Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Wakacje 2023 a testy na COVID-19 i kwarantanna

Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny
Przed zbliżającym się sezonem urlopowym wielu podróżników zastanawia się, czy są jeszcze kraje w Europie i na świecie, które nadal wymagają testów na COVID-19 lub przedstawienia zaświadczeń o szczepieniu?

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Choć pandemia zdecydowanie spowolniła nie oznacza to, że COVID-19 przestał istnieć. Sprawdziliśmy, które kraje nadal stosują się do pandemicznych obostrzeń, a które całkowicie z nich zrezygnowały. Wyjaśniamy, jak zaplanować urlop w dobie pandemii w 2023 r. oraz dlaczego tak ważne jest, aby przed wycieczką wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne.  

Jak wygląda sytuacja związana z pandemią COVID-19? 

Choć formalnie stan pandemii nadal trwa, na szczęście liczba zachorowań stopniowo się zmniejsza, a sytuacja się stabilizuje. Przełożyło się to na rezygnację przez wiele krajów z obostrzeń wjazdowych. W przypadku krajów UE, zgodnie z zaleceniami Rady UE, państwa członkowskie nie powinny wprowadzać ograniczeń podróży ze względu na zdrowie publiczne.  

W krajach poza Starym Kontynentem spotykane są jeszcze obostrzenia. Mimo to, daleko im do sytuacji, jaką pamiętamy ze szczytu pandemii. Być może powiedzenie, że w 2023 r. podróżowanie wróciło do normy to jeszcze za dużo, jednak z pewnością zaplanowanie urlopu w tym roku jest łatwiejsze niż w latach ubiegłych.  

Które kraje wymagają szczepienia na COVID-19 przed podrożą?  

Obecnie zdecydowana większość krajów odeszła od stosowania obostrzeń pandemicznych, w tym związanych z obowiązkiem szczepienia przed podróżą. Zgodnie z aktualnymi informacjami niewiele jest państw na świecie, które wymagają szczepienia na COVID-19 przed podróżą pod groźbą niewpuszczenia na swoje terytorium. Jednymi z takich nielicznych państw są Fidżi (osoby niezaszczepione powyżej 16 roku życia nie mogą podróżować na Fidżi) i Liberia (osoby niezaszczepione, w wieku powyżej 18 lat nie mogą wjechać do Liberii). 

Znacznie obszerniejsza jest jednak grupa krajów, które od osób niezaszczepionych wymagają wykonywania testów na obecność COVID-19 lub w skrajnych przypadkach poddania się kwarantannie.  

Które kraje wymagają testu i kwarantanny przed podrożą? 

Grupa państw, zwłaszcza z terytorium Afryki, wciąż wymaga od turystów wykonywania testów lub poddania się kwarantannie. Dotyczy to najczęściej osób niezaszczepionych, choć są również państwa, które wymagają testów bez względu na status szczepienia.  

Do krajów takich należą między innymi:  

  • Angola. W przypadku osób niezaszczepionych trzeba okazać negatywny wynik testu RT-PCR lub testu antygenowego na SARS-COV-2. Test trzeba przeprowadzić maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem granicy przy wjeździe do Angoli. 
  • Bangladesz. Dla osób niezaszczepionych konieczne jest zaświadczenie lekarskie w języku angielskim, które potwierdza negatywny wynik testu PCR. Test trzeba wykonać w ciągu 48 godzin przed wylotem. Dotyczy pasażerów powyżej 12 r.ż. 
  • Bhutan. Osoby niezaszczepione muszą dysponować negatywnym wynikiem testu RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Istnieje obowiązek poddania się testowi na obecność wirusa COVID-19 po przyjeździe do Bhutanu. Dodatkowo osoby niezaszczepione podlegają obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Bhutanu. 
  • Burkina Faso. Wszyscy pasażerowie, bez względu na szczepienie lub jego brak, muszą posiadać negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 5 dni w momencie wjazdu do kraju. Obowiązek posiadania testu PCR nie starszego niż 5 dni obejmuje również wszystkich podróżnych opuszczających Burkinę Faso. 
  • Czad. Osoby niezaszczepione powyżej 12 r.ż. muszą okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 96 godzin przed podróżą.  
  • Demokratyczna Republika Konga. W przypadku niezaszczepionych konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego do 72 h przed przylotem do DRK.  
  • Dżibuti. Osoby niezaszczepione muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem oraz 120 godzin przed przybyciem do Dżibuti. Po przylocie konieczny jest kolejny test. Jeśli wynik będzie pozytywny, istnieje konieczność poddania się dziesięciodniowej kwarantannie. 
  • Etiopia. Niezaszczepieni podróżni powyżej 12. roku życia muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR na COVID-19. Test trzeba wykonać nie później niż w ciągu 72 godzin (3 dni) przed wylotem do Etiopii.  
  • Filipiny. Osoby niezaszczepione muszą dysponować wynikiem testu wykonanego nie wcześniej niż 24 h przed wylotem. 
  • Ghana. Osoby niezaszczepione powyżej 18 r.ż. muszą okazać negatywny wynik testu PCR. Test trzeba wykonać nie później niż 48 godzin przez przylotem do Ghany. Do przylocie konieczny jest kolejny test.  
  • Gwinea. Osoby niezaszczepione muszą posiadać negatywny wynik testu PCR.  
  • Gwinea Bissau. Wszyscy podróżni, zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni, muszą posiadać negatywny wynik testu COVID-19. Test trzeba wykonać w ciągu 48 godzin przed przylotem. 
  • Haiti. Niezaszczepieni muszą przedstawić wynik testu na COVID-19 typu antygenowego lub PCR. Test trzeba wykonać nie wcześniej niż na 72 godziny przed wjazdem. 
  • Honduras. Niezaszczepieni muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego. Test trzeba wykonać w ciągu 72 godzin przed przyjazdem. 
  • Kamerun. Wszyscy podróżni powyżej 5 r.ż., bez względu na status szczepienia, muszą przedstawić przed wejściem na pokład samolotu oraz po przylocie negatywny wynik testu PCR. Test trzeba wykonać do 72h przed wylotem. 
  • Kenia. Osoby niezaszczepione muszą posiadać negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą (nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat).  
  • Komory. Wszyscy podróżni, bez względu na status szczepienia, muszą wykonać test PCR  nie więcej niż 72 godziny przed wylotem. 
  • Kongo. Wszyscy pasażerowie w wieku od 10 r.ż., bez względu na status związany ze szczepieniem, muszą przedstawić negatywny wyniku testu RT-PCR. Test trzeba wykonać nie wcześniej niż 72 godz. przed podróżą. 
  • Mali. Osoby niezaszczepione muszą okazać negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny. 
  • Malawi. Wszystkie osoby, bez względu na status szczepienia, muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem. 
  • Mozambik. Osoby niezaszczepione muszą wykonać test PCR w państwie, z którego wyjeżdżają na 72 godziny przed przyjazdem do Mozambiku. 
  • Nepal. Osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem. 
  • Nikaragua. Niezaszczepieni muszą wykonać test PCR-RT na maksymalnie 72 godziny przed przylotem.  
  • Nigeria. Osoby niezaszczepione muszą wykonać test PCR w ciągu 48 godzin przed przylotem. Po przylocie muszą też wykonać dwa testy PCR: drugiego dnia po przylocie do Nigerii (dzień przylotu + 1 dzień) oraz siódmego dnia po przylocie do Nigerii (dzień przylotu + 6 dni). 
  • Seszele. Osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR. Trzeba go wykonać 72 godziny przed podróżą. Można wykonać też test antygenowy w ciągu 24 godzin przed wyjazdem na Seszele. Nie dotyczy dzieci poniżej 12 lat. 
  • Sierra Leone. Po przyjeździe osoby niezaszczepione poddawane są testowi PCR. 
  • Zambia. Niezaszczepieni są zobowiązani do wykonania testu PCR z wynikiem nie starszym niż 72 godziny przed lądowaniem w Zambii. 
  • Zimbabwe. Niezaszczepieni muszą wykonać test PCR minimum 48 godzin przed wylotem do Zimbabwe. Muszą też przedstawić kolejny test, wykonany nie później niż na 48 godzin przed wylotem. 
  • Wybrzeże Kości Słoniowej. Wszyscy, niezależnie od statusu zaszczepienia, przekraczając granice Wybrzeża Kości Słoniowej (przy wjeździe i przy wyjeździe z kraju), muszą okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Trzeba go wykonać nie wcześniej niż na 2 dni przed podróżą. Dodatkowo podróżni muszą uiścić opłaty: w wysokości 2 000 CFA (ok. 3 EUR) przy przyjeździe oraz 2 5000 (ok. 38 EUR) przy wyjeździe z kraju. 
  • Bangladesz. Osoby niezaszczepione muszą posiadać zaświadczenie w języku angielskim stwierdzające negatywny wynik testu PCR. Test trzeba wykonać w ciągu 48 godzin przed wylotem. Dotyczy pasażerów powyżej 12 r.ż. 
  • Bali (Indonezja). Osoby, które nie są zaszczepione lub są zaszczepione jedną dawką, będą musiały odbyć kwarantannę. Długość kwarantanny wynosi 5 x 24h. Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów ani poddawać się kwarantannie.  
  • Republika Środkowoafrykańska. Niezaszczepieni muszą wykonać test RT-PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Po przylocie istnieje obowiązek wykonania testu na koszt podróżnego. 
  • Somalia. Niezaszczepieni muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego na 72 godziny przez podróżą (w przypadku Somalilandu – test trzeba zrobić 96 godzin przed podróżą). 
  • Surinam. Niezaszczepieni muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego nie później niż 48 h przed przyjazdem. Dodatkowo trzeba wykonać badanie antygenowe po 3 dniach od przyjazdu do Surinamu. Osoby niezaszczepione muszą poddać się 7-dniowej kwarantannie, ale nie jest ona egzekwowana. 
  • Togo. Niezaszczepieni muszą okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie później niż 5 dni przed odlotem. 
  • Uganda. Niezaszczepieni muszą okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego w okresie do 72 godzin przez podróżą – przy wjeździe i wyjeździe z Ugandy. 
  • Tadżykistan. Wszyscy, zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni, muszą okazać negatywny test PCR.  
  • Chiny. Wszystkie osoby lecące do Chin, zarówno zaszczepione, jak i niezaszczepione, muszą przedstawić przed wylotem negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2. Test musi być wykonany nie więcej niż 48 h przed wylotem.  
  • Japonia. Osoby niezaszczepione muszą dysponować zaświadczeniem o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2. Test trzeba zrobić w ciągu 72 godzin przed wylotem.  
  • Rosja. Wszystkie osoby, które mają prawo wjazdu na terytorium Rosji, bez względu na status zaszczepienia, powinny wykonać test PCR na obecność SARS-COV19. Test trzeba wykonać nie wcześniej niż na 48 godzin przed przekroczeniem granicy.  
  • Brazylia. Osoby niezaszczepione lub zaszczepione nie w pełni przed wejściem na pokład samolotu lub przekroczeniem granicy lądowej muszą okazać dokument potwierdzający wykonanie testu w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 – z wynikiem ujemnym lub niereaktywnym. Test antygenowy lub test laboratoryjny RT-PCR trzeba wykonać jeden dzień przed wejściem na pokład samolotu lub przekroczeniem granicy. 
  • Ekwador. Dla osób niezaszczepionych konieczny jest negatywny wynik jakościowego testu RT-PCR lub testu antygenowego. Test trzeba wykonać nie później niż 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu. 
  • Kolumbia. Osoby niezaszczepione mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR. Test trzeba wykonać na 72 godziny przed wlotem do Kolumbii. Akceptuje się także testy antygenowe wykonane na 72 godziny przed wlotem do Kolumbii . 
  • Peru. Istnieją zalecenia, aby osoby niezaszczepione przedstawiły negatywny wynik testu PCR przed wejściem na pokład w kraju wylotu. Test trzeba wykonać max. na 48 godzin wcześniej.  
  • Wenezuela. Dla osób niezaszczepionych konieczne jest wykonanie testu PCR przeprowadzonego w okresie nie dłuższym niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy z Wenezuelą.  
  • Bahamy. Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione, które ukończyły 2. r.ż. muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego. Próbki trzeba pobrać w ciągu 72 godzin – 3 dni przed wjazdem na Bahamy. 
  • Australia. Co do zasady brak obowiązku poddania się testowi po przylocie. Polskie MSZ informuje jednak, że przepisy mogą się różnić na poszczególnych terytoriach, dlatego należy sprawdzić wymogi dotyczące testowania w zależności od lotniska przylotu. 
  • Nowa Zelandia. Po przylocie podróżni otrzymują na lotnisku bezpłatne szybkie testy antygenowe (RAT). W przypadku pozytywnego wyniku testu obowiązuje konieczność 7-dniowej izolacji. Dotyczy to osób zaszczepionych i niezaszczepionych.  
  • Ukraina. Osoby niezaszczepione muszą okazać negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego. Test trzeba wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed stawieniem się na granicy. Konieczne jest też posiadanie ubezpieczenia pokrywającego koszty związane z leczeniem COVID-19.  

Warto pamiętać, aby każdorazowo przed podróżą sprawdzić najaktualniejsze informacje w pewnym i zaufanym źródle – np. na stronie polskiego MSZ. Obostrzenia mogą się zmieniać.  

Gdzie można latać z Polski bez testu na COVID-19?

Aktualnie większość państw zezwala na podróże bez testu. W Europie takie zaświadczenie nie będzie potrzebne w następujących państwach:

  • Albania
  • Andora
  • Austria
  • Belgia
  • Bośnia i Hercegowina
  • Bułgaria
  • Chorwacja
  • Cypr
  • Czarnogóra
  • Czechy
  • Dania
  • Estonia
  • Finlandia
  • Francja
  • Grecja
  • Hiszpania
  • Holandia
  • Islandia
  • Liechtenstein
  • Litwa
  • Luksemburg
  • Łotwa
  • Macedonia Północna
  • Malta
  • Mołdawia
  • Monako
  • Niemcy
  • Norwegia
  • Portugalia
  • Rumunia
  • Serbia
  • Słowacja
  • Słowenia
  • Szwajcaria
  • Węgry
  • Wielka Brytania
  • Włochy

Poza Europą, na caym świecie bez testu można pojechać do takich państw, jak:

  • Algieria
  • Arabia Saudyjska
  • Argentyna
  • Armenia
  • Australia
  • Bahamy – Dla zaszczepionych
  • Bahrajn
  • Barbados
  • Belize
  • Benin
  • Białoruś
  • Brunei Darussalam
  • Chile – Dla zaszczepionych
  • Czad – Dla zaszczepionych
  • Demokratyczna Republika Konga – Dla zaszczepionych
  • Dominikana
  • Dżibuti – Dla zaszczepionych
  • Egipt
  • Ekwador – Dla zaszczepionych
  • Etiopia – Dla zaszczepionych
  • Fidżi – Dla zaszczepionych
  • Filipiny – Dla zaszczepionych
  • Gabon
  • Gambia
  • Ghana – Dla zaszczepionych
  • Grenada
  • Gruzja
  • Gujana
  • Gwatemala
  • Gwinea
  • Haiti – Dla zaszczepionych
  • Honduras – Dla zaszczepionych
  • Indie
  • Indonezja – Dla zaszczepionych
  • Jamajka
  • Japonia – Dla zaszczepionych
  • Liban
  • Madagaskar
  • Malezja
  • Mali
  • Maroko
  • Mauretania
  • Mauritius
  • Meksyk
  • Mikronezja
  • Mongolia
  • Mozambik – Dla zaszczepionych
  • Namibia
  • Nauru
  • Nepal – Dla zaszczepionych
  • Nigeria – Dla zaszczepionych
  • Nikaragua
  • Nowa Zelandia
  • Oman
  • Pakistan – Dla zaszczepionych
  • Panama
  • Papua Nowa Gwinea
  • Paragwaj – Dla zaszczepionych
  • Paragwaj
  • Republika Południowej Afryki
  • Rwanda
  • Saint Lucia
  • Saint Vincent i Grenadyny
  • Salwador
  • Senegal
  • Sierra Leone – Dla zaszczepionych
  • Singapur
  • Somalia – Dla zaszczepionych
  • Sri Lanka
  • Stany Zjednoczone – Dla zaszczepionych
  • Sudan
  • Sudan Południowy – Dla zaszczepionych
  • Surinam
  • Syria
  • Tajlandia
  • Tajpej
  • Tanzania
  • Timor Wschodnia
  • Togo – Dla zaszczepionych
  • Tunezja
  • Turcja
  • Uganda – Dla zaszczepionych
  • Ukraina
  • Uzbekistan
  • Wietnam
  • Wyspy Salomona – Dla zaszczepionych
  • Zambia – Dla zaszczepionych
  • Zimbabwe – Dla zaszczepionych
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie

Jakie ubezpieczenie wybrać na wyjazd na wakacje 2023?

Wyjeżdżając na zagraniczny urlop, warto jeszcze przed podróżą wykupić ubezpieczenie turystyczne. Zabezpieczy nas ono przed ewentualnymi - najczęściej bardzo wysokimi - kosztami, związanymi z nieszczęśliwymi zdarzeniami w trakcie wakacji, takimi jak: wypadki, kontuzje oraz choroby.

W krajach należących do Unii Europejskiej i UFTA, obywatelom tych państw przysługuje darmowa opieka zdrowotna w ramach publicznej slużby zdrowia, którą gwarantuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Można ją wyrobić w każdym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, a taka usługa jest bezpłatna. Nie każda usługa medyczna jest jednak w pełni refundowana - za niektóre wizty i zabiegi trzeba zapłacić z własnej kieszeni. 

Jak czytamy na stronie nfz.gov.pl:

Prawo do leczenia przysługuje Ci na tych samych zasadach, na jakich korzystają z niego obywatele kraju, do którego się udajesz. Jeśli w danym państwie jest np. obowiązek opłacenia części kosztów za wizytę u lekarza, to i Ty za nią zapłacisz. NFZ tego nie pokryje. Np. we Francji zapłacisz 30% honorarium lekarza, w Austrii – koszt wezwania karetki, w Niemczech – 10 euro za dzień pobytu w szpitalu. 

Będąc na wakacjach, zwłaszcza w miejscowości turystycznej za granicą, dostęp do państwowej służby zdrowia jest utrudniony, w związku z czym w razie problemów ze zdrowiem trzeba udać się do placówki prywatnej. Koszty takiej wizyty oraz leczenia, mogą być bardzo wysokie, nie mówiąc już o wydatkach związanych z transportem medycznym, czy transportem poszkodowanej osoby do Polski. Dlatego też przed urlopem warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. 

Większość towarzystw nadal oferuje polisy, które zapewniają ochronę na wypadek zachorowania na COVID-19. W ramach tej usługi, wielu ubezpieczycieli pokryje nie tylko koszty leczenia i pobytu w szpitalu za granicą (w Europie i na świecie), ale również te związane z kwarantanną, izolacją, czy zachorowaniem dziecka (np. zakwaterowanie, wyżywienie, czy transport powrotny). Przy wyborze odpowiedniej polisy, warto jednak zwrócić uwagę na kilka innych, równie istotnych elementów, jakie powinna ona w sobie zawierać. 

Magdalena Kajzer, specjaista ds. ubezpieczeń turystycznych, ubepzieczeniaonline.pl

Najważniejszym z nich są gwarantowane sumy ubezpieczenia kosztów leczenia. Ich wysokość uzależniona jest przede wszystkim od długości wyjazdu i kraju, który wybieramy, jednak nie powinna być niższa niż 30 000 euro w Europie, a 50 000 euro poza Starym Kontynentem.

Istotną rzeczą są również koszty leczenia, ratownictwa oraz transportu medycznego. Zarówno opieka lekarska jak i niezbędny w nagłych wypadkach transport (nie tylko lokalny, ale i transport do kraju) w przypadku zagranicznych państwa bywają bardzo kosztowne. Ceny takich usług wahają się w granicach kilku, do aż kilkudziesięciu kilkuset tysięcy złotych.

Podobnie w przypadku ratownictwa, na przykład górskiego, które poza Polską jest całkowicie odpłatne. Koszt akcji poszukiwawczej i ratowniczej wraz z wynajęciem śmigłowca to koszt sięgający nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Nie należy zapominać o przeanalizowaniu takich elementów ubezpieczenia jak assistance, OC, czy NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków). Są one istotne, ponieważ zapewniają pomoc nie tylko w przypadku naszego wypadku, lecz również wtedy, gdy inne osoby ucierpią na skutek naszego działania. 

Jeśli w trakcie wyjazdu zamierzamy spędzać czas bardziej swobodnie lub z większą dawką adrenaliny, powinniśmy zapoznać się z ofertą rozszerzeń do interesującej nas polisy. W zależności od własnych potrzeb i urlopowych planów, warto zwrócić uwagę na dodatkowe rozszerzenia, takie jak klauzula alkoholowa, choroby przewlekłe, ubezpieczenie bagażu, czy sporty ekstremalne. 

Ile kosztuje polisa turystyczna na zagraniczny wyjazd?

Na cenę polisy wpływ ma wiele czynników - wybrany zakres ochrony, wysokość sum gwarantowanych, dbrane rozszerzenia, kiedrunek wyjazdu, a nawet długość pobytu. Warto przed zakupem porównać ceny w naszym kaklulatorze ubezpieczeń turystycznych.

Poniżej prezentujemy przykładowy koszt 1-dniowego ubezpieczenia dla jednej osoby dorosłej – dotyczy terytorium Europy, wyjazd w celu wypoczynku i zwiedzania.  

Ubezpieczyciel  

AXA 

Nationale Nederlanden 

Europa Ubezpieczenia 

Cena 

4,53 zł  

8,99 zł 

10,00 zł  

Koszty leczenia  

200 000 zł  

300 000 zł  

467 840 zł 

Ubezpieczenie COVID-19 

Zakres 3/7, w tym: 
 
1) pokrycie kosztów leczenia do 200 000 zł,  
 
2) pokrycie kosztów testu, jeśli lekarz zleci jego wykonanie, niezależnie od wyniku, 
 
3) pokrycie kosztów przedłużonego pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka do 200 000 zł.  

Zakres 5/7, w tym: 

  1. pokrycie kosztów leczenia do 300 00 zł,  
     
    2) pokrycie kosztów testu, kiedy test jest niezbędny w przebiegu leczenia (np. lekarz zaleca zrobienie drugiego testu dla potwierdzenia stanu zdrowia), 
     
    3) pokrycie kosztów przedłużonego pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka do 400 zł dziennie (tylko jeżeli dziecko będzie w szpitalu dłużej niż 7 dni), 

  1. przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja) – zakwaterowanie i wyżywienie do 3 000 zł, max. 10 dni, 

  1. przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja) – transport powrotny 500 zł. 

Zakres 7/7, w tym: 

  1. pokrycie kosztów leczenia do 467 840 zł, 
     
    2) pokrycie kosztów testu z wynikiem pozytywnym, 
     
    3) pokrycie kosztów przedłużonego pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka do 2 000 euro, 
     
    4) przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja) – zakwaterowanie i wyżywienie do 2 000 euro, 

5) przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu (izolacja) – transport powrotny do 2 000 euro, 

  1. przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna) –  
    zakwaterowanie i wyżywienie do 2 000 euro, 

  1. przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą (kwarantanna) – transport powrotny do 2 000 euro. 

Koszty ratownictwa 

200 000 zł 

100 000 zł   

32 749 zł  

NNW 

20 000 zł  

10 000 zł  

46 784 zł  

OC w życiu prywatnym 

150 000 zł 

467 840 zł  

OC sportowe 

150 00 zł  

467 840 zł  

Bagaż 

1 000 zł 

4 678 zł 

Sprzęt sportowy 

 

1 000 euro w ramach ubezpieczenia bagażu 

Sporty objęte polisą  

114 

60  

10 

Opóźnienie lotu  

o 6h – 200zł 

o 6h – 2 000zł 

200 euro  

Zdarzenia pod wpływem alkoholu 

za dopłatą 

✓ 

✓ 

Źródło: ubezpieczeniaonline.pl

Podróżowanie to wspaniała przygoda i ciekawy sposób na spędzenie urlopu. W obecnych czasach, należy dostosować się do wymogów, związanych z pandemią koronawirusa, aby móc bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się w wybrane kierunki. Dobrze przygotowując się i przestrzegając zasad bezpieczeństwa, można spędzić wspaniałe wakacje.

    Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!
Gdzie bez testu na wakacje - Co warto wiedzieć?
  1. Niemal wszystkie kraje otworzyły z powrotem swoje granice dla podróżujących. 
  2. Niektóre państwa nadal wymagają zaświadczenia o szczepieniu lub przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność koronawiusa. 
  3. Przed podróżą za granicę trzeba sprawdzić aktualne obostrzenia w wybranym kierunku. 
  4. Przed podróżą zdecydowanie warto zakupić ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia w razie zachorowania na COVID-19. 

Najczęściej zadawane pytania o wakacje bez testu

  1. Czy w wakacje 2023 można swobodnie podróżować za granicę?

    Tak. Po krajach Unii Europejskiej możemy podróżować swobodnie. W przypadku innych krajów na świecie obostrzenia czasem pozostały, jednak są znacznie zredukowane w stosunku do stanu sprzed roku czy dwóch lat.

  2. Gdzie wymagane są jeszcze paszporty covidowe?

    Zaświadczenia o zaszczepieniu wymagane są już w stosunkowo niewielkiej liczbie krajów. Spośród popularnych kierunków, potwierdzeń odbycia szczepienia wymagają jeszcze m.in. Kenia, Seszele, Bali, Japonia czy Brazylia.

  3. Czy nadal obowiązują restrykcje sanitarne?

    Wszystko zależy od kierunku podróży, jednak w większości krajów – szczególnie tych typowo turystycznych – obostrzenia sanitarne obecnie praktycznie nie obowiązują. Choć nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką czasem pojawia się w nakazach, najczęściej dotyczy wyłącznie personelu medycznego.

  4. Czy ubezpieczenie na Covid-19 jest obowiązkowe?

    Nie, bardzo niewielka liczba krajów wymaga obecnie posiadania takiego ubezpieczenia. Ubezpieczenie warto jednak wykupić przed każdą podróżą za granicę. W przeciwnym razie narażamy się na ogromne koszty w razie zachorowania lub konieczności odbywania kwarantanny poza Polską.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia