekowe zabytki oraz cudowne plaże - wszystko to przyciąga turystów z całego świata do Meksyku. Państwo położone w południowej części Ameryki Północnej, graniczące na północy z USA, a na południu z Gwatemalą i Belize, staje się coraz częstszym kierunkiem turystycznym dla Polaków. Warto zadbać przed podróżą do Meksyku o bezpieczeństwo swoje i najbliższych, z którymi jedziemy na taką wyprawę. Jakie ubezpieczenie wykupić i o czym koniecznie trzeba pamiętać?
 

Formalności przed wyjazdem do Meksyku

 
Turyści z Polski, którzy zdecydują się pojechać na wakacje do Meksyku, nie muszą wykupywać wizy. Prawo pozwala polskim obywatelom przebywać na terenie Meksyku przez 6 miesięcy od chwili przylotu. Wystarczy więc właściwie paszport ważny przez co najmniej kolejne 6 miesięcy, aby móc lecieć do Meksyku.
 
Przed wyjazdem warto zrobić kilka zalecanych szczepień,choć żadne z nich nie są obowiązkowe. Do zalecanych zalicza się:
 
 • wirusowe zapalenie wątroby typu A i B,
 • tężec i błonicę,
 • dur brzuszny,
 • żółtą gorączkę,
 • cholerę.
 
Ryzyko zachorowania na żółtą gorączką występuje w niektórych rejonach w stanach Chiapas, Quintana Roo, Sinaloa i Tabasco, Chihuahua, Durango, Nayarit, Oaxaca i Sonora, Campeche, Guerrero, Michoacán, Jalisco.
 
W Meksyku istnieje wysokie zagrożenie amebozą, zaś w porze deszczowej w dżungli zdarzają się pojedyncze przypadki cholery. Jeszcze w Polsce warto odwiedzić stację Światowej Organizacji Zdrowia i uzyskać osobistą międzynarodową książeczkę szczepień. Wydawana jest ona za darmo przez lekarza, który ponadto udzieli niezbędnych porad dotyczących opieki zdrowotnej w Meksyku.
 

Służba zdrowia w Meksyku

 
We wszystkich większych miastach i dużych kurortach turystycznych w Meksyku opieka medyczna działa bez zarzutu i jest ogólnie dostępna. Szpitale mają jednak prawo odmówić przyjęcia chorego turysty, jeśli nie są pewne, że  pokryje on w całości koszty leczenia.
 
Warto przy tym podkreślić, jakie są koszty standardowej wizyty lekarskiej. Za taką konsultację u lekarza internisty trzeba zapłacić około 300-500 pesos, co odpowiada mniej więcej 30-50 dolarom amerykańskim.
 

Uwaga!

 W większych miastach można trafić na punkty medycznych konsultacji doraźnych. Wizyta w takim miejscu jest mniej kosztowna i trzeba na nią przeznaczyć około 10 dolarów.
 
Jeśli konieczna będzie hospitalizacja turysty, to doba w szpitalu, w zależności od przyczyny pobytu w nim, kosztuje sporo: od 300 do nawet 2000 dolarów. Pacjent płaci wówczas za wszystko. Rachunek ze szpitala będzie obejmował zabiegi, badania analityczne, wykorzystaną aparaturę i oddzielnie honorarium za lekarza, jaki zajmował się pacjentem.
 
Przy poważnych zachorowaniach i wypadkach, w których turysta mocno ucierpiał i nie może wracać do kraju samolotem rejsowym, konieczne będzie zorganizowanie przewozu medycznego. Musi być to transport lotniczy, specjalistyczny, co powoduje, że koszty sprowadzenia chorego pacjenta do Polski z Meksyku liczone są w setkach tysięcy złotych. Polski turysta, który doznał udaru w Meksyku w 2016 roku, za transport do Polski i leczenie szpitalne na miejscu zapłacił 780 tys. zł.  W dziesiątkach tysięcy złotych liczone są też koszty prowadzonych akcji ratunkowych, np. nad morzem w Meksyku.
 

Bezpieczeństwo w Meksyku

 
Wielu turystów ma pewne obawy przed wylotem do Meksyku związane z bezpieczeństwem w tym kraju. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ma żadnych szczególnych ostrzeżeń dla osób podróżujących do Meksyku. Wskazuje jednak, że niektóre regiony Meksyku są zagrożone bardziej niż inne przestępczością zorganizowaną. Wśród nich należy wymienić:
 
 • Sinaloa,
 • Baja California,
 • Chiapas,
 • Guerrero,
 • Nuevo Leon,
 • Michoacan.
 
Wynikają one z funkcjonowania na terenach powyżej wymienionych stanów karteli narkotykowych. Turyści mogą się zatem spodziewać możliwych wzmożonych kontroli policyjnych. Polskim obywatelom zaleca się szczególną ostrożność podczas podróży wzdłuż północnej granicy Meksyku, zwłaszcza w okolicach takich miast jak: Tijuana, Mexicali, Hermosillo i Ciudad Juarez.

Od lipca do listopada potencjalnym zagrożeniem dla mieszkańców Meksyku i przebywających tu turystów są huragany. Planując wyjazd na ten okres, należy zapoznać się z ostrzeżeniami meteorologicznymi.

Jak ubezpieczyć się na podróż do Meksyku?

 
W Meksyku, tak jak i wszędzie na świecie, możemy nagle zachorować lub ulec wypadkowi, w wyniku czego będziemy potrzebować pomocy medycznej. Zostanie ona nam udzielona, ale za wszystko zapłacić będziemy musieli sami. Uwaga! Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) wydawana dla osób ubezpieczonych w oddziałach polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, okazuje się bezużyteczna w Meksyku. Nie działa ona poza Unią Europejską i państwami Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
 
Będąc zapobiegliwym i mając na uwadze fakt, że koszty leczenia w Meksyku,  a zwłaszcza ratownictwa czy zorganizowania transportu medycznego do kraju mogą być bardzo wysokie, lepiej przed wyjazdem zadbać o wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Optymalne ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Meksyku powinno obejmować koszty leczenia, na kwotę co najmniej 60 000 euro, a także koszty ratownictwa co najmniej na kwotę 6 tys. euro. Odpowiednim wyborem będzie ubezpieczenie turystyczne obejmujące następstwa nieszczęśliwych wypadków, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu. W prosty sposób porównać ze sobą kilkanaście ofert różnych ubezpieczycieli można za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl.
 

Ile będzie kosztować ubezpieczenie turystyczne do Meksyku?

 
W zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, zakresu ubezpieczenia i sumy gwarancyjnej, koszt wykupienia polisy na wyjazd do Meksyku może być inny. Za najtańsze ubezpieczenie oferowane przez AXA Ubezpieczenia na tygodniowy wyjazd wypoczynkowy do Meksyku trzeba zapłacić zaledwie 29,97 zł. Polisa obejmuje koszty leczenia na kwotę 128 404 zł, ubezpieczenie bagaży na 1712 zł, NNW na 17 120 zł oraz OC na sumę 214 006 zł. Nie uwzględnia jednak kosztów ratownictwa w Meksyku.
 
Natomiast kolejna polisa na rankomat.pl dla turysty wybierającego się na tygodniowy wyjazd do Meksyku kosztuje 41,72 zł, ale uwzględnia:
 
 • koszty leczenia - do 200 000 zł,
 • koszty ratownictwa - do 200 000 zł,
 • NNW - do 20 000 zł,
 • ubezpieczenie urazów spowodowanych uprawianiem sportów.
 
Przedstawione ubezpieczenie w AXA Assistance nie uwzględnia ubezpieczenia bagażu.  Jednym z najdroższych ubezpieczeń dla turystów na tygodniowy pobyt w Meksyku jest polisa z AXA Assistance za 161,49 zł. W zamian podróżnik uzyskuje ubezpieczenie kosztów leczenia do kwoty 40 mln zł, ratownictwa do 40 mln zł, ubezpieczenie bagażu do 3 tys. zł, NNW do 150 000 zł, OC do 1,5 mln zł i OC sportowe do 1,5 mln zł. Oprócz tego ubezpieczenie uwzględnia 92 różnych sportów i polisę dla sprzętu sportowego.
 
Okazuje się więc, że stosunkowo niskim kosztem, zwłaszcza w porównaniu do ceny wycieczki, można wykupić polisę zapewniającą adekwatną ochronę dla turysty w Meksyku.
 

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego

 
Co warto wiedzieć?
 1. Wyjazd do Meksyku nie wymaga obowiązkowych szczepień, ale można wykonać szczepienia na WZW A i B, dur brzuszny, żółtą gorączką, tężec, błonicę i cholerę.
 2. Koszt podstawowej wizyty lekarskiej w Meksyku to 30-50 USD.
 3. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Meksyku będzie kosztować już od 29,97 zł na tygodniowy wyjazd.
 4. Polisa turystyczna na wyjazd do Meksyku powinna uwzględniać koszty leczenia z sumą gwarancyjną co najmniej 60 000 euro oraz ratownictwo do kwoty 6000 euro. 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
786893
8
4
2
9
6
0

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy