Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Więcej informacji Akceptuj

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Ciebie
najtańsze ubezpieczenie?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 41 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 9 zł miesięcznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny

Ubezpieczenie telefonu komórkowego, smartfona, iphone'a

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Porównaj z nami oferty w 2 minuty.
Porównaj ceny
Aż 90 proc. awarii telefonów to uszkodzenia ekranu, a tylko 10 proc. dotyczy zalania i niesprawnych głośników. Na wypadek tego typu zdarzeń warto wykupić ubezpieczenie telefonu komórkowego. Podpowiadamy, jak to zrobić i sprawdzamy, ile to kosztuje.

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!

 

Kiedy w naszym telefonie komórkowym pęknie ekran, obudowa lub gdy zostanie zalany, a nie mamy wykupionego ubezpieczenia telefonu komórkowego, zmuszeni jesteśmy na własną rękę dokonać naprawy i jej koszty ponieść z własnej kieszeni. Tymczasem ceny za naprawy smartfona czy iPhona są dość duże – to zwykle od 200 do 1500 zł, a jeśli jesteśmy posiadaczami najlepszego modelu telefonu znanego producenta, koszt naprawy może być nawet kilkukrotnie wyższy.

 

Jak ubezpieczyć telefon komórkowy, iPhone, smartfon?

Telefon komórkowy można ubezpieczyć na kilka sposobów:

 • w sklepie lub w salonach sieci komórkowych,
 • w ramach ubezpieczenia producenta,
 • w polisie mieszkaniowej,
 • w polisie firmowej.

Jednym z prostych sposób na ubezpieczenie iPhona lub smartfona jest zakup dodatkowego ubezpieczenia telefonu już podczas zakupu, bezpośrednio w sklepie. Możemy w ten sposób wydłużyć serwisowanie sprzętu nawet do 5 lat i zapewnić mu ochronę na wypadek innych zdarzeń, niż te objęte w standardowej gwarancji.

W przypadku iPhona specjalne ubezpieczenie możemy wykupić także u producenta. A jeśli mamy innego typu telefon, możemy ubezpieczenie go w jednym z salonów sieci komórkowych.

Telefon komórkowy możemy również włączyć do ubezpieczenia mieszkania – razem z całym wyposażeniem.

A jeżeli używamy telefonu w celach biznesowych i prowadzimy działalność gospodarczą, możemy ubezpieczyć go w ramach polisy firmowej.

 

Od czego można ubezpieczyć telefon komórkowy, smartfon i iPhone?

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe proponują nieco inny zakres ubezpieczenia telefonu komórkowego. Polisa mieszkaniowa lub firmowa może chronić telefon na wypadek zniszczeń spowodowanych nagłymi wypadkami w mieszkaniu i zapewniać nam bezpłatną naprawę lub pieniądze na zakup nowego sprzętu. Możemy także ubezpieczyć telefon na wypadek kradzieży oraz rabunku.

Ubezpieczenie telefonu, smartfona czy iPhona, w polisie mieszkaniowej, może obejmować:

 • zalanie, np. w wyniku pękniętej rury u sąsiada;
 • uszkodzenie sprzętu w wyniku działania zjawisk atmosferycznych, np. ulewnego deszczu, powodzi itp.;
 • straty w wyniku pożaru;
 • awarie związane z przepięciem, np. podczas ładowania baterii;
 • kradzież z włamaniem, czyli sytuację, gdy złodzieje włamią się do naszego domu i zabiorą m.in. telefon;
 • rabunku, czyli sytuację, gdy zostaniemy napadnięci, np. na ulicy i telefon zostanie nam odebrany;
 • Home Assistance – bezpłatną pomoc serwisu w przypadku awarii urządzenia.

Zakres ochrony telefonu w ramach polisy firmowej jest bardzo podobny do ubezpieczenia w polisie mieszkaniowej. Różnicą może być jednak to, że ubezpieczając telefon na firmę, w wielu TU możemy liczyć na odszkodowanie również w sytuacji, gdy sprzęt zostanie zniszczony za sprawą niewłaściwego użytkowania, np. przez pracownika. W takich sytuacjach polisy mieszkaniowe zwykle nie działają.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie telefonu?

Ceny za ubezpieczenie telefonu są różne, zależnie od tego na jaki wariant ubezpieczenia smartfona czy iPhona się zdecydujemy i w jakiej firmie wykupimy ochronę. Sprawdziliśmy, jak wyglądają oferty ubezpieczenia telefonu komórkowego u różnych ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie telefonu – porównanie cen

Ubezpieczyciel

Cena

Orange

Wariant I - Naprawa do 1200 zł

0 zł w pierwszym miesiącu

13,81 zł +VAT od 2 miesiąca

Wariant II - Naprawa bez limitu kosztów

0 zł w pierwszym miesiącu

16,25 zł/mies. +VAT od 2 miesiąca

Play

· od 9,99/mies. dla telefonów o wartości do 900 zł;

· od 17,99 dla telefonów o wartości od 900 zł do 1500 zł;

· od 34,99 zł dla telefonów powyżej 1500 zł

PZU

Ubezpieczyciel nie podaje cen w Internecie

W polisie mieszkaniowej

od 250 zł za rok  (ochrona wraz z całym wyposażeniem mieszkania)

Oprac. własne.

Ubezpieczenie telefonu w PZU

Ubezpieczenie telefonu komórkowego w PZU możemy wykupić w ramach polisy „Ubezpieczenia urządzeń mobilnych”. W ramach tego ubezpieczenia można chronić nie tylko telefon, smarfon lub Iphone, ale także tablet i laptop. 

Ubezpieczenie telefonu w PZU dostępne jest w IV wariantach:

 • Wariant I „Uszkodzenie wyświetlacza” – ryzyko uszkodzenia wyświetlacza;
 • Wariant II „Uszkodzenie” – ryzyko zniszczenia, ryzyko uszkodzenia, ryzyko dewastacji, ryzyko zalania;
 • Wariant II „Uszkodzenie + Utrata” – ryzyko zniszczenia, ryzyko uszkodzenia, ryzyko dewastacji, ryzyko zalania, ryzyko utraty;
 • Wariant IV „Awaria po Gwarancji” – ryzyko awarii po gwarancji.

Wariant I, II i III można (za dopłatą) rozszerzyć o opcję: ryzyko ochrony po gwarancji. Z kolei wariant III może zostać rozszerzony o opcję: ryzyko kradzieży kieszonkowej.

Ubezpieczenie telefonu w PZU obowiązuje na terytorium Polski oraz poza granicami kraju w okresie pobytu ubezpieczającego lub użytkownika urządzenia za granicą nie przekraczającego 60 dni.

PZU oferuje także ubezpieczenie dla klientów indywidualnych iSpot, czyli ochronę urządzeń Apple, takich jak iPhone, iPad, Apple Watch i komputery Mac. W ramach tego ubezpieczenia iPhona ubezpieczyciel zobowiązuje się do organizacji i pokrycia kosztów naprawy lub wymiana sprzętu na nowy. Ubezpieczenie telefonu w PZU iSpot działa w Polsce oraz podczas podróży zagranicznych, które trwają nie dłużej niż 60 dni.

W ramach tego ubezpieczenie telefonu urządzenia firmy Apple można ubezpieczyć tylko w dniu ich zakupu w salonach sprzedaży iSpot.

Ubezpieczenie telefonu w Orange

Ubezpieczenie telefonu w Orange możemy wykupić w ramach polisy „Orange Smart Care”. W Orange ubezpieczenie telefonu można wykupić na smartwatch, laptop lub tablet kupiony w ramach oferty Orange Smart Care lub, w przypadku oferty bez urządzenia, dowolny telefon, do którego zostanie włożona karta sim udostępniona przez Orange.

Do wyboru przy ubezpieczeniu telefonu w Orange są dwie opcje:

Opcja I - nielimitowana liczba napraw do kwoty 1200 zł rocznie;
Opcja II – jedna naprawa na rok bez limitu kwotowego.

Pierwszy miesiąc ubezpieczenia telefonu w Orange jest bezpłatny. Na swojej stronie www Orange informuje, że pokryje koszty naprawy urządzenia bez względu na przyczynę uszkodzenia.

Ubezpieczenie telefonu w Play

Ubezpieczenie telefonu w Play mogą wykupić tylko abonamenci Play, usługa jest dostępna w ramach polisy „Bezpieczny telefon”.

Ubezpieczenie telefonu w Play działa zarówno na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, jak i za granicą, o ile pobyt nie przekroczy 60 dni.

Play oferuje 3 opcje ubezpieczenia telefonu, zależne od wartości telefonu. Dla telefonów do 900 zł już od 9,99//mies.

Ubezpieczenie telefonu w polisie mieszkaniowej

Za pomocą porównywarki online sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie telefonu w polisie mieszkaniowej. Założyliśmy, że ubezpieczamy 30-metrowe mieszkanie w Warszawie o wartości 350 000 zł, z wyposażeniem, na które składa się m.in. iPhone, o wartości 45 000 zł. W kwestionariuszu kalkulatora ubezpieczeń mieszkaniowych zaznaczyliśmy, że chcemy, aby polisa mieszkaniowa obejmowała zdarzenia losowe, kradzież z włamaniem oraz Home Assistance.

Kalkulator pokazał, że ubezpieczenie iPhona w polisie mieszkaniowej wraz z całą nieruchomością i innym wyposażeniem możemy ubezpieczyć już za 250 zł za rok – oferta Generali. Kolejne oferty ubepzieczenie telefonu w polisie mieszkaniowej w innych TU sa już stopniowo coraz droższe, ale być może mają większy zakres ochrony lub lepsze warunki działania polisy – warto to sprawdzić w OWU. 

Przedział cenowy za ubezpieczenie telefonu przez Internet w polisie mieszkaniowej jest dość duży – od 250 zł do prawie 550 zł za rok – to dowodzi, że warto przed zakupem skorzystać z kalkulatora online i porównać ze sobą przynajmniej kilka ofert. 

- Cena za ubezpieczenia iPhona (nawet najnowszego modelu) w polisie mieszkaniowej to zaledwie mały fragment składki rocznej. W cenie już od 250 zł za rok zyskujemy nie tylko ochronę telefonu, ale także całej nieruchomości i wszystkich przechowywanych w niej przedmiotów: komputerów, sprzętu RTV i AGD, biżuterii, książek, mebli itp. Taki koszt, za ochronę tak cennego majątku, wydaje się bardzo atrakcyjną opcją

– Małgorzata Przybyszewska, ekspert portalu ubezpieczeniaonline.pl.

Ubezpieczenie iPhona w polisie mieszkaniowej – porównanie ofert

Ubezpieczyciel

Cena za rok

Generali

250 zł

Proama

255 zł

Wiener

259 zł

Europa

260 zł

Link4

343 zł

Mtu24.pl

404 zł

InterPolska

524 zł

Benefia

547 zł

Oprac. na podstawie: ubezpieczeniaonline.pl Dane na dzień: 21.09.2022 r.

 

Ile odszkodowania za zniszczenie lub kradzież telefonu?

To, ile odszkodowania otrzymamy za zniszczenie lub kradzież telefonu, zależy przede wszystkim od dwóch czynników:

 • wielkości szkody,
 • sumy ubezpieczenia (SU).

Sumę Ubezpieczenia ustalamy sami, powinna być ona równowartością mienia, które ubezpieczamy.

Jeśli zaniżymy sumę ubezpieczenia, możliwe, że będziemy płacić mniejsze składki na ubezpieczenie telefonu, ale gdy dojdzie to straty, otrzymamy zbyt niskie odszkodowanie. Z kolei, gdy zawyżymy sumę ubezpieczenia, będziemy tylko niepotrzebnie opłacać wyższe składki na ubezpieczenie smarfona czy iPhona, ale wartość odszkodowania i tak oceni rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej. 

Na odszkodowanie za zniszczony telefon komórkowy mogą mieć wpływ tzw. limity odpowiedzialności zawarte w umowie na ubezpieczenie telefonu. To górne, a czasem i dolne, granice odszkodowania za stratę.

 

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie telefonu komórkowego, smartfona i iPhone’a?

Jak w każdej polisie, tak i przy ubezpieczenie telefonu, znajduję się spis sytuacji, w których ubezpieczenie telefonu nie zadziała, pomimo pojawienia się szkody i regularnie opłacanych składek. Sytuacje te, to tzw. wyłączenia odpowiedzialności.

Większość firm oferujących ubezpieczenie telefonu komórkowego zastrzega, że nie wypłaca odszkodowania za awarie systemu telefonu spowodowane umyślnie oraz wywołane działaniem wirusów.

Ubezpieczenie telefonu zwykle nie działa także w sytuacji, gdy telefon zostanie skradziony, bo pozostawimy go bez opieki w miejscu nie przeznaczonym do przechowywania tego typu urządzeń, np. na tarasie.

Przy ubezpieczeniu Iphona czy smartfona powinniśmy wziąć pod uwagę też, że polisa może nie zadziałać ze względu na, wspomniane już wyżej, limity odpowiedzialności ubezpieczyciela, np. jeśli wartość straty przekroczy kwotę 5 tys. zł lub gdy jest mniejsza niż 100 zł.

W każdym ubezpieczeniu telefonu limity oraz wyłączenia odpowiedzialności mogą być nieco inne. Wszystkie te sytuacje znajdziemy zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia – dokumencie dołączanym do umowy.
 

Od czego zależy cena ubezpieczenia telefonu, smartfona i iPhone’a?

Cena ubezpieczenia telefonu zależy od kilku czynników:

 • wartości telefonu, czyli wartości ubezpieczanego mienia,
 • zakresu polisy,
 • miejsca zakupu ubezpieczenia smatfona lub iPhona.

Z reguły, im wyższa wartość smarfona lub iPhona, tym wyższa cena za ubezpieczenie telefonu. Na cenę ma wpływ w dużej mierze zakres ubezpieczenia telefonu komórkowego – polisa o wąskim zakresie, która zawiera w sobie tylko kilka ryzyk, będzie zazwyczaj tańsza niż taka, która oferuje bardziej rozbudowaną ochronę. Warto jednak przed zakupem sprawdzić ten fakt, bo różnica w cenie może być nieduża i czasem warto trochę dopłacić.

Szukając dobrego ubezpieczenia smartfona, warto sprawdzić oferty różnych firm – może się okazać, że różnice w cenie za niemal takie samo ubezpieczenie telefonu będą dosyć spore.


Gdzie kupić ubezpieczenie sprzętu AGD, RTV i PC?

Ubezpieczenie telefonu komórkowego możemy też wykupić razem z ochroną innych urządzeń, takich jak sprzęt AGD, RTV i PC. Wszystkie tego typu cenne sprzęty można ubezpieczyć razem w ramach polisy mieszkaniowej.

Polisę mieszkaniową, która chroni ruchomości domowe, znajdziemy w ofercie praktycznie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, lecz w każdym TU nie tylko ceny za takie ubezpieczenie będą inne, ale także zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności oraz limity – warto to porównać.
 

Ubezpieczenie telefonu komórkowego i innych urządzeń w polisie mieszkaniowej

TU

Warunki ubezpieczenia

PZU

ochrona sprzętu od przepięcia podczas remontu

Compensa

rozszerzenie: ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od uszkodzeń
(laptop i tablet ubezpieczony także poza miejscem ubezpieczenia)

Wiener

wyłączenia: sprzęt w pomieszczeniach przynależnych, w garażu,
budowlach na posesji, domu letniskowym,
budynku mieszkalnym nie zamieszkałym na stałe

Concordia

rozszerzenie: rabunek sprzętu poza miejscem ubezpieczenia, limit 2000 zł

Generali

rozszerzenie: ubezpieczenie sprzętu od rabunku poza miejscem ubezpieczenia
(limit: sprzęt muzyczny do 50% SU dla ruchomości)

HDI

limit dla sprzętu – do 70% SU ruchomości
(jako rozszerzenie możliwe zwiększenie limitu do 100%)

InterRisk

limit dla przepięcia (elementy stałe): 50% SU lub (ruchomości) 40000 zł  

InterPolska

rozszerzenie: ochrona bagażu podróżnego dla laptopa, tabletu,
aparatu fotograficznego, kamery – nie więcej niż 4000 zł;
dla telefonu komórkowego/smartfona – nie więcej niż 1000 zł

Link4

limit: ruchomości domowe znajdujące się w pomieszczeniach przynależnych
lub budynkach gospodarczych
– do 5% sumy ubezpieczenia mienia ruchomego

Warta

wyłączenie: sprzęt w domach letniskowych w okresie od 1 listopada do 31 marca

Oprac. własne.

 

Porównaj ceny

Darmowe wyliczenie składek online bez zobowiązań. Oszczędź do 50% na ubezpieczeniu!


Ubezpieczenie mieszkania wraz z wyposażeniem (w tym ubezpieczenie cennych urządzeń tj. telefony komórkowe, komputery czy telewizory) powinien przemyśleć każdy właściciel nieruchomości. Do wyboru mamy zarówno podstawowe, jak i rozszerzone polisy mieszkaniowe. Wybierać możemy także wśród wielu dodatków, tj: ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem, od przepięcia czy Home Assistance. Za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych w kilka minut można porównać oferty nawet kilkunastu ubezpieczeń.

To warto wiedzieć
1. Ubezpieczenie telefonu komórkowego możemy wykupić w kilku miejscach: u producenta, u operatora sieci telefonicznej, w polisie firmowej i w polisie mieszkaniowej
 
2. Prostym rozwiązaniem jest ubezpieczenie telefonu komórkowego w ramach polisy mieszkaniowej, wystarczy dopisać go do listy ubezpieczonego mienia
 
3. Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie telefonu komórkowego w polisie mieszkaniowej lub firmowej, możemy samodzielnie wybrać, jak duży zakres ma mieć ochrona
 
4. Przy ubezpieczaniu telefonu komórkowego warto zapoznać się z dokumentem OWU dołączanym do polisy – znajdziemy tam m.in. listę sytuacji, w których nie otrzymamy odszkodowania za straty

FAQ – najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie telefonu

 1. Czy ubezpieczę smartfona innej firmy niż Apple?

  Tak, można ubezpieczyć smartfon każdej firmy, nie tylko firmy Apple. Jedynym ograniczeniem w tej sytuacji jest niemożność zakupu ubezpieczenia telefonu u tego właśnie producenta.

 2. Czy warto przedłużyć gwarancję na telefon?

  Koszt przedłużenia gwarancji na telefon u każdego producenta może być inny. Przy ubezpieczeniu telefonu komórkowego warto rozważyć też inne opcje, np. ubezpieczenie telefonu u operatora sieci lub razem z innym sprzętami w polisie mieszkaniowej – może się okazać, że będą bardziej opłacalne.

 3. Czy polisa mieszkaniowa chroni na wypadek uszkodzenia ekranu smartfona?

  Tak, choć nie we wszystkich TU i tylko w sytuacji, gdy do uszkodzenia ekranu doszło nieumyślnie. Warto też sprawdzić w OWU polisy mieszkaniowej, czy taka sytuacja nie znajduje się w włączeniach odpowiedzialności.

 4. Na jaką sumę ubezpieczyć telefon komórkowy?

  Ubezpieczenie telefonu komórkowego powinno opiewać na taką sumę, która jest równowartością telefonu. Od tego zależy, czy w razie straty otrzymamy odpowiednie odszkodowanie.

 5. Czy warto ubezpieczyć telefon od kradzieży?

  Tak, w Polsce kradzieże telefonów zdarzają się dość często. Szczególnie warto wykupić ubezpieczenie telefonu od kradzieży, jeśli nasz smartfon czy Iphone wart jest dużo – jeżeli dojdzie do kradzieży ubezpieczyciel wypłaci nam równowartość utraconego telefonu, dzięki czemu będziemy mogli kupić nowy.

Redakcja

Jako specjaliści z zakresu ubezpieczeń przygotowujemy jakościowe treści w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Wasze komentarze (0)

Potwierdź, że jesteś człowiekiem.

Rankomat.pl nie weryfikuje opinii, recenzji czy ocen użytkowników zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy użytkownicy faktycznie korzystali z produktów i usług Towarzystw Ubezpieczeniowych (TU) (za pośrednictwem portalu rankomat.pl lub bezpośrednio na stronie TU), których dotyczy opinia. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Redakcja Ubezpieczeniaonline.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Wyślij

Komentarz zapisany. Dziękujemy.

4
1
6
5
3
7

Oni nam zaufali

Dołącz do grona naszych klientów i wybierz ofertę specjalnie dla Ciebie!

Więcej o nas
ranking

Ranking ubezpieczeń

Dzięki naszemu rankingowi poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie.

poradniki

Nasze
poradniki

Zapoznaj się z poradnikami, stworzonymi przez ekspertów. Doradzimy jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i jak oszczędzić na składkach.

Czytaj poradniki

Masz jakieś pytania? Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami czytelników (FAQ).

Czytaj FAQ
narzędzia

Nasze
narzędzia

Wybierz odpowiednie narzędzie i poznaj nasze możliwości:

Porównaj ubezpieczenia