Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj Notice: Undefined index: 0 in /var/www/ubezpieczeniaonline.pl/new/_nowe/_classes/helper.php on line 396 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

pon.-pt. 900 - 2000 - 22 463 80 50

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Jaki zakres ma ubezpieczenie domu?

Średnia ocena: 4.00

Dziękujemy za oddanie głosu.

Dla większości z nas dom to ogólne określenie wszystkiego, czym jest i co znajduje się w naszym miejscu zamieszkania. Do domu zaliczymy więc zarówno fundamenty i ściany, jak i parkiet, meble czy – w ekstremalnym przypadku – nawet zwierzęta domowe.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Nie ma to dużego znaczenia – do momentu, w którym nie wystąpi szkoda. Wówczas różnice w interpretacji poszczególnych elementów z naszego miejsca zamieszkania mogą mieć wręcz dramatyczny wpływ na całą sprawę i ograniczyć lub w ogóle zanegować możliwość uzyskania rekompensaty.

W takim kontekście kluczowe staje się nie tylko zapoznanie się z zawartymi w umowie: zakresem ochrony i wykluczeniami, ale i definicjami możliwych kwestii spornych, co pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek w przypadku zaistnienia nieszczęścia.

Co najczęściej znajdziemy w zakresie ubezpieczenia?

  1. Elementy stałe. W zgodnej opinii będą to ściany, fundamenty i elementy konstrukcji domu – a w interpretacji poszczególnych TU niekiedy także powłoki malarskie, armatura sanitarna, zainstalowane na stałe urządzenia AGD czy okna, czasem także zamocowane na stałe meble.
  2. Elementy zewnętrzne – zazwyczaj te trwale związane z budynkiem, a więc na przykład balkony, tarasy i kominy, czasem także anteny, rynny i elementy oświetlenia.
  3. Instalacje – od elektrycznej, przez gazową, grzewczą czy hydrauliczną.
  4. Elementy ruchome – zazwyczaj obejmują meble i sprzęt stanowiący wyposażenie domu, a więc wszelkiego rodzaju urządzenia AGD i RTV. Niekiedy w kategorii tej klasyfikowane są także wszelkiego rodzaju znajdujące się w domu przedmioty – od rowerów po biżuterię i pieniądze. Zazwyczaj do ruchomości zalicza się także zwierzęta domowe.

   Porównaj ceny
Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Problemem dla osoby wybierającej ubezpieczenie jest to, że definicje w umowach poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych nie pokrywają się ze sobą.  Dlatego, aby skutecznie porównać ze sobą oferty trzeba zapoznać się z sekcją definicji zawartą w umowie, a w razie jakichkolwiek niejasności domagać się wyjaśnień od agenta ubezpieczeniowego.

Polisa mieszkaniowa jest sprawą o tyle istotną, że nie powinniśmy lekceważyć nawet pozornie drobnych kwestii, a poświęcony na dokonanie dobrego wyboru czas z pewnością nie będzie czasem straconym.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
595630
6
5
1
6
9
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy