Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj
Notice: Undefined offset: 0 in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /data/www/ubezpieczeniaonline.pl/public_html/_nowe/_classes/helper.php on line 448
użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Odszkodowanie za pękniętą płytę indukcyjną

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Płyty indukcyjne są estetyczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Ale też narażone na uszkodzenia, jak stłuczenie lub przepięcie. Na wypadek takich sytuacji warto wykupić ubezpieczenie płyty indukcyjnej.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 
Płyta indukcyjna, inaczej kuchnia indukcyjna, to urządzenie AGD służące do przyrządzania posiłków. Płyta indukcyjna działa w oparciu o szybkozmienne pole magnetyczne. Zwykle jest szklana, ale może być też wykonana z ceramiki lub szkła ceramicznego. Płyta indukcyjna to wydatek co najmniej kilkuset złotych, ale często warta jest nawet kilka tysięcy. Tak cenne mienie warto zabezpieczyć na wypadek różnych szkód. Podpowiadamy, w jaki sposób ubezpieczyć płytę indukcyjną i sprawdzamy, ile to kosztuje.


Jak ubezpieczyć płytę indukcyjną?

Każda nowa płyta indukcyjna podlega gwarancji producenta. Zwykle taka gwarancja trwa dwa lata, ale możemy ją wydłużyć za dodatkową opłatą. Taka forma ubezpieczenia płyty indukcyjnej obejmuje jednak tylko wady produkcyjne – jeśli podczas użytkowania kuchenki zauważymy jakieś nieprawidłowości w jej działaniu, producent bezpłatne naprawi dla nas sprzęt.
 
Jeśli chcemy ubezpieczyć płytę indukcyjną na wypadek zdarzeń losowych, które mogą mieć miejsce w mieszkaniu, możemy to zrobić w ramach polisy mieszkaniowej. Płytę indukcyjną ubezpieczyć możemy już w ramach podstawowej polisy mieszkaniowej.
 
Podstawowa polisa mieszkaniowa zabezpiecza stałe elementy nieruchomości – mury i elementy stałe wyposażenia. Płyta indukcyjna jest przytwierdzona, więc ubezpieczyciele uważają ją za stałą część wyposażenia mieszkania (nie jest to tzw. „mienie ruchome”). W ramach podstawowej polisy mieszkaniowej płyta indukcyjna ubezpieczona będzie razem z innymi zamontowanymi na stałe sprzętami, tj. sprzęt AGD w zabudowie: zabudowana lodówka, zmywarka, pralka, piekarnik czy też system zabudowanych szaf, armatura sanitarna itp.
 
Jeżeli płyta indukcyjna znajduje się na wyposażeniu firmy, również można ją ubezpieczyć. Taka ochrona płyty indukcyjnej dostępna jest w ramach polisy firmowej, oferowanej przez wiele towarzystwach ubezpieczeniowych.
 
Firmowe ubezpieczenie płyty indukcyjnej można nabyć w podstawowej wersji, która zwykle chroni sprzęt od stłuczenia czy przepięcia, ale można też rozszerzyć zakres ochrony, np. o szkody spowodowane przez pracowników. Warto to zrobić szczególnie, jeśli prowadzimy hotel, pensjonat czy restaurację – wówczas uszkodzona płyta indukcyjna może spowodować straty finansowe w firmie.


Od czego można ubezpieczyć płytę indukcyjną?

Płytę indukcyjną można ubezpieczyć w wariancie podstawowym lub rozszerzonym.
 
Podstawowe ubezpieczenie płyty indukcyjnej to ochrona finansowa na wypadek ok. 20 zdarzeń losowych, w tym pożaru, zalania, czy skutków działania huraganu i upadku na nieruchomość drzew i masztów.
 
Ochronę płyty indukcyjnej można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka:
 • stłuczenie elementów szklanych – uszkodzenia płyty indukcyjnej bardzo często spowodowane są stłuczeniem, wystarczy, że przypadkowo upuścimy na płytę jakiś ciężki przedmiot;
   
 • przepięcie – uszkodzenie płyty indukcyjnej może powstać na skutek skoków napięcia w sieci. Ubezpieczyciele wyróżniają dwa rodzaje przepięcia: powstałe w wyniku uderzenia pioruna oraz z innych powodów:
   
 • kradzież z włamaniem – zdesperowany złodziej potrafi wynieść z mieszkania nawet nietypowe przedmioty. Jeśli płyta indukcyjna warta jest dużo, włamywacz może próbować ją wymontować:
   
 • powódź – ten dodatek przyda się, jeśli nasza nieruchomość znajduje się na parterze lub 1. piętrze. W wyniku powodzi zniszczeniu może ulec nie tylko płyta indukcyjna, ale niemal wszystko, co przechowujemy w mieszkaniu;
   
 • Home Assistance – to pakiet usług, który obejmuje m.in. darmowe naprawy, w tym także specjalistów od sprzętu RTV/AGD.


Ile kosztuje ubezpieczenie płyty indukcyjnej?

To, ile kosztuje ubezpieczenie płyty indukcyjnej, można łatwo sprawdzić w kalkulatorze polis mieszkaniowych online. Przeprowadziliśmy taką kalkulację dla przykładowej nieruchomości.
 
Założyliśmy, że do ubezpieczenia jest kawalerka w bloku, w Krakowie, o wartości 240 000 zł, o powierzchni 35 m2, z elementami stałymi o wartości 20 000 zł.

Sprawdziliśmy, ile kosztowałoby zarówno podstawowe ubezpieczenie płyty indukcyjnej, jak i rozszerzona polisa mieszkaniowa z dodatkowym zakresem ochrony – z ochroną przedmiotów szklanych oraz zabezpieczeniem na wypadek kradzieży z włamaniem.
 
Kalkulator pokazał, że najtańsze ubezpieczenie płyty indukcyjnej w polisie mieszkaniowej moglibyśmy kupić już za 109 zł za rok – podstawowa polisa mieszkaniowa w TU Europa. W tej cenie zyskujemy od razu pakiet Home Assistance oraz ochronę na wypadek dewastacji. Jeśli w tym samym TU chcielibyśmy zwiększyć zakres ochrony, to w cenie 175 zł za rok zyskujemy dodatkowo ochronę przedmiotów szklanych.

Z kolei najdroższą polisę mieszkaniową zaoferowało TU Inter Polska – 220 zł za rok. Lecz w tej cenie zakres ochrony jest większy. Zyskujemy dodatki takie jak: Home Assistance, Przedmioty szklane, Dewastacja i OC: 50 000 zł.
 
- Niektóre TU proponują takie same ceny za polisę mieszkaniową, ale różny zakres ochrony. U niektórych ubezpieczycieli za mniejszy zakres ubezpieczenia zapłacimy więcej. Warto więc, przed zakupem, porównać ze sobą przynajmniej kilka ofert różnych TU. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych rocznie
– Leszek Drozdalski, specjalista w ubezpieczeniamieszkania.pl
 

Roczny koszt ubezpieczenia płyty indukcyjnej – przykłady

TU

Podstawowa
polisa

Dodatki
w cenie

Rozszerzona
polisa

Dodatki
w cenie

Europa

109 zł

Home Assistance
Dewastacja

175 zł

Home Assistance
Przedmioty szklane
Dewastacja

Benefia

114 zł

Home Assistance

170 zł

Home Assistance
Przedmioty szklane

Mtu24.pl

125 zł

-

215 zł

Home Assistance
Przedmioty szklane
Dewastacja

Link4

131 zł

Home Assistance
Dewastacja

180 zł

Home Assistance
Przedmioty szklane
Dewastacja

Wiener

135 zł

198 zł

Benefia

137 zł

Home Assistance
Przedmioty szklane

208 zł

Proama

184 zł

Home Assistance
Dewastacja

210 zł

Inter Polska

191 zł

220 zł

Home Assistance
Przedmioty szklane
Dewastacja
OC: 50 000 zł

Oprac. na podstawie: ubezpieczeniaonline.pl z 21.10.2022 r.
 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu płyty indukcyjnej

Wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, za które ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności, pomimo wystąpienia szkody oraz regularnie opłacanych składek na polisę mieszkaniową. Wyłączenia odpowiedzialności pojawiają się przy każdym ubezpieczeniu, w tym także przy ubezpieczeniu płyty indukcyjnej. 
 
Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu płyty indukcyjnej to najczęściej:
 • ewidentne zaniedbanie, np. pozostawienie garnka na włączonej płycie indukcyjnej;
 • działanie celowe, np. zniszczenie płyty indukcyjnej, by uzyskać za nią odszkodowanie;
 • nieprawidłowe użytkowanie płyty indukcyjnej,
 • nieprawidłowe czyszczenie urządzenia;
 • przepięcie spowodowane pracami remontowymi lub budowlanymi;
 • nieprawidłowe podłączenie płyty indukcyjnej;
 • drobne zarysowania czy odbarwienia powierzchni płyty indukcyjnej powstałe na skutek zwykłego użytkowania;
 • awaria, której powodem było nieprzeprowadzenie przeglądu technicznego, np. instalacji elektrycznej;
 • zniszczenie sprzętu podczas akcji ratowniczej w mieszkaniu;
 • awarie, które podlegają gwarancji producenta lub są skutkiem wad fabrycznych płyty indukcyjnej.
To kilka standardowych wyłączeń odpowiedzialności, które są popularne u większości ubezpieczycieli. Może się jednak zdarzyć, że na liście wyłączeń znajdą się także nietypowe sytuacje. Warto sprawdzić te ograniczenia przy ubezpieczeniu płyty indukcyjnej – jeszcze przed podpisaniem umowy. Znajdziemy je zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.


Jak zgłosić pękniecie płyty indukcyjnej ubezpieczycielowi?

Jeżeli doszło do uszkodzenia płyty indukcyjnej, np. do jej pęknięcia, a mamy ubezpieczenie płyty indukcyjnej w polisie mieszkaniowej, aby uzyskać odszkodowanie, powinniśmy w odpowiedni sposób zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. 

To, jak zgłosić uszkodzenie płyty indukcyjnej czy inne szkody w mieszkaniu, zależy od zasad w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Zwykle mamy na to 3 dni robocze, ale w każdym TU ten czas może być nieco inny.

Uszkodzenie płyty indukcyjnej zazwyczaj możemy zgłosić na kilka sposobów:

 • telefonicznie,
 • pisemnie (mailowo albo tradycyjną pocztą)
 • osobiście w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego.

Aby prawidłowo zgłosić uszkodzenie płyty indukcyjnej, dobrze jest dołączyć dowody w sprawie, np. zdjęcia, a także paragon lub fakturę, która potwierdzi wartość przedmiotu. 

W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym proces zgłaszania szkody może być nieco inny – zasady znajdziemy w OWU. Ważne jest sprawdzenie tych zasad, bo niedopełnienie obowiązków nakładanych na nas przez ubezpieczyciela może skutkować odmową wypłaty odszkodowania za uszkodzoną płytę indukcyjną.


Czy warto kupić ubezpieczenie płyty indukcyjnej?

Ubezpieczenie płyty indukcyjnej w polisie mieszkaniowej, to dobrym pomysł, bo w ten sposób chronimy nie tylko ten sprzęt, ale także nieruchomość oraz inne przedmioty w mieszkaniu.

Płyta indukcyjna to delikatne urządzenie, które w każdej chwili może ulec awarii. Najczęściej dochodzi do stłuczenia płyty indukcyjnej lub uszkodzenia jej mechanizmu.

Dobra polisa mieszkaniowa zabezpieczy naszą kuchnię indukcyjną na wypadek różnych zdarzeń. Jeśli dojdzie do szkody, będziemy mogli liczyć na odszkodowanie, które pozwoli na naprawę lub zakup nowej płyty indukcyjnej. A jeśli wykupimy pakiet Home Assistance, gdy płyta indukcyjna nagle przestanie działać, TU przyślę do nas specjalistę, który bez opłat naprawi naszą kuchenkę. 

Podsumowując, warto kupić ubezpieczenie płyty indukcyjnej – szczególnie jeśli kosztowała co najmniej kilkaset złotych. 


Gdzie kupię ubezpieczenie płyty indukcyjnej?

Ubezpieczenie płyty indukcyjnej najlepiej kupić przez Internet – szybko i łatwo. Możemy to zrobić bezpośrednio w kalkulatorze polis mieszkaniowych, w których wcześniej porównamy oferty. To tylko 3 proste kroki.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Krok 1. Wybierz polisę
Pośród ofert, które pokazał nam kalkulator polis mieszkaniowych, wybieramy tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Klikamy przy niej przycisk „Kup online”.

Krok 2. Uzupełnij dane
Kalkulator przekieruje nas do formularza, w którym należy uzupełnić podstawowe dane osobowe. Dane są potrzebne do skonstruowania umowy na polisę mieszkaniową.

Krok 3. Zapłać za ubezpieczenie
Ostatni krok, to opłata składki na polisę mieszkaniową. Opłaty możemy dokonać za pomocą wybranej metody płatności online. Wszystkie są bezpieczne – w pełni szyfrowane. Możemy zapłacić za rok ubezpieczenia mieszkania lub opłacić od razu 2 lub 3 lata z góry – wiele TU oferuje wówczas zniżki. 

To warto wiedzieć

1. Ubezpieczenie płyty indukcyjnej można wykupić na 3 sposoby: poprzez przedłużoną gwarancję, w polisie mieszkaniowej i w polisie firmowej

2. Jeśli chcemy ubezpieczyć płytę indukcyjną w polisie mieszkaniowej, możemy to zrobić już w ramach podstawowego ubezpieczenia mieszkania

3. Jeśli chcemy ubezpieczyć płytę indukcyjną od stłuczenia, konieczne będzie wykupienie dodatku do polisy mieszkaniowej – Stłuczenie elementów szklanych

4. W ramach dodatków do polisy mieszkaniowej możemy też ubezpieczyć płytę indukcyjną od przepięcia, kradzieży z włamaniem, powodzi lub awarii (pakiet Home Assistance)

FAQ Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie płyty indukcyjnej

 1. Czy gwarancja obejmuje zbitą płytę indukcyjną?

  Gwarancja producenta obejmuje jedynie awarie sprzętu powstałe w wyniku wad produkcyjnych, w zakres ochrony nie wchodzi zbicie płyty indukcyjnej. Jeśli chcemy ubezpieczyć płytę indukcyjną na wypadek takiej sytuacji możemy wykupić polisę mieszkaniową wraz z ochroną na wypadek stłuczenia elementów szklanych. Wówczas jeśli dojdzie do zbicia indukcji, będziemy mogli liczyć na odszkodowanie.

 2. Jak ubezpieczyć płytę indukcyjną z polisy firmowej?

  Można to zrobić niemal w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wiele TU oferuje specjalne polisy firmowe dla osób prowadzących własną działalność. Aby ubezpieczyć płytę indukcyjną w polisie firmowej, zwykle wystarczy wykupić podstawowe ubezpieczenie, chyba, że zależy nam na większej ochronie, wówczas do podstawy możemy dobrać różne dodatki, np. ubezpieczenie płyty indukcyjnej na wypadek zniszczenia jej przez pracowników.

 3. Od czego zależy cena ubezpieczenia płyty indukcyjnej?

  Ubezpieczając płytę indukcyjną w polisie mieszkaniowej, ubezpieczamy też samą nieruchomość, więc cena polisy zależeć będzie przede wszystkim od wartości domu czy mieszkania. Na cenę będzie miał wpływ także zakres ochrony mienia oraz ryzyko wystąpienia szkód.

 4. Czy ubezpieczyciel uzna przypadkowe uszkodzenie indukcji?

  Zwykle tak, w wielu TU przypadkowe uszkodzenie płyty indukcyjnej wpisuje się w zakres ochrony, nie musi tak jednak być u każdego ubezpieczyciela. Warto to sprawdzić, czytając OWU. Jeśli jednak, uszkodzimy płytę indukcyjną przez zaniedbanie lub celowo, raczej nie liczmy na odszkodowanie z polisy mieszkaniowej.

 5. Czy polisa zadziała w razie awarii płyty indukcyjnej?

  Tak, jeśli wykupimy pakiet Home Assistance – dodatek do polisy mieszkaniowej, a płyta indukcyjna nie jest na gwarancji producenta. Home Assistance zapewnia nam pomoc różnych fachowców w razie awarii w mieszkaniu, m.in. także pomoc elektryka, który może naprawić płytę indukcyjną. Większość TU ustala jednak limity na te usługi, np. do 3 razy w roku.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia