Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Jakie kupić ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar?

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Jeżeli nie istnieje turystyczny raj, bez wątpienia są na świecie miejsca, które wydają mu się najbliższe. Jednym z nich jest skąpany w słońcu, wypełniony niepowtarzalną afrykańską atmosferą Zanzibar.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Położony na Oceanie Indyjskim Zanzibar jest wyspą, która wchodzi w skład Tanzanii – państwa mieszczącego się w Afryce Wschodniej. Egzotyczną krainę co roku odwiedzają tysiące turystów. Chociaż do wstępu na jej terytorium potrzebna jej wiza, można ją uzyskać przez Internet lub na lotnisku (jej cena to 50 USD). Dowiedz się, jak zaplanować podróż w to wyjątkowe miejsce, na co zwrócić szczególną uwagę, a czego się wystrzegać. Zyskaj wiedzę przydatną w wyborze optymalnej polisy.

Jakich atrakcji na Zanzibarze nie wolno przegapić?

Dni spędzane na świeżym powietrzu, muzyka na żywo, świeże owoce i ryby, a także kolorowy świat kultury Suahili czynią z wyspy idealne miejsce na urlop.
 
Co warto zobaczyć?
 • Słoneczne plaże, wyspy i gorące morze – większość odwiedzających Zanzibar turystów chętnie wypoczywa na plaży, spędzając pod palmami całe dnie. Słońce, drinki na rumie i bezkresny ocean sprawiają, że w takim miejscu łatwo zapomnieć o całym świecie. Na  uwagę zasługują ciągnące się po horyzont plaże w Matemwe. Jedną z największych miejscowych atrakcji jest Safari Blue – połączona z nurkowaniem wycieczka po zatoce Menai, podczas której można przyglądać się pięknym rafom koralowym i egzotycznym zwierzętom.
 • Wielokolorowe miasteczka – Zanzibar posiada skomplikowaną historię, która znajduje odzwierciedlenie w jego architekturze. Tereny zarządzane m.in. przez Persów, Brytyjczyków i Portugalczyków pełne są różnorodnych, postkolonialnych budowli (wysokich kamienic, katedr i minaretów). Z położonego nad brzegiem wyspy Pałacu Cudów roztacza się niezapomniany widok na panoramę miasta. Aby poczuć niepowtarzalny klimat tego baśniowego miejsca, trzeba odwiedzić targ Darajani, na którym sprzedawane są przyprawy, ryby i świeże owoce. Jedną z największych atrakcji wyspy jest Stone Town – wypełniona gęstą siecią ciasnych uliczek dzielnica miasta Zanzibar wpisana na listę UNESCO.

Czego unikać na Zanzibarze?

Chociaż Zanzibar jest stosunkowo bezpieczny, podobnie jak w całej Afryce Północnej istnieje w nim ryzyko ataków terrorystycznych. Jeżeli zamierzamy opuszczać gorące plaże, powinniśmy na bieżąco monitorować komunikaty w kwestii bezpieczeństwa.
 
Największym miejscowym zagrożeniem są kradzieże i oszustwa. Ofiarami rabunków padają najczęściej turyści, którzy noszą przy sobie większe sumy gotówki, spacerują po zmroku lub zapuszczają się w ciemne okolice. Należy uważać na nieoznaczone taksówki, ponieważ w wielu wypadkach ich kierowcy usiłując jedynie okraść pasażerów.
 
Wysokie temperatury sprawiają, że na Zanzibarze łatwo o odwodnienie, poparzenia, a nawet udar słoneczny. Stopień zagrożenia chorobami tropikalnymi jest niższy niż wcześniej (malaria, denga, cholera, skażenie bakteryjne wody, śpiączka po ukąszeniu muchy tse-tse), jednak należy zachowywać szczególną higienę oraz posiadać przy sobie książeczkę szczepień (przed wyjazdem warto skonsultować się z lekarzem).

Ile kosztuje leczenie na Zanzibarze?

Ponieważ publiczna opieka medyczna stoi na niskim poziomie, wymagający pomocy turyści muszą szukać jej w szpitalach misyjnych i placówkach prywatnych. Koszty usług medycznych nie są wysokie (od kilku do kilkunastu USD), jednak w przypadku poważniejszych dolegliwości mogą znacznie wzrosnąć. W wielu sytuacjach pacjenci muszą zostać przetransportowani na terytorium Kenii lub RPA, co dodatkowo zwiększa koszty leczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Zanazibar?

Konieczność poszukiwania pomocy w placówkach prywatnych, a także ewentualność transportu medycznego do innego kraju sprawiają, że wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego jest sprawą priorytetową. Najtańszą polisę na Zanzbiar kupimy w cenie 4, 30 PLN za dzień ochrony. Aby mieć pewność, że sumy i elementy ubezpieczenia będą dostosowane do naszych potrzeb, warto jednak zdecydować się na wyższą składkę. Zalecana suma gwarantowana kosztów leczenia wynosi 60 000 EUR.
 

Co powinno wchodzić w skład polisy turystycznej na Zanzibar?

 • Koszty leczenia i transportu medycznego
 • koszty ratownictwa
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW)
 • odpowiedzialność cywilna (OC) w życiu prywatnym
 
Jeżeli planujemy aktywny wypoczynek (nurkowanie, surfing lub kitesurfing), powinniśmy skorzystać z opcji ubezpieczenia sportów wysokiego ryzyka. Zagrożenie kradzieżą sprawia, że przydaje się ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego. Komfort naszego wyjazdu zwiększy również usługa Assistance, w ramach której możemy zwrócić się do ubezpieczyciela z prośbą o wsparcie logistyczne, techniczne i prawe.
 
Przykład. oferty ubezbieczenia na Zanazibar

Tygodniowy wyjazd dla 2 osób:
 • Goather w cenie 57 zł (koszty leczenia na 172 171 zł, ratownictwo na  25 826 zł, NNW na 10 000 zł, OC na 107 607 zł, bagaż na 1 000 zł)
 • Aviva w cenie 160 zł (koszty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo na 40 000 zł, NNW na  50 000 zł,  OC na 200 000 zł)
 • AXA w cenie 322, 98 zł (koszty leczenia na 40 000 000 zł, ratownictwo na 40 000 000 zł, NNW na 150 000 zł, OC na 1 500 000 zł, bagaż na 3 000 zł, OC sportowe na 1 500 000 zł)
 
2-tygdniowy wyjazd dla 2 osób:
 • AXA w cenie 114, 56 zł (koszty leczenia na 129 128 zł, NNW na 17 217 zł, bagaż  na 1 722 zł)
 • Signal Iduna w cenie 252, 01 zł (lkoszty leczenia na 258 257 zł, ratownictwo na 25 826 zł, NNW na 45 000 zł, OC na 129 128 zł, bagaż na 2 000 zł, OC sportowe na  64 564 zł)
 • Aviva w cenie 637 zł (koszty leczenia na 500 000 zł, ratownictwo na 100 000 zł, NNW na 60 000 zł, OC na 200 000 zł, bagaż na 5 000 zł)
 
Tygodniowy wyjazd dla 4 osób:
 • Goather w cenie 107 zł (koszty leczenia na 172 171 zł, ratownictwo na 25 826 zł, NNW na 10 000 zł, OC na 107 607 zł, bagaż na 1 000 zł)
 • Aviva w cenie 241 zł (koszty leczenia na 200 000 zł, ratownictwo na 40 000 zł, NNW na 50 000 zł, OC na 200 000 zł)
 • Allianz w cenie 581,28 zł (koszty leczenia na 500 000 zł, ratownictwo na 50 000 zł, NNW na 40 000 zł, OC na 100 000 zł, bagaż na 4 000 zł, OC sportowe na 100 000 zł)
Ubezpieczenie można zakupić online. Dokument polisy po opłaceniu składki zostanie wysłany na podany wcześniej adres mailowy. Wystarczy go wydrukować lub zapisać na telefonie i zabrać ze sobą w podróż. Dzięki temu wyjazd na Zanazibar będzie nie tylko rajską podróżą marzeń, ale też nie będzie obfitował w negatywne skutki i słone rachunki za leczenie czy wypadki.

 

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Co warto wiedzieć?

1. Zanzibar położony jest na Oceanie Indyjskim Zanzibar, to wyspa, która wchodzi w skład Tanzanii – państwa mieszczącego się w Afryce Wschodniej.

2. Na turystów czekają słoneczne plaże, malownicze, wielokolorowe miasteczka i wiele postkolonialnych zabytków.

3. Na Zanzibarze zdarzają się kradzieże, lepiej więc nie spacerować po zmroku i unikać odludnych miejsc. Warto też ochronić się przed wysokimi temperaturami oraz zaszczepić na wypadek chorób egzotycznych.

4. Koszty leczenia na wyspie wynoszą od kilku do kilkunastu dolarów, w całości muszą zostać pokryte przez zagranicznych pacjentów.

5. Lepiej więc zainwestować w ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar, które można mieć już od 4,3 zł.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia