Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne Seszele - praktyczne porady

Wakacje na Seszelach to marzenie wielu osób. Lazurowa woda i piaszczyste plaże przyciągają miliony turystów. Podpowiadamy, co warto tam zobaczyć, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie.

Będąc na Seszelach, koniecznie odwiedź wyspę Praslin, gdzie znajduje się wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rezerwat przyrody Vallée de Mai. To jedyne na świecie miejsce, w którym rosną wyjątkowe palmy Coco de Mer. Na pewno zauroczy Cię także przejrzysta woda i dzikie plaże. Warto także na chwilę zatrzymać się na ukochanej przez turystów wyspie Mahé. To największa seszelska wyspa, na której znajduje się stolica, Victoria. Koniecznie zobacz również bajkowe skały i dziką przyrodę na wyspie La Digue. Warto też zatrzymać się na niemal bezludnej wyspie Curieuse, której atrakcją są żółwie morskie.

Chociaż Seszele uznaje się za bezpieczne, Ministerstwo Spraw Zagarnicznych odradza kąpiele na dzikich plażach (z powodu silnych prądów morskich) oraz zaleca zachowanie ostrożności ze względu na drobne kradzieże. Jako, że na Seszelach nie ma polskiej placówki konsularnej, możliwość uzyskania bezpośredniej pomocy może być ograniczona.

Szczepienie jest obowiązkowe tylko dla osób w wieku powyżej 1 roku, które w okresie 6 dni przed przylotem na wyspy przebywały w strefie występowania żółtej febry.


Koszty leczenia na Seszelach


Wypadki i choroby mogą przydarzyć się również na malowniczych Seszelach. Przed wyjazdem na Seszele, warto więc abyś wiedział, że koszty leczenia na Seszelach są stosunkowo wysokie. Za jednorazową wizytę u specjalisty trzeba zapłacić ok.50$, a dzień pobytu w szpitalu to koszt nawet 200$! To bardzo ważny argument, przemawiający za zakupem polisy. Koszty leczenia to najważniejszy element ubezpieczenia turystycznego.

Przy wyborze polisy, niezależnie od miejsca wyjazdu, zawsze pamiętaj o tym, że suma gwarantowana powinna przystawać do wysokości kosztów leczenia w konkretnym kraju. W przypadku Seszeli rekomendowana suma ubezpieczenia od kosztów leczenia to ok. 40 000 euro.


Urlop na Seszelach - jak wybrać ubezpieczenie na Seszele?


Przede wszystkim, zastanów się jaki charakter będzie miał Twój wypoczynek na Seszelach. Czy zamierzasz leniuchować czy może chciałbyś spróbować sportów wodnych? Niezależnie od celu Twojego wyjazdu, ubezpieczenie oszczędzi Ci wielu kłopotów.

Jeśli zamierasz wyłączniewypoczywać i zwiedzać, być może wystarczy Ci polisa, obejmująca podstawowy zakres ryzyk - OC, NNW, koszty leczenia i koszty ratownictwa. Dodatkowo warto rozważyć ubezpieczenie od opóźnionego lotu oraz ubezpieczenie bagażu. Jeśli chorujesz przewlekle, rozszerz polisę o dodatek „choroby przewlekłe”. Niektóre towarzystwa oferują także tzw. „klauzulę alkoholową”, czyli ochronę przed skutkami sytuacji, do których dochodzi po alkoholu.

Jeśli planujesz aktywny wypoczynek i chcesz uprawiać sporty, koniecznie upewnij się czy ubezpieczyciel nie wymaga rozszerzenia ochrony. Jeśli konkretną dyscyplinę uznaje się za ekstremalną lub podwyższonego ryzyka, wykupienie rozszerzenia uchroni Cię przed odmową pokrycia kosztów leczenia i niewypłaceniem odszkodowania za nieszczęśliwy wypadek. Jeśli zabierasz ze sobą kosztowny sprzęt, koniecznie rozważ także ubezpieczenie sprzętu sportowego.


Ubezpieczenie turystyczne na Seszele - ile kosztuje?


Cena ubezpieczenia turystycznego na Seszele to tylko niewielki ułamek ceny wycieczki. Ceny za jeden dzień ochrony na dwutygodniowe wczasy na Seszelach rozpoczynają się już od ok. 5 zł. Poniżej kilka konkretnych przykładów:
  • Polisa dlajednej osoby na dwa tygodnie wypoczynku - 87 zł. Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, ubezpieczenie bagażu, NNW, OC.
  • Cena ubezpieczenia dla dwóch osób nadwa tygodnie aktywnych wczasów, połączonych z uprawianiem sportów wodnych - 304 zł.
    Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC sportowe, ubezpieczenie sprzętu sportowego. Liczba sportów objętych ubezpieczeniem - 17.
  • Cena ubezpieczenia dla rodziców i dwójki dzieci na 14-dniowe wczasy wypoczynkowe - 227 zł.
    Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, ubezpieczenie bagażu, NNW, OC.
Powyższe propozycje to oczywiście tylko przykłady. Zakres ubezpieczenia możesz samodzielnie dopasować do swoich preferencji, korzystając z naszego kalkulatora. Spośród ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych na pewno znajdziesz coś dla siebie. Polisę otrzymasz bezpośrednio na maila.


Wczasy na Seszelach - bezpieczeństwo to podstawa


Archipelag wysp Seszelskich to prawdziwy cud natury. W ferworze przygotowań do wyczekiwanego urlopunie zapomnij jednak o bezpieczeństwie. Dzięki polisie dostosowanej do charakteru Twojego wyjazdu, będziesz mógł spokojnie korzystać ze wszystkich atrakcji, które oferują Seszele.
1. Seszele to rajskie wysypy, które kuszą wspaniałą infrastrukturą turystyczną, czystymi plażami i krystaliczną wodą.

2. To bezpieczne miejsce, ale trzeba uważać na kieszonkowców, nie zaleca się też kąpieli na dzikich plażach.

3. Koszty leczenia na Seszelach są wysokie - wizyta lekaeska może wynieść 50$, a pobyt w szpitalu nawet 200$.

4. Ubezpieczenie turystyczne na Seszele można mieć już od 5 zł dziennie. 
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
720980
7
7
7
0
4
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy