Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 12 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu może się przydać w wielu sytuacjach, m.in. gdy dojdzie do zalania sąsiada, stłuczenia szyb czy też pożaru. Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu zapewni nam odszkodowanie, które pozwoli na pokrycie strat.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Remont to dość szerokie pojęcie, ponieważ mieszczą się w nim i zwykłe malowanie ścian, i wymiana instalacji elektrycznej, i burzenie ścian działowych. Rozumieją to również towarzystwa ubezpieczeniowe, które rozgraniczają drobne prace remontowe od działań ingerujących w konstrukcję nieruchomości. Dlatego też zagadnienie ubezpieczenia mieszkania lub domu na czas remontu jest złożone. Zanim przejdziemy do jego niuansów, zacznijmy od rzeczy podstawowych, czyli zdefiniowania samego remontu.


Jak wygląda remont domu i mieszkania w Polsce?

Remont mieszkania w Polsce przeprowadza wiele osób, choć nie wszyscy decydują się na poważne prace, takie jak np. wyburzanie czy stawianie nowych ścian działowych.

Część lokatorów podczas remontu jedynie odświeża wnętrza, ale nawet wtedy może dojść do różnych szkód w nieruchomości i może nam być wówczas potrzebne ubezpieczenie mieszkania na czas remontu.

Najwięcej Polaków podczas prac remontowych decyduje się przede wszystkim na: malowanie ścian – 91% ankietowanych, montaż nowych mebli – 73% osób oraz wymianę dekoracji i dodatków – 71 % osób. Lecz aż 67% Polaków wymienia podłogę, 50% wymienia sprzęty AGD, 47% wymienia drzwi lub okna, a 41% decyduje się na wymianę armatury sanitarnej. 39 % badanych przyznało, że przeprowadziło remont kompleksowy, a 36 % remont kilku pomieszczeń – dane z raportu Homebook.

PAMIĘTAJ!
Nawet podczas drobnego remontu może dojść do przypadkowych zniszczeń w mieszkaniu. Zanim więc zaczniemy przeprowadzać prace remontowe w swoim mieszkaniu, warto rozważyć zakup ubezpieczenia mieszkania.


Co ubezpieczyciel uznaje za remont mieszkania?

W dokumencie OWU raczej nie znajdziemy definicji remontu – tak jest chociażby w Proamie, Generali i Inter Polska.
 
Dość precyzyjną definicje przytacza natomiast Link4: remont oznacza wykonanie prac polegające na zamontowaniu, wbudowaniu lub demontażu stałych elementów i instalacji, a także prac mających na celu odtworzenie stanu pierwotnego stałych elementów. Dodajmy, że z tej definicji wyłączone są prace konserwacyjne.
 
Podobnie podchodzi do tego tematu PZU, utożsamiając remont z wykonaniem prac budowlanych, instalacyjnych czy elektrycznych, jeśli wykraczają one poza bieżącą konserwację i jeśli ich celem jest odtworzenie stanu pierwotnego.
 
Część towarzystw, jak mtu24.pl, włącza remont w definicję budowy, ale nie w całości – wyłączone są prace wykończeniowe oraz dotyczące urządzeń technicznych.
 
Jak widać, towarzystwa podchodzą do remontu w sposób indywidualny, z czego dla osoby szukającej polisy na tę okoliczność płynie jeden wniosek – przed nabyciem ubezpieczenia w danym towarzystwie trzeba dokładnie sprawdzić, jak odnosi się ono do prac remontowych. Tego typu informacje powinny znajdować się w OWU, nie tylko w dziale z definicjami, ale też m. in. w wyłączeniach odpowiedzialności.


Jakie zdarzenia groźne w trakcie remontu mieszkania?

Kiedy myślimy o szkodach, do jakich może dojść podczas remontu, w pierwszej kolejności przychodzą na myśl zniszczenia powstałe bezpośrednio w skutek działań ekipy remontowej. Niestety, na tym nie kończy się potencjalna lista strat, przed którymi warto się ubezpieczyć. Znajdziemy na niej jeszcze działanie osób trzecich, uszkodzenie powstałe podczas przenoszenie mebli, awarie instalacji wynikające z przeciążeń czy po prostu zdarzenia losowe. Warto wypunktować sobie największe zagrożenia:
 • zniszczenie dachu, które może się zdarzyć podczas jego remontu, np. w skutek gradobicia, ulewnego deszczu, huraganu czy trąby powietrznej;
   
 • pękanie mrozowe podczas prac prowadzonych zimą, kiedy na dłużej wyłącza się ogrzewanie;
   
 • zalanie, które ogólnie jest najczęstszą przyczyną wypłaty odszkodowania z polisy mieszkaniowej, podczas remontu jest jeszcze bardziej prawdopodobne;
   
 • przepięcie wywołane skokiem napięcia przy podłączaniu urządzeń wykorzystywanych do prac remontowych czy też działań na samej instalacji elektrycznej;
   
 • stłuczenie szyb drzwiowych, okiennych, luster czy elementów mebli podczas ich przenoszenia;
   
 • kradzież – niedomknięte drzwi lub okno to duża pokusa dla złodzieja, podobnie jak materiały budowlane pozostawione na klatce lub przed budynkiem;
   
 • wandalizm – remontowane mieszkania często są puste nocami, co ułatwia działanie wandalom.


Jak ubezpieczyć mieszkanie na czas remontu?

Ubezpieczyć mieszkanie na czas remontu możemy na dwa sposoby – w ramach podstawowej lub rozszerzonej polisy mieszkaniowej. To od nas zależy, jaki wariant ubezpieczenia mieszkania na czas remontu wybierzemy.

Podstawowa polisa mieszkaniowa chroni mury i stałe elementy nieruchomości na wypadek kilkunastu zdarzeń losowych, tj, pożar, dym i sadza, huragan, pękanie mrozowe czy zalanie. Lecz jeśli zależy nam na ochronie nieruchomości przede wszystkim w kontekście planowanego remontu, warto rozszerzyć zakres ochrony. 

Jeśli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia mieszkania na czas remontu w rozszerzonej wersji, nasze mieszkanie będzie chronione nie tylko pod kątem murów i stałych elementów, ale także tzw. ruchomości domowych, czyli wyposażenia.

Do rozszerzonego ubezpieczenia mieszkania na czas remontu, warto dokupić kilka dodatków, które zwiększą zakres polisy mieszkaniowej, m.in:

 • OC w życiu prywatnym – przyda się, jeśli podczas remontu przypadkowo wyrządzimy szkody w mieszkaniu sąsiadów, na mieniu przechodniów lub administracji budynku. Do zniszczeń podczas remontu, w których taki dodatek może się przydać, może dojść np. w wyniku pękniętej rury czy wynoszenia ciężkich przedmiotów o dużych gabarytach.
 • stłuczenie elementów szklanych – taki dodatek przy ubezpieczeniu mieszkania na czas remontu zapewni nam odszkodowanie w sytuacji, gdy przypadkowo dojdzie do stłuczenia np. kabiny prysznicowej, okien, drzwi balkonowych czy szklanego stołu. 
 • przepięcie – może się przydać, gdy np. podczas prac remontowych dojdzie do przepięcia w instalacji elektrycznej, lecz warto wiedzieć, że niektórzy ubezpieczyciele rozróżniają przepięcie, które jest skutkiem uderzenia pioruna oraz z innych przyczyn – warto to sprawdzić w dokumencie OWU.  
 • kradzież – na czas remontu w mieszkaniu, wielu z nas opuszcza nieruchomość, jednocześnie pozostawiając w niej cenne przedmioty – brak naszej stałej obecności, to dobry moment dla złodziei na dokonanie włamania – ten dodatek do ubezpieczenia mieszkania na czas remontu zapewni nam odszkodowanie na pokrycie strat.
 • pakiet Home Assistance – zdarza się, że po skończonych pracach remontowych w mieszkaniu na jaw wychodzą różne ukryte usterki, w ramach tego dodatku do polisy mieszkaniowej, będziemy mogli liczyć na bezpłatną pomoc fachowców, tj. hydraulik, elektryk czy ślusarz. 

Jeśli remont w mieszkaniu, który planujemy przeprowadzić, wiąże się z poważnymi pracami, możliwe, że aby ubezpieczyć nieruchomość, będziemy musieli wykupić ubezpieczenie mieszkania w budowie.

Wielu ubezpieczycieli traktuje duże prace remontowe na równi z budową. Ubezpieczenie domu w budowie to polisa mieszkaniowa, która ma swoje ograniczenia oraz nakłada na właścicieli nieruchomości różne obowiązki, które trzeba spełnić, aby otrzymać rekompensatę za szkody. Zasady działa ubezpieczenie domu w budowie znajdziemy zawsze w OWU.

Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu najlepiej kupić przez Internet. Możemy to zrobić za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych – to tylko kilka kroków.

1. Porównaj oferty
W kalkulatorze łatwo porównamy ze sobą oferty różnych TU. Wystarczy podać kilka podstawowych danych związanych z nieruchomością i zaznaczyć ryzyka, które powinna uwzględniać nasza polisa mieszkaniowa.

2. Kup online
Kiedy już wytypujemy najlepsze ubezpieczenie mieszkania na czas remontu, wystarczy kliknąć guzik „Kup online”.

3. Uzupełnij dane
Kalkulator poprosi nas o uzupełnienie podstawowych danych potrzebnych do skonstruowania polisy mieszkaniowej.

4. Zapłać online
Po uzupełniniu danych, wystarczy już tylko zapłacić za polisę mieszkaniową – można to zrobić wybierając jedną z kilku metod bezpiecznych płatności online.

5. Zaczekaj na e-mail
Wszystkie dokumenty do polisy mieszkaniowej otrzymamy na swoją skrzynkę mailową. Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu kupione online zwykle działa już od następnego dnia po zaksięgowaniu wpłaty.


Ubezpieczenie mieszkania w stanie deweloperskim

Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu przyda się tym, którzy kupili mieszkanie w stanie deweloperskim. Takie nieruchomości nie są jeszcze gotowe do zamieszkania – wymagają zwykle prac wykończeniowych.

Mieszkania w stanie deweloperskim często wymagają nie tylko pomalowania ścian, ale m.in. ułożenia kafli, zamontowania armatury sanitarnej czy położenia podłogi. Podczas tego rodzaju prac może dojść do przypadkowych szkód w nieruchomości i wówczas ubezpieczenie mieszkania na czas remontu może okazać się naprawdę przydatne. 

Aby ubezpieczyć mieszkanie w stanie deweloperskim, wystarczy w polisie mieszkaniowej zaznaczyć stan deweloperski  - TU powinno wiedzieć, że w takim właśnie stanie znajduje się obecnie ubezpieczana nieruchomość.

Ważne też, aby przy ubezpieczeniu mieszkania w stanie deweloperskim po zakończeniu prac i wprowadzeniu się, poinformować o tym ubezpieczyciela, który w polisie mieszkaniowej zaznaczy, że lokal jest już zamieszkały. 


Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania na czas remontu?

Zanim przejdziemy do obliczeń, przypomnijmy, że na czas remontu może wystarczyć nam zwykła polisa mieszkaniowa, ale może być też wymagana polisa dla nieruchomości w budowie. Wszystko zależy od zakresu prac. Na potrzeby kalkulacji założyliśmy, że interesuje nas bardziej odświeżenie lokalu, czyli np. tapetowanie, malowanie, cyklinowanie podłóg czy wymiana kafelek. Jeśli chcielibyśmy przeprowadzić remont generalny, potrzebne by nam już było ubezpieczenie dla domu w budowie.
 
Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za polisę na czas drobnego remontu konkretnej nieruchomości: 50-metrowy lokal w Białymstoku o wartości rynkowej 350 000, w którym znajdują się ruchomości domowe warte 50 000 zł. Jeśli chodzi o zakres ochrony, to zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie murów, elementów stałych i mienia ruchomego przed zdarzeniami losowymi. Polisę uzupełniliśmy o OC w życiu prywatnym.
 
Średni koszt ubezpieczenia to 272 zł w skali roku. Oferty cenowe rozpoczynają się od 215 zł, a kończą na 336 zł, czyli skrajne propozycje dzieli 121 zł.
 
Za średnią stawkę 272 zł można zapewnić sobie solidną ochronę nie tylko na czas drobnego remontu, ale na cały rok, bo trudno się spodziewać, żeby prace remontowe przeciągnęły się na aż 12 miesięcy. Ubezpieczenie dla domu w budowie, które jest potrzebne przy remontach na szerszą skalę, powinno być jeszcze tańsze, ale trzeba też wyraźnie zaznaczyć, że takie polisy mają z zasady zawężony zakres ochrony, czyli głównie mniejszą możliwość dokupienia dodatków.

Koszt ubezpieczenia mieszkania - w razie małego remontu

 
Towarzystwo
 
Zawartość polisy  Roczna składka
 Generali
home assistance
przedmioty szklane
dewastacja
pakiet medyczny
 242 zł
 Proama
home assistance
przedmioty szklane
dewastacja
All Risk
 340 zł
 Generali
home assistance
przedmioty szklane
dewastacja
OC w życiu prywatnym 100 000 zł
NNW psa i kota
All Risk
 380 zł
 Link4
home assistance
OC w życiu prywatnym 50 000 zł
przedmioty szklane
dewastacja
 464 zł
Benefia
home assistance
OC w życiu prywatnym 50 000 zł
przedmioty szklane
dewastacja
All Risk
 890 zł

 Źródło: ubezpieczeniaonline.pl na podstawie kalkulacji 22.11.2022 r.


Ile odszkodowania za szkodę podczas remontu mieszkania?

Kwota odszkodowania zależna jest od dwóch czynników: wielkości szkody oraz sumy ubezpieczenia (SU) ustalonej dla danego rodzaju mienia oraz zdarzenia. W niektórych sytuacjach rekompensata jest dodatkowo ograniczona zapisanym w OWU limitem odpowiedzialności.  

Sumy ubezpieczenie to maksymalne pułapy odszkodowania, które ustala się przy zawieraniu umowy polisowej. Powinny one jak najlepiej odzwierciedlać wartość danego mienia, żeby w momencie szkody całkowitej ubezpieczonemu w pełni zrekompensowano poniesione straty finansowe. SU ustala się indywidualnie dla każdego rodzaju mienia (mury, elementy stałe, ruchomości domowe, przedmioty specjalne) oraz dla OC w życiu prywatnym.
 
Jeśli SU są niższe, niż wartość mienia, do którego się odnoszą, mamy do czynienia z niedoubezpieczeniem. W tym przypadku płaci się nieco niższą składkę, ale przy szkodzie całkowitej ubezpieczony ponosi stratę. Zbyt wysokie SU generują z kolei wzrost składki, nie dając nic w zamian.
 
Może się zdarzyć, że proponowana przez towarzystwa wysokość odszkodowania nie odpowiada ubezpieczonemu. Może on wówczas odwołać się od tej decyzji. Dalszym krokiem jest już postępowanie sądowe.


Kiedy nie otrzymamy odszkodowania z polisy?

Sytuacje, w których odszkodowanie nie przysługuje, określa się mianem wyłączeń odpowiedzialności. Każde towarzystwo listę takich wyłączeń sporządza nieco inaczej, ale zawsze publikuje są w OWU polisy.
 
Wśród popularnych wyłączeń, istotnych w kontekście remontu, można wymienić:

 • szkody powstałe z winy ekipy remontowej (wówczas to ona ponosi odpowiedzialność finansową);
 • działania wykraczające poza normy prawa budowlanego;
 • zniszczenia powstałe w skutek działania niewykwalifikowanych robotników, jeśli istnieje obowiązek posiadania udokumentowanych kompetencji;
 • brak wymaganych przeglądów technicznych oraz należytej konserwacji;
 • niewłaściwe podłączenie i użytkowanie urządzeń domowych;
 • intencjonalne zniszczenia;
 • wynik rażącego niedbalstwa;
 • pękania mrozowe w nieogrzewanym budynku;
 • działania podejmowane pod wpływem substancji psychoaktywnych;
 • osuwanie i zapadanie się ziemi powstałe w skutek prac budowlanych i remontowych.


Gdzie kupić ubezpieczenie mieszkania na czas remontu?

Najwygodniejszym sposobem na ubezpieczenie nieruchomości jest zakupienie polisy online. Właściwie wszystkie towarzystwa stwarzają taką możliwość.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

Przed wybraniem ubezpieczenia warto sprawdzić nie tylko ceny, ale i zakres ochrony. Najprościej jest to zrobić za pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego. To darmowe narzędzie internetowe, które obsługuje się w sposób intuicyjny. Najpierw wprowadza się do niego dane nieruchomości, którą chcemy ubezpieczyć oraz parametry polisy (zakres ubezpieczenia). Po ich zatwierdzeniu ukazuje się przejrzysta tabela, w której możemy sprawdzić szczegóły poszczególnych ofert i porównać ich ceny, żeby później płynnie przejść do zakupu tej polisy, którą uznamy za najbardziej atrakcyjną.

Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu – przykładowe oferty

TU
Charakterystyka oferty
 
Proama
 • materiały budowlane zaliczane do mienia ruchomego;
 • darmowa infolinia remontowa;
 • wyłączone: będące w remoncie nieruchomości, jeśli prowadzona jest w nich działalność gospodarcza.
Generali
 • materiały budowlane zaliczane do mienia ruchomego;
 • wyłączone: będące w remoncie nieruchomości, jeśli prowadzona jest w nich działalność gospodarcza.
 • wyłączone: zniszczenia powstałe w skutek zapadania, osuwania lub przesuwania się ziemi, gdy są one skutkiem remont lub budowy.
Link4
 • ubezpieczenie chroni tylko przed szkodami powstałymi przy drobnych pracach remontowych, czyli jeśli nie dotyczą one instalacji, konstrukcji nośnej, poszycia dachowego;
 • wyłączone: zniszczenia powstałe podczas budowy, przebudowy, rozbudowy, montażu, remontu i rozbiórki (towarzystwo ubezpiecza przed nimi, ale tylko w ramach polisy dla nieruchomości w budowie).
Inter Polska
 • darmowa infolinia remontowa;
 • wyłączone: szkody powstałe podczas budowy, montażu, rozbudowy, przebudowy, prowadzenia prac naprawczych, remontowych i konserwacyjnych.
Mtu24.pl
 • remont mieści się w definicji budowy.
Warta
 • materiały budowlane zaliczane do mienia ruchomego.

Źródło: opracowanie własne na podstawie OWU.

To warto wiedzieć

1. Podczas prac remontowych może dojść do przypadkowych szkód w nieruchomości, warto więc wykupić ubezpieczenie mieszkania na czas remontu, które pozwoli nam na porycie strat

2. Jeśli planujemy duży remont, podczas którego naruszona zostanie konstrukcja budynku, aby ubezpieczyć nieruchomość będziemy musieli wykupić ubezpieczenie domu w budowie

3. Aby dobrze ubezpieczyć mieszkanie na czas remontu, warto wykupić rozszerzoną wersję polisy mieszkaniowej wraz z różnymi dodatkami, tj. OC w życiu prywatnym czy Home Assistance

4. Aby otrzymać odpowiednie odszkodowanie z ubezpieczenia mieszkania na czas remontu, należy ustalić właściwą sumę ubezpieczenia – zgodną ze stanem rzeczywistym nieruchomości i z uwzględnieniem jej wyższej wartości po wykonanym remoncie

FAQ Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie mieszkania w czasie remontu

 1. Czy ubezpieczenie w czasie remontu dotyczy też błędów ekipy remontowej?

  Nie, za błędy pracowników remontowych odpowiada ich pracodawca lub ewentualnie jego ubezpieczyciel. Z tego powodu warto podpisać umowę z ekipą budowlaną.

 2. Czy mogę ubezpieczyć piwnicę na czas remontu?

  Tak, większość TU traktuje piwnicę jako część nieruchomości i obejmuje go ochroną w ramach polisy mieszkaniowej. Zwykle piwnica jest chroniona w takim samym zakresie jak mieszkanie, więc może być ubezpieczona na czas remontu. Lecz zakup ubezpieczenia samej piwnicy jest niemożliwy – możemy ją zabezpieczyć tylko wykupując ubezpieczenia całej nieruchomości.

 3. Czy muszę zgłosić remont ubezpieczycielowi?

  Nie, jeśli rozpoczęliśmy remont w mieszkaniu, a mamy już wykupioną polisę mieszkaniową, nie musimy zgłaszać tego faktu do TU. Wyjątkiem są jednak sytuacje, w których remont narusza konstrukcję nieruchomości – wówczas zwykła polisa mieszkaniowa może przestać działać i może być konieczne wykupienie ubezpieczenia domu w budowie.

 4. Co jeśli podczas remontu u sąsiada zostanie zniszczone nasze mienie?

  Jeśli sąsiad, który podczas remontu przypadkowo uszkodził nasze mienie, ma wykupioną polisę mieszkaniową z OC w życiu prywatnym, powinien zgłosić ten fakt do swojego TU, a ono powinno wypłacić nam odszkodowanie za straty. Lecz jeśli sąsiad nie posiada takiej polisy mieszkaniowej, za szkody powinien zapłacić z własnej kieszeni.

 5. Co jeśli podczas remontu klatki powstaną szkody na naszym mieniu?

  Za takie szkody w nieruchomości odpowiedzialny jest zarządca budynku – spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa i to od nich powinniśmy domagać się rekompensaty za straty.

 6. Czy można wykupić polisę mieszkaniową tylko na czas remontu?

  Polisę mieszkaniową można wykupić na rok, dwa lub trzy lata. Większość TU nie oferuje krótkoterminowych polis mieszkaniowych, a więc raczej nie ubezpieczymy mieszkania tylko na czas remontu.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia