Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Ubezpiecz swojego domowego zwierzaka

Ubezpieczenia dla zwierząt cieszą się coraz większą popularnością. O ile ubezpieczenie zwierząt pracujących na roli nikogo specjalnie nie dziwią, to ubezpieczenia dla zwierząt domowych są jeszcze w naszym kraju nowością...

Spis treści artykułu:

Na ratowanie zdrowia naszego ukochanego zwierzątka nie żal nam żadnych pieniędzy. Oczywiście żadne pieniądze nie wynagrodzą nam też straty ukochanego psa, kota, czy chomika. Czasami jednak warto zabezpieczyć się na wypadek problemów z ich zdrowiem. Zwierzątko domowe, którym się opiekujemy, staje się dla nas bardzo często członkiem rodziny, a wiadomo, że każdemu członkowi rodziny chcemy zapewnić jak najlepsze warunki i pomoc w trudnych chwilach.

Przeczytaj: ubezpieczenie kota

W Polsce ubezpieczenie dla zwierząt domowych proponują m.in.: PZU, Warta, Generali oraz Allianz. Propozycje tych towarzystw ubezpieczeniowych  różnią się od siebie, jednak najwięcej propozycji dotyczy ubezpieczenia zwierząt domowych, w ramach ubezpieczenia  mieszkań i domów.

PZU zawarł umowy z lecznicami weterynaryjnymi, których wykaz otrzymamy od agenta ubezpieczeniowego i zobowiązało się do opłacenia kosztów pobytu naszego chorego pupila w jednej z tych klinik, kosztów badań, leków, zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych. Aby otrzymać wypłatę ubezpieczenia wystarczy przedstawić rachunki. Zadaniem właściciela jest dostarczenie psa lub kota do kliniki, gdyż, PZU nie zwraca kosztów dojazdu weterynarza do zwierzęcia, czy przewiezienia zwierzęcia do kliniki. Ubezpieczenie nie pokryje również kosztów zaniedbania szczepień ochronnych, zabiegów dentystycznych, rehabilitacji i fizykoterapii oraz kosztów protez. Podobnie jak w przypadku polis dla ludzi, składka zależy od wieku zwierzęcia oraz od sumy ubezpieczenia zadeklarowanej przez właściciela. Im zwierzę starsze tym składka wyższa. Ubezpieczenie kosztów leczenia psów i kotów nie cieszyło się jeszcze zbyt dużym zainteresowaniem. Np. w roku 2003 sprzedano niewiele ponad 180 polis.

Warta i Generali proponują ubezpieczenie milusińskich przy ubezpieczeniu mieszkania od nieszczęśliwych wypadków. Jeśli w czasie pożaru, zalania, czy włamania szkodę poniosą pies, kot, chomik, czy rybki akwariowe ubezpieczyciel przy ustalaniu wysokości odszkodowania uwzględni również te straty. Ubezpieczenie zwierząt domowych mieści się np. w ubezpieczeniu Warta Dom Serwis.

Przeczytaj: ubezpieczenie psa

Allianz oferuje natomiast ubezpieczenie Home assistance. Jest to dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa zapewniona klientom Allianz, którzy zawierają umowę ubezpieczenia mieszkania „Wszystko co w domu”. Ubezpieczenie Home Assistance stanowi integralną część ubezpieczenia mieszkań. Jeżeli w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania w miejscu zamieszkania ubezpieczony jest hospitalizowany przez okres dłuższy niż 2 dni, to po uzyskaniu przez uprawnionego lekarza potwierdzenia, co do przewidywanego czasu hospitalizacji, Allianz zapewnia opiekę nad zwierzętami domowymi – zorganizowanie i pokrycie kosztów opieki nad zwierzętami domowymi przez osobę wskazaną w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, w limicie do 150 zł i maksymalnie do 3 dni. Jeżeli po upływie tego okresu będzie istniała konieczność przedłużenia opieki, Allianz dołoży starań by zorganizować zwierzęciu dalszą opiekę u rodziny lub w schronisku dla zwierząt. Świadczenia te realizowane są w sytuacji, gdy w miejscu zamieszkania ubezpieczonego nie ma żadnej osoby mogącej zapewnić opiekę nad psami i kotami oraz pod warunkiem przedstawienia aktualnego zaświadczenia o szczepieniach profilaktycznych.

Pomimo tego, że w naszym kraju typowe ubezpieczenia dla zwierząt nie są jeszcze zbyt popularne, to firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę ich ochronę i proponują swoje produkty miłośnikom zwierząt. Każda nowość zanim się przyjmie i zaistnieje w świadomości klienta - wymaga czasu. A w Polsce jest coraz więcej świadomych i odpowiedzialnych osób, dla których zdrowie i wygoda zwierzątek domowych są bardzo istotne. Dlatego warto przynajmniej rozważyć kupno polisy dla zwierzęcia, albo przynajmniej nabycie takiego ubezpieczenia mieszkania, które obejmuje pomoc dla zwierząt czy odszkodowanie w razie ich straty.
 
Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych uwzględnia w swoich ofertach zwierzęta domowe, dlatego my jako ich właściciele powinniśmy rozważyć ich zakup.


Autor: Karol Węgrzyniak

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (2)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Przemysław

2020-02-24 17:07:58

Teraz wchodzą fajne ubezpieczenia dla psa więc można pomyśleć nad tym tematem. Sam osobiście mam zamiar skorzystać, a przeszukując tony stron śmieci w sieci nie ma żadnych konkretów, co gorsza wiele firm się wycofało z tematu ubezpieczeń psów, przecież są one niezbędne dla nas wszystkich!

daria

2021-04-14 16:56:41

Nie polecam ubezpieczenia psa w Generali. W OWU jest informacja, że trzeba przekazać epikryzę/ opis wizyty, kosztorys i paragon. Wysłałam komplet dokumentów, a pani prowadząca sprawę po ponad 2 tygodniach przysyła do mnie pismo o tym, że nie wypłacają mi odszkodowania, bo brakuje historia wcześniejszych chorób psa, gdzie o tym w ogóle nigdzie nie było mowy. Nie udzieliła mi informacji, czy chodzi o chorobę zgłoszoną jako przewlekle leczoną (podczas zawierania umowy), czy o wszystkie choroby psa od urodzenia. Opłaciliśmy składkę roczną, ale chyba będziemy wypowiadać umowę w tym tygodniu, bo to po prostu cyrki i szkoda naszych nerwów na dogadywanie się z tymi ludźmi Co innego piszą w OWU, co innego konsultanci mówią przez telefon przed zawarciem umowy, a przychodzi co do czego, to panie prowadzące sprawy też gadają jeszcze coś innego i chcą czegoś, o czym wcześniej nie było mowy. Jeden wielki chaos, nie polecam. Przed zawarciem polisy wszyscy tacy uczynni, odpowiedź na maila czy na facebooku w kilka minut, a jak już człowiek podpisze u nich umowę, to mają nas w nosie i nie potrafią w pełni udzielić wymaganych informacji, zwlekają z odpowiedzią po kilka tygodni. PS Jeszcze wydzwaniali do weterynarza zadając im dodatkowe pytania, weterynarze czuli się jak na jakiejś kontroli z ZUSu....

4
1
6
4
4
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia