Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Ubezpieczenie turystyczne USA - praktyczne porady

Planujesz odwiedzić USA? Marzy ci się wizyta w Nowym Jorku i parku Yellowstone? Chciałbyś na własne oczy zobaczyć Wielki Kanion i przespacerować się Aleją Gwiazd? Z naszego artykułu dowiesz się, jak przygotować się do podróży!

Wieloetniczność, bogactwo kulturowe, a przede wszystkim ogromne rozmiary sprawiają, że Stany Zjednoczone są prawdziwym mikroświatem, który można eksplorować w nieskończoność.
 
Jakich atrakcji nie można przegapić?
Jedna z najbardziej różnorodnych scenerii przyrodniczych na świecie, słynne parki narodowe, a także nowoczesne, wypełnione wieżowcami miasta sprawiają, że pomysł wizyta w USA jest kuszący dla każdego. Przekonaj się, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając się do tego wyjątkowego kraju.
 
Co warto zobaczyć?

 • Różnorodna, bogata przyroda – USA to raj dla wszystkich wielbicieli przyrody. Rozległe amerykańskie tereny pełne są jezior, rzek i wodospadów, gór i kanionów, malowniczych lasów deszczowych (szczególnie na Alasce) i urzekających plaż (wschodnie wybrzeże). W kraju znajduje się wiele parków narodowych, takich jak Yellowstone (słynący z gejzerów, wodospadów i dzikich zwierząt), Yosmite, Bryce Canyon lub Park Wielkiego Kanionu. Stany Zjednoczone idealnie nadają się do długich wędrówek – przez cały kraj ciągnie się wiele wspaniałych szlaków (m.in. Froze-to-Death Range w Beartooth Mountain i szlaki w Denali na Alasce). Warto również zobaczyć dzikie wybrzeże Pacyfiku, ośnieżoną Mount Rainer, a także Crater Lake (najgłębsze jezioro w kraju).
 • Nowoczesne miasta – kiedy myślimy o USA, na myśl przychodzą nam nowoczesne metropolie, pełne szklanych wieżowców, licznych restauracji, barów i kawiarni. Wielkie amerykańskie miasta to mieszanki rozmaitych kultur, które wytworzyły wyjątkową, międzynarodową atmosferę. Wybierając się do USA warto zobaczyć znany z filmów Nowy Jork (ze Statuą Wolności, Central Parkiem i Metropolitan Museum of Art) i słoneczne Los Angeles (z Hollywood, Aleją Gwiazd i plażą Santa Monica). Niezapomnianym przeżyciem będzie wizyta w rozświetlonym neonami Las Vegas, a także bogatych kulturowo Austin i San Francisco.

Zagrożenia

Jeżeli dobrze zaplanujemy swoją podróż, wizyta w USA z pewnością będzie bezpieczna. Istnieją jednak pewne zagrożenia, o których przez cały pobyt za granicą powinniśmy pamiętać.
 
Na co uważać?

 • Terroryzmod czasu minionych zamachów w Stanach Zjednoczonych obowiązuje podwyższony poziom zagrożenia terrorystycznego. Szczególną ostrożność należy zachowywać w miejscach publicznych, w których gromadzą się duże grupy ludzi.
 • Klęski żywiołowe – USA regularnie nawiedzają klęski naturalne, takie jak burze tropikalne, huragany i powodzie.
 • Przestępczośćw największych amerykańskich miastach istnieje duże zagrożenie przestępczością. Dotyczy to szczególnie biednych dzielnic oraz centralnych obszarów miast, które wyludniają się wieczorami.
 • Ruch drogowy – w USA nie ma ulic podporządkowanych, co może wywołać dezorientację europejskich kierowców.
 • Przyroda – grzechotniki, skorpiony, niedźwiedzie Grizzly i krokodyle to tylko kilka gatunków niebezpiecznych zwierząt, na które możemy się natknąć w Ameryce.

Koszty leczenia

Chociaż opieka medyczna w USA stoi na wysokim poziomie, w wielu sytuacjach możemy zapłacić za nią majątek. Wizyta u lekarza kosztuje ponad 100 USD, natomiast doba w szpitalu od 500 do kilku tys. USD. W przypadku dłuższej hospitalizacji koszty mogą znacznie wzrosnąć. Niejednokrotnie zdarzało się, że turyści, którzy wymagali natychmiastowej pomocy, po wszystkim otrzymywali rachunki opiewające na kilkadziesiąt tysięcy USD.

Jak wybrać optymalną polisę?

Chociaż pobyt w USA nie wymaga ubezpieczenia (poza OC komunikacyjnym), wysokie koszty opieki medycznej sprawiają, że posiadanie polisy jest priorytetem. Najtańsze ubezpieczenie kupimy w cenie ok. 6 PLN za dzień. Jeżeli chcemy być spokojni, że uzyskamy dostęp do potrzebnych usług medycznych, powinniśmy dostosować ochronę ubezpieczeniową do własnych wymagań. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia powinna wynosić min. 200 000 PLN.

Co powinno wchodzić w skład naszej polisy?

 • Koszty leczenia i transportu medycznego
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – jeżeli w czasie podróży przydarzy nam się wypadek, ubezpieczyciel pokryje koszty naszej rekonwalescencji lub wypłaci nam stosowne odszkodowanie.
 • OC w życiu prywatnym – jeżeli w czasie pobytu za granicą nieumyślnie wyrządzimy szkody osobom trzecim, odpowiedzialność za wypłatę odszkodowania weźmie na siebie ubezpieczyciel.

Jeżeli zdecydujemy się przemierzać rozległe tereny USA autem, powinniśmy skorzystać z ubezpieczenia AC. Komfort naszego wyjazdu zwiększy rozszerzona usługa Assistance, w ramach której ubezpieczyciel zapewni nam wsparcie techniczne, logistyczne i prawne. Pasjonaci aktywnego wypoczynku powinni skorzystać z ubezpieczenia sportów wysokiego ryzyka. Ponieważ wyjazd do USA jest dużym przedsięwzięciem, który wymaga zabrania ze sobą wielu niezbędnych rzeczy, warto zdecydować się ubezpieczenie bagażu.
 
Przykładowe oferty ubezpieczeń:
2-tyg. wyjazd dla 1 osoby (w PLN):

 • AXA w cenie 83, 44 (lecz. 200 000, NNW 20 000, rat. 200 000).
 • Aviva w cenie 179, 00 (lecz. 200 000, NNW 50 000, OC 200 000, rat. 40 000, bagaż 2 000).
 • AXA w cenie 322, 98 (lecz. bez limitu, NNW 150 000, OC 1 500 000, rat. bez limitu, bagaż 3 000, OC sport. 1 500 000).

8-tyg. wyjazd dla 2 osób (w PLN):

 • AXA w cenie 703, 28 (lecz. 200 000, NNW 20 000, rat. 200 000).
 • Nationale Nederlanden w cenie 1 330, 56 (lecz. 300 000, OC 150 000, rat. 50 000, bagaż 2 000, OC sport. 150 000).
 • AXA w cenie 2 722, 26 (lecz. bez limitu, NNW 150 000, OC 1 500 000, rat. bez limitu, bagaż 3 000, OC sport. 1 500 000).

4-tyg. wyjazd dla 4 osób (w PLN):

 • ERV w cenie 527, 00 (lecz. 171 653, NNW 30 000, OC 214 566, rat. 21 457, bagaż 1 200).
 • Nationale Nederlanden w cenie 907, 68 (lecz. 200 000, OC 100 000, rat. 50 000, OC sport. 100 000).
 • AXA w cenie 2 443, 42 (lecz. bez limitu, NNW 150 000, OC 1 500 000, rat. bez limitu, bagaż 3 000, OC sport. 1 500 000).

Te obliczenia są tylko przykładowe - każdorazowo samodzielnie należy dopasować wysokość składki i zakres ubezpieczenia do swojej podróży. Taki indywidualnie wybrana ochrona wraz z sumami gwarantowanymi odpowiadającymi kosztom leczenia zagwarantuje bezpieczne i komfortowe zwiedzanie Stanów Zjednoczonych. 
Co warto wiedzieć?
1. USA to ogromny kraj, zajmujący niemal cały kontynent. Na turystów czekają tam nowoczesne miasta, różnorodna przyroda i wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Podróżując do Stanów Zjednoczonych, należy uważać na duże zagrożenie przestępczością, na terenie całego kraju istnieje ryzyko wystąpienia zamachów terrorystycznych czy klęsk żywiołowych.

3. W USA koszty leczenia nie są refundowane i należą do najwyższych na świecie – wizyta u lekarza może kosztować około 100 dolarów, a pobyt w szpitalu nawet od 500 dolarów za dobę.

4. Warto więc ubezpieczyć się na wypadek choroby i nieszczęśliwych wypadków – polisę do USA można mieć już od 6 zł dziennie.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (4)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

ANDREW

2018-04-12 18:02:49

W USA nikt nie respektuje POLSKICH ubezpieczen --a pomocy udzielą ci za darmo

Maria

2018-05-29 07:27:47

Andrew, w USA nic nie jest za darmo. Nawet gdy udziela ci pomocy to nie "za darmo" W czasie "udzielania pomocy" dokladnie wypytaja cie o twoja sytacjei i wszelkie dane aby potem odebrac co swoje od ciebie lub tych, ktorzy cie zaprosili.

jpczarnecki@gmail.com

2019-05-06 00:22:35

Mieszkam od dziesięcioleci w USA więc wiem to i owo. Korekta informacji: Doba w amerykańskim szpitalu to nie 500, a kilka tysięcy dolarów, dochodzi koszt lekarzy, lekarstw i zabiegów. Po drugie: Polisy ubezpieczeniowe chwalą się że pokrywają np. 80% leczenia w USA, ale pozostające 20% i tak zrujnuje. Po trzecie: Cudzoziemcowi który nie zapłacił medycznych rachunków można odmówić wyjazdu z USA. Pomocy medycznej nikomu nie odmawia się, ale płacić trzeba, straszne sumy.

FG

2020-02-18 16:36:49

Co do respektowania POLSKICH ubezpieczeń, racja - pracowałem jako koordynator medyczny i USA nikt nie akceptuje polskich polis. Jeśli chcemy iść do lekarza na zwykłą wizytę to idziemy, płacimy z własnej kieszeni, zbieramy wszystkie dokumenty, z później ubiegamy się o refundację od ubezpieczyciela. Jeśli mamy wypadek - hospitalizacja, to wystawiają nam rachunek i ten rachunek możemy przesłać do ubezpieczyciela aby pokrył koszty.

Powrót do listy
3
9
4
6
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy