Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 3 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie telefonu komórkowego, smartfona, iphone'a

Współczesne telefony komórkowe, smartfony czy iPhone’y często są warte nawet kilka tysięcy złotych. Na wypadek awarii, kradzieży czy utraty cennych danych kwestia ubezpieczenia takiego sprzętu powinna być priorytetem.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Telefon to urządzenie, które towarzyszy nam w komunikacji miejskiej, zatłoczonych galeriach handlowych, restauracja i klubach. Wszędzie tam narażony jest na kradzież i nagłe upadki. W domu telefon również nie jest w pełni bezpieczny. Rozważając zakup drogiego telefonu lub już będąc w jego posiadaniu, warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie urządzenia.


Jak ubezpieczyć telefon komórkowy, iPhone, smartfon?


Telefon komórkowy można ubezpieczyć na kilka sposobów:
 • w sklepie lub w salonach sieci komórkowych,
 • w ramach ubezpieczenia producenta,
 • w polisie mieszkaniowej,
 • w polisie firmowej.
Jednym z prostych sposób na ubezpieczenie iPhona lub smartfona jest zakup dodatkowego ubezpieczenia telefonu już podczas zakupu, bezpośrednio w sklepie. Możemy w ten sposób wydłużyć serwisowanie sprzętu nawet do 5 lat i zapewnić mu ochronę na wypadek innych zdarzeń, niż te objęte w standardowej gwarancji.

W przypadku iPhona specjalne ubezpieczenie możemy wykupić także u producenta. A jeśli mamy innego typu telefon, możemy ubezpieczenie go w jednym z salonów sieci komórkowych.

Telefon komórkowy możemy również włączyć do ubezpieczenia mieszkania – razem z całym wyposażeniem.

A jeżeli używamy telefonu w celach biznesowych i prowadzimy działalność gospodarczą, możemy ubezpieczyć go w ramach polisy firmowej.


Ubezpieczenie telefonu/telefonu komórkowego, smartfona, iPhone w sklepie


Producent iPhone`ów oferuje użytkownikom sprzętu specjalne ubezpieczenie – „iDream Care”. Jest ono płatne dodatkowo i obejmuje dłuższy okres gwarancyjny oraz większy zakres ochrony niż standardowa gwarancja. Można je wykupić na stronie idream.pl lub w sklepie, w którym kupujemy telefon.

Samodzielnie możemy wybrać, jaki zakres będzie miało ubezpieczenie i jak długo będzie działać. Wybierać możemy pomiędzy polisą na rok, 2 lub 3 lata. Jeśli zdecydujemy się na maksymalny zakres ochrony, zapewnimy sobie zabezpieczenie telefonu nie tylko w razie awarii, ale także kradzieży w wyniku włamania. W ramach tego ubezpieczenia iPhone jest objęty ochroną zarówno w Polsce, jak i za grnicą– w czasie podróży, maksymalnie przez 60 dni. Rozszerzone opcje ubezpieczenia mogą zabezpieczyć urządzenie także na wypadek upadku, zalania, dewastacji, kradzieży lub rabunku.

WAŻNE!
Umowę na ubezpieczenie iPhona iDream Care możemy podpisać jedynie w dniu zakupu – producent nie ubezpiecza telefonów używanych.


Usługę ubezpieczenia iPhonów oferują także salony sieci komórkowych Plus, Play czy Orange. Sieci komórkowe proponują różne warianty ubezpieczeń. Warto jednak zwrócić uwagę, że dość często ochrona nie obejmuje akcesoriów do telefonu, w tym ładowarki, baterii, karty pamięci czy zestawu głośnomówiącego. Wiele sieci komórkowych ustala także konkretną liczbę napraw telefonu w ciągu roku, np. maksymalnie dwie. 


Ubezpieczenie telefonu komórkowego, smartfona, iPhone’a z polisy mieszkaniowej


Wygodnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie telefonu w ramach polisy mieszkaniowej. Wystarczy dopisać go do listy innych sprzętów i urządzeń będących na wyposażeniu mieszkania.

Wyposażenie mieszkania, w tym telefon tj. smartfon czy iPhone, można ubezpieczyć na wypadek różnych nagłych zdarzeń, tj. pożaru czy kradzieży.

W zakres podstawowej polisy mieszkaniowej wchodzi kilkanaście ryzyk, m.in: pożar, wybuch, dym i sadza, zalanie, powódź, ulewny deszcz, huragan i wiele innych. W rozszerzonym wariancie polisy możemy skorzystać z ubezpieczenia telefonu na wypadek kradzieży z włamaniem, przepięcia, rabunku czy ubezpieczenia Home Assistance – te opcje zwykle są dodatkowo płatne.

Ubezpieczenie telefonu w ramach polisy na mieszkanie to dobry pomysł, jeśli chcemy zabezpieczyć sprzęt używany i nie możemy skorzystać z polisy oferowanej przez producenta czy salony sieci komórkowych. Problem możemy mieć jedynie z ubezpieczeniem bardzo starych telefonów – towarzystwa ustalają górną granicę wieku dla sprzętu.


Ubezpieczenie telefonu komórkowego, smartfona, iPhone’a z polisy firmowej


Jeśli telefon służy nam do pracy i prowadzimy działalność gospodarczą, możemy ubezpieczyć go w polisie firmowej.

Ubezpieczenie smartfona czy iPhona w ramach firmy, to opcja dostępna w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. W ten sposób ubezpieczyć możemy nie tylko telefon, ale także laptop, komputery stacjonarne, monitory, kamerę, urządzenia drukujące i wiele innych sprzętów.

W towarzystwach tj. Warta, PZU, czy Alianz możemy ubezpieczyć telefon w opcji All Risk, czyli od wszystkich ryzyk. W zakres takiego ubezpieczenia wchodzi szeroka ochrona oraz pomoc ubezpieczyciela przy szkodzie.


Od czego można ubezpieczyć telefon komórkowy, smartfon i iPhone?


Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe proponują nieco inny zakres ubezpieczenia telefonu komórkowego. Polisa mieszkaniowa lub firmowa może chronić telefon na wypadek zniszczeń spowodowanych nagłymi wypadkami w mieszkaniu i zapewniać nam bezpłatną naprawę lub pieniądze na zakup nowego sprzętu. Możemy także ubezpieczyć telefon na wypadek kradzieży oraz rabunku.

Ubezpieczenie telefonu, smartfona czy iPhona, w polisie mieszkaniowej, może obejmować:
 • zalanie, np. w wyniku pękniętej rury u sąsiada;
 • uszkodzenie sprzętu w wyniku działania zjawisk atmosferycznych, np. ulewnego deszczu, powodzi itp.;
 • straty w wyniku pożaru;
 • awarie związane z przepięciem, np. podczas ładowania baterii;
 • kradzież z włamaniem, czyli sytuację, gdy złodzieje włamią się do naszego domu i zabiorą m.in. telefon;
 • rabunku, czyli sytuację, gdy zostaniemy napadnięci, np. na ulicy i telefon zostanie nam odebrany;
 • Home Assistance – bezpłatną pomoc serwisu w przypadku awarii urządzenia.
Zakres ochrony telefonu w ramach polisy firmowej jest bardzo podobny do ubezpieczenia w polisie mieszkaniowej. Różnicą może być jednak to, że ubezpieczając telefon na firmę, w wielu TU możemy liczyć na odszkodowanie również w sytuacji, gdy sprzęt zostanie zniszczony za sprawą niewłaściwego użytkowania, np. przez pracownika. W takich sytuacjach polisy mieszkaniowe zwykle nie działają.


Kiedy nie zadziała ubezpieczenie telefonu komórkowego, smartfona i iPhone’a?


Towarzystwa ubezpieczeniowe dokładnie określają w swoich umowach sytuacje, w których polisa nie zadziała, pomimo wystąpienia szkody. Sytuacje te, to tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Z odpowiedzialności za szkodę mogą zwalniać ubezpieczyciela również limity. Wszystkie te sytuacje opisane są zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Przy ubezpieczeniach telefonu w ramach polisy mieszkaniowej, TU zwykle zastrzegają, że nie odpowiadają za awarie systemu spowodowane działaniem wirusów i za szkody spowodowane umyślnie.

Polisa najprawdopodobniej nie zadziała też, gdy telefon uszkodzi się lub zostanie skradziony, bo pozostawimy go bez opieki w miejscu nie przeznaczonym do jego przechowywania, np. w piwnicy czy w ogrodzie.

Wielu ubezpieczycieli dokładnie określa także górne i dolne limity szkód. Górny limit oznacza, że odszkodowanie za szkody na mieniu wypłacane jest np. do kwoty 5 tys. zł.  Zaś dolny limit, zapewnia nam rekompensatę za szkody, których wartość nie jest mniejsza niż np. 100 zł.

Dokładne czytanie OWU, najlepiej jeszcze przed podpisaniem umowy, uchroni nas przed nieprzyjemnymi niespodziankami.


Od czego zależy cena ubezpieczenia telefonu komórkowego, smartfona i iPhone’a?


Ubezpieczenie iPhona w ramach polisy od producenta iDream to koszt od 69 zł do nawet 1299 zł. Cena zależy przede wszystkim od zakresu ochrony, na jaki się zdecydujemy.

W polisie mieszkaniowej ochrona telefonu kosztuje od 100 zł rocznie. Wszystko zależy od wartości całej nieruchomości, bo razem z telefonem chroniony jest cały dom czy mieszkanie. Najczęściej ceny polis mieszkaniowych to wydatek 250-300 zł za 12 miesięcy ochrony.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie ceny ubezpieczenia w ramach polisy na mieszkanie jest skorzystanie z kalkulatora polis mieszkaniowych – w ten sposób możemy łatwo uzyskać oferty wielu towarzystw i wybrać tę najlepsza dla siebie opcję.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie mieszkania wraz z wyposażeniem (w tym ubezpieczenie cennych urządzeń tj. telefony komórkowe, komputery czy telewizory) powinien przemyśleć każdy właściciel nieruchomości. Do wyboru mamy zarówno podstawowe, jak i rozszerzone polisy mieszkaniowe. Wybierać możemy także wśród wielu dodatków, tj: ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, od przepięcia czy Home Assistance. Za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych w kilka minut można porównać oferty nawet kilkunastu ubezpieczeń.
To warto wiedzieć
1. Telefon komórkowy możemy ubezpieczyć na kilka sposobów producenta, w sklepie, w polisie mieszkaniowej i w polisie firmowej
 
2. Wygodnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie telefonu w ramach polisy mieszkaniowej – wystarczy dopisać go do listy przedmiotów będących na wyposażeniu mieszkania
 
3. Ubezpieczając telefon w ramach polisy firmowej lub mieszkaniowej, samodzielnie możemy wybrać, jaki zakres będzie miało ubezpieczenie i jak długo będzie działać
 
4. Przed ostatecznym podpisaniem umowy na ubezpieczenie telefonu dokładnie przeczytajmy OWU
Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

Powrót do listy
3
8
4
2
8
4

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia
Słownik ubezpieczeniowy