Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 396 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Czy ubezpieczenie obejmuje szkody spowodowane trąbą powietrzną?

Średnia ocena: 3.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Nawet osoby, które zadbały o wykupienie polisy na dom, mają wątpliwości, czy ich ubezpieczenie obejmuje szkody związane z trąbą powietrzną. Odpowiedź brzmi - TAK.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Właśnie od takich zdarzeń powinno nas chronić ubezpieczenie mieszkania.

Zdarzenie losowe – jak definiuje je ubezpieczyciel


Zdarzenia losowe: huragan, uderzenie pioruna, gradobicie, deszcz nawalny, czy upadek drzewa znajdują się w zakresie nawet najbardziej podstawowego ubezpieczenia nieruchomości. Fakty takie jak prędkość wiatru, ilość opadów podczas nawałnicy, czy masowe działanie żywiołów powinny być potwierdzone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W przypadku braku możliwości uzyskania opinii IMGW wystąpienie huraganu stwierdza się na podstawie stanu faktycznego i rozmiaru szkód w miejscu ich powstania bądź w bezpośrednim sąsiedztwie.

W przypadku gwałtownych zjawisk pogodowych na określonych terenach, nie ma wątpliwości co do faktu wystąpienia zdarzeń losowych, od których chronią nas polisy ubezpieczeniowe.

Wysokość odszkodowania


Maksymalna kwota, jaką możemy otrzymać w ramach odszkodowania, to suma ubezpieczenia, czyli wartość, na jaką ubezpieczyliśmy naszą nieruchomość.

Szkoda całkowita – gdy dom trzeba odbudować


Maksymalne odszkodowanie otrzymamy w przypadku całkowitego zniszczenia nieruchomości, kiedy konieczne jest odbudowanie domu od podstaw, najczęściej po pożarze. Istotne znaczenie ma to, czy umowa została zawarta według tzw. wartości odtworzeniowej (gdzie odszkodowanie powinno umożliwić odbudowę nowego budynku), czy też rzeczywistej, uwzględniającej zużycie techniczne nieruchomości.

Drobne szkody


Szkody spowodowane silnym wiatrem to głównie zerwane dachy, uszkodzone domy i zabudowania gospodarcze w wyniku np. upadku drzew lub ich spadających konarów. Dużo jest również szkód z powodu przepięć instalacji elektrycznej, wywołanych piorunami. W tych wypadkach ubezpieczony otrzyma rekompensatę poniesionych strat. Spisze je likwidator szkód, a wyceni rzeczoznawca.

W przypadku drobnych szkód, wycenianych na około 3-5 tysięcy złotych, kosztorysy są sporządzane niemalże od ręki. Ubezpieczyciele ograniczają formalności. Czasem wszystko można załatwić przez telefon.

Zniszczone auto


Podczas wichury często dochodzi do uszkodzeń samochodów. Aby uzyskać odszkodowanie, trzeba posiadać polisę auto casco. Tylko dzięki polisie AC zniszczony samochód będzie można naprawić na koszt ubezpieczyciela.


   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
580424
6
3
6
4
9
1

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy