Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj
Porównaj 64 oferty ubezpieczeń turystycznych.
Możesz zaoszczędzić nawet 50%!
Porównaj ceny

Zwiedzanie krainy słońca i piramid, czyli ubezpieczenie turystyczne do Egiptu

Wybierasz się na wczasy do Egiptu? Dowiedz się, co warto zobaczyć w tym oblanym słońcem, wypełnionym starożytną atmosferą kraju. Zyskaj wiedzę, która pozwoli Ci w przygotowaniu się do wyjazdu i wyborze optymalnej polisy.

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


Wiele osób jeździ do Egiptu z biurem podróży, które jest zobowiązane objąć polisą turystyczną wszystkich uczestników wyjazdu. W praktyce jednak, nawet w takim wypadku turysta powinien zainteresować się tematem ubezpieczenia podróżnego i sprawdzić, czy to oferowane przez touroperatora zapewni mu wystarczającą ochronę. Niezależnie, czy urlop jest organizowany przez biuro, czy też samodzielnie, polisa podróżna powinna odznaczać się określonymi parametrami. Podpowiadamy, na które z nich zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą dla siebie ofertę ubezpieczeniową.

Bezpieczeństwo w Egipcie  


Na wstępie trzeba podkreślić, że choć Egipt nadal cieszy się dużą popularnością wśród turystów, to jednak jest uważany za dość niebezpieczny kierunek podróży. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed zamachami terrorystycznymi i apeluje o zachowanie ostrożności w miejscach najbardziej narażonych na ataki – obiektach kultu religijnego, budynkach rządowych czy atrakcjach turystycznych. Co więcej, całkowicie odradza przy tym podróże na Półwysep Synaj (wyjątek stanowi kurort Szarm el-Szejk), na Pustynię Zachodnią, a także w południowo-wschodni rejon tzw. trójkąta Halaib.

Podczas urlopu w Egipcie trzeba też uważać na kieszonkowców, pamiętać o rozważnym zażywaniu kąpieli słonecznych oraz spożywaniu dużych ilości wody. Wykonanie specjalnych szczepień ochronnych nie jest koniecznie, ale na miejscu zaleca się przestrzegać podwyższonych zasad higieny: często myć ręce, pić wyłącznie butelkowaną lub przegotowaną wodę, a także dokładnie myć owoce i warzywa. Dodatkowo, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu, lepiej jest unikać „ryzykownych” posiłków, które mogą skutkować wystąpieniem dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Ubezpieczenie turystyczne Egipt – dlaczego jest potrzebne?


W Egipcie oczywiście nie można korzystać z opieki zdrowotnej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to równoznaczne z tym, że zakup polisy turystycznej stanowi  jedyny sposób na to, by zapewnić sobie bezpłatny dostęp do usług medycznych. Gdy w czasie urlopu przytrafi się zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek, będzie można skorzystać z darmowego leczenia w placówce prywatnej lub państwowej.

Dzięki polisie podróżnej to ubezpieczyciel pokrywa koszty transportu medycznego do kraju, czy też ewentualnej akcji poszukiwawczej i ratunkowej. Poza tym, w zależności od zapisów umowy ubezpieczeniowej, może też wypłacić odszkodowanie w razie doznania uszczerbku na zdrowiu, czy też utraty bagażu lub sprzętu elektronicznego.

Ubezpieczenie kosztów leczenia i ratownictwa – najważniejsze elementy polisy do Egiptu


W Egipcie szpitale i przychodnie o renomie międzynarodowej są drogie, ale tylko w nich można liczyć na poziom usług spełniający normy europejskie. Za każdy dzień pobytu w szpitalu trzeba zapłacić zwykle co najmniej 200 euro, natomiast za wizytę lekarską około 40 euro. Dzięki ubezpieczeniu kosztów leczenia, to firma ubezpieczeniowa pokryje wszelkie wydatki związane z leczeniem, czyli na przykład hospitalizacją, zabiegami medycznymi, wizytami lekarskimi, niezbędnymi badaniami, czy nawet zakupem lekarstw. Poza tym, zapłaci również za ewentualny transport medyczny do kraju – który, w zależności od stanu zdrowotnego, może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy euro.

By móc czuć się dobrze zabezpieczonym na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia w Egipcie, należy wybrać polisę z sumą ubezpieczenia dla kosztów leczenia na poziomie co najmniej 60 tys. euro. Tak wysoki limit to gwarancja, że nawet jeśli problem zdrowotny okaże się bardzo poważny, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty opieki medycznej.

Ważnym elementem ubezpieczenia turystycznego do Egiptu jest również ochrona przed kosztami ratownictwa i akcji poszukiwawczej. Obejmuje ona wszelkie działania związane z ratowaniem życia lub zdrowia ubezpieczonego – na morzu i na lądzie. Najlepiej, jeśli limit odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela wynosi w tym wypadku co najmniej 6 tys. euro.

Inne istotne elementy ubezpieczenia turystycznego do Egiptu


Wybierając polisę turystyczną należy również zwrócić uwagę na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. To standardowy element każdej dobrej polisy, który pozwala uniknąć płacenia odszkodowania w razie wyrządzenia szkody na mieniu czy zdrowiu osoby trzeciej. Dobre ubezpieczenie gwarantuje w tym zakresie ochronę do kwoty co najmniej 20-30 tys. euro. Zawsze warto jednak sprawdzić, czy produkt chroni również przed zdarzeniami związanymi z uprawianiem sportów – zdarza się, że są one objęte niższym limitem lub w ogóle nie są objęte ochroną.

Nieco mniej istotnymi elementami polisy podróżnej są: ubezpieczenie NNW oraz ochrona bagażu i sprzętu elektronicznego. Mniej istotnymi, bowiem wiążą się one ze stosunkowo niewielkimi kwotami potencjalnego odszkodowania. Większe znaczenie ma to, na jaki zakres usług można liczyć w ramach pakietu assistance. Dzięki temu ostatniemu, za pośrednictwem całodobowej infolinii ubezpieczyciela, można zgłosić konsultantowi prośbę na przykład o zorganizowanie leczenia, zapewnienie transportu medycznego, podstawienie pojazdu zastępczego, czy też znalezienie prawnika lub tłumacza. Wybierając ubezpieczenie turystyczne warto zatem sprawdzić, w jakich przypadkach będzie można uzyskać wsparcie firmy ubezpieczeniowej.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Egiptu?

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Egiptu zaczynają się od nieco ponad 3 zł za jeden dzień ochrony, natomiast ceny polis, które dobrze zabezpieczą taki wyjazd – od około 7 zł dziennie. Trzeba jednak podkreślić, że mowa tu o stawkach obowiązujących osoby, które nie chorują na żadne przewlekłe choroby (typu cukrzyca czy wysokie nadciśnienie), a przy tym planują urlop upływający pod znakiem wypoczynku i zwiedzania. Turyści nastawieni na uprawianie sportów ekstremalnych, a także osoby przewlekłe chore muszą liczyć się z nieco wyższymi składkami ubezpieczeniowymi.

Poniżej prezentujemy parametry najtańszego dostępnego ubezpieczenia turystycznego do Egiptu, a także ubezpieczenia najtańszego spośród tych, które zapewniają w pełni wystarczającą ochronę podczas urlopu.

Porównanie polis turystycznych do Egiptu

Zakres ochrony

Nationale Nederlanden

Generali

Koszty leczenia i assistance

80 000 zł

500 000 zł

Poszukiwanie i ratownictwo

50 000 zł

500 000 zł

Polisa NNW

brak

50 000 zł

Odszkodowanie za uraz ciała

brak

50 000 zł

Odszkodowanie za śmierć ubezpieczonego

 

50 000 zł

Bagaż, sprzęt elektroniczny i sportowy

brak

1000 zł

Ubezpieczenie OC

brak

200 000 zł

Składka za 7 dni ochrony

22,96 zł

50,00 zł


Źródło: rankomat.pl

    Sprawdź Cenę Ubezpieczenia Turystycznego


By wybrać najlepszą dla siebie polisę, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl, który pozwala łatwo porównać funkcjonalność i opłacalność dostępnych ofert. Analizując poszczególne propozycje należy pamiętać, że najważniejszym kryterium wyboru powinna być nie cena polisy, lecz gwarantowany przez nią zakres ochrony.
Co warto wiedzieć?
1. Egipt to kraj wielu zabytków i piramid, szczególnie warto zobaczyć Kair i Wielkie Piramidy w Gizie, Aleksandrię i Deltę Nilu oraz Kanał Sueski i Synaj.

2. Podróżując do Egiptu, trzeba uważać na egoztyczne jedzenie, nieprzegotowaną wodę oraz wysokie temperatury.

3. W Egipcie koszty leczenia są bardzo wysokie - za konsultacje z lekarzem zapłacimy min. 40 USD, natomiast cena hospitalizacji wynosi 200-300 USD za dzień.

4. Ubezpieczenie turystyczne można mieć już od 3-4 zł/dzień, zapewnia pokrycie kosztów leczenia, a także NNW, OC, ubezpieczenia bagażu czy pomoc w razie ataku terrorystycznego.
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
842596
8
9
8
6
6
3

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy